Įkraunama...
Įkraunama...

Santechniko patarimai - II

Apart vibracijos (ar jos sukeltų triukšmų) orapūtė nieko neskleidžia. Na orą leidžia, backa burbuliuoja - gal tas triukšmas eina kazkiek į trobą. Sunku pasakyt

QUOTE(cibulis @ 2020 04 19, 20:32)
Tai ir negali girdėti. Prie mano oraputės stovint net prie pat nieko nesigirdi. Aš manau, kad ji pumpuodama orą į BVĮ, garsą perduoda per iš namo išeinantį nuotėkų vamzdį. Tik klausimas ar per patį vamzdį, ar vamzdžiu į apšiltinimo sluoksnį.

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2020 04 20, 09:04)
Apart vibracijos (ar jos sukeltų triukšmų) orapūtė nieko neskleidžia. Na orą leidžia, backa burbuliuoja - gal tas triukšmas eina kazkiek į trobą. Sunku pasakyt
Labai galimas daiktas, kad triukšmas gali eiti per laido šarvą (nuo orapūtės iki el. spintos).
Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2020 04 20, 09:46)
Labai galimas daiktas, kad triukšmas gali eiti per laido šarvą (nuo orapūtės iki el. spintos).

Galbūt. Bet kodėl tas garsas girdimas ne katilinėje, kur yra el. spinta, o visuose kambariuose. Tarkime arčiausiai orapūtės yra virtuvė. Prieini prie jos lango ir girdisi. O, pvz., pirmo aukšto WC yra kitame namo gale prie pat katilinės. Ir būtent WC patalpoje nesigirdi visiškai orapūtės.

Mano nuotekų vamzdis iš namo į lauką išeina ties virtuvės langu. Jis toje vietoje kertą pamatų sijono XPS. O pamatų sijono XPS susijungia su sienų apšiltinimo EPS. O sienų apšiltinime yra tarpai tarp lango rėmų ir sienų mūro. Mano įtarimu, tas garas sklinda nuo pamatų sijono link sienų EPS ir per tarpus tarp lango ir mūro persiduoda į patalpas.

Kitas variantas - tiesiog nuotekų vamzdžiu. Trečias variantas - elektros kabeliu. O galbūt visi kartu.
Atsakyti

Galbūt. Bet kodėl tas garsas girdimas ne katilinėje, kur yra el. spinta, o visuose kambariuose. Tarkime arčiausiai orapūtės yra virtuvė. Prieini prie jos lango ir girdisi. O, pvz., pirmo aukšto WC yra kitame namo gale prie pat katilinės. Ir būtent WC patalpoje nesigirdi visiškai orapūtės.

Mano nuotekų vamzdis iš namo į lauką išeina ties virtuvės langu. Jis toje vietoje kertą pamatų sijono XPS. O pamatų sijono XPS susijungia su sienų apšiltinimo EPS. O sienų apšiltinime yra tarpai tarp lango rėmų ir sienų mūro. Mano įtarimu, tas garas sklinda nuo pamatų sijono link sienų EPS ir per tarpus tarp lango ir mūro persiduoda į patalpas.

Kitas variantas - tiesiog nuotekų vamzdžiu. Trečias variantas - elektros kabeliu. O galbūt visi kartu.

na tada atkasineti ir ziureti ar liecia xps, praplatinti ir uzpusti soudal flexifoam (melynas).

Atsakyti

Turiu klausimą dėl orapūtės. Ar jos keliamo garso nesigirdi jūsų name? Vieną naktį niekaip nesupratau, iš kur tas įkyrus žemas garas. Viską išbandžiau, kol supratau, kad čia orapūtė. Išjungiau ją ir dingo tas monotoniškas zyzimas.

Mano nuotekų sistema nuo namo sumontuota maždaug 2 metrų atstumu. Orapūtė 2,5-3 metru atstumu nuo namo. Per kur gali sklisti garsas?

1. Per pagrindinį nuotekų vamzdį, kuriuo iš namo į įrenginį išteka nuotekos?
2. Gruntu iki namo (smėlis)?
3. Oru?

Keletą pastarųjų dienų su nuotekų montuotoju darėme įvarius testus ir sunku nustatyti per kur sklinda triukšmas?

