Įkraunama...
Įkraunama...

Vardo asociacija su rusakalbyste - baisi blogybė?

QUOTE(Night13 @ 2014 08 20, 16:03)
Bet gi anglištas tarimas Anastasia ne kaip rašosi, tai kaip gali tapatintis? smile.gif Na, bet čia gi tik spėliojam, pagal iškrypimo laipsnį.  biggrin.gif

nu smile.gif man tai Anastasija kažkaip su rusais nesitapatina smile.gif va Svetlana tai jooo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2014 08 20, 16:28)
nu smile.gif man tai Anastasija kažkaip su rusais nesitapatina smile.gif va Svetlana tai jooo 4u.gif

Kaip sakiau, net nesupratau kodėl man siejasi - kažkokios nuogirdos, ar kas. doh.gif Tai net paguglinau dabar. biggrin.gif Pasirodo, praeitais m šis vardas RU buvo penktas pagal populiarumą (jei ten teisingai seka surašyta). Tai, matyt, ir ne tik anais metais populiarus buvo, ir šiaip, matyt, todėl ir girdimas dažniau, todėl ir siejasi. smile.gif
Atsakyti
Konstantinas visai neasocijuoja su rusu kalba, Kostas, Kostukas, puikus vardas.

Anastasija man asocijuojasi jau, zina vieną lietuvę, kuriai duotas vardas Nastutė, bet ne Anastasija.
Atsakyti
QUOTE(Margaretta @ 2014 08 20, 18:55)
Anastasija man asocijuojasi jau, zina vieną lietuvę, kuriai duotas vardas Nastutė, bet ne Anastasija.


mano krašto tarme būtų Nastuka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2014 08 20, 19:44)
Kaip sakiau, net nesupratau kodėl man siejasi - kažkokios nuogirdos, ar kas.  doh.gif Tai net paguglinau dabar.  biggrin.gif Pasirodo, praeitais m šis vardas RU buvo penktas pagal populiarumą (jei ten teisingai seka surašyta). Tai, matyt, ir ne tik anais metais populiarus buvo, ir šiaip, matyt, todėl ir girdimas dažniau, todėl ir siejasi.  smile.gif

nu gal ir kitose šalyse šis vardas populiarus. pvz. LT gi Matas, Lukas, Emilija vis dar ant bangos,bet šie vardai nei lietuviški,nei turėtų kažkam su LT asocijuotis.
o šiiap manyčiau,kad Anastasija su rusais siejasi dėl tos nelaimingos caraitės Anastasijos...nes šiaip greičiausiai būtų caraitė kaip caraitė,jeigu ne tokia liūdna ir žiauri istorijos pabaiga...
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2014 08 23, 08:42)
o šiiap manyčiau,kad Anastasija su rusais siejasi dėl tos nelaimingos caraitės Anastasijos...nes šiaip greičiausiai būtų caraitė kaip caraitė,jeigu ne tokia liūdna ir žiauri istorijos pabaiga...

gėda pasakyti, bet jei ir esu girdėjusi apie tokią caraitę, tai neatsimenu. mano laikais mokykloje iš valstybinio istorijos egzamino pasiruošimo buvo išbraukta visa Rusijos istorija. įdomu, kaip dabar.
Atsakyti
Dėkinga visoms pasisakusioms smile.gif
Dėl berniuko vardo jau lyg ir nuspręsta... mielai pritarė mano pasiūlytam variantui tiek vyras, tiek mano šeimyna.
O štai mergaitė kol kas lieka be vardo sad.gif Seneliai dėl jau minėtų priežasčių piestu stojas, vyras balansuoja... Tai svarstau dėl kompromiso - dvigubo vardo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šypsokis: 25 rugpjūčio 2014 - 13:43
QUOTE(Night13 @ 2014 08 23, 22:47)
gėda pasakyti, bet jei ir esu girdėjusi apie tokią caraitę, tai neatsimenu. mano laikais mokykloje iš valstybinio istorijos egzamino pasiruošimo buvo išbraukta visa Rusijos istorija. įdomu, kaip dabar.

oo kada tie laikai buvo? blink.gif geras bajeris. ir multikas gi pagal visą šitą istoriją yra. na tarkim trumpai čia bet negaliu patikėt,kad nesimokėt apie tuos visus bolševikus ir t.t.

