Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

Sveiki,mes irgi nusipirkom sliekuciu,vaziavom i Vilnių, i baltupius.Labai malonus seimininkas,dar ir pakonsultuoja.
Atsakyti
Mes vakar patikrinom-perziemojo gerai jau darbuojasi,sukroviau jau,kur buvo skirta apsildimui ,lapus.
Atsakyti
sveiki,
maniškiai irgi puikiai peržiemojo, savaitgalį iškasiau mažąją dėžę - gavosi 4 karučiai biohumuso thumbup.gif ir visa tai per 1,5 m....
tai bijau net pagalvot apie didžiąją...
jei kas labai norit, galiu pasidalint, galiu net iki Žirmūnų (Vilnius) atvežti...
Atsakyti
Kaip jūs darot - uždengiat komposto dėžes ar paliekat atviras? MB sukalė dėžę, pagal instrukcijas pridėjom kartono, plėšytų popierių, maisto atliekų, paleidom sliekus, ant viršaus savaitgalį uždėjom šviežiai nupjautos žolės. Dar užmečiau kartono gabalą ir šiferio lakštą. Galvoju, jei lis, tai labai gali daug prilyti, apačia nusidrenuoja, bet vis tiek. Dabar paskaičiau, kad kiti lyg ir nedengia g.gif Bet tada gali išdžiūti? Ar reikiai pastoviai laistyti komposto dėžę? Kaip pirmą kartą bijau, kad pūti nepradėtų žolė ir maisto atliekos.
Atsakyti
QUOTE(JuokInga @ 2011 05 03, 09:34)
Kaip jūs darot - uždengiat komposto dėžes ar paliekat atviras? MB sukalė dėžę, pagal instrukcijas pridėjom kartono, plėšytų popierių, maisto atliekų, paleidom sliekus, ant viršaus savaitgalį uždėjom šviežiai nupjautos žolės. Dar užmečiau kartono gabalą ir šiferio lakštą. Galvoju, jei lis, tai labai gali daug prilyti, apačia nusidrenuoja, bet vis tiek. Dabar paskaičiau, kad kiti lyg ir nedengia  g.gif Bet tada gali išdžiūti? Ar reikiai pastoviai laistyti komposto dėžę? Kaip pirmą kartą bijau, kad pūti nepradėtų žolė ir maisto atliekos.

AQs taippat lyg ir naujoke,bet jie minta tik papuvusiu maistu,o ''gyvo,sviezio'' ne.Ir palaistyt reikia ir aklinai uzdengt negalima,o kuom kvepuos?Truputi persistenget.
Atsakyti
O man neaišku del dėžės dugno..., čia buvo rašyta apie tinklelį nuo kurmiu, o sliekai nepabėga per ta tinklą?
Atsakyti
QUOTE(tiute-lt @ 2011 05 03, 10:56)
O man neaišku del dėžės dugno..., čia buvo rašyta apie tinklelį nuo kurmiu, o sliekai nepabėga per ta tinklą?


Na jei salygos gyvenimo geros - ko jiem begt? Atsiras koks vienas kitas "keliauninkas" gal, bet didziuma tai tikrai neislakstys.
Atsakyti
Jei jau apie tai snekat - patarkit smile.gif Nespejam siais metais komposto dezes pasidaryt, nes reikia dar zemes isstumdyt, keisis reljefas. Taigi ar galiu kaip kompostine panaudot sena plastmasine skalbiniu deze? JI su skylem, vedinsis, dugna ispjausiu, dangtis toks laaabai nesandarus yra. Ar tiks? Man labiausiai nepatinka, kad plastmase, bet gal nieko, jei su ventiliacija? Ar nepasibritkins sliekai kvapo plastmases?

P.S. Tada prasysiu pasidalint sliekiukais biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(JuokInga @ 2011 05 03, 09:34)
Kaip jūs darot - uždengiat komposto dėžes ar paliekat atviras? MB sukalė dėžę, pagal instrukcijas pridėjom kartono, plėšytų popierių, maisto atliekų, paleidom sliekus, ant viršaus savaitgalį uždėjom šviežiai nupjautos žolės. Dar užmečiau kartono gabalą ir šiferio lakštą. Galvoju, jei lis, tai labai gali daug prilyti, apačia nusidrenuoja, bet vis tiek. Dabar paskaičiau, kad kiti lyg ir nedengia  g.gif Bet tada gali išdžiūti? Ar reikiai pastoviai laistyti komposto dėžę? Kaip pirmą kartą bijau, kad pūti nepradėtų žolė ir maisto atliekos.

QUOTE(Venta9 @ 2011 05 03, 10:52)
AQs taippat lyg ir naujoke,bet jie minta tik papuvusiu maistu,o ''gyvo,sviezio'' ne.Ir palaistyt reikia ir aklinai uzdengt negalima,o kuom kvepuos?Truputi  persistenget.



QUOTE(tiute-lt @ 2011 05 03, 10:56)
O man neaišku del dėžės dugno..., čia buvo rašyta apie tinklelį nuo kurmiu, o sliekai nepabėga per ta tinklą?

