Įkraunama...
Įkraunama...

Vardo asociacija su rusakalbyste - baisi blogybė?

QUOTE(Šypsokis @ 2014 08 14, 12:14)
Aš ne smile.gif Nors ir mokiausi lietuvių mokykloje ir bendradavau daugiausia su lietuviais. Bet kažkodėl atrodo, kad laikai buvo kiti... Matyt, tai visų tų nesąmoningų įvykių įtaka biggrin.gif
Ačiū visoms pasisakiusios, visos nuomonės man buvo naudingos smile.gif

na...nežinau šiaip kiek tau tų metų,bet manau,kad antirusicizmas kaip tik buvo daug aktyvesnis anksčiau,nei dabar smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Šypsokis @ 2014 08 14, 12:14)
Aš ne smile.gif Nors ir mokiausi lietuvių mokykloje ir bendradavau daugiausia su lietuviais. Bet kažkodėl atrodo, kad laikai buvo kiti... Matyt, tai visų tų nesąmoningų įvykių įtaka biggrin.gif
Ačiū visoms pasisakiusios, visos nuomonės man buvo naudingos smile.gif

Laikai taip, bet aš jaučiu, kad ir todėl, kad mažėja rusiškai kalbančių/suprantančių lietuvių. Mūsų tėvų kartai tai nesudarė problemų, nes buvo "rusų laikai", todėl nebuvo klausimo, kad netoleruoti rusakalbių. Dabar gi užaugo karta nemokanti rusiškai. Man, pvz., per 30 ir irgi su ru sunkiai, kalbėti visai negebu (mano kartos dar kaip kam, Vilniuje užaugę dauguma dar moka) tikrai labai erzina, kai kas nors ateina į darbą ir, pasisveikina rusiškai ir toliau pila tekstą ru. Na, ir galvoji, ar jie specialiai čia net atsiklausti nemato reikalo, nori įžeisti/įkąsti, ar ką reiškia?
Dėl vardų turėjau omeny, kad kol užaugs dar viena nauja karta, juk dar sumažės lietuvių rusiškai kalbančių, o ir klausimas, ar tai nesąlygos tokio kaip priešiškumo vieni kitų atžvilgiu, kas ir dabar egzistuoja. Man pačiai, kol nepabendrauju, o, pvz., tik perskaitau, koks nors Dmitrij ar Irina, neskamba maloniai (SUTINKU, KAD NEPELNYTAI IR TAIP NEGALIMA), bet, na va, yra užslėpta negerumo gaidelė ir nors tu ką. Nors iš kitos pusės, kai augs Jūsų vaikų karta, juk savaime daugėja įvairių kitataučių/neįprastų lietuviams vardų, kurie nėra slavai, t`sakant, "prasiskies" dar labiau. smile.gif

P.s. Tikiuos neįsižeidėt ir nemanau, kad yra ko. Visi mes turime pažįstamų/kolegų ar draugų rusų/lenkų ir juk nebendraujame kažkaip kitaip su jais dėl jų vardo ar tautybės, kai susipažįstame.
Atsakyti
as nematau problemu. Konstantina galbut visi trumpins ir vadins Kostu, o si varda suteikia ir grynai lietuviai. O ir Anastasija grazus vardas. rusiskai galima vadinti Nastia, o lietuviskai Nastute. O ir netrumpinti sie vardai visai grazus. Man atrodo, kad nereik forsuot, kad jau nors pusiau rusai, bet vardai tik lietuviski. Patinka jie jums, tai ir pirmyn. Beje, pazistu viena seima, kur du tikri lietuviai ir dar zemaiciai pavadino sunu Nikita. jei jiems grazu, kodel ne? Auga tas Nikita ir vargo nemato mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pavasarejanti @ 2014 08 14, 19:57)
as nematau problemu. Konstantina galbut visi trumpins ir vadins Kostu, o si varda suteikia ir grynai lietuviai. O ir Anastasija grazus vardas. rusiskai galima vadinti Nastia, o lietuviskai Nastute. O ir netrumpinti sie vardai visai grazus. Man atrodo, kad nereik forsuot, kad jau nors pusiau rusai, bet vardai tik lietuviski. Patinka jie jums, tai ir pirmyn. Beje, pazistu viena seima, kur du tikri lietuviai ir dar zemaiciai pavadino sunu Nikita. jei jiems grazu, kodel ne? Auga tas Nikita ir vargo nemato  mirksiukas.gif