pagal šitą psl tai ir Estijoj šis vardas Nr1
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramunita: 25 rugpjūčio 2014 - 14:02
Šypsokis, sėkmingai rinktis. 4u.gif
QUOTE(Ramunita @ 2014 08 25, 14:59)
oo kada tie laikai buvo? blink.gif geras bajeris. ir multikas gi pagal visą šitą istoriją yra. na tarkim trumpai čia bet negaliu patikėt,kad nesimokėt apie tuos visus bolševikus ir t.t.

pagal šitą psl tai ir Estijoj šis vardas Nr1

seniai buvo, seniai. smile.gif mokytis, žinoma, apie Rusiją mokėmės, tik valstybiniam egzaminui nereikėjo. apie bolševikus be abejo.
filmuko nežinau. įdomumui paklausiau poros žmonių (tikrai išsilavinusių, beje) ką galėtų pasakyti apie caraitę Anatasiją. atsakymai buvo: kąąąąą tokią? biggrin.gif doh.gif
o dėl Estijos normalu, juk dabar kalba, kad ten stipri rusakalbių bendruomenė. Nikita berniuko vardas Vilniuje taip pat pernai buvo tarp populiariausių, patenkančių į populiariausių dešimtuką. nemanau, kad lietuviai taip pavadina savuosius. smile.gif taip pat Daniel (ne Danielius).
Atsakyti
Šitie vardai man atrodo sunkūs ir abu asocijuojasi su Rusija, mano senelis buvo rusas, vardu Konstantinas. Sutikus sesę ir brolį tokiais vardais iškart pagalvočiau, kad iš rusų šeimos.
Kai duodat vardą, pagalvokit kaip vaiką mažybiškai vadinsit. Juk bus mielas mažas berniukas/mergaitė tai negi šauksit Konstantinai arba Anastasija, tikriausiai sakysit Kostukai, Nastute.. nežinau, man taip atrodo. Tiesiog atsakykit sau į klausimą ar norėsite taip trumpint. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Šypsokis @ 2014 08 12, 09:10)
Sveikos.
Bandau parinkti vaikui vardą. Kadangi lyties nežinau ir nežinau, kada žinosiu, tai darbas dvigubas.
Bevartant vaikų vardų sąrašus niekas nepatraukia akį. O štai iš pasąmonės tiesiog savaime kyla du vardai... Berniukui - Konstantinas, mergaitei - Anastasija. Man asmeniškai vardai labai grąžūs, tokie "stiprūs" ir aristokratiški. Bet bėda ta, kad, ko gero, daugeliui šie vardai yra rusiški ir taškas. Nors iš tikrųjų vardas Konstantinas yra lotynų kilmės, o Anastasija - graikų. Šiaip ir nesam gryni lietuviai, abu su vaiko tėvu esam pusrusiai ir tikrai dėl to nesigėdijam. Bet jaudinuos dėl pačio vaiko... Ar neužbadys vėliau kiti vaikai, primokyti tėvelių, kad visi rusai yra Putino gerbėjai ar pan. sad.gif
Pasidalinkite savo nuomone. Ačiū.


Vardai grazus, bet turekite omeny, kad juos sauks Koste ir ana, nastia ir panasiais trumpiniais, nes vardai ilgi smile.gif kitam poste rasete, kad pavarde jusu ir taip nesibaigia iene, tai jei ir vaiku pavardes nesulietuvinsite, tai nematau prasmes jaudintis del to smile.gif na vistiek gi bus vaikams smalsu kas cia per pavarde, tai tas vardas kaip ir derinsis prie visko ir nekris is konteksto:D
Atsakyti
Mano tėtis Konstantinas - tikras žemaitis biggrin.gif jį visą gyvenimą Kostu visi vadino ir jokių, absoliučiai jokių užuominų į rusus, rusiškumą ir pan. nebuvo. Jokių pasišaipymų ir pan. Vardas man tikrai gražus, krikščioniškas, senos tradicijos. Vadinkit vaikus ir nesukit sau galvos 4u.gif

Anastasija - mano mamos teta buvo Anastazija. Ne Anastasija, o būtent Anastazija. Vardas man gražus, krikščioniškas, prasminis.

Ir apskritai - reikia baigt čia su tais rusiškais - nerusiškais vardais... Nereikia ieškoti priešų ir mąstyti priešiškai - iki tokio lygio, kad net vardus renkamės lyg, neduok Dieve, kažkas dar pagalvos, kad mes priešai doh.gif Šarūnas mat gerai, o jau Konstantinas - tai jau kažkoks priešas schmoll.gif
Ne vaikuose esmė, o tėvuose - nes vaikai patys iki tokių komentarų tikrai neprisigalvoja..
Atsakyti