Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(erikamaja @ 2013 10 16, 18:25)
Sveikos mergaitės ir robobebrai biggrin.gif
Visai nebeseku temos gal ir praleidau, AR BUS KALĖDINIAI MAINAI?
Koliažus matau žaidžiat, et gaila neužmačiau.
Šūktelkit jei Kalėdosit, mielai prisijungsiu.
Linkėjimai


Yra antri koliažai, kurių dar nepradėjom žaisti, tik registruojamės smile.gif Jei ką ax.gif
Kalėdosim, kaip be to smile.gif Pritariu Ka, kad ilgai delsti nereikia, nes link Kalėdų paštas tampa nenuspėjamas smile.gif

Pusiau įdėmiai perskaičiau diskusiją apie rūkymo aspektą. Galvoju, suprantau abiejų pusių argumentus. Vis tik, kai Maggie paleido eterin pačią pirmąją žinutę, linksėjau galva skaitydama, nes ir man tai įstrigo smile.gif Ir atrodė kažkiek keistoka. Lygiai taip pat, jei užklausus apie žymųjį Van Gogo autoportretą be ausies, bet su pypke, pirmiausia išgirstum postringavimus apie rūkymą/nerūkymą ar apsirūkymą. Arba pasireitautum apie kokį eilėraštį, kuriame kuriam nors poste būtų paminėta cigaretė/cigaras/belamor kanalas ar dar nežinau kas... O išgirstum, kad eilėraštis patiko, nors SAM ir perspėja... Ok, tikiu, kad tie keistumai gal visai netyčia plykstelėjo, labiau ne Say darbo kontekste, o apskritai. Tebūnie. Man galvos neskauda smile.gif Aš va gal tik prisigretinau "parūkyt" kartu su Maggie, kad jai per daug vieniša nebūtų ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 16 spalio 2013 - 19:30
QUOTE(LuoBa @ 2013 10 16, 16:42)
Sveikos, tikiuos briedzio ikveptos ir man uzskaitysit antuosius namu darbus!!!!



viską norėtųsi šiek tiek žemiau paleisti, per vidurį (lygiai per horzontą) kompozicija nelabai žiūrisi.


QUOTE(mikcia @ 2013 10 16, 17:51)


tas lapas ant kurio akmenai jau visai nebereikalingas, pakaktų ir vienų akmenų, padėtų šiek tiek labiau šone, o ne per vidurį, dar kliūna nelygus horizontas. Ir paskutinė foto tikrai matyti, kad per šviesi lyginant su kitomis.

Atsakyti
5 ND, dirbtinis apšvietimas:

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Maggie @ 2013 10 16, 12:17)
dar galbut OT, bet nelabai suprantu pasisakymu tu, arba nerukanciu, butinai pazymet kad nors nemegsta rukalu ir, zinoma, neruko, foto istabi biggrin.gif ne pirma karta pastebejau tokia tendencija. dar tik laukiu rukanciu pasisakymu, kad nors rukau foto su cigaretem itin nepatinka  rolleyes.gif argi nuomonei apie foto taip svarbu, rukot jus ar nerukot..?  blush2.gif juk nepulsim sakyti, kad nors as nuoga nevaikstau, bet sis aktas tiesiog nuostabus? biggrin.gif ir t.t. visiskai nereikalinga info.
o siaip mazoka foto forume. as laukiu, galbut Say dar ka ides  bigsmile.gif

Jei nerukantis ir rukalu nemegstantis zmogus pagiria foto su pypke, cigarete, dumais etc. reikia priimti kaip dideli komplimenta, o ne stebetis biggrin.gif Kazkaip keistai, lyg asmneniskai priimi tokius pasisakymus ax.gif
Su nuogu kunu palyginimas visai netinka sakyciau...nuoga kuna turim visi, ir tai yra natural ir organic biggrin.gif ko nepasakyciau apie zalingus iprocius cool.gif
Atsakyti
QUOTE(korete @ 2013 10 16, 22:07)
tas lapas ant kurio akmenai jau visai nebereikalingas, pakaktų ir vienų akmenų, padėtų šiek tiek labiau šone, o ne per vidurį, dar kliūna nelygus horizontas. Ir paskutinė foto tikrai matyti, kad per šviesi lyginant su kitomis.