Šiuo metu orapūtė padėta ant 5 cm neoporo sluoksnio ir dar juo iš viršaus prispausta su klinkerio plytomis, bet garsas girdimas. Tik dažnis pasikeitė: iš duslesnio tapo skardesnis.

Galbūt orapūtės dėžutės sienas ir dugną iš vidaus reikia iškloti 2-3 storio akmens vata? Sumontuoti pačią orapūtę toliau, pvz., 4-5 m atstumu. Kraštutinis atvejis - iš namo išeinančio nuotekų vamzdžio gale, kuris dabar atviras, sumontuoti į nuotekas nukreiptą alkūnę. Nėra technologiškai geras sprendimas, bet viename name sakė tokį dalyką darė. Žodžiu, turite ar neturite garso problemų su orapūtę?

Pas mane irgi girdisi. Bet kol kas tik man - kiti negirdi. Pastebėjau klausydamasis ausinėmis podkastų - kažkoks kaip ir zyzimas. Nusiėmus ausines - nieko. Vėliau tik praėjus lauke pro orapūtę supratau, ką primena tas garsas. Spėju vamzdžio orą virpina, nes pvz. pas mane iš BVĮ išeina vamzdis į šulnelį, į kurį pasijungia ir lietaus nuotekos, o tos lietaus nuotekos nuo stogo yra šalia terasos. Tai prie lietvamzdžių 1 m atstumu girdisi burbuliavimas. Per šulnelį gaunas smailus kampas iki lietvamzdžių, o atstumas ~30 m iki BVĮ. O į namą perduoda nuotekų vamzdžiais, kurie kerta grindų EPS. Nors tos vietos aplink vamzdžius buvo putom užpūstos, tik ne mėlynom.

Dėl orapūtės tai galvoju statyti ant guminių padelių, o dėl burbuliavimo prie terasos reiks kažką galvoti arba montuotojo užklausti.

Atsakyti
Gal kas turite minčių, ką daryti su triukšmaujančia orapūte? Štai čia mano nuotekų valymo įrenginys. Būnant name, kai kuriuose patalpose girdimas žemas monotoniškas zyzimas. Aš manau, kad nuo orapūtės kompresoriaus garsas persiduoda į BVĮ įrenginį, o nuo jo per namo nuotekų vamzdį į namą arba namo konstrukcijas.

Viena mintis buvo tokia - ant orapūtės varinėjamų nuotekų vamzdžio galo (kur nuotraukoje bėga skystis) uždėti pažeminimą - į apačią lenktą alkūnę. Bet nepanašu, kad ne ten problema. Kitas bandymas - iš namo ateinančių nuotekų vamzdį nardinti į skystį (dėti lenktą alkūnę), bet santechnikas sako, kad tai kraštutinė, bloga mintis.

Dar vienas sprendimas - bandyti kažką konstruoti su pačia orapūte. Ji dabar štai tokia - apačioje kompresorius stovi ant 2-3 cm storio neoporo putplasčio, viršuje uždėtas storesnis neoporo sluoksnis. Turiu mintį orapūtės dėžės dugną ir šonus iškloti 2 cm storio kieta akmens vata. Gal tai kažkiek sumažintų triukšmą.

Turite minčių ir pastabų kaip susitvarkyti su orapūtės keliamu triukšmu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 12 birželio 2020 - 15:29

Pas mane trasa 150metrų ir aš girdžiu burbuliavimą,  jeigu prie vamzdžio ausį pridedu(namie nesigirdi). Tiesa pačios secoh oraputės nesigirdi net ir ūkiniame pastate, kuris vos 10metrų nuo bvį.  Per vamzdį gaunasi telefoninis efektas ir jeigu jis tiesus, tai garsas labai puikiai eina juo. Bandykit oraputę perkelti bent dviem metrais toliau nuo bvį, pabandykite pasiskolinti oraputę kito gamintojo pabandymui, naudokite guminę ilgesnę šlangą oro padavimui į bvį, paklodami ją po žeme kaip gyvatę. Tokiu būdu zyzimo neturėtų girdėtis,  bet burbuliavimo garsas išliks.

