Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 17 tema

QUOTE(madwifi @ 2013 02 20, 16:05)
oho, nesiplnai reikia smile.gif bet sitie kur minejau kaskaduojasi, bent jau jie taip sako - 4x600w = 2.4kw uz 4x90$= 360$=~1000Lt

Lenkiu savo žilstančią galvą prieš jūsų elektrotechnikos žinias, čia aš pasiduodu - nežinau kodėl, bet asinchroninių variklių reversavimas man nuo jaunų dienų varė vėžį doh.gif tai apie kaskadavimą galėčiau diskutuoti ne bent užtvankos biggrin.gif bet ne inverterių.
Papildyta:
QUOTE(madwifi @ 2013 02 20, 16:07)
kiek, uz kiek is kur ir kokias pats emei?

Kiek - 6vnt, ~1,5kW
Už kiek - čia mano mylima tema biggrin.gif kada nors, gyvai, prie bonkos smile.gif
Kokios - sunku ne tik ištart bet ir prisimint, hipomonokristalinės blink.gif - bijau sumeluot, bet atrodo nematytai, tipo nesenai atsirado.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 20, 15:11)
Lenkiu savo žilstančią galvą prieš jūsų elektrotechnikos žinias, čia aš pasiduodu - nežinau kodėl, bet asinchroninių variklių reversavimas man nuo jaunų dienų varė vėžį doh.gif  tai apie kaskadavimą galėčiau diskutuoti ne bent užtvankos biggrin.gif  bet ne inverterių.

nieko cia nereik lenkt - tam linke buvo parasyta - galima jungt lygiagreciai, jei reika didesnes galios smile.gif
cituoju: "In addition, our inverters are stackable; meaning multiple unit of these devices can be connected in parallel to generate a higher output. "
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 20, 15:11)
Kiek - 6vnt, ~1,5kW
Už kiek - čia mano mylima tema biggrin.gif  kada nors, gyvai, prie bonkos smile.gif
Kokios - sunku ne tik ištart bet ir prisimint, hipomonokristalinės blink.gif  - bijau sumeluot, bet atrodo nematytai, tipo nesenai atsirado.

na mazdaug kiek lt/kw siais laikais yra gera kaina? mazdaug, kad orientuotis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 20 vasario 2013 - 15:26
QUOTE(cibulis @ 2013 02 20, 14:43)
1. Man įdomu ar U-Wert įvertina rekuperatorių? Galbūt jis iš esmės eliminuoja drėgmės kondesaciją sandariame name.


U-Wertas įvertina patalpoje esantį drėgmės lygį. Nenaudojant rekuperatoriaus jis bus vienoks, naudojant rekuperatorių kitoks, bet jis visuomet turės konkretų drėgmės procentą, kurį ir galima įvedinėti į U-Wertą.

Su plokšteliniu rekuperatoriumi tikėtina, kad patalpose oras bus sausesnis nei be rekuperatoriaus, o su rotoriniu manau, kad gali būti net ir drėgnesnis.

QUOTE
2. Mano atveju yra nedidelio sklypo problema. Namas jau ir taip maksimaliai išpūstas į šonus.



Jei atkreipsi dėmesį į apšiltinimo sluoksnio storį, pamatysi, kad su PUR jis net plonesnis. Taip yra todėl, kad PUR liambda mažesnė. Man naudoto stogui deklaruota 0,023, o sienoms turėtų būti apie 0,024. Purškėjai žadėjo duoti pavyzdį ekspertizei ir mane informuoti apie realų rezultatą, bet dar neinformavo. Taip medžiagai senstant liambda mažės, bet mažės visų apšiltinimo medžiagų, todėl PUR šiuo atžvilgiu neišskirčiau. Jei nupurkštumėte PUR visą lauko sieną norimu storiu, tai R10 pasiekt pavyktų su maždaug 20 cm apšiltinimo sluoksniu, bet medžiagos kaina tai tikrai didelė.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 20, 15:02)
Taip, būtent, tik reikia bent 2,5-3kW ir kaina apie 3tLt - čia brendo, su smegenimis


Buvau įsitikinęs, kad kai kalba eina apie nedidelius galingumus, galima išsiversti su mažesnėmis sumomis.
QUOTE
PV panelės tiek nupigo, kad verta galvoti apie vakuumo keitimą į PV vien tik vandens ruošimui! Rimtos finansinės problemos būtent ir prasideda, kai iš 12/24/48/96V reikia pagaminti 230V, todėl sistema tiesioginiam vandens šildymui atrodo labai patraukliai vien finansine puse. Nors vakuumas irgi kapeikas tekainuoja - vamzdis tiesiogiai iš importuotojo tik 20Lt.
Kad LESTO galėtum sandėliuoti tinkle reikia gudraus inverterio, kuris pagal nuogirdas 7tLt doh.gif



Sužinojau daug naujo. Nesitikėjau, kad su PV ekonomiškai apsimoka šildyti vandenį. Puikiai pamenu, kai prieš nepilną pusmetį slovakui pats aiškinai, kad su PV vandens šildyti neapsimoka wink.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 vasario 2013 - 15:48
QUOTE(madwifi @ 2013 02 20, 16:26)
na mazdaug kiek lt/kw siais laikais yra gera kaina? mazdaug, kad orientuotis.

