Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

QUOTE(Tautosaka @ 2012 12 23, 22:17)

Žiūrėjau penktadienį per "Labas rytas, Lietuva" buvo žaliavalgė Gražina Gum laidoje. Rodė patiekalus Kalėdoms: kūčiukai išdžiovinti dehydratatoriuje, balta mišrainė be bulvių tiktai, spanguolių kisielius... Sudomino spanguolių kisielius. Viena sudėtinė dalis laukinių dobilų milteliai - jie veikia panašiai kaip krakmolas - tirština. Ar bandėte kas tokius miltelius?


Sveikos,

As juos naudoju, puikus tirstintojas thumbup.gif
Atsakyti
Girdėjau kadelmenų sultis reikia pratintis gerti vos ne po lašelį nes kitaip gali pakenkti. Ar tai tiesa? unsure.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif

Na ir kaip tie Nauji? Maniškiai tai su nuodėmėm doh.gif Na, nepersivalgiau ir tikrai neprisivalgiau beleko, bet vistiek rezultatai nekokie...
Kadangi gyvenu viena, tai sveikiau maitintis man nėra labai sunku - niekas neprižiūri, niekas šalia nevalgo saldainių, ar bulvinių blynų su spirgų padažu, bet svečiuose prasideda visokios agitacijos smile.gif Stengiuosi į dideles diskusijas nesivelt ir nesiginčyt, tačiau juk atskirai man niekas patiekalų negamins.
Pastebėjau, kad ilgiau prisižiūrint, ką valgau, tiesiog savaime nebesinori jokių standartinių, įprastinių maistų, galiu net ramiai sėdėt šalia, kai kiti juos kemša - o tiems kitiems kažkaip sunku susitaikyt, kad aš vietoj mišrainės su majonezu kramtau, tarkim, obuolius smile.gif
Bet va, jei jau pasiduodu ir paragauju kažko, tai tada kažkaip pati "nušoku", tada ir dar kažko užvalgau, paskui dar... Organizmas tų mišrainių ir tortukų nebenori, apsunksta skrandis, galvą ima skaudėt, tačiau sugrįžt prie "protingesnės" mitybos man vistiek reikia 2-3 dienų... smile.gif
Tokie sunkumai ax.gif
Atsakyti
o tai kiek laiko zaliavalgiauji, ar tik bandai pratintis prie zalio maisto....



as tai nelaikau saves zaliavalge, bet einancia tuo keliu 4u.gif

norejau senbuviu contesos, claries, tautosakos ir kt paklaust - ar dziaugiates savo isvazida , pasikeitimais? ar tarkim, ir toliau nuolat krenta svoris, ar jau apstojo, ar spindi jusu oda, ar neber rauksliu? mes kazkaip apie isvaizda cia nekalbam,tik receptais dalijames, o juk turi buti naturalu rezultatas.... ar ziurint i veidroi linksmiau jauciates, ar tiesiog to nesureiksminat???
( o gal kam ir plaukai nustojo zilti ar net akys pagerejo....)
Atsakyti
Sveikos, prieš kurį laiką buvo užsiminta apie dantis, emalį. Taigi, prisisulčiavau. Lėtaeigę pirkome vasaros pabaigoje, bet dirba ji pas mus - kasdien. Spaudžiam savus obuolius, moliugus, morkas, burokus, perkame kartais apelsinus ir t.t. Situaciją su dantimis vis stebėjau stebėjau, ir žiūrėjau, kad emalis vis blogyn ir blogyn. Vieno iltinio danties tai visai matėsi nuotrupos emalio prie dantenų. Apsilankiau pas stomotologą, rezultatas - keturių dantų emalis nutrūpėjęs, susilpnėjęs/suminkštėjęs. Stomotologas dabar užrašė kelias procedūras - tepti fluoru, sakė priedo dar nusipirkti pastą su kuo daugiau fluoro, ir švelniai valyti dantis/stipriai nebrūžinant. Po to seks kitas etapas - plombavimas, dalipdymas dantų... Aiškų, dar visą litaniją pabėrė, kad ten jokių sulčių, jokių vaisių ir t.t. Išklausiau, nuliūdau. Nuliūdau ne tai, kad jokių žaliavalgiškų maistų, o dėl to, kad taip dantys nukentėjo. Nors po sulčių dantis ir skalavau vandeniu, atrodo prižiūrėjau (naudojau befluores pastas, prisikaičiau, kad su maistu pakankamai jo gauname). O anksčiau girdavausi, kad va - turiu stiprius dantis, ir štai tau.... verysad.gif
Čia tik šiaip pasidalinau. TIkiuosi nei vienos neaplankys panašūs nesklandumai žaliuojant...
Tiesa, pati nesu 100 proc žaliavalgė, daugiau gal veganė linksianti į tą - žalią pusę....
Atsakyti
Ne, aš nesu žaliavalgė, bet prijaučianti. Dar tik kokie pora mėnesių, geriu žalius kokteilius, nevalgau mėsos, stengiuosi į valgiaraštį įtraukt kuo daugiau neapdorotų daržovių ir vaisių smile.gif

