Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios,24tema

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2013 05 28, 09:48)
Ačiū, už nuorododą, paskaičiau  4u.gif
Kaip supratau ji labai įdomiai gamina - sušaldo šviežius augalus(kad daugioua flavonoidų išsisikirtų), užpila spirito-vandens skiediniu, tada laiko, po 12 dienų ? (2ia tiksliai nesupratau) spiritą nugariną ir tik tada įmaišo gliceriną  ax.gif
Pas tave glicerino tiesiog daugoka  bus, jei pradžioj irgi su glicerinu buvo užpilta. Tikriausiai viskas gerai, bet aš pradėjau vengti didesnių  jo kiekių, kai paskaičiau, kad esant sausam orui glicerinas drėgmę iš odos ištraukia

Ai, šiek tiek, atrodo, "patobulinau" jos metodą lotuliukas.gif Aš paprastai vadovaujuosi jos šituo būdu (aprašymas prie HAG) http://www.100100pla...e-11988832.html, bet vėliau pasiskaičius pradėjau nugarinti spiritą ir papildyti glicerinu (kaip kad ji daro vėlesniuose metoduose). Kaip ji, kad ir rašė, vieni aktyvai tirpsta glicerine, kiti - vandenyje, treti - spirite geriau. Todėl sujungus visus tris tirpiklius, didžiausia tikimybė išgauti daugiausia aktyvų. Bet man nepatinka spiritas (nors jis yra ir konservantas), todėl jį stengiuosi nugarinti. Kartais pasilieku tokį koncentratą, o kartais atstatau kiekį glicerinu (tada pažymiu ant etiketės, kad papildomai įdėta glicerino). Pirmuoju atveju gaunasi tirštokas sirupas, kurį kartais sunku įmaišyti į gaminį, o antruoju atveju, jis žymiai patogesnis naudojimui. Pastarojo į kremus ir pan. dedu ne daugiau 5 proc., t.y. naudoju jį taip, kaip naudočiau gryną gliceriną, tik "paturbintą" tongue.gif
Dėl to puslapio metodo. Taip sumaišo šaldytus augalus 1/2 dalis augalų+1/4 spirito+1/4 vandens. Šildo 40 laipsnių temperatūroje 12 h (ne dienų), paskui filtruoja, paskui garina ir atstato kiekį glicerinu.
Atsakyti
QUOTE(goccia @ 2013 05 28, 07:25)
Merginos kaip tik man iskile keli klausimeliai kvepalu tema. Kvapo fiksavimui kazka papildomo dedat i alkoholinius kvepalus? Pries kuri laika pabandziau ir as pirma karta sulasint i buteliukus ir paslepti. buvo vienodas santykis visu natu. Bendrai sumaisius kvapas visai patiko, bet labai jau greit nugaruoja. Tad reikia daryti kitoki varianta. Spirita pilat 90%? Gal su mazesniu spirito % ne taip greit nusigaruotu g.gif