Plikos panelės ~2000Lt/kW
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 20, 15:02)
Taip, būtent, tik reikia bent 2,5-3kW ir kaina apie 3tLt - čia brendo, su smegenimis
Papildyta:

PV panelės tiek nupigo, kad verta galvoti apie vakuumo keitimą į PV vien tik vandens ruošimui!


PV efektyvumas nesiekia 15%. Padauginkit žiemišką spinduliuotę 30kW/m2 per mėnesį x 0,1 = 3kW per mėnesį = 1,60Lt elektros iš 1kv.m. PV.
Kai kolbos eina su >90% efektyvumu. Jų niekad nepralenks PV karšto vandens ruošimui.

Naudojant GaAs fotoelementus gautume 26% efektyvumą, bet jie per brangūs net pirmajam lietuviškam palydovui 10cmx10cmx10cm, kurį šiais metai planuoja paleisti. Todėl jame panaudojo lietuviškus PV.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 02 20, 16:48)
PV efektyvumas nesiekia 15%. Padauginkit žiemišką spinduliuotę 30kW/m2 per  mėnesį  x 0,1 = 3kW  per mėnesį = 1,60Lt elektros  iš 1kv.m. PV.
Kai kolbos eina su >90% efektyvumu. Jų niekad nepralenks PV karšto vandens ruošimui.

Kai turiu neblogą kW kainą nekreipiu labai dėmesio į efektyvumą - sienų ant kurių kabinu PV užtenka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 20, 15:11)
Už kiek - čia mano mylima tema biggrin.gif  kada nors, gyvai, prie bonkos smile.gif


Toks jausmas, kad tuoj ir vilniečiai Kauno mytuose pradės dalyvauti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 02 20, 15:56)
Toks jausmas, kad tuoj ir vilniečiai Kauno mytuose pradės dalyvauti  smile.gif

nemanau kad jiems uzteks drasos garliavoj pasirodyt smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 20 vasario 2013 - 16:04
QUOTE(madwifi @ 2013 02 20, 16:04)
nemanau kad jiems uzteks drasos garliavoj pasirodyt smile.gif


Na na, drąsos neužteks lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 02 20, 16:04)
nemanau kad jiems uzteks drasos garliavoj pasirodyt smile.gif

meetai būna ne tik Garliavoje, tai vieną, jungtinį, galima bus paorganizuoti tolėliau nuo Garliavos drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 20, 16:06)
Kažkada turėjau iliuzijų naują 4tLt teliką patikėti elektronščikams kad amputuotų maitiaką ir galimai pajungtų nuo 12/24V, bet nauda iš to beveik tik moralinė smile.gif  juk negyvenu vienkiemyje. Beje, tokių atvejų yra - montuotojas pasakojo apie "namą kryžkelėj" su nuosava elektrine ir 40colių 12V teliku.
Ir kam iš karto taip žiauriai - amputuot? Nieko ten nereikia amputuot, ypač jei telikas suderinamas su US rinka ir turim kokius 100V nuolatines itampos. Gal ir 50VDC pakaks. Telikas dirba nuo 220VAC, bet tiek nebūtina, užtenka ir mažiau. Kintama vs. nuolatinė - ką bepaduotum, telikas vistiek pirmiausia iš to kas paduota, pasidarys nuolatinę. Elektronščikams teliką visgi reiktų patikėti, kad pasižiūrėtų ar tam konkrečiam telikui (vidiakui, stipriakui, gramofonui) galioja visi mano surašyti sapaliojimai. Bet amputuot nieko neleiskit !!! Amputavus geriausiu atveju liksit be ryšio saulutei nusileidus, blogiausiu - išvis be ryšio.
Atsakyti
QUOTE(kad ji kur galas @ 2013 02 20, 18:27)
meetai būna ne tik Garliavoje, tai vieną, jungtinį, galima bus paorganizuoti tolėliau nuo Garliavos  drinks_cheers.gif

Elektrėnuose biggrin.gif
Atsakyti