Įkraunama...
Įkraunama...

Lenkų mokyklos Vilniuje

QUOTE(vicky @ 2006 10 13, 13:40)
Infrared, manau, kad bet kokiu atveju reikia išsaugoti "vietinę" lenkų kalbą. Nepritariu nuomonei, kad reikia visus vietinius lenkus priversti kalbėtis tarpusavyje Varšuvos "tarme" (po warszawsku). Tai yra kalba, dalis istorijos. Kalbėjausi su lenkaite iš Košalino, netoli Gdansko. Tai ji teigia, kad pas juos kaip tik bando atstatyti kašubų tarmę, nors anksčiau drausdavo kalbėti ja tiek viešose vietose, tiek tarpusavyje. Tai kad...smile.gif

Po Warszawsku tai tikrai nieks nekalbes, nes tai neimanoma, o taisiklinga kalba tik dalis kalba mirksiukas.gif Gal busit kokia destytoja lenku kalbos g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Infrared: 13 spalio 2006 - 12:53
Ne, nesu dėstytoja smile.gif Va viena man lenkakalbė studentė pasakojo, kad maždaug tie, kas kalba taisyklingai, tiesiog vaidina, kad kažkiek moka, nors iš tiesų nieko nemoka. Nežinau, kiek toks požiūris paplitęs.
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2006 10 13, 14:19)
Ne, nesu dėstytoja smile.gif Va viena man lenkakalbė studentė pasakojo, kad maždaug tie, kas kalba taisyklingai, tiesiog vaidina, kad kažkiek moka, nors iš tiesų nieko nemoka. Nežinau, kiek toks požiūris paplitęs.

As pazistu nemazai zmoniu kurie taisiklingai kalba lenkiskai bet jie visi sieja savo ateiti su ta salim kur mokosi, ty lenkija, nes butent ten ir isvaziavo studijuoti (grazia, ir taisiklinga kalba jie snekejo iki to kol isvaziavo mokytis i lenkija)
Atsakyti
Sveiki smile.gif . Kilo noras atsakyti į forumo kalusimus:
1. NESAMONE kad lenkų vaikai tarpusavije šneka lieuviškai, visiškas bredas g.gif
2. Mentalitetas skirtingu tautų NIEKADA nebus vienodas smile.gif (pasakičiau kad kvailas klausimas). Savo gyvenime aš labai artimai bendrauju nuo vaikystės kiek su lietuviais, tiek su lenkais, tiek su rūsais - visi labai skirtingi.
3. Skaitau kad ir šitas klausimas labai kvailas. Kiek atsimenų tais laikais eidavome į tą mokyklą kuri arčiausia. Pati baigiau rūsų mokyklą , keista, bet mano visos drauges-kursiokės ir taip pažystamos dauguma baige lenkų mokyklas. Tarp kit ko dabar rūsai vel pradejo leisti vaikus į rūsų mokyklas. thumbup.gif
Aš pati dirbu administarcijoje dideliam kolektive . Aš vienintele rūsė. Akivaizdžiai matau kokie mes skirtingi. smile.gif Jeigu rašyti apie akcentą.... tai ir mes rūsai kalbam su lietuvišku akcentu. Rusijoje iš karto pastebi kad mes iš "Pribaltikos", ir naudojam žodžius kuriu nera rūsų kalboj tarkim "замного, замало" - grynas vertimas iš lietuvių kalbos.
Atsakyti
QUOTE(tulia @ 2006 10 17, 11:48)
Sveiki  smile.gif . Kilo noras atsakyti į forumo kalusimus:
1. NESAMONE kad lenkų vaikai tarpusavije šneka lieuviškai, visiškas bredas  g.gif
2. Mentalitetas skirtingu tautų NIEKADA nebus vienodas  smile.gif (pasakičiau kad kvailas klausimas). Savo gyvenime aš labai artimai bendrauju nuo vaikystės kiek su lietuviais, tiek su lenkais, tiek su rūsais - visi labai skirtingi.
3. Skaitau kad ir šitas klausimas labai kvailas. Kiek atsimenų tais laikais eidavome į tą mokyklą kuri arčiausia. Pati baigiau rūsų mokyklą , keista, bet mano visos drauges-kursiokės ir taip pažystamos dauguma baige lenkų mokyklas. Tarp kit ko dabar rūsai vel pradejo leisti vaikus į rūsų mokyklas.    thumbup.gif 
Aš pati dirbu administarcijoje dideliam kolektive . Aš vienintele rūsė. Akivaizdžiai matau kokie mes skirtingi.  smile.gif  Jeigu rašyti apie akcentą.... tai ir mes rūsai kalbam su lietuvišku akcentu. Rusijoje iš karto pastebi kad mes iš "Pribaltikos", ir naudojam žodžius kuriu nera rūsų kalboj tarkim "замного, замало" - grynas vertimas iš lietuvių kalbos.

