Įkraunama...
Įkraunama...

Reumatoidinis artritas VII tema

Gavau siuntimą į santariškes thumbup.gif
atspausdino kraujo tyrimus, tai žiūriu truputį pamelavo man reumatologė g.gif rašiau čia neseniai, kad rado vitamino D trūkumą, bet dabar žiūriu į tyrimus, ir vitamino D kiekis 65,5 nmol/l, normų ribos nurodomos 50 - 250 unsure.gif RF - 14,1 - manau gerai čia, ENG - 21, norma nurodoma 1 - 15, na del ENG nežinau, netobulai, bet nekatastrofa biggrin.gif C reaktyvusis baltymas geras (0,47). Nors pastovi temperatūra ir nuovargis g.gif Monocitai (9,2 proc.)
Atsakyti
Aš po reumatologės vakar. 3sav palieka su įprastais vaistais, o nuo vasario sakė pridės sulfasalaziną, bet žiūriu, kad nebėr jo... čia su visam išimamas įdomu iš rinkos ar kaip... Užsirašiau kovo gale gultis į ligoninę, tik rodos perkelt reiks po Vėlykų, nes turėsiu ant sprando sau 3vaikus dviem savaitėm ir puse vienos savaitės yra būtent tada, kai ligoninėj turėčiau būt. Nafik šiaip išvis galvoju ten gultis. Biologinės aš nenoriu, o kombinaciją vaistų (jei sulfasalazino įmanoma gaut but) aš galiu ir namie vartot, kombinaciją siūlo lyg ir metotrexatas+sulfasalazinas+plakvenilis+medrolis ir NVNU. doh.gif doh.gif Iškart sakiau naują diagnozę galima rašyt, arba kiauras skrandis arba atia atia kepenaitėms. Aš čiut sugebu prisimint ryte savo medrolį ir NVNU išgert, o čia dar didesnė krūva bus 2k/d minimum doh.gif doh.gif Išprotėjo jie matyt.
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2015 01 29, 18:17)
Aš po reumatologės vakar. 3sav palieka su įprastais vaistais, o nuo vasario sakė pridės sulfasalaziną, bet žiūriu, kad nebėr jo... čia su visam išimamas įdomu iš rinkos ar kaip... Užsirašiau kovo gale gultis į ligoninę, tik rodos perkelt reiks po Vėlykų, nes turėsiu ant sprando sau 3vaikus dviem savaitėm ir puse vienos savaitės yra būtent tada, kai ligoninėj turėčiau būt. Nafik šiaip išvis galvoju ten gultis. Biologinės aš nenoriu, o kombinaciją vaistų (jei sulfasalazino įmanoma gaut but) aš galiu ir namie vartot, kombinaciją siūlo lyg ir metotrexatas+sulfasalazinas+plakvenilis+medrolis ir NVNU.  doh.gif  doh.gif  Iškart sakiau naują diagnozę galima rašyt, arba kiauras skrandis arba atia atia kepenaitėms. Aš čiut sugebu prisimint ryte savo medrolį ir NVNU išgert, o čia dar didesnė krūva bus 2k/d minimum  doh.gif  doh.gif  Išprotėjo jie matyt.