 

P.s. polistirolas garso neslopina.  Naudokite poroloną skirtą garso izoliacijai.  Jis naudojamas sienoms įrašų studijose, jo paviršius trikampiukais, kad garsas neatsimuštų nuo paviršiaus. Galit net pabandyti dangtį bvį  iš vidaus juo išklijuoti. Reik tikėti,  kad prisigers kondensato, bet gal įtakos neturės didelės.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Diukas66: 12 birželio 2020 - 18:22
QUOTE(cibulis @ 2020 06 12, 16:23)
Gal kas turite minčių, ką daryti su triukšmaujančia orapūte? ... patalpose girdimas žemas monotoniškas zyzimas.


Pas mane tualete girdisi burbuliavimo garsas. Aišku labai silpnas ir kai nėra jokių aplinkinių garsų. Tas garsas sklinda kanalizacijos vamzdžiu, o tiksliau oru esančiu kanalizacijos vamzdyje. Kietas vamzdis gerai perduoda dideliais atstumais akustines bangas sklindančias oru. Vis tik, tai ne žemo dažnio garsai. Žemo dažnio garsas - tai vibracija, kuri perduodama ne oru, bet kietais paviršiais. Kanalizacijos vamzdžio nardinimas nieko nepagelbėtų, nes taip nutrauktum oru sklindantį garsą, o tau reikia nutraukinėti pačiomis konstrukcijomis sklindančias vibracijas. Gal net ne konstrukcijomis. Netgi gruntas gali perduoti tas vibracijas nedideliais atstumais, nors abejoju, kad orapūtės galingumo užtektų, kad gruntas tų vibracijų nenuslopintų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 12 birželio 2020 - 23:23
Orapūtės triukšmo slopinimo darbai. Pradžioje vatą padėjome orapūtės dugne, tada vata išdėti orapūtės šonai, dar papildomai vatos likutis šonams ir viršui. Pirmas įspūdis, kad tyliau ir girdžiu tik šaldytuvą, bet atrodo, kad vis tiek orapūtė girdisi. Tik garsas ne toks įkyrus, tylesnis. Be to, anksčiau girdėjosi praktiškai visame name, o dabar tik pirmame aukšte ir tik BVĮ įrenginio pusėje.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 06 25, 19:10)
Orapūtės triukšmo slopinimo darbai. Pradžioje vatą padėjome orapūtės dugne, tada vata išdėti orapūtės šonai, dar papildomai vatos likutis šonams ir viršui. Pirmas įspūdis, kad tyliau ir girdžiu tik šaldytuvą, bet atrodo, kad vis tiek orapūtė girdisi. Tik garsas ne toks įkyrus, tylesnis. Be to, anksčiau girdėjosi praktiškai visame name, o dabar tik pirmame aukšte ir tik BVĮ įrenginio pusėje.


Aš dar oraputę su vamzdžiu sujungčiau per ilgesnį minkštą žarnos vamzdį. Nelabai matosi, bet kiek pavyksta įžiūrėti, vamzdžio pajungimo mazgas man nepatinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 26 birželio 2020 - 23:21
QUOTE(mintas @ 2020 06 27, 00:17)
Aš dar oraputę su vamzdžiu sujungčiau per ilgesnį minkštą žarnos vamzdį.  Nelabai matosi, bet kiek pavyksta įžiūrėti, vamzdžio pajungimo mazgas man nepatinka.

Žiauriai gera mintis. Ačiū
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 06 25, 20:10)
Orapūtės triukšmo slopinimo darbai. Pradžioje vatą padėjome orapūtės dugne, tada vata išdėti orapūtės šonai, dar papildomai vatos likutis šonams ir viršui. Pirmas įspūdis, kad tyliau ir girdžiu tik šaldytuvą, bet atrodo, kad vis tiek orapūtė girdisi. Tik garsas ne toks įkyrus, tylesnis. Be to, anksčiau girdėjosi praktiškai visame name, o dabar tik pirmame aukšte ir tik BVĮ įrenginio pusėje.

Puiki mintis,reiks ir mums taip pasidaryti ax.gif
Atsakyti