Įkraunama...
Įkraunama...

Retesni lietuviškos kilmės vardai

QUOTE(Langoza @ 2013 06 11, 23:19)
daug graziu vardu, kurie buvo populiarus pries kokius 30m. dabar jie yra tarsi uzmirsti. bet manau, musu vaikai gris prie ju. dabar ieskoma kazko tokio. o kas tas "kazkas tokio" ne visi ir gali pasakyt.
Man ir Rasa, ir Ruta, ir Vaiva, ir ta pati Egle grazus vardai.


nėra užmiršti, tikrai yra ir mažų Rūtų, ir Rasų, ir Eglių (asmeniškai mano aplinkoje), tik jų santykis pasikeitė su Austėjomis ir Gabijomis smile.gif


QUOTE(kregždutė @ 2013 06 13, 14:58)
Yra du man labai gražūs senoviniai mitologiniai vardai - Indraja ir Vaivora. Jos yra Saulės dukros.


tikrai gražūs drinks_cheers.gif


QUOTE(Vaterlo @ 2013 06 16, 11:44)

Tarkim, man gražu Jogailė, Šarūnė, Vaiva, Rusnė, Urtė.

Mūsų šeimoje (vyras, aš, dukra), visi su lietuviškos kilmės vardais. Laukiu antro. Teks pasukt galvą vėl smile.gif noriu, kad ir naujas šeimos narys neišsiskirtų.


Urtė nelietuviškos kilmės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2013 06 16, 20:47)
Austėjomis ir Gabijomis smile.gif


dar labai trūksta Gabrielės į šį šv. trejetą biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(muminukas @ 2013 06 16, 20:47)
Urtė nelietuviškos kilmės smile.gif


Urtę sugalvojo patys vakarų lietuviai, na teigiama, kad Dorotėjos trumpinys. Bet ar panašu Urtė ir Dorotėja g.gif

Ugnė
Tautvilė
Ukmė
Vainė
Skaistė
Vijūnė
Nerilė
Vismantė
Saulenė


Auksė
Dalia
Nomeda
Montė
Normantė arba Norma
Karilė
Junė
Audrė


QUOTE(namelis medyje @ 2013 06 16, 21:38)
Urtę sugalvojo patys vakarų lietuviai, na teigiama, kad Dorotėjos trumpinys. Bet ar panašu Urtė ir Dorotėja g.gif


ir dar - sen. lietuvių kalboje žodis urtas reiškė - didelį norą mirksiukas.gif

Apidomė- gyvenamosios vietos keitimo deivė
Auštara – dievybė rodanti mirusiems kelią į rojų
Auštra - šiaurės ryčių vėjas, budintis prie rojaus vartų ir šviečiantis kelią einantiems į rojų.
Bezlėja (Zlėja) – vakaro sutemos deivė
Brėkšta - sutemų deivė, sapnų dievybė, ankstyvo ryto deivė
Butė - išminties deivė
Lada - Didžioji deivė
Dalia- deivė dalijanti likimą
Gonda - mergelių garbinama deivė, vestuvių dieivė, globojo seksualinius santykius ir saiką
Jumpira – marių dvasia, valdžiusi audras ir vėjus
Lėta - laisvės deivė
Milda - meilės, piršlybų ir laisvės deivė
Nijolė, Nija - požemio deivė, deivės Krūminės duktė
Praurimė - šventosios ugnies deivė
Skalsa - gausumo, palaimos, pilnatvės deivė


Sėlija- Saulės duktė, galimai Saturnas
Vakarinė- Saulės duktė
Žiezdrė- Saulės duktė, Marso planeta
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo namelis medyje: 16 birželio 2013 - 20:38
QUOTE(namelis medyje @ 2013 06 16, 20:38)

ir dar - sen. lietuvių kalboje  žodis urtas reiškė  - didelį norą mirksiukas.gif




kokioj senovės lietuvių kalboj? g.gif LKŽ rodo užfiksuotą Dzūkijoj, ne Vakarų Lietuvoje, jau pritempinėjimas gaunasi schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2013 06 17, 16:44)
kokioj senovės lietuvių kalboj?  g.gif LKŽ rodo užfiksuotą Dzūkijoj, ne Vakarų Lietuvoje, jau pritempinėjimas gaunasi  schmoll.gif

Vadinasi jūs vienus šaltinius skaitot, aš kitus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo namelis medyje: 17 birželio 2013 - 20:10
Gelminė 4u.gif
Atsakyti
Morta - sulietuvintas vardo Marta variantas reiškiantis„valdovė, viešpatė“. wub.gif
http://day.lt/svente...raipsniai/morta
Atsakyti
Dėl varo Urtė kilmės aš labiausiai, kaip kalbininkė, sutikčiau su šia versija: Vardo kilmė nėra aiški. Vokiečiai teigia, kad vardas yra Baltiškos kilmės ir reiškia „su kardu“ (kitaip sakant „karingoji“). Labiau tikėtina, kad tai – adaptuotas senovės skandinavų likimo deivės Urdės vardas. Iš Urðr (Urdė) [= dalia, lemtis]. Iš kitų versijų paminėsime šias: iš lietuvių urtas [= didelis noras, užsispyrimas]; albanų urti [= išmintinga]; danų urte [= augalas, žolelė]; vardo Ruth variantas baskų kalba [= kompanionė, draugė] variantas; sutrumpinta ir sulietuvinta vardo Dorotėja versija. Kildinti iš vardo Dorotėja - nepasiduoda jokiai kalbiniai logikai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Korsikiete: 28 birželio 2013 - 22:55
Jau pamineti Vasare ir Jurate labai grazus,Bezleja tai net augintinio savo nepavadiciau,nesvarbu kokia dievybe jis reiskia...nors,butu tikrai iskirtinis vardas,mazybiskai Bezlyte ax.gif
Atsakyti
Man gražiausi : Džiugilė, Džiuga, Romena smile.gif
Atsakyti
Aš ir kai rinkau antrai dukrai vardą, norėjau taip pat lietuviško, reto ir gražaus, y reikšmę nelabai kreipiau dėmesį. Tai dukrytę pavadinome - Jorūne. Reiškia - pavasario žaluma.
Po dukters gimimo praėjus keletui mėnesiu, pagalvojau reikėtų pažiūrėti kada gi tas vardanienis, ir mano nuostabai sutapo dienos su jos gimimo diena rugpjūčio 9-ają thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(due drops @ 2013 06 07, 22:38)
Dometis istorija reikia mirksiukas.gif
https://lt.wikipedia...iki/XII_amžius
Pajauta pagoniu kunigaikstienes vardas biggrin.gif


Koks skirtumas, kokia reikšmė, jei vardas skamba mažų mažiausiai... juokingai? g.gif Na, nežinau, kokie pankuojantys tėvai turi būt, kad tokiu vardu dukrą pavadintų doh.gif Ne veltui tik viena mergaitė tokiu vardu pagal tėvų daržely skelbiamus gyventojų registro tarnybos duomenis.
Atsakyti
QUOTE(biti atskrend @ 2013 07 07, 20:00)
Koks skirtumas, kokia reikšmė, jei vardas skamba mažų mažiausiai... juokingai?  g.gif  Na, nežinau, kokie pankuojantys tėvai turi būt, kad tokiu vardu dukrą pavadintų  doh.gif Ne veltui tik viena mergaitė tokiu vardu pagal tėvų daržely skelbiamus gyventojų registro tarnybos duomenis.


O kas čia juokingo? Man ir skamba gražiai, ir prasmė graži
Atsakyti