Įkraunama...
Įkraunama...

Santechniko patarimai - II

QUOTE(Adwoco @ 2020 03 24, 01:35)
Negalima visko nurašyti alkoholiui ir šio, skurdžios dvasios žmogaus atžvilgiu elgtis taip, tarsi viskas būtų ok. Tokiu būdu jūs skatinate jį ir toliau dergtis, niekinti visus iš eilės forumo dalyvius, vartoti tik menkystų vartojamus epitetus ir tikrai nepadedate jam pasigydyti savo negalavimų, kuriuos visi mato ir supranta. Aš siūlau būti principingiems ir ignoruoti Cibulį neribotą laiką, juo labiau, kad ir klausimai jo įprastai yra 0,02 euro centų ar 0,07 mm reikšmės. Be to, tas gyrimasis ir kiekvieno plastmasės ar plintuso gabalo, esančio negyvenamuose (gal ir klystu) Cibulio namuose, aukštinimas jau visiems tikriausiai įgrisęs iki gyvo kaulo. Kai žmogus supras, kad jo elgesys yra atstumiantis ir nuoširdžiai atsiprašys, būtų galima tęsti bendravimą korektiškame lygyje ir turininga informacija, kam šie forumai ir yra sukurti.

Už ką tavęs, bičas, atsiprašyti? Kad išlendi ir pradedi tyčiotis? Negali pasakyti, kiek kainuoja pakelti kubą šalto vandens, tai ir patylėk. O tai pirmas išsityčiojai ir liepai man rašyti nepavykusių statybų straipsnius. TU ČIA NIEKO NEĮŽVELGI? Tu - šventa karvė?

Jeigu tau mano klausimai būtų neįdomus, tai čia taip nesiardytum. O kitiems jie įdomūs. Pats jau buvai dingęs kuriam laikui ir nebuvo jokių bangų be tavo kvailo išsipisinėjimo. Bet išlindai kaip koks Veryga ir pradėjai mokyti kaip turiu elgtis. Sėdėdamas šūde iki kaklo pats sukėlei tas bangas, o dabar nori, kad jas kažkas nufiltruotų. Tai ir sėdėk savo arogancijos karantine.

Nežadu nei vieno atsiprašyti. Tą dieną Mintas pradėjo mane mokyti per visą forumą - man buvo sakyta, aš buvau mokytas. Tipo tik jis čia viską žino ir moką ir tik jo nuomonė teisinga. Su juo dar susivaldžiau. Bet kai tu išlindai ir pradėjai pisti protą, tai ir trūkau. Taip kad pats ruoškis aplink bažnyčią 10 ratų keliais, o tada pakėlęs akis į dangų pasakyk - atsiprašau tavęs Mindaugai (Cibuli), nusišypsok saulei, atsidusk, nuspyrk į šalį arogancijos karantiną ir su teigiamomis mintimis žvelk į gyvenimą. Garsiai man gali nesakyti. Susitaikyk su savimi. Atjauta, supratingumas ir krikščioniškos vertybės telydi tave, paklydusia avele.
Atsakyti
Sveiki. Prieš klijuojant plyteles ant gipso pertvarų, sugalvojau pasitikrinti išvedžioto vandentiekio sandarumą. Tiek šalto, tiek ir karšto vandens sistemas pripumpavus vandens iki ~2,7 atmosferų, per parą nukrito apie 0,2. Ar verta sunerimti? Abiejose vonios patalpose yra po kolektorių, bet ten drėgmės nematyt. Visas prietaisines alkūnes apžiūrėjau, lašiukų irgi nesimato. Sujungimų sienose ir grindyse nėra. Kaip galima efektyviai patikrinti per kur yra nuotėkis?
Atsakyti
QUOTE(Makaroncikas @ 2020 04 07, 07:04)
Sveiki. Prieš klijuojant plyteles ant gipso pertvarų, sugalvojau pasitikrinti išvedžioto vandentiekio sandarumą. Tiek šalto, tiek ir karšto vandens sistemas pripumpavus vandens iki ~2,7 atmosferų, per parą nukrito apie 0,2. Ar verta sunerimti? Abiejose vonios patalpose yra po kolektorių, bet ten drėgmės nematyt. Visas prietaisines alkūnes apžiūrėjau, lašiukų irgi nesimato. Sujungimų sienose ir grindyse nėra. Kaip galima efektyviai patikrinti per kur yra nuotėkis?


