Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminamės pačios, XIII tema

user posted image

I tema
II tema
III tema
IV tema
V tema
VI tema
VII tema
VIII tema
IX tema
X tema
XI tema
XII tema

Kremo gaminimo pradžiamokslis 

Gamyba su:
* emulsiniu vašku (kremų, pienelių, losjonų)
* bičių vašku (kremų, lūpų balzamų)
* BMTS (kremų, losjonų, plaukų serumų/kondiconierių)
Gelio gamyba

Receptai, idėjos:
Mūsų Palominos blog’as flirt.gif
Bryylos blog'as
Alioniuko blog'as
Mūsų blog'as kurį pačios pildom, pakvietimo prašyti Cosette
Love-eco blog’as
Aroma-zone receptai
Pati sau receptai
Dar šiek tiek receptų
makeyourcosmetics
makingcosmetics

Priemones kosmetikos gamybai perkame Lietuvoje:
AromaNatural (AN)
Kvapų Namai (KN)
Sveiki Produktai (SP)
Love-eco
Gyvoji kosmetika
Eko-jums
Dvi širdys
Ekolinija
Įvairių parduotuvių sąrašas

Siunčiamės iš užsienio:
Aroma-Zone (AZ)
Materia aromatica
Akoma
Akamuti
NB! Nesuklyskim pavadindamos:
Kremas - vandens ir aliejaus fazę turintis gaminys, sujungiamas emulsikliais ar emulsinių savybių turinčiais sviestais.
Sviestų ir aliejų mišinys - be vandens fazės gaminys, kurio konsistencija gali būti nuo sviestinės iki kreminės.
Aliejų mišinys - skystas gaminys, pagamintas tik iš bazinių ir eterinių aliejų.
[/quote]
Atsakyti
Ačiū Flos už naują temą 4u.gif

O aš jau penktos temos vidury ir šviesėja akyse biggrin.gif

Pagaliau gavau svarstykles, tai žaidėm su MB: svėrėm viską iš eilės - nuo popieriukų iki tušinukų ir plaukų, bet vis skirtingai rodė... tik tada supratau, kad nenuėmiau dangtelio doh.gif lotuliukas.gif tai prigaminau dabar krūvą daiktų ir kiti dar laukia eilės.

Skaitinėju šiuo metu kur kalbama (šitoj senesnėj temoj) apie kvepalų gamybą. Norėčiau paklausti Palominos arba tų, kurios taip pat gali atsakyt - kuo skiriasi "serijiniai, parduotuviniai, sintetiniai" kvepalai nuo natūralių? Turiu omeny kvapo išsilaikymas, jausmas ir t.t. ax.gif labai norėtųsi išbandyt...
Ir klausimas iš tos temos: dariausi kūno kremą, į kurį įlašinau benzoino, ylang-ylang ir greipfrutų ea. Ir pamaniau: gal galima pasidaryt tokį "kvapnų kūno kremą" įlašinus visų trijų natų ea? Būtų ala kvepaliukai ant kūno? t.y. ilgai laikytųsi kvapas? g.gif

Taip pat dariau dukrytei kremą su alantoinu (vis tik iki šiandien tepiau grynu sviestmedžiu, kuris man kaip panacėja smile.gif), tai buvau sugalvojus daryt tik aliejų mišinį: sviestmedžio ir kalendulos macerat, bet alantoinas tirpus tik vandenyje, tai privalėjau pilt vandens... Kitos išeities nėra? (jei be bisabulo).
Gavosi labai malonios konsistensijos, tokį pirkdavau Druide ir vis norėdavau išgaut tokią konsistenciją, toks ne kaip kremas, bet kaip riebalas smile.gif

Kodėl jeigu aliejus galioja tarkim metus, distiliuotas vanduo taip pat metus - jis sumaišius kartu jau ims gest? t.y., kad būtinai reikia konservanto. rolleyes.gif Suprantu, kad gali prarūgt, bet kaip čia išeina, kad atskirai galioja ilgai, o kartu - trumpai?...

Taip pat dariau šampūną iš "Base lavante" iš AZ. Tai Asta_pasta_prakasta buvo rašius, kad pila vandens, todėl ir aš pyliau (20proc) ir tirštinau jį su ksantanu. Taip pat dėjau fitokeratinų, bet sako, kad jie suraugina gaminį g.gif pripyliau cosgard 0,6proc tai gal laikysis ir neprarugs?

Dar eisiu darytis kondicionierių su BTMS ir jeigu dėsiu fitokeratinų nebus "sviestas sviestuotas"? Kur juos geriau naudot - šampūnuose ar kondicionieriuose?

