Įkraunama...
Įkraunama...

Sergantys vaikai grupėje - 4 tema

QUOTE(medlina @ 2013 10 15, 11:24)
Sveikos mamos, na tėvų tai tikrai niekas nenubaus  schmoll.gif (cituoju "draudžiama PRIIMTI sergančius...") O ką galima nubausti tai auklėtojas ar darželio direktorę už higienos normos pažeidimą. Tokiu atveju, jei matote, kad į grupę yra atvestas tikrai sergantis vaikas, iš pačio ryto rašykite (el.laišką)  į visuomenės sveikatos centrą ir jo specialistai tą pačią dieną patikrins. Tik laiškas neturėtų būti anoniminis, nes į anoniminius skundus nereaguojama.
Manau, kad kelis kartus taip pranešus apie ligoniukus grupėje, auklėtojos bijotų rizikuoti.


ci nebent valstybiniame pagelbetu toks dalykas... privaciame tai niekaip sad.gif
Atsakyti
QUOTE(JonVytė @ 2013 10 15, 12:44)
ci nebent valstybiniame pagelbetu toks dalykas... privaciame tai niekaip sad.gif


Jei darželis oficialus, manau kad jam galioja tos pačios normos, kaip ir valstybiniame.
Atsakyti
Higienos normos galioja visiems darželiams, nesvarbu ar jis valstybinis ar privatus.
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2012 12 10, 08:21)
Greit prades ir antibiotikus duot, nebereiks visai vaiku namie laikyt  doh.gif

Taip, man viena darzelio dabuotoja pasake, kai aukletojai pasakiau ji to neneigė, kad viena mama atnešė antibiotikų ir įsakmiu tonu auklėtojai pasakė kelintą valndą reikia sugirdyti ohmy.gif niekaip nesuprantu is kur atsiranda tokių neatsakingų tėvų bash.gif

QUOTE(Bekasė @ 2012 12 13, 12:14)
mums yra buve, kad kitas vaikas musiskiui, su kaladelemis kazkaip sugebejo beveik naga nuo pirsto nuplesti. Tai ne tik, kad nepasivargino zaizdos normaliai apdoroti - suteikti pirmaja pagalba, bet ir mums nieko apie tai nepranesem. Viska suzinojom tik vakare atvaziave pasiimti vaiko - bet ir tai nelabai ka tesugebejo pasakyti, nes incidentas ivyko ryte, o aukletojoms keiciantis, jos nemate reikalo pasidalinti apie tai informacija.

Buvo panasi situacija, kai mano vaika uzgavo kitas berniukas su supyne lauke, vaikas neprimyne kojytes visai, tai aukletojos nemanė, kad reikia pranesti tevams, paguldė pietu miego ir kai jis po pietu atsikele ir pradėjo "keturiom" eiti, tai i drabo pabaiga paskambino. O kai nuvažiavau pasiimti vaiko, net aukletojos neradau, kad paaiškintų kas ir kada atsitiko, grupėje buvo socialinė darbuotoja, pavadavo auklėtoja, ji nesiojo mano vaika, ir negalėjo nieko paaiškinti nes nežinojo". Ta pačia dieną nuvežėm vaiką į privačią kliniką pas traumatologą, ir kitą dieną, nuėjus pas direktorę pristačiau čekį iš klinikos, ir parašiau nusiskundimą dėl neadekvačių, auklėtojos veiksmų. Ji sumokėjo gydymo išlaidas ir atsipirko atsiprašymu smile.gif

QUOTE(Šypsena @ 2013 01 29, 15:20)
pas mus irgi priimdavo vaikus su ligos pozymiais i darzeli. Bet kazkas apsiskunde Visuomenes sveikatos centrui, tas atliko patikrinima ir nuo tada vaikai kazkaip "sveikesni" tapo, netaip serga, nes uzkrecianciu nera.
Pasirodo Visuomenes sveikatos centrui uztenka anoniminio pranesimo ir per dvi savaites privalo atlikti patikrinima.