Ar čia pirmas užpumpavimas, ar jau buvo su slėgiu vamzdynas pildytas prieš tai? Jei pirmas, tai reiškinys normos ribose - plastikiniai vamzdžiai kažkiek prasiplečia, jei netyčia kur oro kamštis likęs, tai oras tirpsta vandenyje, tūris mažėja.

Palaikyčiau dar kelias dienas, jei toliau slėgis laikysis vienodai, tai viskas sandaru. Ieškočiau problemos tik jei ir toliau tas slėgis kris tolygiai.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2020 04 07, 08:35)
Ar čia pirmas užpumpavimas, ar jau buvo su slėgiu vamzdynas pildytas prieš tai? Jei pirmas, tai reiškinys normos ribose - plastikiniai vamzdžiai kažkiek prasiplečia, jei netyčia kur oro kamštis likęs, tai oras tirpsta vandenyje, tūris mažėja.

Palaikyčiau dar kelias dienas, jei toliau slėgis laikysis vienodai, tai viskas sandaru. Ieškočiau problemos tik jei ir toliau tas slėgis kris tolygiai.

Pirmas, bet jau bandžiau atsukus įvadinį ventilį vėl pakelt slėgį iki 3, ir vėl per para kažkiek nukrito. Labiausiai neramina, kad vandens skaitiklis, nors ir labai nedaug, bet prasisuko keliais šimtais mililitrų, vadinasi tas vanduo kažkur pasidėjo bet vizualiai niekur nesimato balutės:( Dabar bandau atsukinėt po vieną atšaką kolektoriuje ir testuot po vieną. Gal tik kažkuri viena rodys anomalijas
Atsakyti
QUOTE(Makaroncikas @ 2020 04 09, 07:28)
Pirmas, bet jau bandžiau atsukus įvadinį ventilį vėl pakelt slėgį iki 3, ir vėl per para kažkiek nukrito. Labiausiai neramina, kad vandens skaitiklis, nors ir labai nedaug, bet prasisuko keliais šimtais mililitrų, vadinasi tas vanduo kažkur pasidėjo bet vizualiai niekur nesimato balutės:( Dabar bandau atsukinėt po vieną atšaką kolektoriuje ir testuot po vieną. Gal tik kažkuri viena rodys anomalijas


Keista situacija. Ar visas vamzdynas pilnai nuorintas? Man su skaitliuku buvo panašių poltergeistų - kai vamzdyne yra oro kamštis, o vandentiekyje slėgis kinta, tas kamštis 'pulsuoja' ir per skaitiklį yra vandens judėjimas. Ir tas judėjimas pirmyn/atgal sukinėjo skaitliuką, pirmyn daugiau, nei atgal smile.gif Gal ten skaitliuko viduje sparnuotė nesimetriška, tai atbulinis srautas mažiau prasukdavo, nežinau.

Aš vamzdyno sandarumą tikrinau paprastai - kadangi turiu pasistatęs fiksuotą manometrą už įvadinės sklendės, tiesiog užsukdavau ją ir stebėdavau likutinio slėgio kitimą be jokių papildomų išorinių poveikių. Šiaip visos jungtys buvo tvarkoje, leido vieno galinio santechnikos prietaiso mechanizmas, jį patvarkius slėgis (jau po vamzdžių prasitampymo) kelias dienas nekito.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2020 04 09, 08:48)
Keista situacija. Ar visas vamzdynas pilnai nuorintas? Man su skaitliuku buvo panašių poltergeistų - kai vamzdyne yra oro kamštis, o vandentiekyje slėgis kinta, tas kamštis 'pulsuoja' ir per skaitiklį yra vandens judėjimas. Ir tas judėjimas pirmyn/atgal sukinėjo skaitliuką, pirmyn daugiau, nei atgal smile.gif Gal ten skaitliuko viduje sparnuotė nesimetriška, tai atbulinis srautas mažiau prasukdavo, nežinau.

Tiesą pasakius, skaitiklio šokinėjimą pirmyn atgal ir aš pastebėjau, kai įvado slėgis svyruoja
Atsakyti
Turiu klausimą dėl orapūtės. Ar jos keliamo garso nesigirdi jūsų name? Vieną naktį niekaip nesupratau, iš kur tas įkyrus žemas garas. Viską išbandžiau, kol supratau, kad čia orapūtė. Išjungiau ją ir dingo tas monotoniškas zyzimas.

