Įkraunama...
Įkraunama...

Vardo asociacija su rusakalbyste - baisi blogybė?

QUOTE(Night13 @ 2014 08 12, 20:35)
Konstantinas aš nepagalvočiau, kad rusas. O štai Anastasija iškart... sad.gif Beje, net nežinau kodėl šis vardas man siejasi su rusakalbiais (gal tarp vietinių rusakalbių populiaresnis?), nes, nors gyvenu Vilniuje, rusiškai nelabai ką pasakyčiau, o suprasti irgi ne viską galiu, artimų draugų, galima sakyti, rusų, niekada neturėjau, todėl ir varduose nesigaudau.
Netikiu, kad šauks "Putino draugu, -e" ar pan., bet ir nemanau, kad mūsų šalyje pliusas, kai numano, kad rusų kilmės.  blush2.gif
Beje, Konstantinas man gražus vardas, Anastasija - ne, bet čia labiausia ir yra dėl to, kad tarytum lygu pasakymas, kad rusė.  blush2.gif
Negražu toks požiūris ir nepelnytas, sutinku, bet sakau atvirai, kaip atrodo.  blush2.gif


Dekui uz nuomone. Butent toki poziuri ir turejau omenyje smile.gif Nereikia ir to Putino, ji tik sarzuotai paminejau biggrin.gif
Atsakyti
Grazus vardai, visai neskamba rusiskai. Ypac Anastasija, grazus, aristokratiskas vardas. Konstantinas nelabai mano skonio, bet tikrai neprastas vardas. Maziau sukit galva del tokiu dalyku smile.gif
Atsakyti
pažįstu pora Konstantinų, abu vadina Kostais.

abu vardai normalūs, mano vaikai, nemokantys rusų kalbos ir nelabai rusų pažįstantys, net nepagalvotų, kad čia rusiški vardai. tiesiog priima vardą kaip vienetą, kažkieno vardą.
Atsakyti
Konstantinas - labai gražus vardas thumbup.gif ir, tiesą sakant, bent jau man visiškai lietuviškas, nes iš karto kyla asociacijos su Čiurlioniu ir tai kaip jį vadino Kastuku. O Anastasija man nelabai. Gal ir dėl dėlto, kad labai rusiškai skamba. Nors nežinau, ar tai minusas, bet šių įvykių metu turbūt taip. blush2.gif Turbūt mergaitei ieškočiau kokio lietuviškesnio varianto. Man gražu ir tarp rusų kilmės žmonių gana populiaru - Toma. Arba mergaitei tiesiog duoti moteriškąjį Konstantino variantą - Konstancija, Konstantina. smile.gif
Atsakyti
Labai gražūs abu vardai. Net jei ir tradicinius rusiškus išrinksite - tai jūsų teisė 4u.gif
Atsakyti
Man vardai tikrai nekelia asociacijų su rusais, gal dėl to, kad rusiškai nekalbu, tai nieko neišmanau apie jų vardus. Konstantinas- gražus vardas, bet man asociacijos kyla su graikišku mergaitės vardu Konstantina, o jis man super gražus, tinkantis graikėms smile.gif o Anastasia su Anastasia iš Disney smile.gif bet va Ana man jau nebūtų gražus vardus ...
Atsakyti
Konstantino varda rusai trumpins Kostia, bet lietuviai, tai manyciau, kad Kostu vadins. Normalus pas mus vardas. Konstantinas - Kostas.
Bet Anastasija, tai nelabai schmoll.gif Geriau Ana.

Beja, gretimam name kazkada gyveno daili mergina. Visi ja Stasele, Stase vadino. Jau kaip man negrazu buvo blink.gif doh.gif Galvojau, kad Stanislava tevai pavadino, bet po kiek laiko suzinojau, kad dokumentuose ji Anastasija. Tikrai nenoreciau, akd mano dukra Stase vadintu. O lietuviai taip ir gali trumpint.
Atsakyti
QUOTE(Šypsokis @ 2014 08 12, 10:32)
bet jaučiu, kad kažkaip kvaila būtų duoti grynai lietuvišką vardą.

Na, jei jau Jums taip kvaila duoti grynai lietuvišką vardą, duokit tokį, kuri Jums patinka ir nesukit galvos, ką pagalvos kiti biggrin.gif Juk ką tik išsakėt savo poziciją dėl lietuviškų vardų, tai kam jaudintis, ką apie Jus pagalvos kiti? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vas@rė @ 2014 08 14, 09:32)
Na, jei jau Jums taip kvaila duoti grynai lietuvišką vardą, duokit tokį, kuri Jums patinka ir nesukit galvos, ką pagalvos kiti  biggrin.gif  Juk ką tik išsakėt savo poziciją dėl lietuviškų vardų, tai kam jaudintis, ką apie Jus pagalvos kiti?  mirksiukas.gif


Na, matot, yra dar ir tarpinių variantų, visokių naujadarų, senesnių mandresnių ir pan. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Šypsokis @ 2014 08 12, 11:32)
Pavardė trumpa. Nelietuviška, bet ir nerusiška... Neva lenkiška, bet, nepagalvokit, ne -evič biggrin.gif Galūnė -o smile.gif
Beje, mūsų vardai taip pat labai ilgi, mano graikiškas (asociatyviai rusiškas...), vyro lotynų kilmės. Turiu mylimų ir lietuviškų vardų, bet jaučiu, kad kažkaip kvaila būtų duoti grynai lietuvišką vardą. Va tokia va dilema.

na... jeigu tie vardai gražūs,tai ir duokit smile.gif Nu ir kas,kad pvz Anastasija kažkam atrodys rusiškas vardas? Ar pati patyrei kažkokias patyčias dėl neva rusiško vardo?
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2014 08 14, 09:56)
na... jeigu tie vardai gražūs,tai ir duokit smile.gif Nu ir kas,kad pvz Anastasija kažkam atrodys rusiškas vardas? Ar pati patyrei kažkokias patyčias dėl neva rusiško vardo?


Aš ne smile.gif Nors ir mokiausi lietuvių mokykloje ir bendradavau daugiausia su lietuviais. Bet kažkodėl atrodo, kad laikai buvo kiti... Matyt, tai visų tų nesąmoningų įvykių įtaka biggrin.gif
Ačiū visoms pasisakiusios, visos nuomonės man buvo naudingos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2014 08 14, 09:10)

Beja, gretimam name kazkada gyveno daili mergina. Visi ja Stasele, Stase vadino. Jau kaip man negrazu buvo  blink.gif  doh.gif Galvojau, kad Stanislava tevai pavadino, bet po kiek laiko suzinojau, kad dokumentuose ji Anastasija. Tikrai nenoreciau, akd mano dukra Stase vadintu. O lietuviai taip ir gali trumpint.


na nekalbėkit už visus schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif Tikrai taip netrumpinčiau.. Ir iš viso vardų netrumpinu. Anastasija ir Staselė- man visiškai skirtingi vardai.

Atsakyti