Labas, Kodel nenorit biologines? Kas su ja negerai? Nieko blogo apie tai neskaiciau, o tik gera. Ko as cia nesuprantu? Turiu pradeti vartoti metotreksata. Cia taip baisiai rimtai negalima ne taures sampano savaitgali kaip uzsikodavusiam alkoholikui? O vaistazoliu trauktines irgi isiskaito? Pasidariau pelkines trindazoles, tai reiks kompresams suvartoti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo icequeen: 29 sausio 2015 - 21:43
Alkoholį galima, tik jei savaitgalį norit kažką gerti, leiskitės atradienį kokį, kad kuo toliau alkoholis būtų nuo injekcijos iš abiejų pusių (ta prasme prieš ir po). Biologinė... kodėl konkrečiai aš nenoriu?
1. Ją valstybė apmoka 5 metam max. baigiasi tas laikas, baigėsi vaistai, valio, jei padėjo, teks išmokt gyvent be jų.
2. Kadangi tai yra ilgalaikis gydymas numatytas tam 5 metų periodui, reiškia vaikai nukeliami bent 6 metams, jei po nutraukimo nebus pablogėjimo ir krūvos kitų vaistų.
3. Didelė problema TUBERKULIOZĖ. Draugė sudėjus vartojo biologinę gal apie 1 metus nepilnus, tuberkulioze susirgo du kartus: tampi visai neatsparus bet kokiam kontaktui su bakterijomis (prekybos centras, poliklinika, autobusas ir tt.)
4. Šiaip dar prastesnė imuninė sistema, kurios ir taip iš esmės nėra.
5. Šalutiniai poveikiai, man, kai medikei, studijuojant įvairius mokslinius tyrimus ir elementariai pavarčius lapelį ir paskaičius, kad gana dažnas šalutinis poveikis yra tam tikro profilio onkologinės ligos (čia žinoma blogiausias variantas).
Gal tam tikra prasme nieko ta biologinė, bet irgi, vienos jos vartoti negalima. Biologinė kombinuojama su metotreksatu, o tai, jau priklausomai nuo gautos BT , gali būtų 3 vaistų leidimaisi per savaitę- nepatogu. Nepatogu keliaujant, nepatogu tai, kad su mano kapiliarais trapiais ir prastu krešumu dažnai ta elementari metotreksato injekcija palieka didžiulę mėlynę, kuri lėtai išsivaikšto- nukenčia estetinis vaizdas, mažėja žmogaus pasitikėjimas savimi, savo kūnu, žožiu, galima vardinti ir vardinti.
Žinoma, yra žmonių, kuriems BT yra tiesiog stebuklas, išsigelbėjimas, bet man kažkaip neatrodo, kad tai būtų ilgalaikė išeitis, kuri galų gale pasidaro ir nebeprieinama.
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2015 01 29, 19:17)
Aš po reumatologės vakar. 3sav palieka su įprastais vaistais, o nuo vasario sakė pridės sulfasalaziną, bet žiūriu, kad nebėr jo... čia su visam išimamas įdomu iš rinkos ar kaip... Užsirašiau kovo gale gultis į ligoninę, tik rodos perkelt reiks po Vėlykų, nes turėsiu ant sprando sau 3vaikus dviem savaitėm ir puse vienos savaitės yra būtent tada, kai ligoninėj turėčiau būt. Nafik šiaip išvis galvoju ten gultis. Biologinės aš nenoriu, o kombinaciją vaistų (jei sulfasalazino įmanoma gaut but) aš galiu ir namie vartot, kombinaciją siūlo lyg ir metotrexatas+sulfasalazinas+plakvenilis+medrolis ir NVNU.  doh.gif  doh.gif  Iškart sakiau naują diagnozę galima rašyt, arba kiauras skrandis arba atia atia kepenaitėms. Aš čiut sugebu prisimint ryte savo medrolį ir NVNU išgert, o čia dar didesnė krūva bus 2k/d minimum  doh.gif  doh.gif  Išprotėjo jie matyt.

Sitokia kombinacja, negalvojau, kad net isvis ymanoma.... su savo skrandziu jauciu trys dienos ir buciau reanimacijoj...
Atsakyti
QUOTE(Agnius05 @ 2015 01 27, 00:07)
Kaip aš jus suprantu...  unsure.gif  nors man neieškojo laimo, antibiotikų irgi nekišo, bet reumatologė rado mažą, mažylį vitamino D deficitą (suprantama, saulės dabar neįmanoma rasti), tai priekaištavo, "kodėl negeri vitamino D žiemą? Aš gi visiems sakau, gerkit vitaminą D žiemą".  unsure.gif nejaukiai pasijaučiau, ypač kai pakeltu tonu buvo kalbėta... ir įkišo vitamino D papildus už 18 eurų  lotuliukas.gif nu pagersiu, pažiūrėsiu, gal būklė pagerės, šiaip esu nusiteikusi optimistiškai  4u.gif