Mano nuotekų sistema nuo namo sumontuota maždaug 2 metrų atstumu. Orapūtė 2,5-3 metru atstumu nuo namo. Per kur gali sklisti garsas?

1. Per pagrindinį nuotekų vamzdį, kuriuo iš namo į įrenginį išteka nuotekos?
2. Gruntu iki namo (smėlis)?
3. Oru?

Keletą pastarųjų dienų su nuotekų montuotoju darėme įvarius testus ir sunku nustatyti per kur sklinda triukšmas?

Šiuo metu orapūtė padėta ant 5 cm neoporo sluoksnio ir dar juo iš viršaus prispausta su klinkerio plytomis, bet garsas girdimas. Tik dažnis pasikeitė: iš duslesnio tapo skardesnis.

Galbūt orapūtės dėžutės sienas ir dugną iš vidaus reikia iškloti 2-3 storio akmens vata? Sumontuoti pačią orapūtę toliau, pvz., 4-5 m atstumu. Kraštutinis atvejis - iš namo išeinančio nuotekų vamzdžio gale, kuris dabar atviras, sumontuoti į nuotekas nukreiptą alkūnę. Nėra technologiškai geras sprendimas, bet viename name sakė tokį dalyką darė. Žodžiu, turite ar neturite garso problemų su orapūtę?
Atsakyti

Turiu klausimą dėl orapūtės. Ar jos keliamo garso nesigirdi jūsų name? Vieną naktį niekaip nesupratau, iš kur tas įkyrus žemas garas. Viską išbandžiau, kol supratau, kad čia orapūtė. Išjungiau ją ir dingo tas monotoniškas zyzimas. Mano nuotekų sistema nuo namo sumontuota maždaug 2 metrų atstumu. Orapūtė 2,5-3 metru atstumu nuo namo. Per kur gali sklisti garsas? 1. Per pagrindinį nuotekų vamzdį, kuriuo iš namo į įrenginį išteka nuotekos? 2. Gruntu iki namo (smėlis)? 3. Oru? Keletą pastarųjų dienų su nuotekų montuotoju darėme įvarius testus ir sunku nustatyti per kur sklinda triukšmas? Šiuo metu orapūtė padėta ant 5 cm neoporo sluoksnio ir dar juo iš viršaus prispausta su klinkerio plytomis, bet garsas girdimas. Tik dažnis pasikeitė: iš duslesnio tapo skardesnis. Galbūt orapūtės dėžutės sienas ir dugną iš vidaus reikia iškloti 2-3 storio akmens vata? Sumontuoti pačią orapūtę toliau, pvz., 4-5 m atstumu. Kraštutinis atvejis - iš namo išeinančio nuotekų vamzdžio gale, kuris dabar atviras, sumontuoti į nuotekas nukreiptą alkūnę. Nėra technologiškai geras sprendimas, bet viename name sakė tokį dalyką darė. Žodžiu, turite ar neturite garso problemų su orapūtę?
Galima bandyti orapute "pakabinti ore" ant tokiu tampriu virveliu kurios skirtos bagazo prispaudimui automobilio bagazineje. Mano atveju orapute labai toli nuo namo, tai nesigirdi nieko. 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 18 balandžio 2020 - 15:43
QUOTE(cibulis @ 2020 04 17, 17:44)
Turiu klausimą dėl orapūtės. Ar jos keliamo garso nesigirdi jūsų name?

1. Per pagrindinį nuotekų vamzdį, kuriuo iš namo į įrenginį išteka nuotekos?
2. Gruntu iki namo (smėlis)?
3. Oru?


Girdisi, naktį tualete, kai mažiau aplinkinių triukšmų. Orapūtė gal už 25m. Garsas vienareikšmiškai per kanalizacijos vamzdį ateina nes tik šalia jo girdisi. Tik aš gal ne žemą dažnį išskirčiau, o burbuliavimo garsą.

Ai dar niuansas, orapūtė prie kieto ar minkšto vamzdžio pajungta? Pas mane prie minkšto, jei vamzdis kietesnis, tai vibracija nuo orapūtės gali persiduoti į vamzdį, o jis jau visu savo ilgiu ir vibruoja žemę.