1. Tulia, kalba vietiniai lenkeliai tarpusavyje lietuviškai. Paskaitykit prieš tai buvusius postus. Būkite pastabesnė.
2.Nežinau, kur Jūs studijavote. Tačiau net Sovietmečiu dauguma vietinių lenkų nsavo vaikus leisdavo į rusiškas mokyklas ir ne dėl to, kad buvo arčiausiai namų.
3. Ne visi rusakalbiai kalba su lietuvišku akcentu wink.gif. Pastebiu, kad Lietuvos rusakalbiai kalba labai skirtingai rusiškai. Vis labiau išsiskiria tie, kurie kalba su "priemaišomis".
Aš asmeniškai niekada nesakau za malo. Sakau, kad slishkom malo smile.gif Sėkmės.
Atsakyti
QUOTE(vicky @ 2006 10 17, 12:53)
1. Tulia, kalba vietiniai lenkeliai tarpusavyje lietuviškai. Paskaitykit prieš tai buvusius postus. Būkite pastabesnė.
2.Nežinau, kur Jūs studijavote. Tačiau net Sovietmečiu dauguma vietinių lenkų nsavo vaikus leisdavo į rusiškas mokyklas ir ne dėl to, kad buvo arčiausiai namų.
3. Ne visi rusakalbiai kalba su lietuvišku akcentu wink.gif. Pastebiu, kad Lietuvos rusakalbiai kalba labai skirtingai rusiškai. Vis labiau išsiskiria tie, kurie kalba su "priemaišomis".
Aš asmeniškai niekada nesakau za malo. Sakau, kad slishkom malo smile.gif Sėkmės.


Nu jau Jus tokia protinga madam ir visko tiek daug zinot doh.gif , as i jusu pastabas neatsakinesiu nes pirmiausia reikia rasyt tiesa o tik tada apie ja kalbet ir nagrinet. Reikia Jums arciau susipazint su lenkais. Kodel neasakynesiu nes manau kad i protingiesnes mintis reikia atsakynet o neizeidinet bet kokia tauta. Nes Lietuvoje yra tokia ir ne anoke istorija ir reikia su ja susipazint. Dar pridursiu Protingas tas zmogus kuris nekreipia demesio i tautybe o ziuri koks istiesu tas zmogus yra.
Yra blogiu zmoniu kiekvenos tautos bet yra ir nuostabiu smile.gif
Atsakyti
Jester, labai norėtųsi, kad Jūs parašytumėte tiesą. Bus apie ką diskutuoti wink.gif ir ko pasimokyti. Mane domina santykinai kita kultūra. Jeigu perskaitėte viršuje esančias žinutes, tai, matyt, pastebėjote, kad nesu iš tų, kurie akcentuoja tautybę. Posakis "i v semje ne bes uroda" man yra žinomas wink.gif
Atsakyti
Perskaičiau visą temą ir labai norėčiau pakomentuoti. bigsmile.gif
Pati esu LENKĖ , baigiau lenkų mokyklą, esu Vilniaus universiteto magistras, sėkmingai dirbu valstybinėje įstaigoje. Mano sesė su pagyrimu baigė Vilniaus Gedimino technikos universitetą, taip pat sėkmingai įsidarbino. Namuose ir su kai kuriais draugais kalbame tik lenkiškai, darbuose lietuviškai, su draugais - pagal tai, kaip kalba draugai. Rašiau apie savo šeimą todėl, kad tai yra geriausias pavyzdys, kaip gyvena lenkai Lietuvoje. Jei norite susidaryti pilnutinį vaizdą, atsikratykite stereotipų, stigmatizacijos ir atlikite kiekybinį/kokybinį tyrimą, o ne apibendrinkite iš to, kaip vaikai kalba tarpusavyje autobusuose mirksiukas.gif
Ačiū už dėmesį 4u.gif

P.S. mane ne papiktino, bet pralinksmino ši temą lotuliukas.gif
Atsiprašau, tema smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agnieszka.v: 17 spalio 2006 - 19:15
Agnieszka, džiugu, kad Jūs supratote, kad šioje temoje niekas lenkų nuskriausti nenorėjo.
Atsakyti
Labas vakaras. Mane sudomino ši tema, nes dirbu būtent tokioje mokykloje. (Pati esu lietuvė ir mokau lietuvių kalbos.) Taigi galėčiau pasakyti labai daug gerų žodžių apie tokios mokyklos bendruomenę, pažįstu daug gabių, protingų ir šiaip puikių žmonių. Ar verta leisti mokytis gimtąja kalba? Be abejonės. Kodėl? Priežasčių galėčiau išvardyti daug, bet mano galva, svarbiausios: nepamirštamos savos šaknys (auga ne mankurtai ar kosmopolitai), iš mokyklos išeina su didesniu kalbų bagažu ( gimtoji, lietuvių, anglų, paprastai moka ir rusų k., bei antroji užsienio kalba), lengviau ir lietuviškoms mokykloms (ar girdėjote kaip tarpusavyje bendrauja bendraklasiai, kai pusė jų nelietuviai - kokia tuomet ta lietuvių kalba!) .O kiaulių yra kiekvienoje tautoje, nemažai jų yra ir tarp mūsų - lietuvių. verysad.gif
Atsakyti
Fausta, Jums neatrodo, kad tautinės mažumos vaikui būtų geriau mokytis lietuvių mokykloje, o gimtosios kalbos gramatiką išmokti savarankiškai, kai atsiras noras?
Dėl lietuvių mokyklų, tai, matyt, daug nuo mokytojų priklauso. Žinau tokią, kurioje mokytojai lituanistai "šokdina" rusakalbius. Greitai akcento atsikratoma wink.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vicky: 17 spalio 2006 - 20:54
Vicky, tai ką jūs norit pasakyt, kad Lietuvoj nereikalingos lenkiškos mokyklos, o kodėl aš turiu savo vaiką leisti į lietuvių mokyklą jeigu jis namuose, darželyje kalba lenkiškai? O lietuviškai jis ir taip išmoks kalbeti gyvenimas privers.
Jūs matyt norit pasakyt kad taip praktikojama kitose valstybese bet tautines mažumos gyvenančios Lietuvoje žymiai didesnes.
Nu jo tada Lietuvoj neliktu blogu lenkų kalbos mokytojų ir destytojų g.gif
Atsakyti