labas, šitoj temoj tik paskaitinėju, bet apie vitaminą D galiu pasakyt iš savo patirties, geriau vartoti profilaktikai vitamina B.O.N D3 ampulėje, jis yra stipresnis žymiai ir greitesnis poveikis. Aišku brangokas, nes viena ampulė kainuoja apie 8 eurus, bet profilaktikai reikia 2vnt. per metus. Gydymui dėl vitamino D stokos reikia daugiau kartu gert. smile.gif
Atsakyti
Sveikatos, merginos. As tyliai vis paskaitineju. Vyrui Bechterevo liga. Kita savaite vel kraujo tyrimai ir jei nepagereje, bandysim gal kokiu biologiniu vaistu ieskoti...
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2015 01 29, 22:00)
Alkoholį galima, tik jei savaitgalį norit kažką gerti, leiskitės atradienį kokį, kad kuo toliau alkoholis būtų nuo injekcijos iš abiejų pusių (ta prasme prieš ir po). Biologinė... kodėl konkrečiai aš nenoriu?
1. Ją valstybė apmoka 5 metam max. baigiasi tas laikas, baigėsi vaistai, valio, jei padėjo, teks išmokt gyvent be jų.
2. Kadangi tai yra ilgalaikis gydymas numatytas tam 5 metų periodui, reiškia vaikai nukeliami bent 6 metams, jei po nutraukimo nebus pablogėjimo ir krūvos kitų vaistų.
3. Didelė problema TUBERKULIOZĖ. Draugė sudėjus vartojo biologinę gal apie 1 metus nepilnus, tuberkulioze susirgo du kartus: tampi visai neatsparus bet kokiam kontaktui su bakterijomis (prekybos centras, poliklinika, autobusas ir tt.)
4. Šiaip dar prastesnė imuninė sistema, kurios ir taip iš esmės nėra.
5. Šalutiniai poveikiai, man, kai medikei, studijuojant įvairius mokslinius tyrimus ir elementariai pavarčius lapelį ir paskaičius, kad gana dažnas šalutinis poveikis yra tam tikro profilio onkologinės ligos (čia žinoma blogiausias variantas).
Gal tam tikra prasme nieko ta biologinė, bet irgi, vienos jos vartoti negalima. Biologinė kombinuojama su metotreksatu, o tai, jau priklausomai nuo gautos BT , gali būtų 3 vaistų leidimaisi per savaitę- nepatogu. Nepatogu keliaujant, nepatogu tai, kad su mano kapiliarais trapiais ir prastu krešumu dažnai ta elementari metotreksato injekcija palieka didžiulę mėlynę, kuri lėtai išsivaikšto- nukenčia estetinis vaizdas, mažėja žmogaus pasitikėjimas savimi, savo kūnu, žožiu, galima vardinti ir vardinti.
Žinoma, yra žmonių, kuriems BT yra tiesiog stebuklas, išsigelbėjimas, bet man kažkaip neatrodo, kad tai būtų ilgalaikė išeitis, kuri galų gale pasidaro ir nebeprieinama.

Labai ačiū už tokì iśsamų atsakymą. Aś vis dar neįstengiu patiikėti, kad sergu.
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2015 01 29, 23:00)
Alkoholį galima, tik jei savaitgalį norit kažką gerti, leiskitės atradienį kokį, kad kuo toliau alkoholis būtų nuo injekcijos iš abiejų pusių (ta prasme prieš ir po). Biologinė... kodėl konkrečiai aš nenoriu?
1. Ją valstybė apmoka 5 metam max. baigiasi tas laikas, baigėsi vaistai, valio, jei padėjo, teks išmokt gyvent be jų.
2. Kadangi tai yra ilgalaikis gydymas numatytas tam 5 metų periodui, reiškia vaikai nukeliami bent 6 metams, jei po nutraukimo nebus pablogėjimo ir krūvos kitų vaistų.
3. Didelė problema TUBERKULIOZĖ. Draugė sudėjus vartojo biologinę gal apie 1 metus nepilnus, tuberkulioze susirgo du kartus: tampi visai neatsparus bet kokiam kontaktui su bakterijomis (prekybos centras, poliklinika, autobusas ir tt.)
4. Šiaip dar prastesnė imuninė sistema, kurios ir taip iš esmės nėra.
5. Šalutiniai poveikiai, man, kai medikei, studijuojant įvairius mokslinius tyrimus ir elementariai pavarčius lapelį ir paskaičius, kad gana dažnas šalutinis poveikis yra tam tikro profilio onkologinės ligos (čia žinoma blogiausias variantas).
Gal tam tikra prasme nieko ta biologinė, bet irgi, vienos jos vartoti negalima. Biologinė kombinuojama su metotreksatu, o tai, jau priklausomai nuo gautos BT , gali būtų 3 vaistų leidimaisi per savaitę- nepatogu. Nepatogu keliaujant, nepatogu tai, kad su mano kapiliarais trapiais ir prastu krešumu dažnai ta elementari metotreksato injekcija palieka didžiulę mėlynę, kuri lėtai išsivaikšto- nukenčia estetinis vaizdas, mažėja žmogaus pasitikėjimas savimi, savo kūnu, žožiu, galima vardinti ir vardinti.
Žinoma, yra žmonių, kuriems BT yra tiesiog stebuklas, išsigelbėjimas, bet man kažkaip neatrodo, kad tai būtų ilgalaikė išeitis, kuri galų gale pasidaro ir nebeprieinama.


