Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, XVI tema

user posted image

I tema
II tema
III tema
IV tema
V tema
VI tema
VII tema
VIII tema
IX tema
X tema
XI tema
XII tema
XIII tema
XIV tema
XV tema

Kremo gaminimo pradžiamokslis 

Gamyba su:
* emulsiniu vašku (kremų, pienelių, losjonų)
* bičių vašku (kremų, lūpų balzamų)
* BMTS (kremų, losjonų, plaukų serumų/kondiconierių)
Gelio gamyba

Receptai, idėjos:
Palominos blog’as
Bryylos blog'as
Alioniuko blog'as
Mūsų blog'as kurį pačios pildom, pakvietimo prašyti Cosette
Love-eco blog’as
Aroma-zone receptai
Pati sau receptai
Dar šiek tiek receptų
makeyourcosmetics
makingcosmetics

Priemones kosmetikos gamybai perkame Lietuvoje:
AromaNatural (AN)
Kvapų Namai (KN)
Sveiki Produktai (SP)
Love-eco
Gyvoji kosmetika
Eko-jums
Dvi širdys
Ekolinija
Įvairių parduotuvių sąrašas

Siunčiamės iš užsienio:
Aroma-Zone (AZ)
Materia aromatica
Akoma
Akamuti
NB! Nesuklyskim pavadindamos:
Kremas - vandens ir aliejaus fazę turintis gaminys, sujungiamas emulsikliais ar emulsinių savybių turinčiais sviestais.
Sviestų ir aliejų mišinys - be vandens fazės gaminys, kurio konsistencija gali būti nuo sviestinės iki kreminės.
Aliejų mišinys - skystas gaminys, pagamintas tik iš bazinių ir eterinių aliejų.
Atsakyti
Ačiū už atsakymus 4u.gif

Dėl makiažo valiklio, vadinasi galvojau į tą pusę biggrin.gif taip ir padariau.
Beje iš mano bandytų emulsiklių labiausiai man nepatinka Nr2 iš AZ...

Dėl įdegio. Bandysiu DHA. Bet nesugalvoju kur sunaudot tas ochras doh.gif (perpirkau iš SM narės biggrin.gif ) Įdomu jei spalvinčiau jomis kalėdines dovanas, ar nepaliktų ant kūno žymių (pvz ryyyyškiai raudona biggrin.gif )?

