Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos maistui. Realios.

QUOTE(mergaiciukas1 @ 2012 11 03, 00:55)
Labai ankstyvi. As darbe pietaudavau 12. Tai nuo pusryciu apie 6.30 iki pietu tikrai isalkdavau. Ir kiek butu kalbama apie koses sotuma, tikrai koses pusryciams man neuztekdavo: pilvas gurgdavo jau apie 10 val.

Čia labai įdomi tema, norėčiau išplėsti ax.gif
Pas mane panašus režimas: pusryčiai apie 7, pietūs - po 12 val. Pertraukėlių nėra. Iki pietų neišalkstu, jei suvalgau 1 kiaušinį arba vieną sumuštinį arba miusli su pienu, bet po avižų košės išalkstu. Todėl valgau košes savaitgaliais. Norėtųsi paįvairinti pusryčių meniu, bet nesugalvoju, kas dar būtų sotu unsure.gif Ypač nesotu man varškė, pilvas gurgia po valandos unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(laimetu @ 2012 11 02, 20:35)

o ką siūlytumėte daryti jei tie vaikai nevalgo sveiko maisto? o menkavertis lieka kaip išganymas?ir tevams plaukai stojasi ne nuo menkavercio maisto, bet del nevalgymo doh.gif  doh.gif

ne išganymas o laikina apgaulė. maistas turi būti ir vertingas, ne tik užkišimas skrandžiui. prie vaikų mitybos yra tema apie nevalgiukus vaikus.
šiaip manoji daug ko nevalgė. Kai parsivežiau, visas maistas buvo - pieniška makaronų sriuba ir dešrelės. na, dar švieži agurkai. Dabar valgo VISKĄ. netgi silkę, kai nori pasigerinti.
Kokiu būdu? - neduoti nesveiko maisto, siūlyti valgyti po fizinio krūvio ar vonios, patį fizinį krūvį didinti, neleisti užkandžiauti, nebent vaisiumi, ruošiant maistą keisti skonius. Nevalgo paprastos varškės su uogiene - pabandykite 'saldžią' varškę, būna turguje. Nevalgo įdėto šaukštelio grietinės - išminkykite su šaukšteliu sviesto arba įmuškite kiaušinio trynį. rasite skonį, kuris patinka vaikui.
p.s. dažnai darausi sau tai, ko vaikas nevalgo. ikimokykliniai turi tokią savybę - mėgdžioti tėvus. ji knibinėja savo varškėčius, aš lapnoju savo šaltibarščius. aišku, užsinori paragauti. Paragavo, atėmė lėkštę iš manęs. Tokiu būdu pradėjo valgyti - daug produktų.
QUOTE(mergaiciukas1 @ 2012 11 02, 20:45)
Musu vaikysteje labai sveikai irgi niekas nemaitino  g.gif  Kosiu isvis tevu namuose nepamenu, nebent manu  g.gif Nu bet nesijauciu neissivysciusi  g.gif


o alergijos, kraujagyslių ligos? manote - maistas čia niekuo dėtas? Mano, tarybinio vaiko aplinkoje nebuvo nei vieno vaiko, turinčio alergiją. Dabar - kas antras vaikas. Kolegės dukrai alergija peraugo į astmą.

QUOTE(Amarcord @ 2012 11 02, 22:50)
Kaip tik neseniai darbe iškilo klausimas, kas čia per keistas paprotys - plikyti kavą. Lyg ir ne tarybinis, nes tais laikais gi kavą  virdavo g.gif

Tai turkiškas būdas kavą virti. Kavos truputį kitoks skonis smile.gif

QUOTE(laimetu @ 2012 11 03, 07:59)
ačiū būtinai selpa manų košės ieškosiu prekyb centre.net nežinojau apie ją. thumbup.gif
nevalgo varškes su uogiene, ar uogom, kad sveikiau tai tikrai..bet nevalgo, doh.gif

būna , man regis 'Bariūnų" "močiutės" varškė, ji neturi rūgštumo., nes į varškę pilamas ir saldus pienas. Gal toji natūralios varškės rūgštis nepatinka vaikui?
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2012 11 03, 09:30)
Čia labai įdomi tema, norėčiau išplėsti  ax.gif
Pas mane panašus režimas: pusryčiai apie 7, pietūs - po 12 val. Pertraukėlių nėra. Iki pietų neišalkstu, jei suvalgau 1 kiaušinį arba vieną sumuštinį arba miusli su pienu, bet po avižų košės išalkstu. Todėl valgau košes savaitgaliais. Norėtųsi paįvairinti pusryčių meniu, bet nesugalvoju, kas dar būtų sotu  unsure.gif  Ypač nesotu man varškė, pilvas gurgia po valandos  unsure.gif