ech doh.gif bet kaip atsiveria akys po jūsų komentarų. Na tikrai akivaizdžiai šviesesnė trečia foto... doh.gif kai kėliau kažkaip nepastebėjau/neįvertinau... Dėl lapo tai mano akim be jo kažkaip ne taip atrodė (turiu bandymų ir be jo) - tiesiog dvi krūvelės akmenų g.gif Turiu dar vieną 2 ND bandymą iš vakar dienos. Jei netiks (nes pirmasis man kažkodėl patiko labiau), bandysiu perdaryti savaitgalį smile.gif
user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Sea Girl @ 2013 10 16, 23:37)
Jei nerukantis ir rukalu nemegstantis zmogus pagiria foto su pypke, cigarete, dumais etc. reikia priimti kaip dideli komplimenta, o ne stebetis biggrin.gif Kazkaip keistai, lyg asmneniskai priimi tokius pasisakymus ax.gif
Su nuogu kunu palyginimas visai netinka sakyciau...nuoga kuna turim visi, ir tai yra natural ir organic biggrin.gif  ko nepasakyciau apie zalingus iprocius  cool.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Mėlynakė_ @ 2013 10 16, 23:01)
5 ND, dirbtinis apšvietimas:

[img]http://s32-temporary-


iki baltos netraukia, labai pilkuoja. Reiktų šviesint foto- gal plačiau diafragmą atverk. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mikcia @ 2013 10 17, 07:44)
Turiu dar vieną 2 ND bandymą iš vakar dienos. Jei netiks (nes pirmasis man kažkodėl patiko labiau), bandysiu perdaryti savaitgalį smile.gif



aš šį užskaityčiau (šiaip galima būtų erdvės daugiau palikt, kokį lapelį nereikalingą nuskabyt, bet tai jau ateity perprasi...)
Atsakyti
QUOTE(mikcia @ 2013 10 17, 06:44)
ech doh.gif bet kaip atsiveria akys po jūsų komentarų. Na tikrai akivaizdžiai šviesesnė trečia foto... doh.gif kai kėliau kažkaip nepastebėjau/neįvertinau... Dėl lapo tai mano akim be jo kažkaip ne taip atrodė (turiu bandymų ir be jo) - tiesiog dvi krūvelės akmenų g.gif Turiu dar vieną 2 ND bandymą iš vakar dienos. Jei netiks (nes pirmasis man kažkodėl patiko labiau), bandysiu perdaryti savaitgalį smile.gif
http://s019.radikal....f91e79bfd5c.jpg
http://s45.radikal.r...5cc865f8ffa.jpg
http://s019.radikal....9951ea6067f.jpg

Miela Mikcia, turiu pasakyti, kad man, deja smile.gif, nepatiko nei tas, nei šitas variantas. Dėl pirmojo pritarčiau Koretei, pridurdama, kad ir nuėmus lapą ir kelis akmenis kompozicija man vis tiek būtų ne-a. Akmenys, kaip solistai, neišraiškingi, nesuprasi, ko ir kaip jie ropštėsi į tą medį, kokie 'giminystės" saitai juos jungia, medį galbūt ir įdomų radai, bet to mums neparodei, pasirinktas rakursas ir kadravimas absoliučiai neinformatyvūs, vaizdą gelbėja tik rudeninis lapų kilimo koloritas...
Šio ryto variantas irgi nesužavėjo. Bardakėlis apie nieką. Kekė, kurią mums rodai, išsibarsčiusi kadre be jokios sistemos, be akcento, į kurį susmigtų žvilgsniai, (man) trūksta fokuso, kompozicijos centro, kaip kad ir pačios kompozicijos, visa iš visų pusių nukirsta, nukapota, nukramtyta, lyg plėšinys/skiautė - be pradžios, be pabaigos, be turinio. Komponuodama pagalvok, ką žadi akcentuoti ir ieškok taško, iš kurio Tavasis akcentas būtų lyg ant delno, aiškus, tikslus, nekeliantis abejonių...

QUOTE(mamagute @ 2013 10 17, 07:15)
iki baltos netraukia, labai pilkuoja. Reiktų šviesint foto- gal plačiau diafragmą atverk. smile.gif


Man ne tik tamsu, bet ir purpuro prisigaudę.
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 10 17, 08:55)

Man ne tik tamsu, bet ir purpuro prisigaudę.


taip, ir raudonuoja
Papildyta:
QUOTE(Iks @ 2013 10 17, 08:55)
Šio ryto variantas irgi nesužavėjo. Bardakėlis apie nieką. Kekė, kurią mums rodai, išsibarsčiusi kadre be jokios sistemos, be akcento, į kurį susmigtų žvilgsniai, (man) trūksta fokuso, kompozicijos centro, kaip kad ir pačios kompozicijos, visa iš visų pusių nukirsta, nukapota, nukramtyta, lyg plėšinys/skiautė - be pradžios, be pabaigos, be turinio. Komponuodama pagalvok, ką žadi akcentuoti ir ieškok taško, iš kurio Tavasis akcentas būtų lyg ant delno, aiškus, tikslus, nekeliantis abejonių...



