Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

katik isviriau sriubytes is moliugo smile.gif aciu visoms uz idetus receptukus, nes tikrai neisivaizdavau ka daryti su jais bigsmile.gif dar darysiu "alia ananasus", bet jau nebe is moliugo, o is cukinijos.
Atsakyti
bandziau virti moliugu kose su manais ir su kukuruzu kruopomis. Tai zinokit su kukuruzais man skaniau thumbup.gif ir spalva nereali ir vaikai kerta biggrin.gif bandysiu dar pyraga koki is jusu pasiulytu smile.gif
Atsakyti
nu va paragavau to pyrago, kuris kai kurioms nepavyko. sakyciau neblogas tik kiek riebokas. kita syki deciau citrinos zieveles ir bandysiu ne alieju o grietine smile.gif o kepiau toje formoje kur su skyle per vidury, valanda ir apie 170 C ir visus produktus is akies dejau tai gal del to ir pavyko biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(uogla @ 2009 10 11, 14:31)
Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui
Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.
Atsakymas visoms, kam nepavyko sitas pyragas:
kepu toki pati pyraga, tik dedu ne moliuga, o morkas ir graikiskus riesutus. Pavyksta visada 100 proc. Itariu, kad jums nepasiseka  del to, kad per stambiai sutarkuojat moliuga  ax.gif  .Ji reiketu kaip ir morkas tarkuoti su bulvine tarka, smulkiai. Mano mama syki patingejo, sutarkavo su stambesne, tai rezultatas toks, kaip jus rasete - susmukes, kazkoks be rysio daiktas  schmoll.gif . O siaip tas pyragas ir turi buti "slapias" - cia ne kokia mieline bandele.
Kai isbandysiu su moliugais, butinai pasidalinsiu ispudziais.
Sekmes visoms smile.gif

O as kepiau si pyraga jau 2 kartus ir tarkavau per burokine tarka. Pavyko thumbup.gif . Labai skanus ir nesusmukes. Visiems labai patiko. Bet as nedejau riesutu, nes negaliu ju valgyti. Tai gal riesutai trukdo gerai pakilti g.gif
Atsakyti
Vakar išbandžiau šį moliūgo pyragą rastą inteneto platybėse Receptas
user posted image (foto iš interneto skolinta)
Šiaip labai neblogas receptas, tik gal per saldus. Po 2 gabaliukų jau taip saldu, kad tik vandens norisi...
Labai patiko pats įdaras su moliūgu - labai skanu. Pagrindą dariau kitokį, nei recepte nurodyta, bet antrą kartą, kai kepsiu dar kitokį darysiu pagrindą biggrin.gif .
Antrą kartą kepant viršutinį sluoksnį reikės keisti (gal cukraus nedėti ir cinamono), nes per saldu jau būna ir cinamonas permuša likusius skonius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žemyna*: 30 spalio 2009 - 12:20
Kepiau Uoglos,moliūgų pyragą,laabai skaniai gavosi,toks drėgnas,mmm wub.gif
Atsakyti
As taip pat siandien kepiau pyraga pagal uoglos recepta. Tarkavau su burokine tarka. Cukraus dejau maziau nei recepte, ir dziovintu vaisiu nedejau, tik migdolu "priguldziau" ant pyrago virsaus. Viskas gavosi liuks. Ir iskilo kuo puikiausiai. Kaip cia maciau kazkas rase, kad gal riesutai trukdo iskilti... Nezinau, kiek esu ka kepusi su riesutais, viskas isejo puikiai.
Atsakyti
user posted image

tortelli di zucca - virtinukai su moliūgų ir sūrio įdaru

tešla:
400 g miltų
4 kiaušiniai
nubrauktas šaukštelis druskos
šaukštas alyvuogių aliejaus

įdaras:

maždaug 1 kg moliūgo
100 g smulkiai tarkuoto Parmigiano-Reggiano (Džiugo)
1 kiaušinis (nenaudojau)
žiupsnelis malto muskato
džiupsnelis džiovintų garstyčių
druskos
šviežiai maltų juodųjų pipirų
maltų džiūvėsėlių, jei įdaras būtų per skystas
alyvuogių aliejaus

1. Moliūgą nulupk, išimk sėklas ir supjaustyk skiltelėmis. Sudėk į kepimo indą, užpilk alyvuogių aliejaus, uždenk folija ir pašauk į orkaitę valandai.

2. Paruošk tešlą: miltus išsijok į dubenį, viduryje padaryk duobutę ir įmušk kiaušinius, suberk druską, supilk alyvuogių aliejų. Kiaušinius šakute plak kelias minutes, tuomet rankomis išminkyk tešlą.

3. Po valandos moliūgus sutrink maišykle. Gautą tyrę sumaišyk su tarkuotu sūriu, įberk druskos, pipirų, muskato ir garstyčių miltelių (jei naudoji, įmušk kiaušinį). Jeigu tešla atrodytų per skysta, įberk maltų džiūvėsėlių.

4. Tešlą plonai iškočiok, supjaustyk kvadratėliais, dėk po šaukštą įdaro, sulenk įžambiai – gausi trikampį, kraštus gerai suspausk. Trikampius sulenk apvaliai (aš susimaišiau truputį – sulenkiau viršuj visus tris kampus smile.gif

5. Užvirk vandenį, sudėk virtinukus ir pavirk maždaug 10 min.

6. Aš valgiau paprasčiausiai išlydžiusi šaukštą sviesto.

7. Likutį (nevirtus) labai patogu saugoti šaldymo kameroje smile.gif

Skanaus!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jota: 11 lapkričio 2009 - 18:46
Labai skaniai atrodo essen.gif
Atsakyti
Isviriau sriuba: viriau moliugo kubelius, bulve ir morka, sumaliau viska i tyre, idejau astresniu prieskoniu ir truputi pakepintu smulkiai pjaustytu poru bei kumpio gabaleliu. Mano dideliam nustebimui gavosi labai gardi thumbup.gif Pries valgant dejau truputi grietines i lekste.
Atsakyti
Dekoju visiems 4u.gif uz isminti ka pasigaminti is moliugo praejus helouvynui. isbandziau keleta receptuku man labiausiai patiko pyragas kuris ne visoms iskilo (moliuga tarkavau per burokine tarka) gavosi super thumbup.gif net dukryte kuri nemega kirto ir dar prase ir sunelis neatsisake ir riesutai tikrai netrukde iskilti mirksiukas.gif mirksiukas.gif mirksiukas.gif kitas receptukas kuri siulau isbandyti visiems manu kose su moliugu ir kiausiniu tik as be kiausinio dariau thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif skanumelis ne tik vaikai valgo bet ir sneliai paragave prase dar thumbup.gif lenkiu galva pries autore 4u.gif 4u.gif 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš per moliūgų sezoną verdu tik sriubą. Nededu jokių bulvių, morkų, pakepinu tik daug daug moliūgo gabaliukų su svogūnais ir česnaku, užpilu sultiniu ir verdu. Pabaigoj skaninu imbieru, medumi, garstyčiomis, pipiriukais. Viską sutrinu ir su grietinėle - dieviškas skonis.

Atsakyti