Musu pusryciai dazniausiai - sumustiniai, nuo paprasciausiu iki keptu orkaitej mini picu (ant batono riekeles), kiausiniai (virti, kepti, omletai, kiausinis duonoj), makaronai arba grikiu kose (kartais su desrelem), pikantiska misraine (tik be cesnako), blynai ir blyneliai, kai laiko daugiau ar turiu uzsisaldzius - varsketukai, iv.virtinukai.
Labai skanu pavasari varske su zalumynais, agurku ir ridikeliu..

O nuo kosiu nepavalgom, todel beveik ir nevalgom darbo dienom.
Atsakyti
As pati esu jau 25 metu merga, vienu metu man baisiai paumejo alergijos, vasara kasdien rydavau stipriausius vaistus, paskui jau nuo ju alergija net pradejo, niekas nebepadejo, veida bere kaip 15likmetei paauglystes metu.
Mama nuvaziavo i seminara Vokietijoje ir grizusi patare man nebevalgyti pieno produktu:sureliu, jogurtu, varskyciu del jose esancio laktozes bei visu sintetiniu priedu. Grietinele pakeiciau soju grietinele, atsisakiau viso to maista ir ka jus sau galvojat, sia vasara aisku alergija pasireiske bet sugeriau gal puse pakelio vaistu, daugiau nereikejo, veidas stebuklingai susitvarke, isberia tik pries mm. Viena vakara suvalgius sureli, kita ryta atsikeliau su tokiu spuogu kad uztino puse akies, tai didziausia paskata jokiu jogurtu sureliu, varskyciu nebevalgyti drinks_cheers.gif
Tada aisku prasidejo klausimas, ka valgyti rytais g.gif Nusipirkau kosiu, tu gal nlb vertingu, bet greitai uzverdamu, is pradziu kasnis strigo burnoje, paskui pripratau ir netgi turiu prisipazinti kad dbr kiekviena ryta jos noriu. Kose paskaninu obuoliene, namine uogiene, dbr labai pamegau su bananu wub.gif tada drasiai iki pietu bunu soti. dar kartais kose pakeiciu sumustiniai su juoda grudeta duona.
Taip kad pagalvokita apie savo vaikuciu sveikata nes uzaugs tokie kaip as, pilni alergiju ir pan. nesamoniu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo guodzik: 03 lapkričio 2012 - 09:10
QUOTE(milaaa @ 2012 11 02, 20:53)
per kiek laiko uzverda g.gif


pas mus Berghoff kavinukas (2 puodeliams), ant dujines uzverda per 10 min, ilgai, nes elektrinis virdulys uzverda su 1 l vandens per 4 min

mes visi kas antra diena valgom koses, turim rodyt pavyzdi mazei smile.gif
kitas dienas valgom omleta, sumustinius, varske ar varskes apkepa, lietinius
Atsakyti
QUOTE(milaaa @ 2012 11 03, 00:19)
kiek bus po 3 metu?


nzn - priklausys nuo to, ka pasirinksime. Kuo man sis pasiulymas patiko, tai kad pasibaigus pigiam laikotarpiui as nesu prirista prie teo - galiu pasirinkti ka nors is ju siulomo asortimento, o galiu paprasciausiai pas kita operatoriu iseiti.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 11 02, 23:48)
O kiek jus isleidziate, valgydama jusu akimis ziurint kokybiska maista? ax.gif

