QUOTE(cibulis @ 2014 09 30, 21:00)
nes tu su trimis sistemos (židinys, orinuka sir dujos) atliksi tas pačias funkcijas, ką aš darysiu su viena (geoterma).
Suklydai, pas *** ne trys, o keturios šildymo sistemos. Pas jį, ketvirtoji- tai elektrinis tenas sumontuotas komfovent kompakt rekuperatoriuje.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 09 30, 21:23)
Tokiu atveju, mano supratimu, neapsimoka pirkti brangesnio ŠS, nes vis tiek šaltesnį skysti atiduosime į grindis. Jei tokiu atveju reikalingas standartinis grindinis šildymas, tai čia nieko ypatingo. Aš galvojau, kad gal yra kažkas būtino papildomai ir be ŠS.
Paprasčiausia schema, tai tiesiogiai kolektorius jungiamas prie grindinio, šiek tiek sudėtingesnė sistema, kai lauko kolektorius/gręžinys prie grindinio jungiami per šilumokaitį.
Tokiam vėsinimui (nemaišykit su vėdinimu), nereikalingas ilgesnis lauko kolektorius/gilesnis gręžinys, atvirkščiai, vasarą namą vėsinant, šiluma nutekinama į lauko kolektorių ar gręžinį, ir jis per vasarą ne tik kad su kaupu atsistato, bet dar ir prikaupia daugiau šilumos, todėl šildymo sezono pradžioje, šildoma bus su aukštesniu COP. Nebent daug karšto vandens bus priruošta per vasarą

.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 09 30, 22:35)
Dar vienos firmos atsakymas: uztektu vieno grezinio 80 metru.
Paklausiau: Kiek iš 1 metro gręžinio tikitės gauti energijos?
Atsakymas: svarbu ileisto vamzdzio ilgis (grezinio gylis ) pagal galinguma, o ne kiek is 1 metro gausime energijos, ar pas jus ten vanduo tyvuliuoja ?
Toks jausmas, kad jie žino, tik kaip reikia gręžti ir pajungti ŠS, o tai kaip paskaičiuoti, tai čia labai jau keblus klausimas, padarysim kaip visada ir bus gerai, vis tiek niekas nesiskundžia
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2014 09 30, 23:06)
O kaip automatizuoti šitą reikalą ? Matai brendiniuose modeliuose yra numatyta visa automatika ir valdymas pasyvaus vesinimo.
Net dujiniuose katiluose yra mygtukas perjungiantis katila į vasrinį/žieminį režimus. Negi sunku perjungti grindinį šildymą ant vėsinimo/šildymo pasukant porą kranų?