Įkraunama...
Įkraunama...

EURO įvedimas

QUOTE(sena pažįstama @ 2015 10 16, 19:19)

  del darzoviu kainu, nes kasmet buna sausra/lietus/saltis/krusa, ukininkai patiria vienokiu ar kitokiu nuostoliu, kainos pakildavo keliais litiniais centais. Dabar kainos apvalinamos del lengvesnio skaiciavimo, o nes del to, kad sausra itakos dave. Pati siek tiek ukininkauju, tai zinau, ka sakau 4u.gif

drinks_cheers.gif darzoviu kainos pakilo ziauriai , del kainu apvalimo tai butu smulkmena ir manau jos isliks tokios nepriklausomai nuo derliaus, nes visoj europoj darzoves buvo brangesnes, tik ten algos didesnes smile.gif bet yra kaip yra smile.gif
Atsakyti
QUOTE(AJIRA @ 2015 10 17, 10:07)
drinks_cheers.gif darzoviu kainos pakilo ziauriai , del kainu apvalimo tai butu smulkmena  ir manau jos  isliks tokios nepriklausomai nuo derliaus, nes visoj europoj darzoves buvo brangesnes, tik ten algos didesnes smile.gif bet yra kaip yra smile.gif

O sena pažįstama tvirtina, kad tik Lietuvoje brango. Tai kaip čia g.gif
O tokios sausros kaip šįmet jau seniai nebuvo, gyvenam čia jau 8 metai, ir nei vienais metais nereikėjo ištisai laistyti pievos. Ir ji vis dar tęsiasi, kada paskutinį kartą lijo? Prieš savaitę, dvi? Jei taip ir toliau, kitais metais dar bus brangesnės daržovės ir vaisiai, tik nebebus ką kaltinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2015 10 17, 16:23)
O sena pažįstama tvirtina, kad tik Lietuvoje brango. Tai kaip čia g.gif

Tikrai ne tik LT. FR darzoves irgi siais metais labai brangios. Tik va € kaltinti negalime... Paukstiena nuo rugsejo pabrango (daugiau nei 10%). Kava pries metus, pritaikius akcija, kainavo apie 6.5€/kg, o siais metais ta pati kava su akcija visu eur brangesne. Cukinijos, kurios nereikalauja dideles prieziurios, zemiau 1€ nekainavo (pries 3m. tiek mokedavau uz 3kg). Kalafijorai 3€ vietoj 1.5€ pries metus.
Tikruju brangimo priezasciu nezinau, greiciausiai jos politines. Savivaldybes nebegavo iprastu dotaciju is valdzios, todel kilo NT mokesciai, bureliu kainos, mokyklos valgyklu kainos (visa tai, kas bent is dalies buvo apmokama savivaldybes). Atitinkamai ir "gamintojai" (zemes ukio atstovai) buvo priversti jas kelti, kad islaikyti savo pragyvenimo lygi.
Atsakyti
Pasaulyje visur viskas brangsta. Anokia naujiena.
Atsakyti
QUOTE(Nastya @ 2015 10 17, 20:26)
Pasaulyje visur viskas brangsta. Anokia naujiena.

taip, bet. Bet yra vienas BET. Bet brangsta labiau nei pvz. Vokietijoj ar Lenkijoj. As tik del siu dvieju valstybiu galiu pasisakyt, bet manau, kad kitos forumietes gali ir daugiau pavyzdziu rast. Lenkijoj aplamai keli metai kai kas (ne viskas) brangsta labai minimaliai, o Lietuvoj ziauriais suoliais. O paskui dar visi stebisi, ko zmones i uzsieni vaziuoja apsiprikt.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 10 17, 18:58)
Tikrai ne tik LT. FR darzoves irgi siais metais labai brangios. Tik va € kaltinti negalime...