oki doki, paskaičiuosiu šį mėnesį. Netaupiau niekada maisto sąskaita, perku tik kokybišką maistą, bet jis nėra labai brangus. Mėsa dažniausiai kalakutiena, pienas , grietinė, sviestas, duona - pigiausi , bet tikri produktai, ne mišiniai. Kruopos pigios, ryžiai kiek brangesni nes renkuosi natūralius, daržovių perkame labai daug, didžiulius maišus. kepu ant namie išlydytų taukų, o dabar nusipirkau lydyto sviesto. Salotoms aliejus tik brangus. Riešutų saulėgrąžų, moliūgų sėklų, džiovintų pomidorų- nuolat, nedideliais kiekiais. Prieskoniai tik natūralūs, pilna kamera užšaldytų krapų, petražolių, bazilikų. Kai kas ant palangės auga, kai ką iš parduotuvės- kalendrą, pipirus įvairiausius visų spalvų, muskato riešuto, kardamono, ciberžolės. Sūrius tik akcijų metu, labiausiai vertinu kietuosius, sau ožkų sūrio. pomidorų padažo itin retai, ir kad ne mažiau kaip 60 proc. pomidorų kad būtų. Majonezo niekada neperku. Iš saldumynų- ledai, bandelės, pyragaičiai, šokoladas. Užėjus norui nusiperkam pusfabrikačių pvz. šaldytos picos, kurią kišu į kamerą ir kai užeina paskutinioji, kai nėra laiko ir jėgų ką nors pagaminti, išsikepame. Sūrelių, varškyčių, desertinės varkšės neperku niekada, jokių sausų pusryčių, jokių vaisvandenių ar vandens buteliuose. Kavą perku tik per akcijas. Ir kava man yra labiau bendravimo būdas. Užsiplikau, palaukiu ir nors kitiems tai nepriimtina, man skanu.
Čia paskaičius nusprendžiau kad mes nesame gurmanai. Iš vis neturiu problemų ruošdama maistą, ką paruošiu - tą šeimyna suvalgo. Vienas vaikas yra nevalgus nuo gimimo, jei būčiau leidusi būtų valgomi tik sūreliai, dešrelės, pieniška sriuba ir blynai. Daugiau viskas būdavo tik knebinėjama, o aš lipdavau sienom, nes kraujo rodikliai nieko gero nerodė. Ale įsivažiavome . Užeina nevalgiadieniai, bet provokacijoms nepasiduodu. Nenori- nereikia. Ne vienų draugų vaikai sakė, kad jų mažiai visai, o visai nevalgo daržovių. Bet kažkodėl atėję pas mus į svečius labai mielai graužia morkas, sukramto buroko gabalėlį, agurkų, pomidorų...Neduoda tėvai daržovių, tokias išvadas esu padariusi. Nepasiūlo mama pjaustydama daržoves sriubai gabalėlio pakramtyti. Vietoje užkandžių nepamatysi ant stalo papjaustytos paprikos. Viskas giliai šaldytuve. O vaikas dar nėra tiek sąmoningas kad pasiimtų, nusiluptų, susipjaustytų ir valgytų. Daug paprasčiau išsitraukti sausainiukų ar sūrelį.

QUOTE(mergaiciukas1 @ 2012 11 03, 00:55)
Labai ankstyvi. As darbe pietaudavau 12. Tai nuo pusryciu apie 6.30 iki pietu tikrai isalkdavau. Ir kiek butu kalbama apie koses sotuma, tikrai koses pusryciams man neuztekdavo: pilvas gurgdavo jau apie 10 val.

jei greita medžiagų apykaita, sulaukus 10 valandos reiktų užkąsti ir nesikankinti. 6 valandos gan ilgas laiko tarpas.

QUOTE(jearmaine @ 2012 11 03, 02:27)
Tai todėl ir senobinis, kad jūs iš savo studentiškų laikų dar menat smile.gif Sotto čia turėjo galvoj ne šimtmečių senumą, o dešimtmečių. Dabar daug daugiau žmonių turi kavos aparatus arba bent jau "press'us" ar espresso kavinukus, tai dėl to užplikymas puodelyje ir yra senobinis būdas. Aš taip supratau  4u.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(laimetu @ 2012 11 03, 08:59)
ačiū būtinai selpa manų košės ieškosiu prekyb centre.net nežinojau apie ją. thumbup.gif
nevalgo varškes su uogiene, ar uogom, kad sveikiau tai tikrai..bet nevalgo, doh.gif


http://www.sveikipro...dinamines-500-g
http://www.sveikipro...dinamines-500-g

O jūs varškę su natūraliu jogurtu sutrinkite iki vientisos masės ir uogienės uždėkite, gausis varškės desertas mirksiukas.gif aš namie virtą braškių uogienę kai atidarau stiklainį naudojimui sublenderiuoju tai ji tampa kaip džemas iš parduotuvės , tokia tiršta mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2012 11 03, 08:30)
Čia labai įdomi tema, norėčiau išplėsti  ax.gif
Pas mane panašus režimas: pusryčiai apie 7, pietūs - po 12 val. Pertraukėlių nėra. Iki pietų neišalkstu, jei suvalgau 1 kiaušinį arba vieną sumuštinį arba miusli su pienu, bet po avižų košės išalkstu. Todėl valgau košes savaitgaliais. Norėtųsi paįvairinti pusryčių meniu, bet nesugalvoju, kas dar būtų sotu  unsure.gif  Ypač nesotu man varškė, pilvas gurgia po valandos  unsure.gif


