Įkraunama...
Įkraunama...

Senelių slaugosnamai. Už ar prieš?

QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 17:15)
Pensiją persirašyti į savo sąskaitą padėjo retkarčiais ligoninėje aplankantys giminaičiai. Tiksliau, mamos sesuo. Tos močiutės antra duktė smile.gif
2. Negalime taip daryti verysad.gif , atsiras pragulos, tuomet, mamai dar daugiau darbo bus doh.gif . Mama perka, tuos vaistus, nes gydytojai skambina ir pasako ko reikia močiutei, t. y. ko močiutė prašo. Pamenu, skambina ir sako: jūsų močiutė pamatė, kad moteriai po operacijos lašiname lašinę, tai ir ji nori. Galvojam, kad kokios 5 "plečiančiųjų" lašinės jai nepakenks, nupirkite sistemą, vaistus, sulašinsim". Tai kaip tu, žmogau, pasakysi gydytojai, kad neneši jokių sistemų, jokių lašinių? blink.gif
3. Nu reikės pasitikslinti g.gif , bet dar kažkada mama užsiminė gydytojai, kad gal močiutei kiek protelis paminkštėjęs blush2.gif , tai gydytoja pareiškė, kad viskas pagal amžių normalu blink.gif

Nelabai įsivaizduoju kaip jai tą neveiksnumą nustatyti blush2.gif . Pasakysiu mamai. O serga ji Parkinsonu, Alkcheimeriu...daugiau niekuo unsure.gif . O apie demenciją sakė gydytoja, diagnozės konkrečios nemačiau. Pasidomėsiu rimčiau. Beje, senelių namuose tokių močiučių nelaukia išitestomis rankomis. Beveik garantuoju, kad nė vieni senelių namai jos neims, net jei ji sutiktų į juos eiti. Juk mūsų miesto med. personalas tikrai apie ją bus papasakoję : ji ir ligoninėje šokdina medikus, reikalauja paukščių pieno, pagavusi kokį lankytoją verčia skambinti, pvz. man ir gėdyti, kad jos nelankau blink.gif . Paskutinis jos reikalavimas: nupirkti ir atnešti jai mobilųjį telefoną ( jau nunešiau virdulį kavai, radiją, braškes pirkau, kai dar savo vaikams buvo per brangu). Sakau, močiut, kam tau mobilus? Ji pradėjo šaukti, kad ne mano reikalas, ji juk žmogus, skambins kaimynėms, giminėms, draugėms blink.gif . Įdomiausia, kad gydytoja beveik palaiko jos norus g.gif . Pvz. paaiškino man kur galėčiau gauti nebrangių telefonų blink.gif . Lombarde ax.gif .


kaip nustatyti neveiksnumą,gariau nei aš paaiškins juristas ,nu advokatas,galų gale pabandyk forume klausimą užduot,kažką atsakys.O dėl papasakojimo,tai niekas iš senelių namų neklausinės,kas ką apie šitą bobutę žinot,išskėstom,neišskėstom,bet priims.Turėsit nukreipimą ir viskas bus gerai.Nugi mažiau jos klausinėkit,vat ką gali žmogus neatsakantis pats už save,jums į užduodamus klausimus protingai atsakyti.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2006 07 20, 17:37)
Turėsit nukreipimą ir viskas bus gerai.Nugi mažiau jos klausinėkit,vat ką gali žmogus neatsakantis pats už save,jums į užduodamus klausimus protingai atsakyti.

Paklasiau mamos, sakė, kad jai oficialiai pripažinta senatvinė demencija. O dėl nukreipimo...reikia močiutės parašo, jog ji sutinka eiti į senelių namus. Minėjau, kad į vienus ji nesuitko, nepasirašė. Prievarta jos niekas neturi teisės paguldyti. Beje, mama skė, kad šiandien jau skambino gydytoja ir sakė, kad močiutė šaukia, kad nori išeiti iš ligoninės, kad ją privalo išleisti, jeigu ją laikys prievarta, ji kviesis socialinius darbuotojus ( kas jai sufleruoja- neaišku, pati ji taip nesugalvotų) doh.gif . Gydytoja nedrąsiai ( su užuojauta) užsiminė, kad nesibaigus terminui, gali tekti mamai pasiimti močiutę namo, nes skandalų jai ligoninėje nereikia.
Atsakyti
Aš esu bjauri. Jei mamos sesė tokia protinga (kortelę sutvarkė), tegu ji ir perka. Duočiau gydytojams jos tel. ir tegu ten aiškinasi. Beto ir kortelę galima "pasiskolint", tik aišku pinigus leisti jos reikmėm ir VISUS čekius surinkt. Ir atnešt močiūtei kartu su naujausia Nokia, braškem, ikrais...