Dėl veido šveitimo. Kaip suprantu, kas savaitę reikia nušveisti veidą dėl naudojamų vaškų/emulsiklių. Bet kiek ieškausi šveitiklių - visi su vaškais/emulsikliais doh.gif šveisti vašką vašku... doh.gif
Įdomu kaip kitos darot?
Atsakyti
Darykis iš įv. molių, miltelių, cukraus ar pan. mirksiukas.gif man dar labai patiko kempinėlės iš Iherb, šitos: eco tools. Irgi savo darbą atlieka, pakankamai švelnios (gal verčiau sakyti nėra šiurkščios), bet geriau padeda nusiprausti nei vien rankomis+priemone smile.gif
Atsakyti
Ačiū už temutę 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Teisingai supratot, veido prausimo kremas nuo kremo mažai kuo skiriasi... Man tam reikalui labiausiai patiko su OlivemDouceur emulsikliu, stearino rūgštim ir cetyl alkohol padaryta priemonė su mažai abrikosų aliejaus, nuriebintu ricinos aliejum, kapriliu ir aišku vanduo. Toks jausmas, kad ji beveik lengvai putoja, nors be jokio putoklio. Nerašau dar recepto, nes nesu iki galo patenkinta(konsistencija), reikia sunaudot ir vėl daryt, teks tirštint ksantanu, kitais būdais netinka/nepatinka.
Jei veidui vaškų nedaug naudojat (tik kaip papildomą priemonę greta kitų emulsiklių), jie patys savaime nėra kažkokio nešvarumo kaltininkas. Ir vaškus puikiai pašalina, tirpdo aliejai. Problema ta, kad žiemą odos raginis sluoksnis ( stratum corneum) storėja, tokia odos gynybinė reakcija, o riebalų išskyrimas - mažėja, ir dėl to sausėja labiau.
Kuo storesnis viršutinis sluoksnis, tuo poros atrodo ir yra didesnės, todėl pagal odos tipą parenkant dažnumą rekomenduojama nušveisti. Gal matėt kur paaiškinimus, poros yra kaip V raidės formos, jei "nukerpam" viršūnėles, V didžioji tampa v mažoji, poros - mažesnės. Tik kaip tai padaryt, nuomonės išsiskiria. Vieni rekomenduoja šveisti, ir žiemą kad geriau drėkintųsi dažnai(skaičiau ir tokias rekomendacijas, bet galvoju absoliučiai priešingai), kiti - tą viršutinį sluoksnį nutirpdyti vaisių rūgštimis, enzimais.
Kalbėjom apie produktų PH, tai kosmetika (saugiam asmeniniam naudojimui) turėtų būti ne žemesnio negu 3,5 PH. Vaisių rūgštys geriausiai veikia nuo 3 iki 5 PH, nuo 5 iki 8 proc. skaičiuojant grynos rūgšties koncentracijoje, tai priklauso nuo paskirties, bet ne daugiau negu 10 proc., jei naudoja ne profesionalūs kosmetologai ar dermatologai. AZ rekomenduoja nuo 5 iki 15, viskas gerai, jų rūgštis ne 100proc. grynumo ( ir 15 faktiškai neviršija saugių 8 procentų). Rūgštys vienas iš plačiausiai naudojamų priedų, leistinas, saugus, bet pašalinių reiškinių, odos sudirgimų būna, tai tų saugių kiekių reiktų laikytis, o jautriai odai nenaudot maksimalių leistinų.
Taigi jau supratot, savo veidelį kartais šveičiu enziminiu pylingu(labiau tinka jautriai)be šiurkščių dalelių. Irgi galvoju kaip pasidaryt, bet dar nebandžiau. 4u.gif Kūną galima šveist ir kiek grubiau...
Maždaug taip, jei kas negerai - tai gi pataisysit biggrin.gif
Ką bandžiau - veidui pasidarytą riebesnį kremuką su OliveProtection emulsikliu. Nepatiko, nors aliejinę dalį net mažesnę dariau negu minimali, dar kad kūdžiau būtų dalį aliejų keičiau skvalanu - man riebu ir nemalonu. Nebent visai atšalus orams tept truputį kaip antrą sluoksnį ant kito kremo. Susinaudos arba kam atiduosiu, bet eilinį kartą įsitikinau, kad mano sausa oda mažom porom riebalų dideliais kiekiais neįsileidžia nė pro kur. Dienai pats geriausias su Olivem1000. Man nepasitvirtina, kad kuo daugiau aliejaus, tuo geriau apsaugo nuo drėgmės netekimo ir mažiau sausėja... Nesausėja ir su normaliu aliejų kiekiu, jei kremas tinka ir nenusausinama plovikliais. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2011 11 24, 11:56)
Ačiū už temutę 4u.gif  4u.gif  4u.gif
Teisingai supratot, veido prausimo kremas nuo kremo mažai kuo skiriasi... Man tam reikalui labiausiai patiko su OlivemDouceur emulsikliu, stearino rūgštim ir cetyl alkohol padaryta priemonė su mažai abrikosų aliejaus, nuriebintu ricinos aliejum, kapriliu ir aišku vanduo. Toks jausmas, kad ji beveik lengvai putoja, nors be jokio putoklio.