Man miusli su pienu vienodai g.gif Kiek domiuosi, o ir kazkuri cia rase jau, kad tie apdirbti grudai greitai veikia, o paskui greit ir isalkstama. Taigi galvoju gal is kruopu verdant ir efektas kitoks g.gif Siandien viriau avizu (ne dribsniu) kose vaikams. Valge puikiai thumbup.gif Skonis ir man patiko, butinai valgysiu su kefyru thumbup.gif

QUOTE(Karusia @ 2012 11 03, 08:31)
p.s. dažnai darausi sau tai, ko vaikas nevalgo. ikimokykliniai turi tokią savybę  - mėgdžioti tėvus. ji knibinėja savo varškėčius, aš lapnoju savo šaltibarščius. aišku, užsinori paragauti. Paragavo, atėmė lėkštę iš manęs. Tokiu būdu pradėjo valgyti - daug produktų.
o alergijos, kraujagyslių ligos? manote - maistas čia niekuo dėtas? Mano, tarybinio vaiko aplinkoje nebuvo nei vieno vaiko, turinčio alergiją. Dabar - kas antras vaikas. Kolegės dukrai alergija peraugo į astmą.


Maniskis beveik 4 metu neprisivercia saltibarsciu paragaut schmoll.gif Ta diena valgo tik bulves peitums biggrin.gif

As taip nemanau, juk ka valgome, tuo ir esame 4u.gif Tik sakau kad savo prisimenamoj vaikystej irgi nepamenu kad sveikai maitnomes, deja 4u.gif

QUOTE(sotto @ 2012 11 03, 11:51)
jei  greita medžiagų apykaita, sulaukus 10 valandos reiktų užkąsti ir nesikankinti. 6 valandos gan ilgas laiko tarpas.
drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  biggrin.gif


Tai as ir uzkandziauju cool.gif Tik tuos uzkandzius ne tokius sveikus renkuosi, bet stengiuosi taisytis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2012 11 03, 08:31)
Tai turkiškas būdas kavą virti. Kavos truputį kitoks skonis smile.gif

Ne turkiskas. Turkiska "smelyje" uzverda. Cia pigusis potarybinis.
Papildyta:
QUOTE(sotto @ 2012 11 03, 11:51)
oki doki, paskaičiuosiu šį mėnesį.

Del manes galoite ir neskaiciuoti. Vienok idomiai skamba tas "verkia, kad daug isleidzia", kai pati nezinote, kiek jus isledziate savo sveikam maistui. Gal tos, kurios nuperka po sureli savo vaikui, isledzia kelis kartus maziau nei jus.
Dar idomu, nes taip ir neparasete... Kaip jusu vyrui sekasi susidraugauti su kosemis?
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2012 11 03, 08:30)
Pas mane panašus režimas: pusryčiai apie 7, pietūs - po 12 val. Pertraukėlių nėra. Iki pietų neišalkstu, jei suvalgau 1 kiaušinį arba vieną sumuštinį arba miusli su pienu, bet po avižų košės išalkstu. Todėl valgau košes savaitgaliais. Norėtųsi paįvairinti pusryčių meniu, bet nesugalvoju, kas dar būtų sotu  unsure.gif  Ypač nesotu man varškė, pilvas gurgia po valandos  unsure.gif

Man sociausia buna, kai uzvalgau banana "ant virsaus". Siaip as paprastai valgau skrebuti su medumi ar uogiene, plius obuoli, jogurta ar banana. Laiko tarpas panasus - 7h30 pusryciai ir 13h00 pietus. Isalkstu pries pietus, apie 12h00, bet tai normalu. Beje, medziagu apykaita labai greita, turiu problemu del svorio priaugimo (nors gyvenimo ritmas irgi greitas, tai gal del to).
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 11 03, 17:13)
Man sociausia buna, kai uzvalgau banana "ant virsaus". Siaip as paprastai valgau skrebuti su medumi ar uogiene, plius obuoli, jogurta ar banana. Laiko tarpas panasus - 7h30 pusryciai ir 13h00 pietus. Isalkstu pries pietus, apie 12h00, bet tai normalu. Beje, medziagu apykaita labai greita, turiu problemu del svorio priaugimo (nors gyvenimo ritmas irgi greitas, tai gal del to).

Įdomu dėl to banano, bandysiu smile.gif
Atsakyti