Įkraunama...
Įkraunama...

GERL ir visa kita

QUOTE(maja23 @ 2014 03 03, 19:34)
O ar kuriai jis padejo?

as ji naudojau prie tulzies pusles akmenliges.Sake, kad tirpina akmenis.Po metu is vieno akmens pasidare trys.Todel isoperavo.Taip, kad matyt sis vaistas ivairiapusis smile.gif
Atsakyti
Aš tai nelabai tikiu, kad padės man, nes nei skausmų, nei akmenų nėra, tik tulžies refliuksas į skrandį. Bet anto mano gydytojos, prasivalys tulžies latakai, jin ten lengviau nutekės ir turėtų padėt. Bus matyt, aš tai nesuprantu prie ko čia tie latakai, kaip tik gal reikėtų mažint tos tulžies, o ne leist jai tekėt laisvai... Bet Lietuvoje nėra tokių vaistų.
Atsakyti
As nusipirkau raphacholin c jis sake labiau virskinimuj,o anas labiau akmenym.
Atsakyti
QUOTE(Kategoriška @ 2014 02 27, 14:07)
O tai ka daryt persalus? Nei citrinos nei Vit. C negalima? sad.gif sakes sad.gif o kefyras, jogurtas? Siaip jei ziurint i tai kaip mano organizmas rodo, tai mazai nuo ko man kyla rugstys.
Niekas neatsaket kiek laiko reikia gerti Omeoprazoli?


Man irgi buvo toks klausimas kiles,ir issiprende labai paprastai-susitvarkius mityba nebesergu persalimais(gal ne tik mityba,gal labiau tai,kad pradejau skiepytis nuo gripo,tai ir nereikia nei citrinos,nei vitamino C-negaliu situ vartoti nei per kur,dar iseina vienkartinai pavartoti be pasekmiu,bet daugiau neee... schmoll.gif Tiesa,geriu kompleksinius vitaminus-ziemos metu nuolat...nes neagliu valgyti nei vaisiu,nei zaliu darzoviu tokiais kiekiais,kad patenkintu organizmo poreikius.

Omeprazoli galima gerti tiek kiek reikia,jei padeda.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 03 04, 22:55)
Omeprazoli galima gerti tiek kiek reikia,jei padeda.

Neklaidinkit žmonių.
Omeprazolis yra protonų siurblio blokatorius, ir gerti jį pastoviai negalima. Reikia daryti pertraukas. Kitaip, galima prisidaryti kitų bėdų. Apie šalutinius poveikius parašyta vaisto anotacijoj ir tai yra visiška tiesa (pajutau savo kailiu).
Atsakyti
QUOTE(sivita @ 2014 03 05, 01:11)
Neklaidinkit žmonių.
Omeprazolis yra protonų siurblio blokatorius, ir gerti jį pastoviai negalima. Reikia daryti pertraukas. Kitaip, galima prisidaryti kitų bėdų. Apie šalutinius poveikius parašyta vaisto anotacijoj ir tai yra visiška tiesa (pajutau savo kailiu).