Dar dariau anticeliulitinį kremą su kofeinu, daug daug rozmarino, atlasinio kedro ir greipfrutų ea, o taip pat vitamino E (nes neseniai buvo įmestas straipsnis, kad ir jis gelbsti nuo celiulito).

Dabar jau lėksiu po dušu ir išbandysiu visus savo gaminius.

Dėkoju jei atsakysit 4u.gif
Atsakyti
Merginos, kuo jum kvepia tucuma sviestas? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Cosette @ 2011 07 06, 21:42)

Kodėl jeigu aliejus galioja tarkim metus, distiliuotas vanduo taip pat metus - jis sumaišius kartu jau ims gest? t.y., kad būtinai reikia konservanto.  rolleyes.gif Suprantu, kad gali prarūgt, bet kaip čia išeina, kad atskirai galioja ilgai, o kartu - trumpai?...


Dar eisiu darytis kondicionierių su BTMS ir jeigu dėsiu fitokeratinų nebus "sviestas sviestuotas"? Kur juos geriau naudot - šampūnuose ar kondicionieriuose?


nededu as i vaiko kremus jokiu konservantu -menesi ar du laiko man drasiai -nieko jiem nenutinka schmoll.gif mirksiukas.gif

aisku, kad nebus sviestas sviestuotas mirksiukas.gif as paie btms ir fitokeratinus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2011 07 06, 22:44)
nededu as i vaiko kremus jokiu konservantu -menesi ar du laiko man drasiai -nieko jiem nenutinka schmoll.gif  mirksiukas.gif

aisku, kad nebus sviestas sviestuotas mirksiukas.gif as paie btms ir fitokeratinus 4u.gif

dėkui, ai, šį kartą sunaudosim su konservantais.

Išbandžiau savo naujas priemones. Plaukai dar džiūsta, šiaip plovimas visai nieko, net kažkiek putojo (bet nedėjau jokių putų), bet kremai vėl geriasi sunkiai doh.gif vėl tie balti plėmai doh.gif
Kad nebūtų baltų plėmų, t.y. geriau gertųsi kremai, ar reikia pamažint vaškų, ar aliejų dalį? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cosette: 06 liepos 2011 - 22:51
bigsmile.gif Kaip gerai kad jau vėl yra kur pasipasakot!!!
Dariau kremą su agurkų sultimis.
Iš antro karto gavosi liuks (pirmu kaitinimu pamažinau vaško, įdėjau kaip 50g., o dariau daugiau...). Rankas pasitepliojau, malonus labai. Ir veidą tepsiu, neiškentėsiu, nors dariau kūnui palepinimą:
Olivem1000 - 6-7g. ( nežinau tiksliai, nes dėjau 4, paskui dar maždaug 2 ar vos daugiau
jau į puodą),
kakavos sviestas (baltas, nerafinuotas) 3 g.,
mangų sviestas 3 g.,
kviečių gemalų aliejus 5 ml.,
kamelijų 6ml.,
abrikosų kauliukų 6 ml.,
alyvuogių ( tas pats kur maistui naudoju, nerafinuotas šalto spaudimo, manau bus geras derinys su agurkais...) 8 ml.,
vandenukai:
agurkų sultys 12 ml.,
jazminų hidrolatas 25 ml.,
rožių hidrolatas 18 ml.,
čiobrelių hidrolatas 10ml. Kadangi iš pradžių buvo per skysta, idėjau kupiną šaukštelį
Gelisucre tirštiklio ( man jis patiko, tokį malonų slidumą duoda).
Na ir jaunystei išsaugoti - 2/3 š. alantoino, 2/3 hialurono rūgšties miltukų, nubrauktas š. dumblių litotamnų ( juos dedu į kaitinamus vandenis jau pradžioj), kolagenas 10 lašų, Q5 - 5 lašai, vit. E vienos kapsulytės turinys. EA: ylang, bergamotė, pelargonija - po 2 lašus, kedro 1. Konservantas: Naticidas 6 lašai.
Kvapas lengvas žolinis. Žalsva spalva. Nelipnus, nelieka balta, vos riebalo ir tas tuoj dingsta. Jei gerai laikysis, kitą kartą agurkų sulčių dėsiu daugiau, dabar kai pasitarkavau tai tik 10 ml. švirkštą susitraukt nutvėriau, netilpo daugiau... Einu praustis ir teptis.
Ai, dar vienas patarimas visoms gamybininkėms: nusivalykit ingredientų indelius spiritu ar degtine, kremai ilgiau laikysis ir konservantų mažiau reikės... Savo šiandien pratryniau, tai merliukas kuriuo valiau gerokai pajuodo... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2011 07 07, 01:49)
  Ai, dar vienas patarimas visoms gamybininkėms: nusivalykit ingredientų indelius spiritu ar degtine, kremai ilgiau laikysis ir konservantų mažiau reikės... Savo šiandien pratryniau, tai merliukas kuriuo valiau gerokai pajuodo...  wub.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Ne Q5, bet 10, lašai buvo 5, susimaišiau, bet turbūt supratot ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Cosette @ 2011 07 06, 21:42)
1. Skaitinėju šiuo metu kur kalbama (šitoj senesnėj temoj) apie kvepalų gamybą. Norėčiau paklausti Palominos arba tų, kurios taip pat gali atsakyt - kuo skiriasi "serijiniai, parduotuviniai, sintetiniai" kvepalai nuo natūralių? Turiu omeny kvapo išsilaikymas, jausmas ir t.t.  ax.gif  labai norėtųsi išbandyt...

