Įkraunama...
Įkraunama...

Lenkų mokyklos Vilniuje

QUOTE(vicky @ 2006 10 12, 18:09)
Vaikiškas pavyzdys wink.gif. Manau, kad į lenkišką mokyklą tėvai leidžia savo vaikus vien dėl to, kad bijo, kad lietuvių mokykloje nepritaps. Lenkų mokykloje surašys gerus pažymius ir bus gerai. O va lietuvių mokykloje vargu, ar taip bus.
Kad lenkų moksleiviai kalba netaisyklingai pastebėjau jau seniai. Elementari gramatika šlubuoja. Pati buvau stipria tiksliuke ir žinau, kad "šlubuoja" toli gražu ne gramatika, o literatūrinių tekstų interpretacija.
Beje, ką reiškia abreviatūra EOT?


O kodėl tu manai kad lenkiškose mokyklose mokytojai rašo tik gerus pažymius g.gif
Ir prie kuo kalbejimas prie gramatikos ir prie tekstu interpretavimo, beje ne kiekvienas lenkas kaip ir lietuvis moka taisyklingai padaryt teksto interpretacija smile.gif

o kokiu pastabu tu turi del mentaliteto?
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2006 10 12, 22:43)
Perskaičiau mano komentarų pastebėjimus, todėl kyla forumietėms klausimų
1)Įdomu, kodėl vietiniai lenkų vaikai tarpusavyje kalbasi lietuviškai?
2)Ar tikrai vietinių lenkų mentalitetas toks pat kaip lietuvių?
3)Kodėl net Sovietiniais laikais dauguma lenkų tėvų savo vaikus atiduodavo ne į lenkišką mokyklą?
Laukiu atsakymų smile.gif

Lygiai tuos pačius klausimus galima peradresuoti, taigi atsakysiu klausimu į klausimus:
Įdomu, kodėl lietuvių vaikai tarpusavyje kalbasi sudarkyta "lietuvių kalba" (neįskaitant rusiškų keiksmažodžių, kas antras lietuvio žodis: čiotkai, davai, krūtai ir pan. ir beje kone trečdalis lietuvių mokyklų abiturientų žodį "ačiū" rašo su nosine "ačių" arba teko matyt dar geresnių variantų kaip "ąčių" lotuliukas.gif )?

O dėl mokyklų tai tėvų apsisprendimas į kokią mokyklą leisti savo vaikus.
Atsakyti
Eni, Jūs neatsakėte nė į vieną klausimą. Tokiu atveju diskusija negalima.








Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2006 10 13, 10:01)
Eni, Jūs neatsakėte nė į vieną klausimą. Tokiu atveju diskusija negalima.

lotuliukas.gif zinot, ar tik man taip pasirode, o gal tikrai tai ir yra, bet norite pasirodyt labai protinga, bet PROTINGAS zmogus tikrai nepradetu tokios beprasmiskos diskusijos, nes cia pasaka be galo :mirksiukas:tuo labiau, kad lenkai leituvoje yra lenkai, Lenkijoje jie yra lietuviu lenkai biggrin.gif cia niekam nepaslaptis tongue.gif Kodel viskas kas blogaisuia yra priskiriama lenkiskom mokyklom ir ju mokiniams g.gif O lietuviai g.gif toks ispudis buna, kad jie nieko neizno apie kalbos kultura, kuri yra mokoma mokyklose doh.gif Taigi miela ponia, cia mamytes gal susirinko padiskutuoti i kokia mokykla leist savo vaikus, kur yra geresni mokytojai, daugiau bureliu ir tt. o jus cia purvu apdrapstet visas lenkiskas mokyklas ir lenkus, tai yra zema tongue.gif ir prie ko cia mentalitetas mastau.gif jus galvojate, kad lietuviai yra svetingesni, kulturengisni,lietyviu mentalitetas yra aukstesnis, abejoju, nereikia skirstyti zmoniu pagal tautybes, visi zmones lygus mirksiukas.gif
Atsakyti
1. Apie mentalitetą pasakiau tik tiek, kad skiriasi.
2. Jūs vis tiek nenorite/negalite paaiškinti, kodėl vietiniai lenkai užuot kalbėję tarpusavyje savo gimtąja kalba, kalba lietuviškai.
3. Apie žemą lenkų kalbos dėstymo lygį kalbu ne tik aš, bet ir aukštojo mokslo akademinė bendruomenė, akcentuojanti, kad lenkų kalbos mokytojų kursai Lenkijoje duoda mažai naudos.
4. Tikrai neverta diskutuoti. Jūs teisi. Parašiau tai, ką pastebėjau. Ne visada reikia sakyti, tai ką pastebi. Beje, Jūs nė vieno teiginio ir nepaneigėte, o tik bandėte įrodyti, kad lietuviai tokie patys.
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2006 10 13, 11:37)
1. Apie mentalitetą pasakiau tik tiek, kad skiriasi.
2. Jūs vis tiek nenorite/negalite paaiškinti, kodėl vietiniai lenkai užuot kalbėję tarpusavyje savo gimtąja kalba, kalba lietuviškai.
3. Apie žemą lenkų kalbos dėstymo lygį kalbu ne tik aš, bet ir aukštojo mokslo akademinė bendruomenė, akcentuojanti, kad lenkų kalbos mokytojų kursai Lenkijoje duoda mažai naudos.
4. Tikrai neverta diskutuoti. Jūs teisi. Parašiau tai, ką pastebėjau. Ne visada reikia sakyti, tai ką pastebi. Beje, Jūs nė vieno teiginio ir nepaneigėte, o tik bandėte įrodyti, kad lietuviai tokie patys.