Man taip sake gastroenterologe,kai uzklausiau-kiek...geriau apie metus,paskui jie pasidare man nebeveiksmingi ir meciau,pasalinio poveikio nebuvo...paskui tris metus kokius vartojau tik ranitidina-be pertrauku,dabar jau tiek nebereikia,nes viskas kaip ir susitvarke,vartoju ta pati,bet tik tada kai yra poreikis,jei stipresnis paumejimas-pridedu Nolpaza savaitei...O pasalini poveiki turi visi vaistai,net vitaminai,ir tas pats vit, C-tik ne visiems jis pasireiskia(as,pvz.,negaliu vartoti magnio preparatu-pasalinis poveikis toks kad geriau nei nereikia,o magnio mano organizme truksta)...Jei islenda koks salutinis poveikis-savaime aisku,kad vaista reikia nustoti vartoti...
Atsakyti
Padarė endoskopiją, rado stemplės išvaržą doh.gif . Endoskopijų jau n turėjusi, niekas neminėjo stemplės išvaržos. Nepaklausiau, kokios priežastys paskatino jos atsiradimą g.gif . Kamuojuosi su GERL jau kelis metus, pastaruoju metu - beveik ištisinis paūmėjimas, protonų inhibitoriai (šiuo metu Nexium) ištisai naudojami, nes nutraukus atsiranda paūmėjimas Vėl "sedžiu ant skysčių" ir baisiai bijau Bareto stemplės diagnozės verysad.gif . O su GERL paūmėjimu iš karto atsiranda panikos priepuoliai, neaišku, kuris kuriam yra priežastis unsure.gif .
Atsakyti
QUOTE(Demetra @ 2014 03 05, 12:58)
Padarė endoskopiją, rado stemplės išvaržą  doh.gif . Endoskopijų jau n turėjusi, niekas neminėjo stemplės išvaržos. Nepaklausiau, kokios priežastys paskatino jos atsiradimą  g.gif . Kamuojuosi su GERL jau kelis metus, pastaruoju metu - beveik ištisinis paūmėjimas, protonų inhibitoriai (šiuo metu Nexium) ištisai naudojami, nes nutraukus atsiranda paūmėjimas Vėl "sedžiu ant skysčių" ir baisiai bijau Bareto stemplės diagnozės  verysad.gif . O su GERL paūmėjimu iš karto atsiranda panikos priepuoliai, neaišku, kuris kuriam yra priežastis  unsure.gif .

Ar tinkamai maitiniesi?
Atsakyti
QUOTE(*vandene* @ 2014 03 05, 18:14)
Ar tinkamai maitiniesi?

Klausiate Demetros ax.gif Bet negaliu nepasidalinti mintimis ir aš.
Aš, kaip ir Demetra dabar, turiu stemplės išvaržą. Pirmą kartą nustatė gal prieš 5-6 metus. Manau, kad nuo sunkių svorių kilnojimo. Dabar jau III-io laipsnio, stemplė sutrumpėjusi 4-5 cm, t.y., dalis skrandžio išlindusi virš diafragmos. Taip pat visą šį laiką vartojau protonų siurblio blokatorius, tačiau su pertraukomis. Bet vis vien prisidirbau doh.gif Vasarą bandžiau palaipsniui nutraukti vaistus, gėriau kas antrą, po to kas trečią dieną, bet darbas buvo pasilenkus, tai vis pagriauždavo rėmuo. Teko vėl gerti kasdien. O šią žiemą pasakė, kad jau išsivystė stemplėje (kur jungiasi su skrandžiu) žarninis audinys, t.y., Baretto sindromas. Tik manau, gal ir anksčiau jau pradžia buvo, bet ne visi tyrėjai pamato. O ir vis kitas endoskopuotojas mato skirtingai. Endoskopijas darau kartą-du metuose. Dabar jau reiks dažniau daryti, stebėti. Šis procesas negrįžtamas schmoll.gif
Dar. Kadangi blokuojami protonų siurbliai, mažėja druskos rūgšties skrandyje, todėl ten apsigyvena ir išbujoja įvairios nepageidaujamos bakterijos, pvz., Helicobacter pylori, ar net gi kitokios infekcijos (ir Rota, ar kokie peršalimo virusai) nėra sunaikinami. Todėl dažniau sergama visokiom infekcinėm ir virusinėm ligom (čia pat ir angina ar kažkas panašaus).
Beje, maitinuosi, manau, teisingai. Bet, kadangi yra išvarža- skrandis neužsidaro, tai bet koks skrandžio turinys pakyla kartu su rūgštim ir griaužia stemplę schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sivita: 05 kovo 2014 - 21:29
Laba diena. Ar kuriai nors yra buvę, kad nuo pakilusių skrandžio rūgščių buvo sunku nuryti maistą?
Man jau kokį mėnesį rūgštys graužia gerklę, maistą galiu nuryti tik labai gerai sukramtytą, užsigeriant vandeniu. Buvau pas gydytojus: rijau žarną ir buvau pas LOR gydytoją, jokių fizinių priežaščių nenurijimui nemato, sakė turbūt dėl pakilusių rūgščių. Prirašė antibiotikų, krūvą kitokių vaistų, kuriuos geriu jau dvi savaites, bet pagerėjimo jokio nejaučiu, o diskomfortas dėl tokio apsunkinto rijimo didžiulis. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Demetra @ 2014 03 05, 11:58)
O su GERL paūmėjimu iš karto atsiranda panikos priepuoliai, neaišku, kuris kuriam yra priežastis  unsure.gif .

