Įkraunama...
Įkraunama...

Jūsų požiūris į žaislinius ginklus

as kai pamaciau, kokia itaka daro "masha i medved" tai net sautuvai atrodo ne tokie blogi... teko bendraut su mergyte, kuri grynu gryniausia Masha, ziauru
Atsakyti
QUOTE(Agatka @ 2013 01 21, 20:37)
as kai pamaciau, kokia itaka daro "masha i medved" tai net sautuvai atrodo ne tokie blogi... teko bendraut su mergyte, kuri grynu gryniausia Masha, ziauru

O kas tame filmuke? Apšviesk, prašau...
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2013 01 21, 18:50)

O tai pati praset, ar mama taip sugalvojo nuppirkti?
siaip cia irgi kaip ir skatynimas, skaitai vaikui knyga suidomiais herojais(rodai multikus ar pan)paskui vaikas nori buti toks pats, jam reikia tokiu irankiu, kaip herojaus irt.t. g.gif

Prasiau, o ka?
Dabar laukiu isvartymo, kad Danukas Dunduliukas skatina agresija biggrin.gif
Atsakyti
kadangi pati uzvedziau ta tema, tai ir savo nuomone parasysiu. beje, gerbiamosios mamytes, ne be Jusu pagalbos ji keitesi.
nuo pat pirmo sunaus gimimo buvau kategoriskai pries bet kokius ginklus. ir neturejom ju, ir nereikejo. bet pradejus eit i darzeli, mano trimeciui jau parupo , kas tas pif paf, pirstu rode, kad saudo. reakcija mano nebuvo teigiama, ir pykau, ir draudziau. bet uzdraustas vaisius saldus... kieme su kitais berniukais vis tiek zaidzia, saudo. ten visad atsiranda , kas leidzia su sautuvu ar kardu palakstyti. o svetimiems vaikams tai neuzdrausi ginklu i kiema nestis. taigi ir tenka tik prisitaikyti prie aplinkos, ir daug sunui kalbeti, klausti, kaip jis ginklus supranta. viena esam tvirtai sutare, kad saudyti galima tik i taikini, bet ne i zmogu. o dar geriau is vis nesaudyti.
ir sunus gerai zino, kad ginklu jam nepirksiu. o kad jau gavo dovanu viena, tai lai buna, i siuksline nemesiu.
Atsakyti
QUOTE(flysky @ 2013 01 24, 13:55)
kadangi pati uzvedziau ta tema, tai ir savo nuomone parasysiu. beje, gerbiamosios mamytes, ne be Jusu pagalbos ji keitesi.
nuo pat pirmo sunaus gimimo buvau kategoriskai pries bet kokius ginklus. ir neturejom ju, ir nereikejo. bet pradejus eit i darzeli, mano trimeciui jau parupo , kas tas pif paf, pirstu rode, kad saudo. reakcija mano nebuvo teigiama, ir pykau, ir draudziau. bet uzdraustas vaisius saldus... kieme su kitais berniukais vis tiek zaidzia, saudo. ten visad atsiranda , kas leidzia su sautuvu ar kardu palakstyti. o svetimiems vaikams tai neuzdrausi ginklu i kiema nestis. taigi ir tenka tik prisitaikyti prie aplinkos, ir daug sunui kalbeti, klausti, kaip jis ginklus supranta. viena esam tvirtai sutare, kad saudyti galima tik i taikini, bet ne i zmogu. o dar geriau is vis nesaudyti.
ir sunus gerai zino, kad ginklu jam nepirksiu. o kad jau gavo dovanu viena, tai lai buna, i siuksline nemesiu.



O kas gali būti taikiniu? Turbūt visi labai gerai žinom Biliūno "Kliudžiau". Atsimenu, kaip užpernai vasarą, kuomet buvau 6 mėn nėščia, papurčiau gretimo namo neūžaugą tokį. Turėjo pasidaręs "ragatkę'', į žmones nešaudė, šaudė į benames kates.
Atsakyti
QUOTE(KameHame @ 2013 01 24, 18:44)
O kas gali būti taikiniu? Turbūt visi labai gerai žinom Biliūno "Kliudžiau". Atsimenu, kaip užpernai vasarą, kuomet buvau 6 mėn nėščia, papurčiau gretimo namo neūžaugą tokį. Turėjo pasidaręs "ragatkę'', į žmones nešaudė, šaudė į benames kates.


