Įkraunama...
Įkraunama...

Avižiniai sausainiai

Peržiūrėjau, bet tokių nerdau:

250g margarino(geriausiai tinka Eve, nes nuo kitų labai trupa)
250g avižinių dribsnių
200g pakepintų saulėgrąžų
200g pakepintų sezamo sėklų
200g susmulkintų lazdyno riešutų
150g razinų
1 kiaušinio baltymas
4-5 šaukšatai cukraus


Avižinius dribsnius, riešutus, sezamus, saulėgrąžas, razinas sumaišyti, užpilti lydytą margariną ir gerai išmaišyti. Tuomet šaltą (geriau išsiplaka) baltymą plakti vis įberiant po šaukštą cukraus kol paidarys standžios putos ir atsargiai įmaišyti į masę. Orkaitę įkaitinti iki 180 laipsnių, skardą patepti riebalais ir pabarstyti miltais(kepimo popieriaus netieskit, nes prilips), šaukštu dėti masę ant skardos(1 šaukštas - 1 sausainis) ir šakute gerai paspausti iš viršaus ir šonų(tik atsargiai, nes trupa ir byra kol neiškepę), suformuoti tokius blynukus, bet ne kauburėlius. Kepti ne ilgiau kai 15min. vis pažūrint, kad neperkeptų(turi būti gelsvi, jei perkepsit - sutrupės). Tik iškepusius atsargiai išimti plokščia mentele, nes atšalę prilimpa ir nebeišimsit sveikų. Leisti atvėsti lėktėje.
(Sezamą galima keisti saulėgrąžomis, dėti ir kitokių riešutų. Tik nedėkit sezamo sėklų daugiau nei 200g, nes bus kartūs. Pabandykit, tikrai labai skanūs thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mammamia @ 2005 07 14, 17:28)
Na ir dar vienas l. panašus į aukščiau minėtus.. n kartų kepti - rekomenduočiau.
2oo gr. avižinių dribsnių
250 gr. miltų
3 arbat. š. kepimo miltelių
50 gr. smulkintų riešutų (aš naudoju migdolus, bet galima naudoti bet kokius)
50 gr. linų sėmenų
50 gr. saulėgražų
50 gr. razinų
100 gr. cukraus (galima pakeisti medumi - apie 3 šaukštus skysto, o tom kurios gyvena užsienyje - aš naudoju molasses arba black treacle irgi apie 3 šaukštus )
150 gr sviesto
2 kiaušiniai
pagal receptą dar dedasi 3 šaukštai kakavos... čia jau kaip kam smile.gif

Paruošimas l. paprastas: visus komponentus sumaišome kartu, aš minkau rankomis, gautą tešlą padalinu į vienodo dydžio kamuoliukus iš jų padarau didokus postorius (maždaug 1,5 cm) paplotėlius, kaip meduolius. Dedu ant kepimo popierium išklotos skardos palikdama tarp sausainiu vietos kilimui. Kepami priklausomai nuo orkaitės tipo 175 C apie  15-25 min. arba kol gražiai paruduoja.


Bandžiau Drugelio receptą ir šitą, tai šitie man labiau. Kaip meduoliai tokie gavos, iškilo gražiai, tik sausoki šeimynai buvo ir trijų šaukštų medaus maža pasirodė, nors man pačiai viskas ten normaliai. Kepsim dar ir dar thumbup.gif .
Dėl gamybos proceso tik iškilinėjo vis klausimų: negi taip viską ir drėbt iškart į vieną dubenį reikėjo? Nusprendžiau kiaušinius su kakava suplakt atskirai, avižas su sviestu kaip Drugelio recepte keptuvėj pakepinau ir tada tik į vieną masę viską. Labai lengvai formavos sausainiai, žodžiu, rekomenduoju thumbup.gif .
Atsakyti
jus gal zinote "Sveikuoliai" avizinius sausainius, kurie parsiduoda Rimi ar Maxsimoj? Kuris receptas butu panasiausias i juos? labai skanus jie, bet brangoki... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kelsey @ 2007 03 03, 20:59)
jus gal zinote "Sveikuoliai" avizinius sausainius, kurie parsiduoda Rimi ar Maxsimoj? Kuris receptas butu panasiausias i juos? labai skanus jie, bet brangoki...  smile.gif


tokie
user posted image
Atsakyti
negi ne viena mamyte nekepa sausainiu savo alergiskiems vaikuciams verysad.gif
Atsakyti
Gal kas nors gali parasyti avizinių sausainiu su kokosu receptą, manau jie turėtų būti skanus, todėl labai noriu paragauti. Lauksim receptuko smile.gif
Atsakyti
Ruosiant tesla pagal Drugelio recepta man iskylo klausimas: apkepinus svieste dribsnius juos reikia pilnai atausinti ar pakanka tiek kad kiausiniai nesukeptu? g.gif
Ir dar - o jei as dar ten imakaliuosiu kokoso drazliu, razinu, sezamo seklu nebus sviestas sviestuotas? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Drugelis @ 2003 05 05, 19:59)
Parašysiu ir aš savąjį avižinių sausainiukų receptą. Mano vaikai irgi juos labai mėgsta.
100-150g sviesto išlydau keptuvėje ir supilu 400g avižinių dribsnių. Pakepinu juos svieste. 2 kiaušinius išsuku su 150g  cukraus, įberiu vanilinio cukraus, galima įdėti razinų. Viską išmaišau ir šaukštu dedu tą tešlą ant sviestu pateptos skardos. Kepu vid. karštumo orkaitėje. Ir skanaus !

Orkaitej kepa sausainiukai pagal si recepta, ziuresim kaip gausis.. pati kose-tesla labai skani gavos tai rezultatas taip pat turetu but skanus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(atsringa @ 2007 05 11, 15:58)
Orkaitej kepa sausainiukai pagal si recepta, ziuresim kaip gausis..  pati kose-tesla labai skani gavos  tai rezultatas taip pat turetu but skanus biggrin.gif


pas mane irgi jau kepa, paziuresiu kaip gausis. Kol kas tik labai skaniai kvepia biggrin.gif
Atsakyti
Migluzele, kaip pavyko sausainiai? bigsmile.gif Labiau apsimoka sausainius kepti namie ar nusipirkti parduotuvej?
Atsakyti
as tuos sausainius dar apleju sokoladu,palaukiu,kol sustingsta,apibartsau kokoso drozlemis ir pirmyn biggrin.gif
Atsakyti
Na,ir aš išbandžiau jūsų receptukus.Man sausainukai labai patiko,o vaikučiams tai nelabai... g.gif Matyt pilnos šikniukės visko... 4u.gif
Atsakyti