*blogai šviežiai nupjauta žolė, ypač vasarą, nes ji kaista ir jūsų sliekiukai žus sad.gif jei dedat šviežią žolę, tai bent jau dėkit į vieną pusę, kad jiems būtų kur pabėgt nuo karščio.
** aš dengiu - tada nesulaukia jie jokių "svečių" iš viršaus (paukščių, rupūžių ir tų pačių kurmių...)
*** jei vasarą būna labai karšta, truputį palaistau, nors šiaip geriau mažiau ten lįsti, jei yra įleista į žemę...
**** tinklas yra pas mane maždaug tokio tankio 1cm*1 cm, tai kurmiai nepralenda, o sliekai tikrai nenori bėgti, nes jie "kyla" į viršų, o ne žemyn lenda, t.y. ten, kur jiems yra maisto...

p.s. šiaip senoj temoj apie priežiūrą beveik tik ir rašyta, nepatingėkit paskaityt, bent jau man tai tikrai daug info ten buvo, todėl širdingas ačiū pradininkams ax.gif


Papildyta:
QUOTE(fedoska @ 2011 05 03, 13:38)
Jei jau apie tai snekat - patarkit  smile.gif  Nespejam siais metais komposto dezes pasidaryt, nes reikia dar zemes isstumdyt, keisis reljefas. Taigi ar galiu kaip kompostine panaudot sena plastmasine skalbiniu deze? JI su skylem, vedinsis, dugna ispjausiu, dangtis toks laaabai nesandarus yra. Ar tiks? Man labiausiai nepatinka, kad plastmase, bet gal nieko, jei su ventiliacija? Ar nepasibritkins sliekai kvapo plastmases?

P.S. Tada prasysiu pasidalint sliekiukais  biggrin.gif

įleiskit tą seną skalbinių dėžę į žemę ir turbūt viskas bus čiki, tik gal priežiūros daugiau reiks mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Daivad @ 2011 05 03, 12:44)
įleiskit tą seną skalbinių dėžę į žemę ir turbūt viskas bus čiki, tik gal priežiūros daugiau reiks  mirksiukas.gif



Visa ileist? Ar dugna tik?
Atsakyti
Na aišku, jei turi ką esti tai nepabegs, o kaip žiema? Kada šalta, irgi į žemę nesulįs ?

Kažkada , gal prieš kokia 15 metų, bandžiau užsiauginti kalifornijos sliekų. Tada dar nebuvo tiek informacijos , kaip dabar, teko eksperimentuoti, naudotis nuogirdomis, retais laikraščių straipsniais. Išsikasiau duobę 1.5 x 3 m. ir 40 cm., išbetonavau dugną, sieneles 0,5 m. pamūrinau iš senų plytų ( aš ne mama )))), gal neišvarysite iš kompanijos). Nusipirkau žvejų parduotuvėje 3 dežutes klf. sliekų, į tą lovį sudėjau daug senų laikraščių, pjuvenų, pjautos žolės, žemės ir t.t., suleidau sliekus. Palaistidavau kai buvo karštos dienos ir budavau sode. Vasaros pabaigoje ten buvo tiek sliekųųųųųųųųųųųų. Bet žiemai aišku neuždengiau...ir pavasari , kai išėjo pašalas, slieku nebuvo( Bet toje vietoje ligi šiol , ką bepasodintum, auga kaip ant mielių!

Tai dabar kitas klausimas. Ar pas jus neiššąla sliekai per žiemą ? Ar nereikia papildomai apšiltinti dėžės žiemai?
Atsakyti
QUOTE(fedoska @ 2011 05 03, 13:51)
Visa ileist? Ar dugna tik?

siūlau visą įleist, o dugne turi būti daug skylių, kad nebūtų pelkės apačioj, jei išeis, tai ir šonus prabadykit

QUOTE(tiute-lt @ 2011 05 03, 14:00)
Na aišku, jei turi ką esti tai nepabegs, o kaip žiema? Kada šalta, irgi į žemę nesulįs ?

Kažkada , gal prieš kokia 15 metų, bandžiau užsiauginti kalifornijos sliekų. Tada dar nebuvo tiek informacijos , kaip dabar, teko eksperimentuoti, naudotis nuogirdomis, retais laikraščių straipsniais. Išsikasiau duobę 1.5 x 3 m. ir 40 cm., išbetonavau dugną, sieneles 0,5 m. pamūrinau iš senų plytų ( aš ne mama )))), gal neišvarysite iš kompanijos). Nusipirkau žvejų parduotuvėje 3 dežutes klf. sliekų, į tą lovį sudėjau daug senų laikraščių, pjuvenų, pjautos žolės, žemės ir t.t., suleidau sliekus. Palaistidavau kai buvo karštos dienos ir budavau sode. Vasaros pabaigoje ten buvo tiek sliekųųųųųųųųųųųų. Bet žiemai aišku neuždengiau...ir pavasari , kai išėjo pašalas, slieku nebuvo( Bet toje vietoje ligi šiol , ką bepasodintum, auga kaip ant mielių!

Tai dabar kitas klausimas. Ar pas jus neiššąla sliekai per žiemą ? Ar nereikia papildomai apšiltinti dėžės žiemai?

siūlau, kad gylis būtų didesnis, bent jau 1m, tada pašalas nebus toks baisus ir negalima duobės dugno betonuot, jį reikia tik tinklu išklot, kad nuo kurmių apsaugot. aš žiemai dar uždengiu agroplėvele. kiti senbuviai žinau lapų uždėdavo krūvas ir jais prispausdavo dangtį bei uždengdavao tuos lapus aišku. aš kadangi lapų "lišnų" neturėjau, tai taip nedariau, tik dengiau agroplėvele ir abi žiemas puikiai peržiemojo thumbup.gif
Atsakyti