Na, o visai neseniai gavau tokį komplimentą: "Tu labai išgražėjai" smile.gif
O vienas žmogus net tokį pasakė: "Tavo oda pašvelnėjo" thumbup.gif

Nors aš pati tai kažko labai daug ant savęs nepastebiu. Tiesa, svoris tiek prieš keičiant mitybą, tiek dabar liko tas pats smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nojura: 03 sausio 2013 - 16:57
QUOTE(nojura @ 2013 01 03, 16:55)

Nors aš pati tai kažko labai daug ant savęs nepastebiu. Tiesa, svoris tiek prieš keičiant mitybą, tiek dabar liko tas pats smile.gif

o man ziauriai pute vidurius biggrin.gif siaubas kazkoks budavo..galvodavau, kad isprotesiu biggrin.gif bet va db jau koks menuo, kaip nebepucia biggrin.gif matyt adaptavaus biggrin.gif
Atsakyti
braskel, su dantim ne tau vienai....girdejau kad vaisiavalgiu dantys sudeti naujai... nu nenori visu gasdint. cia kiekvienam VIS KITAIP...


nojura, saunu. o pieno produktus naudoji? mano vinis yra mielines bandeles, pyragai, pyragaiciai. pasteejau, kad be mesos, net be kavos, net jau be skanios rugines duonos isgyvenu, net ir be pieno ir kiausu - nors anksciau, neatrode taip, o vat liko tie kvieciai.... nu dievinu ta neskanu maista. kaip pradejau nuo geguzes men "atsisveikinti" tipo su visais pyrageliais - tokiam stiliuj, kad nusiperku ate paskutiniam kartui kiekvienos rusies mylimiausius gabalelius" - taip tas atsisveikinimas tesias iki siol.... kiekvienas turi savo silpna vieta. net sokoladui to nejauciu, nors irgi megstu juoda su lazdynu riesutais, kiek jauciu visokioms bandelems, bet ne maximinems, o ypac visokioms idomioms-o dabar kepykleliu kiek pridygo, atrodo, vien gyva jomis buciau....

dabar nuo nauju metu - pirmoji diena buvo badavimas 36val, dabar zaliavaliauju vel savaite - sikart 100proc, jokios arbatos, jokios kavos, kaip lapkriti... -tai apsivalysiu nuo tu pyrageliu.... tongue.gif o gal organizmas nera pasiruoses, galvoju. juk daugelis sako: bandau surio atsisakyt, bet organizmas dar matyt nepasiruoses... lotuliukas.gif kazi ka tai reiskia. ar valios neturejima, ar tikrai reikia gerbt organizmo prisitaikymo perioda.... rolleyes.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 03 sausio 2013 - 18:13
QUOTE(given444 @ 2013 01 03, 19:12)

nojura, saunu. o pieno produktus naudoji?


Pieno oficialiai neatsisakiau, bet kažkaip savaime vis mažiau valgau visokių pieniškų. Tiesiog beveik nebesinori. Tas pats kaip su kava. Galvojau, kad neišgyvenčiau be jos, bet pakeitus mitybą ėmiau savaime jos nebenorėt. Baltų miltų kepinių irgi žymiai mažiau valgau, o ką valgau, tai dažniausiai būna mano pačios kepta. Į visokius batonus net pažiūrėt nenoriu. Su juoda duona - kitas reikalas, kol kas be jos niekaip smile.gif
Kiaušinių taip pat sumažėjo.

Mane dar kažkiek stabdo tas dalykas, kad bijau numest svorio, tai kartais tiesiog specialiai valgau kažką kaloringo doh.gif Tiesiog jau dar kūdesnė būt tai tikrai nenoriu, nes ir taip "dviratis" smile.gif

Atsakyti
na, suprantu, tai tu net ne vegane.... kaip ir as beje, nes neseniai emiau valgyt zuvies, gal organizmas jaucia mgu trukuma tam tikra. is pienisku ragauju tik sviesto kartu su kitu produktu, kokiu nors. jokiu kiausu, pieno, suriu....majonezo nebent ant baltos misraines jau buna uzdeta, o taip tai nea... man dar tas dalykas - vaiku valgius dabaigt. tai tarkim varskecius ir dabaigiu, o ka darysi...varske....kartais darbe kai ziauriai norejau valgyt, buvo pora kartu, teko ir su varske blynu pavalgyt....

