QUOTE(Justesea @ 2013 01 21, 17:34)
Visko būna, kartais pabaigos būna netikėtos ir visas civilizuotam pasaulyje tokiu atveju važiuoji į artimiausią ligoninę, kuri jau būna perspėta, kad tu atvažiuosi, ir ten gauni normalią pagalbą. O pas mus tokiu atveju būni š vietoj atvažiavęs... gausi tą pagalbą, bet žiūrės į tave kaip į paskutinę idiotę. Ir šiaip retas kas be pagalbos gimdo, o "pagalba" kas kartą turi savo kailiu rizikuoti, nes tai nelegalu. Kam reikia šito "juodo šleifo" tokiam kilniam ir gražiam dalyke kaip žmogaus gimimas? Kodėl visur ES tai yra normalus dalykas, o pas mus raganos ir viduramžiai?
Vistik ES dabar skaičiuoja, kokie leidimų gimdyti namuose rezultatai.
Bent jau internete panagrinėjus naminius gimdymus, radau informaciją, kad ne tik pas mus gydytojai pasisako už gimdymą ne namuose.
Vokiškoj wikipedijoj radau 2010 informaciją, kad Vokietijos "Deutsche Gesellschaft für Gynäkologie und Geburtshilfe " (vertimas būtų Vokietijos ginekologų ir gimdymo pagalbos bendrija) ir teigia, kad "didžiausias saugumas motinai ir vaikui gimdymo metu yra užtikrinimas tik gimdymo klinikoje, nes į nenuspėjamas situacijas tuoj pat ir be daug laiko užimančio tranportavimo ir visu gydytojų spektru galima reaguoti."
O jų leidinyje cituojama, kad toks apibendrintas sakinys gautas išstudijavus 65000 gimdymų namuose Didžiojoje Britanijoje.
Net 45 procentai pirmą kartą namuose gimdžiusių buvo išvežta į kliniką, nes akušerės su vykstančiomis situacijomis negalėjo susitvarkyti.
Gimdyti namuose buvo leista tik sveikoms. Olandijoje, kur namuose gimdo 20 procentų, kūdikių perinatalinis mirtingumas gimdant namuose yra didesnis

, negu gimdant klinikoje.
Toliau neversiu, tam reikia nemažai laiko.
Taigi tos teisininkės pasakymai per LTV, kad visose išsivysčiusiose šalyse yra grįžtama prie naminių gimdymų yra netiesa. O kalband apie Olandiją ir agituojant už gimdymą namuose pamirštama paminėti apie kūdikių mirtingumo rodiklius gimdant namuose yra didesni

.