Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

QUOTE(Sultone @ 2005 09 09, 09:55)
Moliūgų kreminė sriuba
Sugalvojau pati, patiko man, vaikui ir net mano labai įnoringam vyrui.
Supjaustyti moliūgą ir išvyrti mažame vandens kiekyje ( apie dešimt minučių)
Išvirusi moliūgą kartu su vandieniu sutrinti į tyrę
Supilti atgal į puodą ir verdant ant silpnos ugnies įpilti grietinelės (200 ml)
Sudėti prieskonius: muskato riešutas, du sultinio kubeliai ir dar šiek tiek druskos, pipirų
Kai jau pradeda burbuliuoti įdėti tarkuoto sūrio apie 150 g, bet kokio.
Viską išmaišyti kol susilydis sūris ir valgyti dideliais šaukštais.
LAAAbai skanu ir sotu essen.gif
Gaunasi švelni kreminė sriubytė.

Dariau pagal šitą, tik vietoj grietinėlės pyliau pieną, ir neturėjau muskato riešuro, tai nedėjau, įdėjau vos vos česnako. Labai skanu. Ačiū už receptuką bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(alexxandra @ 2009 09 23, 22:08)
O aš tai sakau - iš moliūgo verdam sriubą smile.gif
Patikrinta.

Moliūgų sriuba

~1 kg moliūgo
2 bulvės
1 morka
1 svogūnas
75 g sviesto
1 a. š . rudojo cukraus
1 a. š. malto imbiero
1 a. š. ciberžolės
0,5 a. š. muskato riešuto
1,5 l sultinio (daržovių/vištienos)
šviežiai maltų pipirų
skrudintų moliūgo sėklų
moliūgų sėklų aliejaus (nebūtinai)
grietinėlės (nebūtinai)

Moliūgą nulupti, pašalinti sėklas ir supjaustyti stambiais kubeliais. Keptuvėje įkaitinti sviestą, sudėti moliūgo kubelius, užberti nepilną arbatinį šaukštelį rudojo cukraus, po šaukštelį ciberžolės, muskato riešuto ir malto imbiero (imbiero dėjau vos daugiau) ir kepti kol moliūgas suminkštės. Į tą pačią keptuvę berti kubeliais supjaustytą svogūną ir griežinėliais pjaustytą morką ir dar šiek tiek apkepti. Perdėti apkeptas daržoves į puodą, kuriame virs sriuba, suberti kubeliais supjaustytas bulves ir užpilti sultiniu. Virti, kol daržovės visiškai suminkštės, nukelti nuo ugnies ir sutrinti elektrine trintuve. Jei reikia, praskiesti vandeniu.

Tiekiant į stalą pagardinti šviežiai maltais pipirais, grietinėle ir skrudintų moliūgų sėklų aliejumi (vos vos), galima pabarstyti ir skrudintomis moliūgų sėklomis. Valgyti su pačia šviežiausia, dar šiluma dvelkiančia ir kvepiančia duona.

user posted image



SUPERINE SRIUBA thumbup.gif jau du kart viriau...
Atsakyti
QUOTE(Smilga* @ 2009 10 09, 13:04)
SUPERINE SRIUBA thumbup.gif  jau du kart viriau...

Džiaugiuosi, kad patinka wink.gif Mes irgi ant šios rudenį 'užsikabliuojam'

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alexxandra: 09 spalio 2009 - 13:50
Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui


Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.


Atsakymas visoms, kam nepavyko sitas pyragas:
kepu toki pati pyraga, tik dedu ne moliuga, o morkas ir graikiskus riesutus. Pavyksta visada 100 proc. Itariu, kad jums nepasiseka del to, kad per stambiai sutarkuojat moliuga ax.gif .Ji reiketu kaip ir morkas tarkuoti su bulvine tarka, smulkiai. Mano mama syki patingejo, sutarkavo su stambesne, tai rezultatas toks, kaip jus rasete - susmukes, kazkoks be rysio daiktas schmoll.gif . O siaip tas pyragas ir turi buti "slapias" - cia ne kokia mieline bandele.
Kai isbandysiu su moliugais, butinai pasidalinsiu ispudziais.
Sekmes visoms smile.gif
Atsakyti
Pasidalinsiu ir aš savo receptu (teisybės dėlei- jis ne mano, o gautas iš vienos puikios moterytės ax.gif ).