Tokį jausmą suteikia nuriebintas ricinos aliejus (tas, kuris tirpsta vandenyje, kaip suprantu), nes jis turi ir detergentinių savybių, kaip rašo skysto muilo gamybos knygoje (yra netgi receptas kaip pasigaminti šampūną be kalio šarmo tik su šituo aliejumi) smile.gif
Atsakyti
Mano mėgstamiausias makiažo valiklis : vanduo+ hidrolatas, aliejus pagal odos tipą, ksantanas ir drėkinantys priedai. Neriebu, makiažą nuvalo puikiai ir nedirgina akių 4u.gif
Atsakyti
gal kas zinot gera patikrinta receptuka nuserpetojusiom lupoms? na padaryt piestukui ar kremukui lupoms g.gif kad tiktu vaikui (nekudikiui biggrin.gif )
ar aplamai -bent kas tinka labiau tokiu atveju 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Cosette @ 2011 11 23, 23:12)
Ačiū už atsakymus  4u.gif

Dėl veido šveitimo. Kaip suprantu, kas savaitę reikia nušveisti veidą dėl naudojamų vaškų/emulsiklių. Bet kiek ieškausi šveitiklių - visi su vaškais/emulsikliais doh.gif šveisti vašką vašku...  doh.gif 
Įdomu kaip kitos darot?


Darausi dviejų tipų šveitiklius:
šveitiklis iš dist.vandens ,erškėtrožių šveičiamųjų dalelių (iš AZ, labai smulkios, visai patinka), ksantano, cosgard na ir kvapai ar kita pagal skonį.
šveitiklį su aha rūgštimi - dist. vanduo, aha rūgštis, ksantanas ir cosgard. Aha rūgšties procentas individualus dalykas, aš pradėjau nuo pačio mažiausio leistino. Šitas šveitiklis labai patinka, kadangi nereikia nieko pačiai šveisti, kažkokiomis dalelėmis brūžinti veido odą, nepatarčiau kažkokiom stambiom dalelėm šveisti veido odą (kaip pvz kava ar cukrum), o kūnui sueitų .. Kažkaip ant savo odos matau, kad šveitiklis su aha tikrai geriau veikia nei pirmasis thumbup.gif
Kūnui gaminu panašų kaip pirmąjį: dist. vanduo, riešutų kevalų šveičiamosios dalelės (irgi iš AZ, stambesnės nei erškėtrožių, todėl naudoju tik kūnui), įdedu aliejaus, emulsiklios ir aišku cosgard bei priedų. Kažkaip kūnui nesibijau į šveitiklį dėt emulsiklio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 24 lapkričio 2011 - 14:30
QUOTE(bonda @ 2011 11 24, 12:56)
gal kas zinot gera patikrinta receptuka nuserpetojusiom lupoms? na padaryt piestukui ar kremukui lupoms g.gif  kad tiktu vaikui (nekudikiui biggrin.gif )
ar aplamai -bent kas tinka labiau tokiu atveju 4u.gif  4u.gif

Man šiam reikalui patikrintai padeda fitosteroliai- jei neturiu laiko balzamui lūpoms pasidaryti tepu gryną, o balzamui tinka taukmedis, mango, murumuru sviestas, šaltalankių, migdolų aliejai. Dar dedu lecitiną- irgi lūpoms patinka. Jei lūpos pažeistos pravers bisabololas. Žodžiu, kurk pagal tai ką turi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tendre @ 2011 11 24, 12:29)
Darausi dviejų tipų šveitiklius:
šveitiklis iš dist.vandens ,erškėtrožių šveičiamųjų dalelių (iš AZ, labai smulkios, visai patinka), ksantano, cosgard na ir kvapai ar kita pagal skonį.
šveitiklį su aha rūgštimi  -  dist. vanduo, aha rūgštis, ksantanas ir cosgard. Aha rūgšties procentas individualus dalykas, aš pradėjau nuo pačio mažiausio leistino. Šitas šveitiklis labai patinka, kadangi nereikia nieko pačiai šveisti, kažkokiomis dalelėmis brūžinti veido odą,  nepatarčiau kažkokiom stambiom dalelėm šveisti veido odą (kaip pvz kava ar cukrum), o kūnui sueitų .. Kažkaip ant savo odos matau, kad šveitiklis su aha tikrai geriau veikia nei pirmasis thumbup.gif