Va šito nežinojau, pirmiausiai reikės įspėti direktorę ax.gif

QUOTE(Bugutis @ 2013 02 18, 13:15)
Aukletoja turi nepriimti ir viskas. Dar galit visuomenes vseikatos centrui paskambin, gaus uakeltoja bauda, daugiau nepriims. O aukletoja tikisi, kad ji liks gerute,o kiti tevai pasakys ,kad nevestu vaiko? lotuliukas.gif

Kai paklausiau kodėl priimat, žinoma kaltino tėvus, kad nereaguoja i jos prašymą gydytis namie, sakė kad tėvai pristato pažymą, taip kaip tada jai elgtis? g.gif

QUOTE(doviile @ 2013 06 19, 11:49)
...
Manau dauguma rašot kurios leidžiat vaikutį pirmus metus, taip tuomet ir be sergančiųjų aplink vaikiukai negaluoja, dėl adaptacijos streso, pakentėkit metelius, ligos tikrai sumažės, apsipras vaikai ir tikrai sirgs mažiau

Tikrai ne, mano abu sūnus eina jau nebe pirmus metus, bet tos ligos niekur nesitraukia verysad.gif

QUOTE(Sonrisita @ 2013 10 15, 09:41)
Pas mus daržiuky irgi ta pati ligų problema, tai žadu iškabint kokį panašų tekstą su informacija tėvam (senesnęj temos viena forumietė sutvarkė ligoniukų situaciją, supažindindama tėvus su galimom bausmėm).
Pagal higienos normas:

95. Draudžiama priimti sergančius ar (ir) turinčius užkrečiamųjų ligų požymių (karščiuoja, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, kosti, yra išskyrų iš nosies ir kt.) vaikus, taip pat turinčius utėlių ar glindų.
Pagal administracinių teisės pažeidimų kodekso 42 str.:

● Higienos norminių aktų bei Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 50 Lt iki 200 Lt.
● Tokia pat veikla, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus – užtraukia baudą piliečiams nuo 50 iki 500 Lt.
● Šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytos veiklos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms žmonių užkrečiamosioms ligoms – užtraukia baudą piliečiams nuo 500 Lt iki 1000 Lt.

Neblogai, bet manau kam reiktu perskaityti, tas net nesivargins to daryti.

QUOTE(medlina @ 2013 10 15, 12:10)
Higienos normos galioja visiems darželiams, nesvarbu ar jis valstybinis ar privatus.

drinks_cheers.gif Žinoma, kad taip.

Nesuprantu niekaip, ar čia piktybiškai taip elgiasi tėvai, ar jiems visai nesvarbi tiek jų, tiek kitų vaikučių sveikata?
Pirmadienį nuvedžiau mažiuką i darželi, po dviejų savaičių pertraukos atėjom sveiki ir kai nurenginėjau vaika, prie manes priėjo berniukas ir sako, aš vėmiau. Auklėtoja stovėjo šalia ir sako kad ne jis vienas, bet dar ir kita mergaitė vėmė... tiesiog baisu pasidarė. Na ir ką įvyko tas ko ir reikėjo tikėtis, siandien prieš pietus auklėtoja skambina kad mano vaikas vemia... swoon.gif nuvaziavau greitai pasiimti ir tie patys vaikai yra grupėje kurie vėmė verysad.gif Auklėtoja puolė teisintis, kad nežino kaip kovoti su tokiais tėvais, kuriu sergancius veda. Nu liudna labai, kad kiti vaikai kencia del tokio neatsakingo tėvu elgesio, žinoma ir darželio auklėtojos, direktorė neturi toleruoti. Gaila direktorės neradau, bandysiu kalbėtis, gal kokį visuotinį susirinkimą daryti, nežinau ar padės, bet nieko nedaryti irgi negalima.
Atsakyti
Per kažkokią laidą kalbėjo vienas vaikų psichologas, kad jei jau turite vaikų, tai tėvai privalo jais rūpintis visomis prasmėmis. Ir visokios kalbos, kad daug dirbu, todėl mažai skiriu laiko, negaliu imti nedarbingumo, neturiu kur palikti vaiko ir t.t. yra nepasiteisinimas. Jei visą tai yra problema, tai klausimas kam tie vaikai?
Ir tikrai yra visokių išeičių, net čia forume kiek pasiūlymų, bet...
Tikrai žinau šeimų, kad jie net tingi kažką galvoti, vaikai eina į darželį su snargliu, nes jiems "daugiau nieko" neatsitinka jų žodžiais.
Atsakyti
QUOTE(*Liepa18* @ 2013 10 16, 14:37)
. . .
Ir tikrai yra visokių išeičių, net čia forume kiek pasiūlymų, bet...
Tikrai žinau šeimų, kad jie net tingi kažką galvoti, vaikai eina į darželį su snargliu, nes jiems "daugiau nieko" neatsitinka jų žodžiais.