O tas patarimas palikt pridirbtoje lovoje... Nesakau gi, kad reikia nuolat taip daryt. Užteks vos poros kartų po kokį pusvalanduką ir viskas susitvarkys mirksiukas.gif Kitas reikalas jei jai TIKRAI bloga, nepasikėlia, šlapimo nelaiko ar dar kas, bet kai tai daroma specialiai, tai tikrai greitai išgydoma.
Papildyta:
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:07)
Paklasiau mamos, sakė, kad jai oficialiai pripažinta senatvinė demencija. O dėl nukreipimo...reikia močiutės parašo, jog ji sutinka eiti į senelių namus. Minėjau, kad į vienus ji nesuitko, nepasirašė. Prievarta jos niekas neturi teisės paguldyti. Beje, mama skė, kad šiandien jau skambino gydytoja ir sakė, kad močiutė šaukia, kad nori išeiti iš ligoninės, kad ją privalo išleisti, jeigu ją laikys prievarta, ji kviesis socialinius darbuotojus ( kas jai sufleruoja- neaišku, pati ji taip nesugalvotų) doh.gif . Gydytoja nedrąsiai ( su užuojauta) užsiminė, kad nesibaigus terminui, gali tekti mamai pasiimti močiutę namo, nes skandalų jai ligoninėje nereikia.


Būtent! kažkaip keista Alchaimerio sergančiam žnogui telefonų prašyt, bei korteles tvarkyt. Dauguma senų žmonių kaip tik kortelem nepasitiki, o mobiliakais nauduotis nemoka.
Atsakyti
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:07)
Paklasiau mamos, sakė, kad jai oficialiai pripažinta senatvinė demencija. O dėl nukreipimo...reikia močiutės parašo, jog ji sutinka eiti į senelių namus. Minėjau, kad į vienus ji nesuitko, nepasirašė. Prievarta jos niekas neturi teisės paguldyti. Beje, mama skė, kad šiandien jau skambino gydytoja ir sakė, kad močiutė šaukia, kad nori išeiti iš ligoninės, kad ją privalo išleisti, jeigu ją laikys prievarta, ji kviesis socialinius darbuotojus ( kas jai sufleruoja- neaišku, pati ji taip nesugalvotų) doh.gif . Gydytoja nedrąsiai ( su užuojauta) užsiminė, kad nesibaigus terminui, gali tekti mamai pasiimti močiutę namo, nes skandalų jai ligoninėje nereikia.


tai aišku,kad jai skandalų nereikia.Darykit taip,parsivešit,pradės psichuot,neadekvačiai elgtis,nugi kvieskit psichiatrinę liudininkų turit kad ji netaip elgiasi,ei pirmą kartą suleis raminančius ir išvažiuos po valandos kvieskit dar kartą,po antro iškvietimo neturi kito pasirinkimo greitoji kaip tik vežt.Kai paguldys,tarkitės su gydytojais,jų valioj jums padėt.Kreipsitės į teismą,gydytojai sudarys komisiją ir nustatys,nu jei ne visišką,tai dalinį neveiksnumą,ir niekur tų parašų nereiks,užteks globėjos parašo,ir kol močiutė bus pas jus,tai mama dar gaus ir pašalpą,kaip globėja.O ji ,močiutė tokia įnoringa čia todėl,kad ligonė tai aišku,o anksčiau kol dar nebuvo ligonė(nors manau depresiją gilią turėjo visada,čia pagl aprašytą elgesį)taip save kaip tremtinę taip lepina?gali neatsakyt jei žeidžia.
Papildyta:

o jei su greituke nepavyktų,tai tada į psichikos sveikatos priežiūros centrą ir su policijos įgaliotinio pagalba ir be jos parašų į ligoninę paguldys.aš net neįsivaizduoju kokiam čia rajone visas tas vyksmas.
O dėl gydytojų,tai yra taip,jei neimsit iš ligoninės-neišmes,daug gali sakyti ką telefonu ir labai gėdyti,bet va taip vienos su Alzhaimeriu nepaleis,ir tą laiką kiek ten išliko išlaikys,ir dar,maža ką sako gydytoja jai atnešt,jūs ką kelio pas vedėją nežinot?Tam gydytoja tiesiog neturi teisės,pasiskųskit kad šantažuoja,diktuoja ir galų gale neneškit.Kai lieps su Rol roisu parsivežt-ką darysi?
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2006 07 20, 18:21)
Darykit taip,parsivešit,pradės psichuot,neadekvačiai elgtis,nugi kvieskit psichiatrinę liudininkų turit kad ji netaip elgiasi,ei pirmą kartą suleis raminančius ir išvažiuos po valandos kvieskit dar kartą,po antro iškvietimo neturi kito pasirinkimo greitoji kaip tik vežt.
O ji ,močiutė tokia įnoringa čia todėl,kad ligonė tai aišku,o anksčiau kol dar nebuvo ligonė(nors manau depresiją gilią turėjo visada,čia pagl aprašytą elgesį)taip save kaip tremtinę taip lepina?gali neatsakyt jei žeidžia.

Alfija, o kas tie liudininkai? g.gif Močiutė psichuoja tik prie manęs ir mamos, na dar prie mano vyro, vaikų. Kai atvažiuoja greitoji, ji- romi kaip avelė. Prie svetimų ji normali, gera močiutė. Ligoninėje irgi triukšmauja tik ant "žemesniojo" personalo.
Nežeidžia manęs niekas. Turiu prisipažinti, kad netgi esu pasakiusi ( ne močiutei, bet mamai blush2.gif) , kad į močiutės laidotuves neisiu, tiesiog jaučiu jau jai neapykantą, šitaip kamuoja mano mamą doh.gif , o aš nelabai galiu padėti.
Močiutė visuomet buvo savotiška. Minėjau, kad neaugino mano mamos, nes buvo ištremta, bet ir grįžusi savo vaikų nepamilo schmoll.gif . Nemoka ji mylėti. Nežinau, kartais pagalvoju, gal ji nesveika visuomet buvo? g.gif Ji niekada nebuvo dėkinga moteriai užauginusiai jos vaikus. Nesureagavo niekaip, kai ji praeitais metais mirė. Nesureagavo ji ir kai mano tėtis mirė. Šalta ji kap akmuo blink.gif . Vienas pavyzdys. Mano bočiukas ( močiutės vyras sirgo ir mirė nuo insulto prieš 19 metų). Aš nėščia ir mano mama naktimis slaugėme jį, nes močiutė ateidavo tik po pusryčių. Paskutinį vakarą bočiukas pradėjo su visais atsisveikinti. Paėmė močiutės ranką, norėjo pabučiuoti. O ji kad plėšė tą savo ranką iš jo blink.gif , kad sukliko blink.gif . Klausiu, kodėl tu taip darei? O ji sako: jis man įkąsti norėjo g.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:40)
Alfija, o kas tie liudininkai? g.gif  Močiutė psichuoja tik prie manęs ir mamos, na dar prie mano vyro, vaikų. Kai atvažiuoja greitoji, ji- romi kaip avelė. Prie svetimų ji normali, gera močiutė. Ligoninėje irgi triukšmauja tik ant "žemesniojo" personalo.
Nežeidžia manęs niekas. Turiu prisipažinti, kad netgi esu pasakiusi ( ne močiutei, bet mamai blush2.gif) , kad į močiutės laidotuves neisiu, tiesiog jaučiu jau jai neapykantą, šitaip kamuoja mano mamą doh.gif , o aš nelabai galiu padėti.
Močiutė visuomet buvo savotiška. Minėjau, kad neaugino mano mamos, nes buvo ištremta, bet ir grįžusi savo vaikų nepamilo schmoll.gif . Nemoka ji mylėti. Nežinau, kartais pagalvoju, gal ji nesveika visuomet buvo? g.gif  Ji niekada nebuvo dėkinga moteriai užauginusiai jos vaikus. Nesureagavo niekaip, kai ji praeitais metais mirė. Nesureagavo ji ir kai mano tėtis mirė. Šalta ji kap akmuo blink.gif . Vienas pavyzdys. Mano bočiukas ( močiutės vyras sirgo ir mirė nuo insulto prieš 19 metų). Aš nėščia ir mano mama naktimis slaugėme jį, nes močiutė ateidavo tik po pusryčių. Paskutinį vakarą bočiukas pradėjo su visais atsisveikinti. Paėmė močiutės ranką, norėjo pabučiuoti. O ji kad plėšė tą savo ranką iš jo blink.gif , kad sukliko blink.gif . Klausiu, kodėl tu taip darei? O ji sako: jis man įkąsti norėjo g.gif  doh.gif