blink.gif
pas mane tas pats...atakos ir gerl,vakar rado stemplej erozijas...net negalvojau,kad tai surista,bet gyd sake,kad pagydzius skrandi,turetu ir atakos baigtsi...israse omeprazolio menesiui po 2kapsules dienoj,o paskui men po viena.nuo ataku bramozepam.

labai bijojau vakar zarnos ryjimo doh.gif bet galiu pasakyti,kad kai dare pries 12m,tada buvau pas vyra,nusalde labai prastai gerkle,tai buvo kosmaras...o dabar vilniaus rajoninej polikl.pas moteri,tai kaip dangus ir zeme bigsmile.gif nusalde labai gerai ir rami tokia gyd,viska gerai paaiskino thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(LadyLina @ 2014 03 06, 10:08)
Laba diena. Ar kuriai nors yra buvę, kad nuo pakilusių skrandžio rūgščių buvo sunku nuryti maistą?
Man jau kokį mėnesį rūgštys graužia gerklę, maistą galiu nuryti tik labai gerai sukramtytą, užsigeriant vandeniu. Buvau pas gydytojus: rijau žarną ir buvau pas LOR gydytoją, jokių fizinių priežaščių nenurijimui nemato, sakė turbūt dėl pakilusių rūgščių. Prirašė antibiotikų, krūvą kitokių vaistų, kuriuos geriu jau dvi savaites, bet pagerėjimo jokio nejaučiu, o diskomfortas dėl tokio apsunkinto rijimo didžiulis.  doh.gif

man su ryjimu nieko nebuvo,bet ir tu rugsciu as retai jausdavau.tik labai kankino toks kaip dusulys,sirdies plakimas,vis norejosi koseti.tai gyd paaiskino,kad rugstys sukyla i stemple ir tada stemple pradeda "gintis" plestis,taip spausdama bronchus,sirdi...
Papildyta:
QUOTE(Kategoriška @ 2014 02 25, 17:24)


Ar yra kosejanciu nuo Gerl?

Ar yra serganciu Gerlu ir turinciu problemu su gerkle? angino, tonzilitai ir pan.?  Man viena gydytoja uzsimine, kad mano toziles gali dirgintis butent nuo refliukso  doh.gif

drinks_cheers.gif as kosinu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo marytejono: 06 kovo 2014 - 10:42
QUOTE(*vandene* @ 2014 03 05, 18:14)
Ar tinkamai maitiniesi?


Stengiuosi, atsisakiau kepto maisto, aštrių prieskonių, miltinių patiekalų, nes jie sukelia paūmėjimą. Labais stengiuosi atsisakyti ir kavos, nors kartais išgeriu rytą puodelį kavos su daug pieno. Maitinuosi dažnai, po nedaug, prieš miegą neprisivalgau. Paūmėjimo metu apskritai labai griežta diena. Tik darosi silpna, matyt nuo nepilnavertės mitybos arba nepakankamo medžiagų įsisavinimo.