Gal ir ne į temą, bet kas žino. Nikita buvo amerikietiškas serialas. biggrin.gif
Atsakyti
na dėl tos Anastasijos,tai visai gali būt,kad mūsų vaikų karta ne su kokiais rusais tapatins,o su dainininke Anastasija smile.gif Juk šis vardas turi ir puikų anglišką tarimą,taigi mirksiukas.gif kaip ir pvz. Natalija, Aleksandra ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(vilkra @ 2014 08 14, 11:43)
na nekalbėkit už visus schmoll.gif  schmoll.gif  schmoll.gif  Tikrai taip netrumpinčiau.. Ir iš viso vardų netrumpinu. Anastasija ir Staselė- man visiškai skirtingi vardai.

tai ar as kalbu uz visus? KA???? Kur parasiau, kad visi lietuviai taip trumpins????? Isreiskiau savo nuomone, ar cia jau MAN konkreciai negalima? Nes ji su vilkros nuomone nesutampa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Terroriste: 15 rugpjūčio 2014 - 12:02
QUOTE(Ramunita @ 2014 08 15, 09:12)
na dėl tos Anastasijos,tai visai gali būt,kad mūsų vaikų karta ne su kokiais rusais tapatins,o su dainininke Anastasija smile.gif Juk šis vardas turi ir puikų anglišką tarimą,taigi mirksiukas.gif kaip ir pvz. Natalija, Aleksandra ir t.t.

Dėl tarties tiesa, tik kažin, ar su šia dainininke tapatinti sumąstytų, juk jai jau dabar arti penkiasdešimties...
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2014 08 14, 09:10)


Beja, gretimam name kazkada gyveno daili mergina. Visi ja Stasele, Stase vadino. Jau kaip man negrazu buvo  blink.gif  doh.gif Galvojau, kad Stanislava tevai pavadino, bet po kiek laiko suzinojau, kad dokumentuose ji Anastasija. Tikrai nenoreciau, akd mano dukra Stase vadintu. O lietuviai taip ir gali trumpint.



QUOTE(Terroriste @ 2014 08 15, 13:01)
tai ar as kalbu uz visus? KA???? Kur parasiau, kad visi lietuviai taip trumpins????? Isreiskiau savo nuomone, ar cia jau MAN konkreciai negalima? Nes ji su vilkros nuomone nesutampa.


oi, Teroriste- kur aš sakiau- kad tik mano nuomonė teisinga?

4u.gif Ir daugiau į šiaip sau ginčius tik dėl ginčių nesiveliu...
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2014 08 15, 13:18)
Dėl tarties tiesa, tik kažin, ar su šia dainininke tapatinti sumąstytų, juk jai jau dabar arti penkiasdešimties...

ir ką?smile.gif Pavadinkim dabar mergaite Madona, nu tai smile.gif o kad Agilera dar kokį 10 metelių dainuos,tai neabejoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2014 08 20, 10:59)
ir ką?smile.gif Pavadinkim dabar mergaite Madona, nu tai smile.gif o kad Agilera dar kokį 10 metelių dainuos,tai neabejoju smile.gif

Nesupratau ką norėjot pasakyt. Jokios Kristinos su Agilera nesumąstyčiau tapatint ir nelabai tikiu, kad kas tapatintų. Be to, kad įžvelgti ryšį, turbūt, reikia arba labai mėgti tuos žinomus žmones, arba labai nemėgti.
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2014 08 20, 14:57)
Nesupratau ką norėjot pasakyt. Jokios Kristinos su Agilera nesumąstyčiau tapatint ir nelabai tikiu, kad kas tapatintų. Be to, kad įžvelgti ryšį, turbūt, reikia arba labai mėgti tuos žinomus žmones, arba labai nemėgti.

Anastasija turėjau omeny su daininke Anastasia smile.gif nežinau prie ko čia Agilera pasirašė man smile.gif Bet... na lygiai taip,kaip pvz tau vardas Kristina nesitapatina su Agilera,kitam gal ir kašto tokia asociacija smile.gif Taip pat gal kažkam Anastasija jokia ten rusė,o va ta daininkė wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2014 08 20, 15:46)
Anastasija turėjau omeny su daininke Anastasia smile.gif nežinau prie ko čia Agilera pasirašė man smile.gif Bet... na lygiai taip,kaip pvz tau vardas Kristina nesitapatina su Agilera,kitam gal ir kašto tokia asociacija smile.gif Taip pat gal kažkam Anastasija jokia ten rusė,o va ta daininkė wink.gif

Bet gi anglištas tarimas Anastasia ne kaip rašosi, tai kaip gali tapatintis? smile.gif Na, bet čia gi tik spėliojam, pagal iškrypimo laipsnį. biggrin.gif
Atsakyti