Taip išeičių visada yra, manau svarbiausia bandyti, kažka daryti, kad bent truputi pasikeistų kas nors į gerą pusę, o nedejuoti kaip viskas blogai. Pavargau ir vaikų gaila verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(gustika @ 2013 10 15, 10:55)
Manau,pats darzelis,savo iniciatyva turetu iskabinti tokio pobudzio informacija,ir aisku,jos laikytis

Tai vat kad kazkodel darzeliams yra aktualiau kai kuo daugiau vaiku ji lanko, nesvarbu ar sergantys ar ne. Sake aukletojos turi atsiskaityti direktorei, kodel pvz siandien staiga tiek sumazejo vaiku grupeje bigsmile.gif

QUOTE(*Liepa18* @ 2013 10 16, 15:37)
Ir visokios kalbos, kad daug dirbu, todėl mažai skiriu laiko, negaliu imti nedarbingumo, neturiu kur palikti vaiko ir t.t. yra nepasiteisinimas. Jei visą tai yra problema, tai klausimas kam tie vaikai?

Na mes pvz turim salygas vaikus laikyt namie jei serga. Bet tikrai yra tokiu kurie tokiu salygu neturi, t.y. darbdaviai atleis is darbo jeigu tu dvi savaites per menesi nedirbsi. Yra labai daug seimu kurios uzdirba minimumus. Tevai dirba tikrai ne is malonumo, o del tu paciu savo vaiku, kad turetu ka valgyti, kuom apsirengti, is ko vaistu nupirktii susirgus. Ir tikrai ne visi turi salygas del slogos sedeti namie. Is ko tada gyventi, is vieno minimumo?

Kas del slogu. Maniskiai irgi eina su slogom. Kaip ir visi kiti. Apsisnargliave tikrai nevaiksto, moka issipusti patys. Nors apskritai jiems abiems sloga daugiau buna giliai, t.y. gerklej ir mazai nosis bega. Sloga dukra visada iskoso. Zemyn dar nei vienam nera nuejus, t.y. nesikomplikuoja. O jei ir komplikuotusi tai ka? Prasideda sloga, sedim savaite namie, tada komplikuojasi, geriam savaite antibiotikus, po antibiotiku dar savaite sedim nes is karto negalima gi vest i darzeli. Tai kam tada is vis ta darzeli lankyti?? Sedi namie tada su vaiku iki mokyklos. Juk visi gyvent kaip matau turi is ko, dirbti nereikia smile.gif O gal vaiku nebegimdom visai? Nes gi sirgs iki mokyklos ir dar joje.. ar gimdyt tik tada jei gali gyvent is vieno atlyginimo, pvz vyro? O ka daryti vienisom mamom? Is ko joms gyventi? Is pasalpu? Nes kitokio varianto nera, jei nera seneliu nedirbanciu, kaimyniu ir t.t. Todel ir veda visi su slogom. O kai kurie deja ir labiau sergancius.. Nesakau kad tai gerai ir visi taip darykime. Bet deja tokia jau situacija pas mus, kad darbdaviai netoleruoja (palyginus su kitom valstybem), atlyginimai nenormaliai mazi palyginus su islaidom ir t.t. ir pan.