Jus nelyginkit tokiu tolimu saliu, kur ir klimatine juosta kitokia schmoll.gif
Atsakykit, kodel Lenkijoje niekas nebrango, esant tai paciai sausrai, ukininkams gaunant tas pacias ismokas, analogiskom kuro kainom? Tai kaip cia yra? Politika?
Latviai, isivede eura, irgi zagtelejo, kai kainos pas juos pakilo, visus metus jie i Lietuva trauke buriais apsipirkti. Juk sake, kad ir Lietuvoj taip bus, bet dauguma netikejo drinks_cheers.gif Dabar keliam Lenkijos uki, traukdami buriais apsipirkti thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Nastya @ 2015 10 17, 21:26)
Pasaulyje visur viskas brangsta. Anokia naujiena.

Taigi tik psl atgal raset, kad niekas nebrango, net pigo bigsmile.gif Kad nepasikeite jusu pirkiniu krepselis ir suma, isleista jai? bigsmile.gif Kad nebuvo jokios pasaulio kavos krizes, kad alkoholis akcizu neuzsidejo, kad darzoves tom paciom kainom?
Dabar jau keiciat plokstele ir ginat pabrangima-pasaulyje visur viskas brangsta. irnesakyk.gif
Tai gal tema reikejo nuo to ir pradeti, kad absoliuciai viskas brango, visi ta pajaute-ir skeptikai, ir salininkai-, bet gincytis del pabrangimo priezasciu, o neirodineti, jog niekas nepakito?
Atsakyti
na, parekti, kad issigalvojat ir niekas nepabrango buvo galima kol nepaaiskejo, kad merginos kainas uzsirasineja. Dabar jau belieka tik rekti, kad visur viskas pabrango, tai ko jus norit.... Tiesa, jau paaiskejo, kad gi ne visur viskas pabrango. Idomu, kokie dabar "argumentai" pasirodys g.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2015 10 18, 06:34)
Jus nelyginkit tokiu tolimu saliu, kur ir klimatine juosta kitokia schmoll.gif
Atsakykit, kodel Lenkijoje niekas nebrango, esant tai paciai sausrai, ukininkams gaunant tas pacias ismokas, analogiskom kuro kainom? Tai kaip cia yra? Politika?
Latviai, isivede eura, irgi zagtelejo, kai kainos pas juos pakilo, visus metus jie i Lietuva trauke buriais apsipirkti. Juk sake, kad ir Lietuvoj taip bus, bet dauguma netikejo drinks_cheers.gif Dabar keliam Lenkijos uki, traukdami buriais apsipirkti thumbup.gif

O kodel nelyginti? Nu vat jus rasote, kad kainos kilo del € ivedimo. O as va teigiu (nes kainas fiksuoju 3-4 metai), kad ir ten, kur tas € seniai ivestas - kainos irgi kilo. Ir cia klimatine juosta ne prie ko. Siais metais nebuvo jokiu isskirtiniu gamtiniu kataklizmu, kurias butu galima apkaltini del smarkiai isaugusiu kainu.