Ačiū už pastabą 4u.gif bis.gif , jau pataisiau. Žiopla esu...
Dėl fiksavimo: kai ką žinau, bet tai ištisas mokslas, ir aš dar tik mokausi. Patarimas: nesuk sau galvos kiek kurios natos. Kiekvieną kartą pagal naudojamas medžiagas, kvapo paskirtį gaunasi kitaip. Pakeitus proporcijas, net visiškai tos pačios trys natos duos gerokai kitą kvapą. Teisingai, spiritas lakus, greitina garavimą, su spiritu kvepalai dažnai geriau kai bazinės natos daugiausia, nes bazėj naudojamos medžiagos - beveik visos daugiau ar mažiau veikia ir kaip fiksatoriai, o kiek širdies ir kiek viršutinės, ar po lygiai, ar kurios nors daugiau, tokių taisyklių tiesiog nėra. Truputis vandens pagelbėtų, bet nepadauginant, iki 20 proc., nes gali imt kaip kreme aliejai atsiskyrinėti. Rimčiau fiksuoja civetas, eremofilų eterinis aliejus, afrikos akmuo, castoreumas, sintetiniai muskusai. Pafiksuoja ir mažas procentas izopropilo miristato, galbūt ir kaprilis tiktų, bet su jais nebandžiau fiksuoti, nes tiesiog poreikio tokio nėra, kitas medžiagas naudoju; o su kapriliu kai kuriuos absoliutus, ea skiedžiuosi. Aliejiniuose ir kietuose kvepaluose, kadangi jie kitaip skleidžiasi, viršutinės dažnai pageidautina kad būtų kiek daugiau. Bet labai nuoširdžiai rekomenduoju pirmiausia maišyti aliejinius, kietus kvepalus. Spiritas greičiau suardo medžiagas ir labai išryškina klaidas, jį sunku suvaldyti. Nesimaivydama sakau, kad pati tik mokausi... Fiksuoti fiksatoriais (civetu ir t.t.) vėlgi galima pagal norą - iškart ar po kurio laiko, kai kvapas įgaus norimą formą; ar truputį iškart, rimčiau vėliau; visaip, ir nuo to momento taip pat priklauso galutinis rezultatas.
Dar labai svarbi pastaba dėl spiritinių kvepalų. Niekur kitur nebuvau užtikusi šitos informacijos, o neabejoju, kad ji viena iš esminių tiesų. Aliejai, kaip jau žinom, pH vertės neturi. Vanduo turi, spirite jo menka dalis yra, net jei specialiai nepilam, eteriniai, absoliutai gali būti su įvairiomis natūraliomis rūgštimis, kurios ištirpsta vandenyje, todėl darant su spiritu, reikia matuoti pH, ir juostelės čia netiks, nes medžiagos spalvotos, keičia ir šiaip netikslią vertę. Galutinis galinys turi būti neutralaus pH, tada spiritas mažiausiai ardys substancijas. Informacija iš čia, kadangi ji vieša, tikiuosi autorės neįsižeis kad platinu:
http://naturalperfum...white-paper.pdf
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 28 gegužės 2013 - 08:56
Vėl pamąstymai PH tema. Sakėt, kad Vit C nekeičia kremo ph, bent jau nežymiai. Bet juk mes naudojam tą spec. vit. C kuris pačiu savimi virsta tik patekęs ant odos. Gal todėl pats produktas ir nerodo to savo tikrojo rūgštingumo, o patekęs ant odos stipriai parūgštėja. Kaip manot ? Man išlindo vienas kapiliaro brūkšniukas ant veido verysad.gif . Tai ieškau gal ir išorinės kokios priežastys prisidėjo. O Relaxides ar neveikia neigiamai kapiliarinės sistemos? O DHR (svaiminio įdegio medžiaga) ar neprovokuoja kuperozės? Teko skaityti jog lyg ir ne. doh.gif Draugei gydytoja pasiūlė gerti rutinoskorbiną, tai jei kaip tik išprovokavo kapiliarinio tinklelio ryškėjimą. Rusaites kažkada diskutavo apie ginkmedžio preparatus, tai vienoms jis padėdavo, o kitoms atvirkščiai pablogindavo situaciją. Reik viską ant savo kailio bandyti.
Atsakyti
QUOTE(redazuka @ 2013 05 28, 12:52)
Vėl pamąstymai PH tema. Sakėt, kad Vit C nekeičia kremo ph, bent jau nežymiai. Bet juk mes naudojam tą spec. vit. C kuris pačiu savimi virsta tik patekęs ant odos. Gal todėl pats produktas ir nerodo to savo tikrojo rūgštingumo, o patekęs ant odos stipriai parūgštėja. Kaip manot ? Man išlindo vienas kapiliaro brūkšniukas ant veido verysad.gif . Tai ieškau gal ir išorinės kokios priežastys prisidėjo. O Relaxides ar neveikia neigiamai kapiliarinės sistemos? O DHR (svaiminio įdegio medžiaga) ar neprovokuoja kuperozės? Teko skaityti jog lyg ir ne.  doh.gif Draugei gydytoja pasiūlė gerti rutinoskorbiną, tai jei kaip tik išprovokavo kapiliarinio tinklelio ryškėjimą. Rusaites kažkada diskutavo apie ginkmedžio preparatus, tai vienoms jis padėdavo, o kitoms atvirkščiai pablogindavo situaciją. Reik viską ant savo kailio bandyti.


Man atrodo, kad vit. C kaip tik stiprina kapiliarus. Žadėjau daryti su vit. C kremą, bet paskaičiau, kad kremą reikia rūgštinti, tai vasarai pabijojau, o gal galima? Mano kapiliarai labai išsiplėtę.

Dar norėjau paklausti dėl pantenolio iš akomos. Ar galima jį gryną tepti ant veido? Ne kaip kremą, bet žaizdeles, po skutimosi. Paskaičiau, kad galima, bet įpyliau draugei ir po to suabejojau. Aš tepiau gryną po ūsiukų depiliacijos, nes oda buvo siaubingai sudirgusi, tai iš karto oda nurimo.
Atsakyti
Kaip, Alioniukas, kažkada rašė, kad su grynu pantenoliu galima tepti tokį ale "smūginį" vienkartinį atsaką odos nuraminimui.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo redazuka: 28 gegužės 2013 - 12:29
QUOTE(mairux @ 2013 05 28, 13:15)
Dar norėjau paklausti dėl pantenolio iš akomos. Ar galima jį gryną tepti ant veido? Ne kaip kremą, bet žaizdeles, po skutimosi. Paskaičiau, kad galima, bet įpyliau draugei ir po to suabejojau. Aš tepiau gryną po ūsiukų depiliacijos, nes oda buvo siaubingai sudirgusi, tai iš karto oda nurimo.

