Įkraunama...
Įkraunama...

Ar leisti vaiką maudytis vieną tvenkinyje

as ir mokancio plaukti vieno (be suaugusiuju) maudytis tvenkiny ar ezere neleisciau schmoll.gif Suauge mokantys plaukt nuskesta, o cia.... labai neatsakinga.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 18, 23:20)
Ernoja, o broli leidziate? Net nezinau kada ta riba. Nuo kada galima. Man net klausimu vaikystej nekildavo. Buvau prigrasinta, primokinta. Nelipt ant ledo, neit vienai prie ezero ir t.t Tokie buvo laikai....Tai gal kokiu 16 - 17 jau eidavau viena, be tetu, kai niekas nestebi kad nieko nenutiktu. O dabar laikai tikrai idomus...
Taip, aciu visoms uz patarimus. Taip ir darysim. Tiesiog jauciu net spaudima is tos mamytes leisti.  doh.gif Kad mano vaikas bus nuskriaustas, nes neva jie atsargus. Eina iki puses ir t.t. Mane nustebino ir tai, kad jis maudesi, o tos mergaites mama man nieko nepasake...Tik karta pernai mes pamatem, ir barem, aiskinom, kad lenda i vandeni be musu zinos su ta mergaite, kuriai tai leidziama. Tvenkinys yra tiesiog ju kieme. Manem, kad jau taip nebedaro. Bet kur tau...Dare. Ir melavo. Tie zmones tikrai rodos inteligentiski , protingi, tvarkingi, rupestingi. Atrodo. Tai akimirkai vakar emiau abejot, gal cia toks auklejimo budas, kai pasitikima vaiku. Nes tai mergaitei pastebejau, kad leidziama nemazai, mama nemoko, nebara, kaip as nuolat mokau daryt ta ar ana. Gal per daug. Gal jie kazkuria prasme teisus. Sunku, atsakinga buti mama smile.gif

Broliui beveik 17, bet kadangi šalia nėra jokio vandens telkinio, reikia važiuoti, tai visada būna kažkas iš suaugusių. Draugai irgi tokie, kurie kažkaip vieni desumąsto važiuoti maudytis, visada veža kažkas iš tėvų. Prie jūros lygiai taip pat, žino, kad pavojinga, jokio plaukimo toli nuo kranto
Atsakyti
Vaikui paskęsti pakanka ir labai nedidelio gylio. Vaikai skęsta be garso, tyliai, nešaukdami (priešingai nei daugelis įsivaizduoja), ir labai greitai - jie tiesiog panyra ir įkvepia vandens. "Tai vyksta žaibiškai. Į vandenį įkritęs vaikas gurkšteli vandens, nugrimzta ir, nepraėjus nė minutei, praranda sąmonę." Vaikai nuskęsta nuosavų namų kiemų mini baseinėliuose, kur vandens - iki kelių, kai mama virtuvėje ruošia pietus. Šią vasarą jau yra aukų - skenduolių, pvz., ėjo maudytis berniukai (maždaug 11 metų), visi mokantys plaukti, į gerai žinomą tvenkinuką, grįžo namo visi... išskyrus vieną - kurį prisiminė tik tada, kai rado paliktus daiktus ant kranto. Tyliai paskendo besimaudančių draugų akivaizdoje, kurie to nė nepastebėjo.

http://www.delfi.lt/...a.d?id=65479118

O tuo atveju, kai skęstantį vaiką puola gelbėti kitas vaikas- nuskęsta abu , nes skęstantis nevalingai kabinasi į gelbėtoją tokia "chvatke", kad ir anam nebelieka šansų išnirti. Ką ten vaikas - tiek ir tiek atvejų, kai gelbėdamas skęstantį vaiką, nuskęsta ir tėvas - suaugęs...

Nepaleisčiau vieno nei mokančio, nei juolab - nemokančio plaukti vaiko. Reikia būti šalia ir stebėti, akylai, nuolat. Gal atrodo kaip gąsdinimai, bet žaisti ir rizikuoti tokiais dalykais tikrai nepatarčiau. Minutė gali būti lemtinga. Savo vaikus vienus paliedžiu tik užsienio kurortų baseinuose - kurie nėra labai gilūs, kurie yra visiškai skaidrūs ir šalia kurių budi gelbėtojai. Ir tai, maniškiams jau tuoj 12 ir 7.5 metai, abu moka plaukti. Jūroje ar prie bet kokio kito vandens telkinio maudosi tik su priežiūra, t.y. kuris nors iš suaugusių stovi šalia, ant kranto, ir akylai stebi, nenusisuka nė minutei.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 08 rugpjūčio 2014 - 11:00
QUOTE(flight @ 2014 08 08, 11:52)


O tuo atveju, kai skęstantį vaiką puola gelbėti kitas vaikas- nuskęsta abu , nes skęstantis nevalingai kabinasi į gelbėtoją tokia "chvatke", kad ir anam nebelieka šansų išnirti. Ką ten vaikas - tiek ir tiek atvejų, kai gelbėdamas skęstantį vaiką, nuskęsta ir tėvas - suaugęs...