Kodel puolamos tos kurios neturi kur palikti vaiku ir veda, ir jom aiskinama, kad nereikejo vaiku prisidaryti, reikia apie vaikus galvoti? Tai tos kurios taip rupinasi savo vaikais, t.y. planavo juos labai atsakingai ir zinojo kas laukia, argi jos planuodamos nezinojo situacijos esamos, kad vaikai darzelyje sirgs? Ko taip tada reikia sirsti? Juk viska suplanavot ir numatet, prisidirbote vaiku tai ir dziaukites, su visom pasekmem, kurias turejot numatyti bigsmile.gif Jei netenkina, tai kam gimdet? biggrin.gif Uzmetysit dabar akmenim mane jauciu biggrin.gif Na bet reikia juk ne tik is savo varpines ziureti ir save pasaulio bamba laikyti. Apsizvalgyti ir atsimerkti reikia. Ne tik ant kitu pulti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 19 spalio 2013 - 23:00
į viską galima žmogiškai pažiūrėti. aš irgi vedu savo 2-metį į lopšelį ir pati dirbu kitoje lopšelio grupėje. Puikiai suprantu tuos tėvus kurie tikrai neturi galimybės laikytis ilgai namie. Kas turi galimybę laikyti vaiką ilgiau namie, tai tegu ir laiko, o jei negali tai ir vedi į darželį. Juk biuletenį duoda tik dviems savaitėms. Ir ateina tie vaikai nepilnai išgydyti, ir priimu, o ką daryti, juk pažyma gydytojo išduota, kad gali lankyti darželį. Man nesunku nosį nuvalyti, ar labiau pagloboti tą vaiką. Ir kaip sakoma neima velnias tų vaikų, apsipranta ir serga vis mažiau. Bet vaikų sirgimas tikrai priklauso nuo to koks vaikas yra. Maniškis va jau du mėn lanko ir sirgo tik vieną kartą. Manau, kad jei jau dažnai serga vaikas tai kažkur yra ir kitų problemų, ne vien tai kad lanko darželį atitinkamomis sąlygomis. Beje, mano nuomone didžiausią įtaką vaikų sirgimui darželyje manau daro per didelis vaikų skaičius grupėje. Tai vietoj to kad "lojat" vienos ant kitų ir kaltinat vienos kitas, geriau susiburtumėt ir pareikalautumėt iš valdžios, jog būtų gerinamos sąlygos vaikų darželiuose šia linkme
Atsakyti
QUOTE(cia_as_vel @ 2013 10 20, 12:20)
į viską galima žmogiškai pažiūrėti. aš irgi vedu savo 2-metį į lopšelį ir pati dirbu kitoje lopšelio grupėje. Puikiai suprantu tuos tėvus kurie tikrai neturi galimybės laikytis ilgai namie. Kas turi galimybę laikyti vaiką ilgiau namie, tai tegu ir laiko, o jei negali tai ir vedi į darželį. Juk biuletenį duoda tik dviems savaitėms. Ir ateina tie vaikai nepilnai išgydyti, ir priimu, o ką daryti, juk pažyma gydytojo išduota, kad gali lankyti darželį. Man nesunku nosį nuvalyti, ar labiau pagloboti tą vaiką. Ir kaip sakoma neima velnias tų vaikų, apsipranta ir serga vis mažiau. Bet vaikų sirgimas tikrai priklauso nuo to koks vaikas yra. Maniškis va jau du mėn lanko ir sirgo tik vieną kartą. Manau, kad jei jau dažnai serga vaikas tai kažkur yra ir kitų problemų, ne vien tai kad lanko darželį atitinkamomis sąlygomis. Beje, mano nuomone didžiausią įtaką vaikų sirgimui darželyje manau daro per didelis vaikų skaičius grupėje. Tai vietoj to kad "lojat" vienos ant kitų ir kaltinat vienos kitas, geriau susiburtumėt ir pareikalautumėt iš valdžios, jog būtų gerinamos sąlygos vaikų darželiuose šia linkme