aš tau sakau ,kad nu sunki depresija jaučiasi,bent pradžiai jau iš pasakojimų,tremtis ne visiems be pėdsakų praėjo.Kitiems kaip būdas išlikti,kartais būna ir pasiduoti psichinei ligai,čia galima svarstyti kaip nori.Tada yra kitas variantas kreiptis be ligoninės į teismą veiksnumui nustatyti,ir teismas paskirs psichiatrinę expertizę.Labai šlykštus tiesiog yra tas jau seniai žinoma priimas psichikos sveikatos įstatymas,kur be sutikimo paguldyt negalima.Nors kai ten patenki,tai kad ir kaip sako paleiskit-nepaleidžia.Suprantu koks tai ligonis ir kaip su juo sunku,sakau yra tas kelias tiesiai kreiptis į teismą,viskas turėtų išsispręsti jūsų naudai.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2006 07 20, 21:04)
sakau yra tas kelias tiesiai kreiptis į teismą,viskas turėtų išsispręsti jūsų naudai.

mama mano, ko gero, to nedarys verysad.gif .... Pakraups visa giminė, visi pažįstami. O ir mama nedrįs schmoll.gif . Kamuosis toliau, ko gero. Juk toji moteris- mano mamos mama verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 21:43)
mama mano, ko gero, to nedarys verysad.gif .... Pakraups visa giminė, visi pažįstami. O ir mama nedrįs schmoll.gif . Kamuosis toliau, ko gero. Juk toji moteris- mano mamos mama verysad.gif