Moliūgo desertas "a la konservuoti ananasai"

Daaaug moliūgo arba cukinijos (aš dabar sunaudojau 3,5 kg)- kad supjausčius būtų apie 10 l.
3 apelsinai (vienas jų su žievele)
3 citrinos (viena taip pat su žievele)
1 kg cukraus
ir daug meilės darbui biggrin.gif

Moliūgą supjaustyti kubeliais, apelsinus ir citriną- kuo smulkiau. Viską užpilti cukrumi ir palikti per naktį. Kitą dieną viską permaišius užvirinti (virti nereikia, nes sutiš moliūgas) ir sudėjus į stiklainius uždaryti.
Išeina puikus desertas- daug sveikesnis ir skanesnis už visokius konservuotus ananasus.
Man iš šio kiekio produktų gavosi apie 4 l desertuko, kurio įtariu neliks labai greitai lotuliukas.gif
Atsakyti
Taigi - isbandziau ta pyrago recepta, moliuga tarkavau smulkiai, dali skyscio nupyliau ir pavyko kuo puikiausiai thumbup.gif . Idejau razinu, iskepe per mazdaug 45-50 min.
Sekmes visoms kepejelems mirksiukas.gif
Atsakyti
siandien maciau per tv3 rodys recepta moliugu pyrago per Gaminu Iki ar kaip ten smile.gif
Atsakyti
Pyragas... apkepas .. sriuba..blynai ir viskas.. gal kas ką įdomesnio pasiūlytu kokių troškiniu , ar dar kokių įdomesniu patiekaliuku būtu labai didelis ačiū smile.gif
Atsakyti
Merginos, o iš konservuoto moliūgo ką darot? moliūgų duonelę kepiau, tai super gavos, bet ką dar iš jų galima padaryt? Nelabai noriu ilgai krapštytis prie puodų, virt šviežią moliūgą, nors žinau kad labai sveika, naudinga ir pan, bet va konservuotų mačiau yra pirkt, tik kažin kaip ir kur juos naudot?
Atsakyti
Moliūgo trinta sriuba.
Aš,šiandiena viriau tokią sriubą.
Moliūgo,
pomidoras,
paprika[saldžioji}
svogūnas,
česnako skiltelė,
sviesto,
kalakutienos kaulas[su mėsa,likus nuo kumpelio}
prieskoniai{krapai,pipira,lauro lapas,bazilikas}
saliero gabaliukas,
morkytė,
Į puodą sudėjau kauliukus nuo kumpelio,įdėjau lauro l.pipirų.

Viriau ant silpnos ugnies.
Tuo tarpu keptuvėje ištirpinau sviestą,subėriau spaustą česnaką ,svogūną,pakepinau.
Sudėjau smulkintą papriką,pomidorą,pakepinau.
Nuėmusi nuo kaulų mesą sudėjau ant daržovių.
Į puode esantį buljoną supyliau,moliūgo gabaliukus,paviriau kol suminkštėjo.
Išgriebus moliūgąsupyliau ant pakepintų daržovių.
Visą masę sutryniau elektriniu trintuvu.
Supyliau į puode esantį buljoną pakaitinau,bet neužviriau,padruskinau.
Gavosi soti,skani sriuba. 4u.gif
Atsakyti
O as siandien isbandziau paprasta recepta ir likau patenkinta bigsmile.gif