Po žeme užkasiau kietą vamzdį, bet kietą vamzdį su orapūte sujungiau trumpu minkštu vamzdeliu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 19 balandžio 2020 - 00:43
QUOTE(vaikis_ @ 2020 04 18, 16:42)
Galima bandyti orapute "pakabinti ore" ant tokiu tampriu virveliu kurios skirtos bagazo prispaudimui automobilio bagazineje. Mano atveju orapute labai toli nuo namo, tai nesigirdi nieko. 

Nuotekų montuotojas šią savaitę prie namo buvo atvažiavęs kelis kartus. Visokių būdų bandėme. Vienu metu jis tą orapūtę laikė pritūpęs ant rankų. Garsas vis tiek girdėjosi. Aš manau, kad orapūtė tą garsą perduoda į valymo įrenginį ir jis sklinda nuotekų vamzdžiu. Arba gruntu.

Aš galvoju gal orapūtės dėžės sieneles iš vidaus apsukti 2-3 cm kieta akmens vata. Tą pačią vatą padėti ir ant dugno.

Dar vieną dalyką pastebėjau. Vakar prie namo važiavau pažiūrėti, kodėl nuotoliniu būdu nesijungia rekuperatoriaus programėlė. Ta prasme name nebuvau parą laiko. Tai sistema tikrai tyliau dirbo nei nuolat būnant name. Pakako klozetuose nuleisti vandens ir ji pradėjo dirbti garsiau.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2020 04 19, 01:36)
Girdisi, naktį tualete, kai mažiau aplinkinių triukšmų. Orapūtė gal už 25m. Garsas vienareikšmiškai per kanalizacijos vamzdį ateina nes tik šalia jo girdisi. Tik aš gal ne žemą dažnį išskirčiau, o burbuliavimo garsą.

Ai dar niuansas, orapūtė prie kieto ar minkšto vamzdžio pajungta? Pas mane prie minkšto, jei vamzdis kietesnis, tai vibracija nuo orapūtės gali persiduoti į vamzdį, o jis jau visu savo ilgiu ir vibruoja žemę.

Tikriausiai minkštas, nes, pvz., pakėlus oraputę jis šiek tiek lenkiasi. O aš kaip tik pastebėjau, kad tualete jo nesigirdi. Kitose patalpose girdisi. Mano WC praktiškai tolimiausiame kampe nuo orapūtės.

Kažkodėl turiu įtarimą, kad tas garsas sklinda nuo orapūtės į valymo įrenginį, o nuo jo per gruntą persiduoda į namą. Gruntas - smėlis, laidus orui, ne molis. O dar įvertinus faktą, kad mano langai nuo sienų atitraukti 10-12 cm atstumu, tai kažkodėl manau, kad pamatų sijone sumontuotas iš namo išeinantis 110 mm nuotekų vamzdis, per tą putplastį ir perduoda garsą. Garsas sklinda namo konstrukcijomis. Būtų langai sumontuoti į mūrą standartiškai, nebūtų to garso.

JIS MANE ERZINA! Tas garsas. Sako statyti time'rį, kad išjunginėti karts nuo karto orapūtę. Kita vertus, kiti beveik negirdi name arba jų neerzina.

Viena kartą svečiuose naujame daugiabutyje miegojau. Požeminėje aikštelėje visą naktį kaukė signalizaciją. Aš negalėjau miegoti ir vatą kišausi į ausis. Kitiems buvo dzin ir miegojo. Skirtingai tikriausiai į garsus mes reaguoja. Bet aš per gerai girdžiu.
Atsakyti
Kaimyno backa, su orapute yra apie 15-17m nuo lovos (mano)- nu da nieko negirdejau.

Gal kitaip irengta, ar pajungta, ar orapute kitokia
Pats oraputes nenaudoju, backa 4 m nuo namo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arkava: 19 balandžio 2020 - 19:44
QUOTE(arkava @ 2020 04 19, 20:32)
Kaimyno backa, su orapute yra apie 15-17m nuo lovos (mano)- nu da nieko negirdejau.

Gal kitaip irengta, ar pajungta, ar orapute kitokia
Pats oraputes nenaudoju, backa 4 m nuo namo

Tai ir negali girdėti. Prie mano oraputės stovint net prie pat nieko nesigirdi. Aš manau, kad ji pumpuodama orą į BVĮ, garsą perduoda per iš namo išeinantį nuotėkų vamzdį. Tik klausimas ar per patį vamzdį, ar vamzdžiu į apšiltinimo sluoksnį.
Atsakyti