o aš manau,kad pirmiausia tai nereikia taip jau labai žiūrėti kas pakraups,nes iš tiesų tai bus kaip ir apsauga jiems irgi.Nu sakykim močiutė visvien kažkokio turto turi,kad ir sukauptą pensiją,kas bus,kai ją kokiai nu nežinau kazino užrašys,šiaip išdalins,tada vėl visi kauks -kur žiūrėjo.Reik žiūrėt labai praktinių dalykų,o sakys,o dabar tai jau mažai sako.Nu ,kad mažiau to sakymo būtų globėju tegu kokį kkitą giminės narį skiria.
Papildyta:
aš apie tą turtą,tai todėl,kad nugi jis kaip suprantu dabar reikalingas pačios bobutės įgeidžiams tenkinti,galėtumėt tuo Venoruton,tą bobutę už pensiją nuo galvos iki kojų nutepti,mobiliais apkarstyti ir mp3grotuvą ant kaklo pakabint,lašiša maitinti smile.gif .apie tai aš.O šiaip tai aišku pampersus pirkti ir slaugę,nors retkarčiais pasisamdyt,jei į tuos senelių namus ji taip ir nesutiktų,o visai giminei labai gaila būtų.
O jei kalbant paprastai,tai mamai į sanatoriją važiuot reikėjo tą bobutę į slaugos ligoninę patalpinus,nieko nebūtų atsitikę.Bet kol nebus atėjęs laikas pasiimt,neimkit iš tos slaugos ligoninės.
Atsakyti
Tavo mama turėtų kreiptis į močiutės gyvenamosios vietos apylinkės teismą su prašymu pripažinti močiutę neveiksnia. Pareiškimą padės surašyti samdytas advokatas arba reikia pasidomėti savivaldybėje, ten dirba pirminę teisinę pagalbą teikiantys teisininkai. Pareiškime turi būti nurodytos aplinkybės, pagrindžinčios jos neveiksnumą bei medikų pažyma apie močiutės psichinę būklę. Ką tik kalbėjau su medike, ji sako, kad senatvinė demensija yra ta liga, dėl kurios žmogus pripažįstamas neveiksniu, bet tiksliau tau pasakys teisininkas, pati to sąrašo ligų neradau taip greitai (gali pabandyti internete pasiieškoti, turėtų būti Vyriausybės nutarimas).
Jūs per daug kreipiate dėmesį į tai, ką žmonės pasakys. Ogi nieko jie nepasakys. Prašei patarimo, ką daryti tavo mamai, tai va tegul susitvarko šituos dokumentus ir viskas. O jei tikrai jums baisiau aplinkinių nuomonė nei pačų gyvenimas, tai tuomet nėra ir problemos. Nesupyk aišku, bet jei žmogus psichiškai nesveikas, tai gal darom taip, kad visiems būtų geriau.
Ir dar vienas dalykas. Kodėl ta mamos sesuo nesirūpina močiute, bet disponuoja jos pinigais? Kodėl tavo mama turi viską pirkti iš savo kišenės, kai tuo metu jos sesuo turi močiutės pinigus. Arba jūs per daug geri, arba aš čia kažko nesuprantu.
Beje, pripažinimas neveiksniu nėra kokia nors gėda. Turėjom ir mes savo giminėj tokią problemą. Ir to vyro žmona pati pradėjo rūpintis, kaip pripažinti vyrą neveiksniu. Niekas jos nepasmerkė, nes matė, kad bėda. Gal iš anksto nereikia nusiteikti, kad visi pasmerks. Tai yra tik jūsų gyvenimas, bet ne kaimynų ar šiaip paskalas nešiojančių bobučių
Atsakyti
Vat ir mano tete kuri slaugo savo mama, paklausta kodel nenori mociute paguldyti i slaugos namus, atsako jog ka zmones pasakys, kokia geda bus, o pati siuo metu negali slaugyti mociutes, neisgali finansiskai ir sveikata pacios juodai paslijus, o visa tai daro ne tik del saves bet daugumoi del aplinkiniu nuomones. doh.gif
Atsakyti
Jo cia pasiskaitai visai idomiai gaunasi, tikriausiai 50 proc. zmoniu neleidzia senatves seneliu namuose vie del to-ka zmones pasakys.Otikrai kvaila taip daryti is tikro abiem pusem ir priziurinciam ir senoliams.Siemet teko bendrauti su vok, tai jie kuo ramiausiai papasakojo kaip ju tevai gyvena seneliu namuose.Likau suzaveta, nes nei vienas vaikas nesukurs jiems tokio rojaus kampelio kaip ten.Ten jie visa diena yra uzsieme, pagal savo sugebejimus ir jiems ten labai idomu.Tik savaitgaliais parsiveza i seima ir jie nuostabiai leidzia laika ir cia ir ten vieni kitu nevargindani ir nepamirstami ir abiem pusem sveika.As tik uz seneliu namus ir tik.
Atsakyti
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:40)
Alfija, o kas tie liudininkai? g.gif  Močiutė psichuoja tik prie manęs ir mamos, na dar prie mano vyro, vaikų. Kai atvažiuoja greitoji, ji- romi kaip avelė. Prie svetimų ji normali, gera močiutė.

Tokiai piktybiškai močiutei kamerą į kambarį įstatyt.Jei ji samoninga tai ir prie neveikiančios migom apsiramins, o jei ne tai bent realių įrodymų turėsit jog ji tokia ir anokia doh.gif
Atsakyti