esu turejus ir is akomos, nepastebėjau kažkokio skirtumo tarp jo ir is Az g.gif
mano vienam zuikui ant veido toks dryžius atsirado kaip kad butu brolis sudavęs su kokia rykštele ar kažkuo pan. g.gif (jauciu taip ir buvo ) tai net tokios ale pusleles isoke buvo mazos g.gif as nieko nesugalvodama patepiau lasu pantenolio ,po valandziukes nei zymes nebuvo g.gif nežinau ar ten jam kažkas sualergizave buvo ar kas g.gif



ai dar del tu tokiu pasiūlymų draugėms pažįstamom biggrin.gif per metus gerus isitinau ir nieko nerekomenduoju negiriu blush2.gif aisku gal savanaudiška blush2.gif
bet pora kartu teko isitikinti -kas tinka/patinka man netinka kitam ,nors ir perspėji pasakai tai ,bet vistiek buna paskui nesmagu kad pasiūlei o jokios naudos negavo ir pan doh.gif ir kas svarbiausia nori rezultatu is karto biggrin.gif
tai dabar jau kuris laikas gaunu "pylos" kad nieko nesiūlau ka naujo pasigaminu ir pan biggrin.gif ai pasaka be galo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 28 gegužės 2013 - 12:55
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2013 05 28, 08:53)
Rimčiau fiksuoja civetas, eremofilų eterinis aliejus, afrikos akmuo, castoreumas, sintetiniai muskusai.


O kur jų galima įsigyti? Eremofilus radau KN, bet gyvulinės kilmės ar sintetinėm medžiagom kas prekiauja? (čia ne ta tema, bet gal nieko tokio blush2.gif )
Atsakyti
QUOTE(Pimkie @ 2013 05 28, 14:47)
O kur jų galima įsigyti? Eremofilus radau KN, bet gyvulinės kilmės ar sintetinėm medžiagom kas prekiauja? (čia ne ta tema, bet gal nieko tokio  blush2.gif )

Panašus, gerai fiksuojantis, bet šiek tiek mažiau kvapą išskleidžiantis Afrikos akmuo taip pat yra KN. Sintetinių muskusų turi Hermitageoils, dar ambergris tam tikslui pas juos tinkamas yra. Bet čia jau kiekvieno apsisprendimo teisė, ką sau laikyti priimtinu naudojimui. Mergiukai, su kvepalais nėra gatavų taisyklių ir nesigauna taip paprastai - nebūtinai įlašinus ko paminėjau, bus viskas tvarkoj! Dar labiau nei su kremais komplikuota...
http://www.hermitage...musk-collection
Atsakyti
QUOTE(krepsyte @ 2013 05 28, 09:20)
Ai, šiek tiek, atrodo, "patobulinau" jos metodą  lotuliukas.gif Aš paprastai vadovaujuosi jos šituo būdu (aprašymas prie HAG) http://www.100100pla...e-11988832.html, bet vėliau pasiskaičius pradėjau nugarinti spiritą ir papildyti glicerinu (kaip kad ji daro vėlesniuose metoduose). Kaip ji, kad ir rašė, vieni aktyvai tirpsta glicerine, kiti - vandenyje, treti - spirite geriau. Todėl sujungus visus tris tirpiklius, didžiausia tikimybė išgauti daugiausia aktyvų.

Šitą žinau, užtai nustebau, kad ji kaitina augalus tik su vandeniu-spiritu, paskui nufiltruoja ir tik tada įmaišo gliceriną, išeitų, kad augalo substancijos neveikiamos riebalų, tik vandens ir alkoholio g.gif
Kitur mačiua jau rašo, kad maišo spiritą+ vandenį + gliceriną smile.gif
Atsakyti
laba
fb musu grupe neina man parasyti g.gif arba as nematau g.gif
radau dar viena grupe gal kuriais bus įdomu mirksiukas.gif pati dar nelabai ka ten skaiciau ax.gif žolininku

https://www.facebook...up_r2j_approved



o jau matau biggrin.gif fb darniuoju ne pas mus vienas toj grupei
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 30 gegužės 2013 - 09:30
Mano naujausios racionalizacijos hidroliatų gamyboje. Susiradau "tarybinį " arbatinį su ilgu snapu (kuo ilgesnis tuo geriau) manau tokių dar galima rasti mažų miestelių parduotuvėse pirkti. Tada ant jo užmaunu 500 ml stiklainį (nuo pomidorų padažo) su užsuktu dangteliu. Dangtelyje išpjauta skylė tokio dydžio kaip arbatinio snapelis. todėl visi garai su vandenuku kaupiasi stiklainyje.

Pražydo mano šilinis šalavijas tai tokiu būdų distiliuojant žiedus gavau vieną ar du lašus eterinio. Bet jau labai didelę koncentraciją žiedų buvo, o ir patys žiedai labai "riebūs" net rankos limpa kai skyniau wub.gif
Atsakyti
O ar garų perteklius nepraeina pro dangtį ar skylę stiklainio dangtyje? Ar kaip nors šaldai?
Atsakyti