mesa ttai jau nea...isvis, net kvapas mesai atsirado, toks tikrai nemalonus....


o vat lasisa ziauriai megstu, bet tikiuos ir jos atsisakyt, ir skubre megstu, ziauriai pasinesiau ant jos, galvoju, kas cia man yr.... na gal tokie organizmo suoliai prie to.ano....gal tikrai rodo, kad trukumas kazko....

o del svorio-tau juodai pavydziu....

o del odos-saunu, nes turbut moteriai - lygi oda, zibancios akys, plaukai silkiniai - turbut geresni komplimentai, kai pasako, nei del svorio numetimo... tongue.gif
o koks tavo valgiarastis? vistiek, ta prasme, daug zalio maisto salia viso kito naudoji???
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 01 03, 17:12)
. nu dievinu ta neskanu maista. kaip pradejau nuo geguzes men "atsisveikinti" tipo su visais pyrageliais - tokiam stiliuj, kad nusiperku ate paskutiniam kartui kiekvienos rusies mylimiausius gabalelius" - taip tas atsisveikinimas tesias iki siol...


Aciu dievui ne as viena tokia friends.gif Grynai ta pati darau unsure.gif

Given444 man atrodo mums reiktu mastymo buda keisti, kad tu dalyku atsisakyti g.gif Nes dabar taip gaunasi, kad mes pacios save apgaudinejame su tais 'paskutiniais' kartais. Pasamone gauna informacija, kad va jau sita bandele(ar dar ten kazkas) yra neapsakomas dalykas, ir mes tarsi is saves kazka gero bandome atimti to atsisakydamos ax.gif (atsiprasau jei nelabai aiskiai parasiau, kazkaip sunku darosi delioti mintis Lietuviu kalba blush2.gif )

Kazkur skaiciau, kad norint kazko atsisakyti sau reiktu pasakyti, kad 'as sito nevalgau' ar kazkaip panasiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Calla @ 2013 01 01, 12:07)
As juos naudoju, puikus tirstintojas  thumbup.gif

parduotuvėje perkate ar pati rinkote? Man įdomu, kokią dalį reiktų naudoti: žiedus, lapus, šaknis?..

QUOTE(given444 @ 2013 01 03, 07:17)
norejau senbuviu contesos, claries, tautosakos ir kt paklaust - ar dziaugiates savo isvazida , pasikeitimais?

QUOTE(braskel @ 2013 01 03, 07:55)
Sveikos, prieš kurį laiką buvo užsiminta apie dantis, emalį.

na, išvaizda dabar esu patenkinta. Plaukai žvilga, stiprūs, svoris kažkaip panašus, tingiu net ant svarstyklių lipti... oda lygi... Su dantimis buvo problemų, bet pradėjau Dr. Collins dantų pastą "Restore" naudoti. Iš pradžių labai jautrūs kai kurie dantys buvo, bet dabar jau nieko. Ir vaikams ją liepiau naudoti. Šiandien kaip tik vežiau pas dantistę - nė vienos skylės smile.gif Ką dar įtraukiau į valgiaraštį - jūrų dumblius įvairius (sea spagetti, nori ir t.t.) ir daug, taip pat kelis kartus į savaitę garuose išgarinu žaliąsias arba geltonąsias pupeles, arba brokolius), taip pat į savaitę kelis kartus pradėjau virti pietums įvairių grūdų. Aišku, galima daiginti - būtų geriau, bet, kad laiko nuo Kalėdų visai nebeturiu, o ir vietą reikia surasti, kur tokį kiekį daiginti. O tai mano katė tokius dalykus labai greit "patvarko" smile.gif)))
O turbūt išvaizdą geriausiai įvertina kiti. Labai daug mano pažįstamų pradėjo gerti žaliuosius kokteilius, užsikrėtę nuo manęs thumbup.gif Nepradėjo iškart, sekė mane mėnesius... bet rezultate - pradėjo smile.gif vadinasi - viskas gerai...

QUOTE(given444 @ 2013 01 03, 09:12)
mano vinis yra mielines bandeles, pyragai, pyragaiciai.

mano visi miltiniai patiekalai plius, kas iš varškės buvo kultiniai patiekalai... Vaikams dabar kepu blynus - ir nebesinori net paragauti... jau ką kalbėti apie spurgas, tortus ir t.t. čia gi mano patys mėgstamiausi patiekalai gaminti būdavo... Spurgų nebeverdu, nes riebaluose reikia virti, čeburekų irgi nebekepu, kuriuos visi apsilaižydami surydavo, Kalėdoms iškepiau Medutį - labai jau prašė... O man visai ir nesinorėjo... Sakoma, kad jeigu trūksta meilės - tie žmonės labai nori kažko saldaus smile.gif)))
Atsakyti