Sveikos kiek tai galima pasakyti, kad sveikos smile.gif
isiterpsiu siek tiek del biologiniu vaistu, jie skiriami tikrai ne 5 metams, nes kiek gulejau ligoninej pilna moteriskiu, kurios gauna ir 10 ir 12m. ir niekas joms nesiruosia nutraukti, nus nebent pradeda neveikti arba del kazkokiu indikaciju.
Del tam tikros padidintos vezio rizikos, tai patys reumatologai nezino ar tikrai del biologiniu vaistu ar del pacio reumatoido sunkios eigos. Kadangi pati gaunu biologinius, tai domejausi ne tuo kas lapeliuose prirasyta, o kaip realiai yra, klausiau pas gydytoja ar daug tarp tu zmoniu kurie gauna pvz 10 metu biologinius vaistus yra susirgusiu veziu. ji paminejo keleta atveju, bet tai buvo net ne odos ar kraujo vezys.
Del ivairiu susirgimu irgi skirtingai, vienam slogos ir gerkles kas men, kitiems karta i metus. Man kol kas retai tfu tfu tfu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(draauge @ 2015 01 30, 18:36)
Sveikos kiek tai galima pasakyti, kad sveikos smile.gif
isiterpsiu siek tiek del biologiniu vaistu, jie skiriami tikrai ne 5 metams, nes kiek gulejau ligoninej pilna moteriskiu, kurios gauna ir 10 ir 12m. ir niekas joms nesiruosia nutraukti, nus nebent pradeda neveikti arba del kazkokiu indikaciju.
Del tam tikros padidintos vezio rizikos, tai patys reumatologai nezino ar tikrai del biologiniu vaistu ar del pacio reumatoido sunkios eigos. Kadangi pati gaunu biologinius, tai domejausi ne tuo kas lapeliuose prirasyta, o kaip realiai yra, klausiau pas gydytoja ar daug tarp tu zmoniu kurie gauna pvz 10 metu biologinius vaistus yra susirgusiu veziu. ji paminejo keleta atveju, bet tai buvo net ne odos ar kraujo vezys.
Del ivairiu susirgimu irgi skirtingai, vienam slogos ir gerkles kas men, kitiems karta i metus. Man kol kas retai tfu tfu tfu smile.gif

Kelios drauges gavo, o po 5metu nutrauke, nes pasake, kad iseikvojo limita. Zodziu, esme, kad pagal mokslinius straipsnius ir musu mokslus farmakologinius sitam stebukle ir daug visokio sh paslepta. Esme, kad geriau jau didinsiu metotreksato doze ir kitus vaistus pradesiu, nei biologine. Su drauge juokiames, kai jauna buvau labai-norejau bt labai labai-nieks nedave. Dabar su drauge abi nenorim, o bruka vos ne per prievarta ir dar pati seniausia ir sudiniausia vaista... Tegu duoda tiem, kas jos nori geriau, nes tikiu, kad tokiu- nemazai.
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2015 01 30, 18:47)
Kelios drauges gavo, o po 5metu nutrauke, nes pasake, kad iseikvojo limita. Zodziu, esme, kad pagal mokslinius straipsnius ir musu mokslus farmakologinius sitam stebukle ir daug visokio sh paslepta. Esme, kad geriau jau didinsiu metotreksato doze ir kitus vaistus pradesiu, nei biologine. Su drauge juokiames, kai jauna buvau labai-norejau bt labai labai-nieks nedave. Dabar su drauge abi nenorim, o bruka vos ne per prievarta ir dar pati seniausia ir sudiniausia vaista... Tegu duoda tiem, kas jos nori geriau, nes tikiu, kad tokiu- nemazai.


nu labai idomiai, gi atrodo tose paciose santariskes..Bet aisku zmogus pats turi noreti, buti tam pasiruoses. gal dar ir nuo ligos sunkumo priklauso, jei galima tvarkytis be biologiniu, gal taip ir geriau, bet as jau negalejau, nepaejau, tyrimai kas savaite blogejo, tai griebiau kaip reikalas biggrin.gif
Atsakyti
Paskutiniu metu neblogai šiurpinat. Tai reiškiasi ne tik kremzlės neliks(ką man prognozuoja), bet dar kažkas pasidarys su sausgyslėm? Kad vaistai suėda viską , net širdį man jau tokia moteriškė prie kabineto papasakojo , bet labai išlėto , jai kokie 70 , o susirgo jaunystėj. Vat taip teta ir sakė kuo mažiau vaistų, ir daugiau liaudiškų priemonių...
Bet tai sausgyslės prie ko prie artrito?
Atsakyti