taikinys- tai nupiesti apskritimai, ir taikosi i viduriuka ax.gif su teciu taip tire saude.
o kad nekiltu mintis ka nors zaloti, tai ir kalbames daug su sunum. kitos iseities as nematau.
Atsakyti
Turi mano vyresnysis šautuvų gal kokius dešimt, nematau nieko blogo irnesakyk.gif Buvo laikas kai labai norėjo, tada daugiau žaidė. Dabar pasinešęs ant lego, tai tuos šautuvus kartais su draugais išsitraukia. Nematau jokios priežasties dėl ko turėčiau draust. Tiesa, tie šautuvai šaudo tik garsu. Nepirkčiau tų, kuriais gali realiai sužeisti ką nors.
Atsakyti
kadangi mūsų tėtis susijęs su kariuomene tai šautuvais mes labai domimės visi biggrin.gif nematau nieko blogo schmoll.gif mokome šaudyti tik į taikinį,važiuojam visi kartu ir šaudom,tik nepradėkit sakyti ,kad skatinam agresiją..smiginis irgi mėtomas į taikinį,bet turbūt nė vieno dar neišaugo,kuris eitų ir žudytų su kokiom ietim lotuliukas.gif pirksit,nepirksit,išeis į kiemą pasidarys iš medžio šakos..atimsit? bigsmile.gif

manau reik supažindinti net vaiką su ginklu ir papasakoti kokiu atveju jį naudoti,kam ir kodėl.. su peiliais irgi žmones žudo,nejaugi nebemokinsim sumuštinio tepti? pritariu visoms pasisakiusioms,kad ginklai ne taip baisu kaip kompiuteriniai smurtiniai žaidimai ar filmukai kur kovoja neaišku net kas su kuo... doh.gif doh.gif

nuo mažumės supažindinus vaikus su ginklu,darbo įrankiais(grąžtais,peiliais,atsuktuvais ir plaktukais) manau tikrai mažesnė tikimybė,kad jis susižeis ar kitą sužeis nežinodamas kas per daiktas čia..su viskuo saviškį stengiamės supažindinti,duoti rankose palaikyti ar net pasidarbuoti..nežinau nė vieno berniuko,kuris užaugo nežaidęs karo(nesvarbu turėjo šautuvą ar ne)..juk kokie sniego gniužčių karai būdavo..turbūt dažnas ir su mėlynėm pareidavo,bet užtat laimingi visi...jei jau viską pritempinėti,kad išaugs agresyvus vaikus tai nežinau...tada leisti reik tik pūkais pagalves kimšti.. cool.gif
Atsakyti
juk mes visi uzaugom su sautuvais, kardais ir pan. na nei as, nei mano pazystami ne vienas, kiek zinau, ginklais nesisvaisto, kumsciais nesimosikuoja. o tai kuom skiriasi naujoji karta? manau svarbiausia su vaiku bendrauti, kalbetis su juo apie viska o ne viska drausti drausti ir dar karta drausti. kazkuri mama rase, kad pati neperka sautuvu. na ir kas? vaikas kieme gauna is kitu vaiku. geriau? ne... uzdraustas vaisius visada saldesnis. mano sunus turi kokius 3 sautuvus ir tame nematau nieko blogo.
Atsakyti
Vieno vaiko rankose žaislinis šautuvas tikrai reikš agresijos skatinimą, kito - tik nekaltą žaidimą. Viskas priklauso nuo tėvų skiepijamų vertybių.

Puikiai pamenu save vaikystėje - pirmoje, antroje klasėje prisiskaičiusi Vinetu, knygų apie piratus, indėnus ir šiaip keliautojus laukinėje gamtoje, žaisdavau ir su šautuviukais, ir pagaliukais, o didžiausia laimė buvo kai gavau šaudymo lanką su žaislinėm strėlėm. Ir tikrai NĖ KARTO man tuomet nekilo mintis, kad tie žaislai gali būti skirti kam nors sužeisti - žmogui ar kokiam gyvūnui. Ar skirti žudymui, kaip žudymą suprantu dabar.

Viskas priklauso nuo to, kaip vaikas bus auklėjamas, kaip jį formuos tėvai, šeima, aplinka.
Todėl nematysiu problemos, jei mano vaikas žais su mediniu pagaliu, laikydamas jį kaip žeberklą, prisiskaitęs Žiulio Verno knygų.
Atsakyti
Tikra tiesa Bitės šešėlis thumbup.gif
Atsakyti
Jokių žaislinių ginklų neturi sūnus ir net neprašo. Filmukų visokių matęs - ir su kardais, ir su lankais, ir su šautuvais galiausiai, tačiau pačiam poreikio nėra. Vienintelį turi - vandens pistoletą, bet jokios minties, kad "tave nušausiu" - nėra. Daržely irgi tokių žaislų nėra, tad ir poreikio nėr.
Atsakyti