ir man AHA thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif , kas savaite darau kaukes, tik ne su ksantanu, o su guaru. Ir siaip is naujo atradau guara, anksciau labai nemegau. O dabar jei reikia serumo po AHA kaukes, tai tik su guaru, su ksantanu tas pats serumas tempe oda rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2011 11 24, 12:56)
gal kas zinot gera patikrinta receptuka nuserpetojusiom lupoms? na padaryt piestukui ar kremukui lupoms g.gif  kad tiktu vaikui (nekudikiui biggrin.gif )
ar aplamai -bent kas tinka labiau tokiu atveju 4u.gif  4u.gif

Kažkaip su lūpų šerpetojimu bėdos neturiu (tfu tfu tfu), tai įdomumo dėlėi esu dariusis tik vieną balzamą. Dėjau sviestmedžio, aliejaus lygiom dalim (abiejų po 38proc), bičių vaško (nemažai - 18proc., nes norėjau, kad būtų grynai kaip lūpų balzamas iš indelio tepamas pirštu), dar dėjau medaus pudros, vit. e , edelweisų ekstrakto ir moorea kvapo (vaikui gal ir nereiktų). Maniškio lūpų balzamo gal kiek skurdoka sudėtis, nes kaip sakiau, problemų su lūpų šerpetojimu neturiu...
Jaučiu, kad nedėčiau kakavos sviesto į lūpų balzamą, o tai dar vaikas sumąstytų jį nuvalgyt dėl skanumo smile.gif ea ir turbūt nedėčiau.
Gal kitos labiau ką patars 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(alioniukas @ 2011 11 24, 15:40)
ir man AHA thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif , kas savaite darau kaukes, tik ne su ksantanu, o su guaru. Ir siaip is naujo atradau guara, anksciau labai nemegau. O dabar jei reikia serumo po AHA kaukes, tai tik su guaru, su ksantanu tas pats serumas tempe oda rolleyes.gif

Va va aš ir buvau pamąsčius apie guarą šitam reikalui bigsmile.gif kažkada norėjau pirkti, dau skaičiau apie jį, bet kažkodėl nutariau, kad man jo nereikia. Pasirodo nereikėjo nurašyti smile.gif Būtinai reiks išbandyt
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2011 11 24, 07:56)
Ką bandžiau - veidui pasidarytą riebesnį kremuką su OliveProtection emulsikliu. Nepatiko, nors aliejinę dalį net mažesnę dariau negu minimali, dar kad kūdžiau būtų dalį aliejų keičiau skvalanu - man riebu ir nemalonu. Nebent visai atšalus orams tept truputį kaip antrą sluoksnį ant kito kremo. Susinaudos arba kam atiduosiu, bet eilinį kartą įsitikinau, kad mano sausa oda mažom porom riebalų dideliais kiekiais neįsileidžia nė pro kur. Dienai pats geriausias su Olivem1000. Man nepasitvirtina, kad kuo daugiau aliejaus, tuo geriau apsaugo nuo drėgmės netekimo ir mažiau sausėja... Nesausėja ir su normaliu aliejų kiekiu, jei kremas tinka ir nenusausinama plovikliais. 4u.gif


Ir as prisibandziau su OliveProtection rolleyes.gif , nors mano oda riebi, bet kremas man labai patiko, susigere nuostabiai. Nors dejau 50% alieju + Olive P8%+cetyl alcohol 2%+fizinis tirpalas. Kad nebutu riebu naudojau arrow root miltelius ir cinko oksida. Kvapas ir spalva kremuko siaubinga doh.gif doh.gif nuo neem ir moliugu aliejaus. Bet jokio sunkumo, net nustebau...Kaip visgi skirtingai...
Beje, maciau emulsikli pirkti griztamosioms emulsijoms, kuriose pakanka 20%alieju..deje ne AZ ir ne Lietuvoj..
Atsakyti