pritariu....mums taip pat nesunku paglobot šiek tiek kosintį ar sloguojantį,dėl to nedarbingumo neduoda jai temperatūros nėra ir kur dėt tą vaiką tėvams...mano taip pat eina antras mėnuo ir ligų kol kas nėra,o grupėje visokių atveda,manau daugiau nuo vaiko imuniteto priklauso,jo auginimo būdo ir t.t
Atsakyti
Mielos mamos, o Jus nepagalvojat apie kitus, sveikus vaikus, kurie gali uzsikresti nuo tokiu serganciu (ar nepilnai pasveikusiu) vaiku? Ka mum tada daryti?
Atveda toki vaika i grupe, tas uzkrecia dar 2-3 vaikus - pasekme - visi sedim namie. Mes, pavyzdziui, per pastaruosius metus sirgom kas 4 savaites. o kiek vaistu isgerem... doh.gif Pries darzeli ne karto vaikas mano nebuvo susirges, niekur neeinam, saugom, ypac saltuoju metu. O pradejus lankyti darzeli prasidejo bedos. Kodel apie kitus negalvojat? Mums irgi reikia dirbti. Nenoriu nieko izeisti, bet ir mus supraskit.
As niekad nevedu dukros i darzeli, jeigu matau, kad jau atsirado persalimo pozymiu (sloga ar kosulys). Suprantu, visokiu situaciju yra, bet kad vesti visiskai serganti vaikeli i darzeli ir liepti aukletojai duoti jam vaistu doh.gif cia virsune...
Savo darzelyje mes-tevai sugalvojom toki dalyka - parasem reikalavima (Mes, tokios grupes tevai, kategoriskai pries, kad i grupe priimtu sergancius vaikus su sekanciais pozymiais - ir isvardijom (kosulys, sloga, temteratura, vemimas, odos berimai ir t.t.). Ir atidavem aukletojai, kad ji duotu visiem tevams pasirasyti. Toki dokumenta ji laiko pas save ir, jeigu ateina koks sergantis vaikelis - pakisa po nosim. Rezultatas - mazesnis sergamumas thumbup.gif
Juridiskai aukletoja gali nepriimti tokio vaiko i darzeli, remiantis tokia peticija blush2.gif Bet siuo atveju JEIGU visi tevai sutinka su tokia priemone.
Atsakyti
QUOTE(metiolka @ 2013 10 23, 09:41)
Mielos mamos,
Juridiskai aukletoja gali nepriimti tokio vaiko i darzeli, remiantis tokia peticija  blush2.gif Bet siuo atveju JEIGU visi tevai sutinka su tokia priemone.

Juridiškai, atvedusi mama gali auklėtojai po nosimi pakišti gydytojos pažymą, kad vaikas yra sveikas ir gali lankyti darželį, nors jis sloguoja ir kosti.

beje, girdyti vaistus- auklėtojos neturi teisės.

O sloga ir kosulys tokie požymiai, kurie gali būti ir sveikiems vaikams.

maniškei ( turi spec. problemų su nosyte) sloga gali laikytis ir 4 savaites, bet ji tuo metu nėra užkrečiama.
Taigis, auklėtojos nėra medikės, kad spręstų sloga ar kosulys užkrečiamas, ar neužkrečiamas, paraudę akytės nuo verkimo ar vėjo, ar čia jau rimtas virusinis uždegimas, kuris išplis per visą grupę.


Atsakyti
QUOTE(metiolka @ 2013 10 23, 09:41)
Juridiskai aukletoja gali nepriimti tokio vaiko i darzeli, remiantis tokia peticija  blush2.gif Bet siuo atveju JEIGU visi tevai sutinka su tokia priemone.

Palaukit palaukit, o kam tada nustatytos vienodos higienos normos visoms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms? Ten aiškiai parašyta, kad darželis negali priimti vaikų su išskyrom iš nosies, kosėjančių ir t.t.
Atsakyti