Man neteko girdeti, kad kuris nors prekybcentris uzsidarytu del sumazejusiu pirkeju srauto. Nes tie srautai dabar vaziuoja i Lenkija apsipirkti... Vadinasi, nepakankamai dideli tie srautai. Ir pats reiskinys yra visiskai normalus. Pas mus irgi pasienio gyventojai vaziuoja i Vokietija prekintis, o sveicarai vaziuoja i prancuzus. Nieko as cia stebetino ar saliai gedingo nematau.
Atsakyti
Man įdomu, ar kitais metais, jei bus jau geros orų sąlygos, daržovės bus pigesnės, nei šįmet, ar vis tik liks prie šių metų lygio g.gif biggrin.gif . Praktiškai neabejoju, kad ir gerais metais mokėsim panašiai.
Kai kuriais klausimais aš negaliu pasakyti, kad kažkas brango. Mėsos kainos kaip ir normalios. Pieno produktai, kruopos, miltai, cukrus, alkoholis, kava, saldumynai, cigaretės man nėra aktualu. Jei ką ir perku, tai iki karto per mėnesį, skirtumo nejaučiu. Kuras - taip, akivaizdžiai pigo, nors tas pigimas man neaktualus, važinėju už darbovietės pinigus. Už elektrą nemoku, šildymo kaštus vertinti dar anksti. Buitinės technikos daug nepirkom ir tą, ką pirkom, kainų praėjusiais metais kainų nesekėm, negaliu vertinti. Nuomos kainos tai šįmet pradėjo šokti tikrą pasiutpolkę. Gyvenu Kaune ir užmetu vis akį į jas, be to, turiu draugų, kuriems nuoma aktuali. Nereikėjo ir rugsėjo, kad kainos kiltų. Draugei iškart nuo Naujų teko kloti 100 eur vietoj anksčiau nokėtų 200 lt. Anksčiau padoresnio buto nuoma sukosi apie 500 lt, šįmet - 200 eur. Manęs neįtikins, kad čia ne euras kaltas. Visi mėgsta apvalesnius skaičiukus. Paslaugų kainos ir gerai suapvalintos (25 lt virsta 10 eur už vyrišką kirpimą, lygiai taip subrango man ilgalaikis manikiūras). Drabužių kainos parduotuvėse ir šįmet jau 'pagerintos'. Už kiek anksčiau kažką panašaus pirkdavome, šįmet jau tikrai brangiau, be išpardavimų nusprendžiau ten nesirodyti. Kavinėse visose viskas brango.
Aš matau pabrangimą, kuriam euras turėjo įtakos. Ir brangusios prekės/paslaugos man aktualios labiau, nei tos, kurios pigo, pinigų išleidžiu daugiau.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2015 10 18, 07:34)
Taigi tik psl atgal raset, kad niekas nebrango, net pigo bigsmile.gif Kad nepasikeite jusu pirkiniu krepselis ir suma, isleista jai? bigsmile.gif Kad nebuvo jokios pasaulio kavos krizes, kad alkoholis akcizu neuzsidejo, kad darzoves tom paciom kainom?
Dabar jau keiciat plokstele ir ginat pabrangima-pasaulyje visur viskas brangsta. irnesakyk.gif 
Tai gal tema reikejo nuo to ir pradeti, kad absoliuciai viskas brango, visi ta pajaute-ir skeptikai, ir salininkai-, bet gincytis del pabrangimo priezasciu, o neirodineti, jog niekas nepakito?


Aš aplamai turiu omenyje. Tarkim imkit ir palyginkit kainas, bet kurioje pasaulio šalyje prieš kokius penkis ar dešimt metų.
Neišvedžiokit mano žodžių. Niekur nesakiau, kad po euro įvedimo Lietuvoje niekas nebrango nono.gif Aš sakiau, kad kai kas brango, kai kas pigo. Nes iš tiesų taip ir buvo. Galbūt todėl mano prekių krepšelio suma panaši ir išliko. Savo žodžių aš neatsiimu ir turbūt geriau žinau kiek išleisdavau ir kiek išleidžiu dabar.
Ta pati UK, gyvenau ten penkis metus ir tikrai matau kainų skirtumą nuo to laiko kai ten nuvažiavau pirmą kartą ir kai nuvažiuoju dabar. Tik tiesa, ten nei euro nei kitos valiutos neįvedinėjo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nastya: 18 spalio 2015 - 11:45
QUOTE(Liebchen @ 2015 10 18, 10:20)
Manęs neįtikins, kad čia ne euras kaltas.

As itikinet nieko nenoriu. Bet jei kilo nuomos kainos, tai visu pirma tos pacios nuomos paklausa padidejo. Bent as taip galvociau g.gif O paklausa padidejo gal but del to, kad studentai dazniau nuomojasi butus, nei eina i bendrabucius, NT kainos pakilo, todel sunkiau ipirkti => zmones priversti nuomotis.
P.S. As pati esu ir nuomoninke, ir nuomotoja.
Atsakyti
jei žiūrėt ne iš vartotojo pusės, o objektyviai, tai daržovių kainos būdavo nepamatuotai žemos. Nu argi normalu, kai pernai ūkininkai užarinėjo morkas, nes didesni nuostoliai buvo nukasti ir vežti parduoti, nei palikti supūt. už tokius centus, kaip kad buvo paskutiniais metais, tai kopūstai turėjo patys nueit į laukus pasisėt, užaugę nusiimti ir pėsti į parduotuvę nužygiuot.
Atsakyti