Noriu šitą užakcentuoti iš savo patirties.
Kai buvau vaikas, pačioj ankstyvojoj paauglystėj, skendau. Nelabai mokėjau plaukti, dūkstant su draugais nuo tiltuko įkritau į tvenkinį, kur visi maudėsi. Kai ėmiau springti ir nirti po vandeniu, šoko gelbėti draugė, mokanti plaukti.

Kai skęsti ir imi dusti, jausmas yra toks, kad tiesiog gyvuliškai kabiniesi į bet ką, kad įkvėptum bent oro gurkšnį (ne veltui ir posakis - skęstantis ir šiaudo griebiasi).
Todėl ir aš nesąmoningai, tiesiog iš instinkto, griebiausi draugės - įsikibau jai į galvą, kibau nagais į rankas. Ji irgi ėmė skęsti. Laimė, jog jai pavyko ištrūkti iš mano glėbio ir nuplaukė į krantą, o tolėliau dirbęs laukuose vyras atbėgo ir ištraukė mane Kai ištraukė, jau buvau beveik be sąmonės.
Būtume abi paskendusios.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 17, 20:21)
Kaip elgtis tokioje situacijoje nežinau -  ar leisti 7 metų vaiką maudytis tvenkinyje be suaugusiųjų priežiūros, nemokantį plaukti. Tik su kita panašaus amžiaus mergaite, (10 metų) kuri gyvena prie to tvenkinio, truputį moka išsilaikyti ant vandens, BET, jos tėvai jai leidžia maudytis vienai... Be jokio stebėjimo. Pasitikint pažadu, kad neis giliai ir t.t. Jie ja taip pasitiki. Maudosi ten viena nuo 4 metų, bet neina giliai. Nors man taip nepasirodė. Šokinėja nuo lieptelio, siaučia.
Supratau, kad mano vaikas nesakydavo man, kad vienas nuėjęs į svečius maudosi su kita mergaite. Kad melavo. Man tai netyčia prasitarė tos mergaitės mama, kuri leidžia savo vaikui vienam eit į vandenį. Ji nemato tame bėdos. Mano, kad mano vaikas bus nuskriaustas, jei neleisiu. Man buvo nuostaba... Buvo jau vaikui pasakyta, kad neatsiklausus mamos, be mamos ar tėčio negalima maudytis. O pasirodo, maudosi paslapčia smile.gif Aš jos vietoje būčiau tikrai paklausus kito vaiko tėvų. Man atrodo, čia gi ir jai tokia atsakomybė. Bent aš taip jausčiausi. Tvenkinio gylis 3 metrai.
Tai, ar jūs leistumėte ar leidžiate savo vaikus maudytis vienus, neatsiklausus, nemokančius plaukti,bet pasižadančius arba neva neinančius giliai į vandenį, arba" tik iki pusės " vienus? Ar galima taip pasitikėti mažiukais? Ką manote? Aš paskambinau tos mergaitės mamai, ir pasakiau, kad galima mano vaikui tik nebent pabraidyti iki triusikų, kai jos dukra maudosi viena. O maudytis su svetimų suaugusiųjų priežiūra yra jam negalima, bent jau tol, kol neišmoks nors kiek plaukti...Gal aš per griežta? Gal reikia leisti vaikui? Ką manote...

aišku,kad neleisti. na,o dėl tos mergaitės mamos,tai... yra tokių žmonių,kurie nekreipia dėmesio į perspėjimus ir rekomendacijas,o paskui ieško kaltų. Čia žmonių gyvenimo būdas ir samprata. Va kai buvo tie karščiai-nu sakoma ir sakoma,kad va tokiu metu būkit namie,dėvėkit galvos apdangalus,kitiap gali būt blogai. Nu bet ką gi tie žmonės...neklauso,paskui gavę šilumos ar saulės smūgius kaltina karštus orus ir jokiu būdu ne save.
Atsakyti

Rasma, kai žmonės gyvena nuosavuose namuose - truputį kitos tradicijos wink.gif Ateina tie vaikai vieni į kitų kiemus, žaidžia, ir tai savaime suprantama. Žaidžia vaikai aptvertuose kiemuose, saugiai, pvz mes turim mažą baseiną, batutą, sūpynes - veiklos yra. Bet niekad nešovė į galvą pasiimti svetimą vaiką ir nusivežus prie kokio ežeriuko, palikti jį ten vieną kartu su maniškiais maudytis, ir dar be jo tėvų žinios blink.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2014 08 10, 09:04)
Rasma, kai žmonės gyvena nuosavuose namuose - truputį kitos tradicijos wink.gif Ateina tie vaikai vieni į kitų kiemus, žaidžia, ir tai savaime suprantama. Žaidžia vaikai aptvertuose kiemuose, saugiai, pvz mes turim mažą baseiną, batutą, sūpynes - veiklos yra. Bet niekad nešovė į galvą pasiimti svetimą vaiką ir nusivežus prie kokio ežeriuko, palikti jį ten vieną kartu su maniškiais maudytis, ir dar be jo tėvų  žinios blink.gif

zaidzia, bet is tikruju gamtos prieglobsti nera taip jau saugu. jei vaikas judrus, nelinkes klausyti. visokie suliniai neuzdengti, nepatverti, tvekiniai ir pan. aptvertas kiemas kur saugu irgi buna gal daugiau mieste, ar bent jau miestelio teritorijoje.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 08 10, 13:05)
jei vaikas judrus, nelinkes klausyti. visokie suliniai neuzdengti, nepatverti, tvekiniai ir pan.