tai va, mikcia, ateities nereiks laukti, dabar teks smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mikcia @ 2013 10 17, 07:44)
Turiu dar vieną 2 ND bandymą iš vakar dienos. Jei netiks (nes pirmasis man kažkodėl patiko labiau), bandysiu perdaryti savaitgalį smile.gif


patarčiau jei jau dedi, tarkim šiuo atveju, šakelę kaip pagrindinį objektą, fone geriau tokios pat nebedėk, dėk kažką neutralesnio, kito atspalvio, pvz. pakaktų tik žalių lapų, bus mažiau makalynės wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 10 17, 08:55)
*Miela Mikcia, turiu pasakyti, kad man, deja smile.gif, nepatiko nei tas, nei šitas variantas.
**Dėl pirmojo pritarčiau Koretei, pridurdama, kad ir nuėmus lapą ir kelis akmenis kompozicija man vis tiek būtų ne-a. Akmenys, kaip solistai, neišraiškingi, nesuprasi, ko ir kaip jie ropštėsi į tą medį, kokie 'giminystės" saitai juos jungia, medį galbūt ir įdomų radai, bet to mums neparodei, pasirinktas rakursas ir kadravimas absoliučiai neinformatyvūs, vaizdą gelbėja tik rudeninis lapų kilimo koloritas...
Šio ryto variantas irgi nesužavėjo. Bardakėlis apie nieką. Kekė, kurią mums rodai, išsibarsčiusi kadre be jokios sistemos, be akcento, į kurį susmigtų žvilgsniai, (man) trūksta fokuso, kompozicijos centro, kaip kad ir pačios kompozicijos, visa iš visų pusių nukirsta, nukapota, nukramtyta, lyg plėšinys/skiautė - be pradžios, be pabaigos, be turinio. Komponuodama pagalvok, ką žadi akcentuoti ir ieškok taško, iš kurio Tavasis akcentas būtų lyg ant delno, aiškus, tikslus, nekeliantis abejonių...
Man ne tik tamsu, bet ir purpuro prisigaudę.

* smile.gif šitą supratau jau vien iš tylos smile.gif
** turiu prisipažint, kad kažkokios prasmės, istorijos, logikos ar dar kažko gilesnio kompozicijai neieškojau blush2.gif Tiesiog stengiausi pačią užduotį įvykdyti, kad ji būtų tvarkinga (ar bent tvarkingai netvarkinga biggrin.gif tas šaltas sterilumas nuotraukose - ne man... ne šito noriu išmokt) ir atskleistų pačios užduoties esmę. Dėl centravimo irgi sunku man atspėt (o gal pajaust?) kaip turi būti g.gif nes skaitant praeitas temas tai būdavo blogai, kad per centrą, blogai, kad iš šonų... Ech, na bet ką čia bepadarysi... Susirenku savo bardakėlį ir eisiu bandyti vėl kažką deliot... biggrin.gif daugiau praktikos dar nei vienam nepakenkė... smile.gif
ačiū už komentarus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mikcia @ 2013 10 16, 17:51)


man irgi nei vienas variantas nepatiko g.gif

QUOTE(Sea Girl @ 2013 10 16, 23:37)
Jei nerukantis ir rukalu nemegstantis zmogus pagiria foto su pypke, cigarete, dumais etc. reikia priimti kaip dideli komplimenta, o ne stebetis biggrin.gif Kazkaip keistai, lyg asmneniskai priimi tokius pasisakymus ax.gif
Su nuogu kunu palyginimas visai netinka sakyciau...nuoga kuna turim visi, ir tai yra natural ir organic biggrin.gif  ko nepasakyciau apie zalingus iprocius  cool.gif


pritariu drinks_cheers.gif Man ta mergina su pypke, tikrai neatrodo rūkanti aplamai. bet kažkuom ypatingas tas portretas mirksiukas.gif

QUOTE(mikcia @ 2013 10 17, 09:33)
* smile.gif šitą supratau jau vien iš tylos smile.gif
** turiu prisipažint, kad kažkokios prasmės, istorijos, logikos ar dar kažko gilesnio kompozicijai neieškojau blush2.gif Tiesiog stengiausi pačią užduotį įvykdyti, kad ji būtų tvarkinga (ar bent tvarkingai netvarkinga biggrin.gif tas šaltas sterilumas nuotraukose - ne man... ne šito noriu išmokt) ir atskleistų pačios užduoties esmę. Dėl centravimo irgi sunku man atspėt (o gal pajaust?) kaip turi būti g.gif  nes skaitant praeitas temas tai būdavo blogai, kad per centrą, blogai, kad iš šonų...  Ech, na bet ką čia bepadarysi... Susirenku savo bardakėlį ir eisiu bandyti vėl kažką deliot... biggrin.gif daugiau praktikos dar nei vienam nepakenkė... smile.gif
ačiū už komentarus smile.gif


Centras toleruojamas kai kuriais atvejais, ne visada jis negerai. Šone irgi, dar reikia žiūrėt kur tas šonas smile.gif viskas gi priklauso nuo KOMPOZICIJOS. o belekokie dėliojimai, be jo apmastymo, čia nepraeina smile.gif
Atsakyti