QUOTE(sivita @ 2014 03 05, 21:27)
Klausiate Demetros  ax.gif Bet negaliu nepasidalinti mintimis ir aš.
Aš, kaip ir Demetra dabar, turiu stemplės išvaržą. Pirmą kartą nustatė gal prieš 5-6 metus. Manau, kad nuo sunkių svorių kilnojimo. Dabar jau III-io laipsnio, stemplė sutrumpėjusi 4-5 cm, t.y., dalis skrandžio išlindusi virš diafragmos. Taip pat visą šį laiką vartojau protonų siurblio blokatorius, tačiau su pertraukomis. Bet vis vien prisidirbau  doh.gif Vasarą bandžiau palaipsniui nutraukti vaistus, gėriau kas antrą, po to kas trečią dieną, bet darbas buvo pasilenkus, tai vis pagriauždavo rėmuo. Teko vėl gerti kasdien. O šią žiemą pasakė, kad jau išsivystė stemplėje (kur jungiasi su skrandžiu) žarninis audinys, t.y., Baretto sindromas. Tik manau, gal ir anksčiau jau pradžia buvo, bet ne visi tyrėjai pamato. O ir vis kitas endoskopuotojas mato skirtingai. Endoskopijas darau kartą-du metuose. Dabar jau reiks dažniau daryti, stebėti. Šis procesas negrįžtamas  schmoll.gif
Dar. Kadangi blokuojami protonų siurbliai, mažėja druskos rūgšties skrandyje, todėl ten apsigyvena ir išbujoja įvairios nepageidaujamos bakterijos, pvz., Helicobacter pylori, ar net gi kitokios infekcijos (ir Rota, ar kokie peršalimo virusai) nėra sunaikinami. Todėl dažniau sergama visokiom infekcinėm ir virusinėm ligom (čia pat ir angina ar kažkas panašaus).
Beje, maitinuosi, manau, teisingai. Bet, kadangi yra išvarža- skrandis neužsidaro, tai bet koks skrandžio turinys pakyla kartu su rūgštim ir griaužia stemplę  schmoll.gif


Aš jokių sunkių darbų nedirbu, bet perspektyvoj turbūt laukia tas pats, kas Jums unsure.gif . Man pilnai neužsidaro vožtuvas, pavalgius jaučiu maistą stemplėje, atrodo, kad jis negali patekti į skrandį. Burnoje nuolat rūgštu. Jei padidinu protonų siurblių inhibitorių dozę, tada baisiausiai pučia pilvą, nes turbūt trūksta druskos rūgšties. Aš nuo vaikystės skųsdavausi "nevirškinimu", taigi tos rūgšties turbūt visą laiką mažai, o GERL - to pasekmė. O čia vaistais dar reikia ja mažinti doh.gif . Man nuolat trūksta Kalio, turbūt gal ir kitų medžiagų, nes organizmas gerai neįsisavina.
Pereitą pavasarį buvo rasta H.Pylori, naikino antibiotikais, bet niekas po to nebetyrė, ar tikrai išnaikino. Po naikinimo gal mėnesį buvo geriau, po to vėl pablogėjo. Gal sakau pačiai pasidaryti testą iš kraujo g.gif .
Kiek skaičiau užsienio forumuose apie H.Pylori gydimo algoritmus, ten visad tiria PO naikinimo, ar tikrai bakterija išnyko.
Dar užsienio forumuose išskaičiau, jog daugeliui žmonių, kuriems GERL išsivystė dėl per mažo rūgštingumo, padeda druskos rūgšties ir pepsino (virškinimo fermento) kapsulės - Betaine HCL. Užsisakiau iš iherb, laukiu atsiunčiant, pabandysiu.
Ar Jums operacijos nesiūlė? Kuriame mieste gydotės? 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(marytejono @ 2014 03 06, 10:51)
blink.gif
pas mane tas pats...atakos ir gerl,vakar rado stemplej erozijas...net negalvojau,kad tai surista,bet gyd sake,kad pagydzius skrandi,turetu ir atakos baigtsi...israse omeprazolio menesiui po 2kapsules dienoj,o paskui men po viena.nuo ataku bramozepam.

labai bijojau vakar zarnos ryjimo  doh.gif  bet galiu pasakyti,kad kai dare pries 12m,tada buvau pas vyra,nusalde labai prastai gerkle,tai buvo kosmaras...o dabar vilniaus rajoninej polikl.pas moteri,tai kaip dangus ir zeme  bigsmile.gif  nusalde labai gerai ir rami tokia gyd,viska gerai paaiskino  thumbup.gif
Papildyta:



Man buvo prasidėję stemplės spazmai, tada labai dusina ir plešia krūtinę, taip pat dažnai jaučiu, lyg kas gerklėj įstrigę, arba nurijus kąsnį, maistas stovi stemplėje. Kartu su spazmais iš karto kyla panikos priepuolis. Ir dažniausia ligoninėje randa smarkiai kritusį K ir Mg kiekį.
Gydausi aš Kauno klinikose, endoskopijas padaro tikrai gerai, be didelio vargo, bet gydymas kol kas neefektyvus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Demetra: 06 kovo 2014 - 11:01