1.Skiriasi kultura tai ir mentalitetas skirtingas, bet del to man nei lenkai nei lietuviai nei kokios kitos tautybes zmones nera nei geresni nei blogesni
2.Galiu, jei lenkas kalbasi su lietuviu, tai kaip jus manot ar daug jis lenkiskai supras g.gif
3. lotuliukas.gif O jus buvote lenkiskoj mokykloj g.gif manau vertetu nueiti ir pasiklausyti kaip sneka mokiniai mirksiukas.gif as neneigiu nes kaip ir sakiau, mes neesame grynakraujai lenkai, ir lietuviu bei rusu kalba turi didele itaka vaikams kaurie sneka lenkiskai, daugelis siemu yra "maisytu" ty. tevas lietuvis motina lenke ar atvirksciai, i tai reikia atsizvelgti.
4.Nepaneigiau, nes ta zinau, bet prisipazinkim, lietuviai tokie patys mirksiukas.gif
Atsakyti
O gal mokslo akademija pavydi kad lenkams padeda Lenkija g.gif
Atsakyti
"Galiu, jei lenkas kalbasi su lietuviu, tai kaip jus manot ar daug jis lenkiskai supras". Aš klausiau, kai patys lenkai tarpusavyje kalba lietuviškai, kai tarp jų nėra kitakalbių.
Aleksa, kalbu ne apie mokslo akademiją wink.gif o apie universiteto filologijos fakulteto dėstytojus.
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2006 10 13, 12:20)
"Galiu, jei lenkas kalbasi su lietuviu, tai kaip jus manot ar daug jis lenkiskai supras". Aš klausiau, kai patys lenkai tarpusavyje kalba lietuviškai, kai tarp jų nėra kitakalbių.
Aleksa, kalbu ne apie mokslo akademiją wink.gif o apie universiteto filologijos fakulteto dėstytojus.

Nezinau as negirdejau, nors ne, mama pasakojo, kai vaziavo i soda i autobusa ilipo dvi mergaites is kaimo mokykos snekejosi lenkiskai, paskui pradejo sneket lietuviskai kai pritruko zodziu vel snekejo lenkiskai, bet man nei siltai nei salta no to, kaip kas nori taip tas sneka biggrin.gif o kodel jus taip pries lenkus nusistaciusi esat g.gif
Atsakyti
Ne, visai nenusistačiusi. Vadinasi, nebrangina savo gimtosios kalbos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vicky: 13 spalio 2006 - 12:08
QUOTE(vicky @ 2006 10 13, 13:08)
Ne, visai nenusistačiusi. Vadinasi, nebrangina savo gimtosios kalbos.

O jus noretumet, kad padetis pasikeisu g.gif Jums tai svarbu ax.gif
Atsakyti
Infrared, manau, kad bet kokiu atveju reikia išsaugoti "vietinę" lenkų kalbą. Nepritariu nuomonei, kad reikia visus vietinius lenkus priversti kalbėtis tarpusavyje Varšuvos "tarme" (po warszawsku). Tai yra kalba, dalis istorijos. Kalbėjausi su lenkaite iš Košalino, netoli Gdansko. Tai ji teigia, kad pas juos kaip tik bando atstatyti kašubų tarmę, nors anksčiau drausdavo kalbėti ja tiek viešose vietose, tiek tarpusavyje. Tai kad...smile.gif
Atsakyti