2. Ir klausimas iš tos temos: dariausi kūno kremą, į kurį įlašinau benzoino, ylang-ylang ir greipfrutų ea. Ir pamaniau: gal galima pasidaryt tokį "kvapnų kūno kremą" įlašinus visų trijų natų ea? Būtų ala kvepaliukai ant kūno? t.y. ilgai laikytųsi kvapas?  g.gif

3. Taip pat dariau dukrytei kremą su alantoinu (vis tik iki šiandien tepiau grynu sviestmedžiu, kuris man kaip panacėja smile.gif), tai buvau sugalvojus daryt tik aliejų mišinį: sviestmedžio ir kalendulos macerat, bet alantoinas tirpus tik vandenyje, tai privalėjau pilt vandens... Kitos išeities nėra? (jei be bisabulo).

1. Skiriasi naudojamom medziagom.. Tuose "sintetiniuose" dazniausiai ir naudojami susitentinti kvapai.. Nedaug gamintoju naudoja dar ir naturalius eterinius aliejus (naudoja - Guerlain, Chanel, Dior).. Bet ir jauciasi tie kurie naudoja, tai ju kveplai zymiai geresni.. o likusiu 'cheminiu' kvepalu gamintoju kvepalai ir jauciasi, kad gryna chemija biggrin.gif kurios uostyt net neimanoma..
O kalbant dar ir apie 100 proc. naturalius kvepalus, tai jie skiriasi kaip diena ir naktis nuo sintetiniu kvepalu.. viskuo.. ir kvapu, ir laikymusi, ir kvapo sklidimu.. naturalus kvepalai mano galva yra subtilesni, ju neuzuosi uz kilometro kaip, kad sintetiniu..

2. galima pasidaryti.. tik pirmiau susikurciau kvapo kompozicija (viename buteliuke), o tik tada jau lasinciau i krema.. nes tai ne tas pats kas sulasinti eterinius aliejus tiesiog i krema.. skirsis kvapai, nors ir bus naudojami tie patys ea smile.gif

3. mano ziniomis alantoinas netirpus nei vandenyje, nei aliejuje.. taip kad galima deti alantoina ir i sviestu misini..


QUOTE(Placebo. @ 2011 07 06, 21:52)
Merginos, kuo jum kvepia tucuma sviestas? 4u.gif

mano tucuma pirkta AN, tai kvapas nera koks nors isskirtinis.. jis labai lengvas.. Kunigunda buvo minejusi, kad jos tucuma is A-Z labai faina..


QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2011 07 07, 00:49)
      Dariau kremą su agurkų sultimis.

Labai lauksiu ziniu, kaip laikysis kremas.. sutarkuotus agurkus tiesiog isspaudei ir nepasterizavai? Kazkaip man atrodo, kad ilgai nesilaikys kremas..
Atsakyti
QUOTE
3. mano ziniomis alantoinas netirpus nei vandenyje, nei aliejuje.. taip kad galima deti alantoina ir i sviestu misini..

o tai kame jį tirpinti g.gif
Aš ir galvoju, kodėl man miltukai kreme jaučiasi....
Atsakyti
QUOTE(Tynka @ 2011 07 07, 10:01)
o tai kame jį tirpinti  g.gif
Aš ir galvoju, kodėl man miltukai kreme jaučiasi....

as vistiek dedu i vandenine faze.. nors vienam kreme buvau dejusi pacioj pabaigoj.. man nesijaute milteliai..
Atsakyti
sveikos

na va jau kelinta diena tepuos veido kremu su emulsikliu 2, na visai man kazkas netinka, net veida tempti ir sausinti pradejo, nors dariau su tais paciais aliejais, tik emulsikli pakeiciau. Kazi ar dar kam taip yra kad sausina veida nuo emulsiklio?
Atsakyti