Vakar vakare supjausciau moliuga kubeliais ir sumaisiau su prieskoniais. Palikau nakciai balkone. Siandien paskleidziau vienu sluoksniu ir kepiau orkaitej kol suminkstes. Tada gausiai uzbarsciau tarkuotu suriu ir dar penkteta minuciu palaikiau orkaitej. Labai patiko thumbup.gif
Kitakart dar patobulinsiu - mesytes kelis smulkius gabaliukus idesiu bigsmile.gif
Atsakyti
sweikos, man labai skaniai gavosi Jamies Oliver - astri moliugu sriuba, ir atrodo graziai iskaptuotame moliuge smile.gif ir skani man beprotiskai

6 PORCIJOMS REIKĖS

600 g svorio moliūgo arba aguročio (perpjaukite per pusę, nulupkite, išimkite sėklas)
nedidelės saujelės žaliųjų citrinų lapelių
2-3 plonais griežinėliais supjaustytų aitriųjų paprikų be sėklų
2 nuluptų ir plonais griežinėliais supjaustytų česnako skiltelių

2 nuskustų nykščio didumo šviežių imbierų gabaliukų

3 citrinžolių stiebelių (be lapelių)

didelės saujos šviežių kalendrų (nuskinkite lapelius, sukapokite stiebelius)

1 arbatinio šaukštelio (su kaupu) penkių prieskonių mišinio
1 arbatinio šaukštelio maltų kmynų
alyvuogių aliejaus

1 nulupto ir plonais griežinėliais supjaustyto baltojo svogūno
565 ml vištienos arba daržovių sultinio
200 g „Basmati" rūšies ryžių

2 skardinių (po 400 ml) kokosų pieno

jūros druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų

1 arba 2 žaliųjų citrinų sulčių
nebūtinai: 1 griežinėliais supjaustytos šviežios raudonos aitriosios paprikos
nebūtinai: šviežio sutarkuoto kokoso


Pirmiausia 5 cm gabaliukais supjaustykite moliūgo minkštimą. Kad sriuba butų iš tiesų kvapni, iš pradžių sukapokite, o tada virtuviniu kombainu susmulkinkite ar grūstuvėje į tyrę sutrinkite šiuos produktus: žaliųjų citrinų lapelius, aitriąsias paprikas, česnakus, imbierus, citrinžoles, kalendrų stiebelius, penkių prieskonių mišinį bei kmynus. Pašalinkite visus plaušus, kurių galėjo likti. Kvapnųjį mišinį sudėkite į prikaistuvį, įpilkite šiek tiek aliejaus, sumeskite plonai supjaustytus svogūnus ir patroškinkite apie 10 minučių, kad atsiskleistų aromatai.
į prikaistuvį sudėkite moliūgus, supilkite sultinį. Maišykite ir grandykite prie prikaistuvio dugno limpančią masę. Užvirkite, tada sumažinkite ugnį ir uždengę lėtai virkite apie 15 minučių, kol moliūgai suminkštės. Dabar suberkite ryžius ir labai gerai išmaišykite. Dalis moliūgų virs koše, tačiau liks ir gabaliukų. Uždengę lėtai troškinkite toliau, kol išvirs ryžiai, tada nukelkite dangtį. Supilkite kokosų pieną, išmaišykite, paragaukite ir atsargiai pabarstykite druska bei pipirais. Jei pageidaujate daugiau aštrumo, įpilkite žaliųjų citrinų sulčių - jų kiekis priklausys nuo citrinų sultingumo; svarbiausia suteikti sriubai šiek tiek pikantiškumo.

Patiekite sriubą pašildytuose dubenėliuose arba supilkite i moliūgą. Tokiu atveju iš pradžių įdėkite į orkaitę ir sušildykite. Toks patiekimo būdas taps įspudinga pietų detale. Ant viršaus galite pabarstyti kalendrų lapelių arba papjaustyti šviežios raudonos aitriosios paprikos. Arba patarkuokite šviežio kokoso jei turite.

user posted image
skanaus
Atsakyti