Tokiu atveju, tikrai verta pagalvoti, ar leisti vaiką vieną į svečius tokiomis sąlygomis (judrus, neklusnus vaikas plius pavojinga gyvybei aplinka).
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2014 07 17, 19:21)
Kaip elgtis tokioje situacijoje nežinau -  ar leisti 7 metų vaiką maudytis tvenkinyje be suaugusiųjų priežiūros, nemokantį plaukti. Tik su kita panašaus amžiaus mergaite, (10 metų) kuri gyvena prie to tvenkinio, truputį moka išsilaikyti ant vandens, BET, jos tėvai jai leidžia maudytis vienai... Be jokio stebėjimo. Pasitikint pažadu, kad neis giliai ir t.t. Jie ja taip pasitiki. Maudosi ten viena nuo 4 metų, bet neina giliai. Nors man taip nepasirodė. Šokinėja nuo lieptelio, siaučia.
Supratau, kad mano vaikas nesakydavo man, kad vienas nuėjęs į svečius maudosi su kita mergaite. Kad melavo. Man tai netyčia prasitarė tos mergaitės mama, kuri leidžia savo vaikui vienam eit į vandenį. Ji nemato tame bėdos. Mano, kad mano vaikas bus nuskriaustas, jei neleisiu. Man buvo nuostaba... Buvo jau vaikui pasakyta, kad neatsiklausus mamos, be mamos ar tėčio negalima maudytis. O pasirodo, maudosi paslapčia smile.gif Aš jos vietoje būčiau tikrai paklausus kito vaiko tėvų. Man atrodo, čia gi ir jai tokia atsakomybė. Bent aš taip jausčiausi. Tvenkinio gylis 3 metrai.
Tai, ar jūs leistumėte ar leidžiate savo vaikus maudytis vienus, neatsiklausus, nemokančius plaukti,bet pasižadančius arba neva neinančius giliai į vandenį, arba" tik iki pusės " vienus? Ar galima taip pasitikėti mažiukais? Ką manote? Aš paskambinau tos mergaitės mamai, ir pasakiau, kad galima mano vaikui tik nebent pabraidyti iki triusikų, kai jos dukra maudosi viena. O maudytis su svetimų suaugusiųjų priežiūra yra jam negalima, bent jau tol, kol neišmoks nors kiek plaukti...Gal aš per griežta? Gal reikia leisti vaikui? Ką manote...



QUOTE(mėnulis @ 2014 07 18, 22:20)
Ernoja, o broli leidziate? Net nezinau kada ta riba. Nuo kada galima. Man net klausimu vaikystej nekildavo. Buvau prigrasinta, primokinta. Nelipt ant ledo, neit vienai prie ezero ir t.t Tokie buvo laikai....Tai gal kokiu 16 - 17 jau eidavau viena, be tetu, kai niekas nestebi kad nieko nenutiktu. O dabar laikai tikrai idomus...
Taip, aciu visoms uz patarimus. Taip ir darysim. Tiesiog jauciu net spaudima is tos mamytes leisti.  doh.gif Kad mano vaikas bus nuskriaustas, nes neva jie atsargus. Eina iki puses ir t.t. Mane nustebino ir tai, kad jis maudesi, o tos mergaites mama man nieko nepasake...Tik karta pernai mes pamatem, ir barem, aiskinom, kad lenda i vandeni be musu zinos su ta mergaite, kuriai tai leidziama. Tvenkinys yra tiesiog ju kieme. Manem, kad jau taip nebedaro. Bet kur tau...Dare. Ir melavo. Tie zmones tikrai rodos inteligentiski , protingi, tvarkingi, rupestingi. Atrodo. Tai akimirkai vakar emiau abejot, gal cia toks auklejimo budas, kai pasitikima vaiku. Nes tai mergaitei pastebejau, kad leidziama nemazai, mama nemoko, nebara, kaip as nuolat mokau daryt ta ar ana. Gal per daug. Gal jie kazkuria prasme teisus. Sunku, atsakinga buti mama smile.gif


o kas bus atsakingas jei jusu vaikui kas nors nutiks?tikrai ne anos mergaites mama,o jus.ir kalta busit tik jei leisit.jei jau taip nori maudytis stebekit.
Atsakyti
Čia šiaip. Ne apie vandenį. Apie (ne)saugumą. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 31 rugpjūčio 2014 - 17:08
Tikrai neleisciau, net i tvenkinio puse paziuret. Kiek ten to supratimo ir atsargumo pas septynmeti ar desimtmete schmoll.gif
Atsakyti
Nei mokancio nei nemokancio plaukti 7meti neleisciau, pati skendau, gal todel uztenka proto.
Atsakyti