Įkraunama...
Įkraunama...

Kiaušinienės & omletai

Visko neskaiciau,bet kiek permeciau,lyg ir nemaciau tokio paprastucio recepto.Tikiuosi nenubezdzioniavau kieno nors receptuko!O jeigu ir taip tai labai sorry!As tai omleta visada kepu tik su grietine,be jokio pieno ir be jokiu miltu.Tik kiausiniai, grietine ir druska.Kepu keptuveje su gabaliuku sviesto.Skanu!Su pienu ir miltais nepraktikuoju,nes nei man ,nei mano seimynai nepatinka.Su grietine daug skaniau! Su grietine gaunasi storas,grazus ir skanus:super O paskui visokiu priedu prideti galima pagal kiekvieno skoni ir fantazija mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Sindi*: 24 lapkričio 2006 - 13:40
QUOTE(*Sindi* @ 2006 11 24, 13:37)
Visko neskaiciau,bet kiek permeciau,lyg ir nemaciau tokio paprastucio recepto.Tikiuosi nenubezdzioniavau kieno nors receptuko!O jeigu ir taip tai labai sorry!As tai omleta visada kepu tik su grietine,be jokio pieno ir be jokiu miltu.Tik kiausiniai, grietine ir druska.Kepu keptuveje su gabaliuku sviesto.Skanu!Su pienu ir miltais nepraktikuoju,nes nei man ,nei mano seimynai nepatinka.Su grietine daug skaniau! Su grietine gaunasi storas,grazus ir skanus:super O  paskui  visokiu priedu prideti galima pagal kiekvieno skoni ir fantazija mirksiukas.gif

aš lygiai taip pat darau ir niekaip kitaip thumbup.gif laaaabai skanu thumbup.gif
Atsakyti
O kokia proporcija tą grietinę dėti?? g.gif
Atsakyti
QUOTE(alexxandra @ 2006 11 24, 23:32)
O kokia proporcija tą grietinę dėti??  g.gif

As isplaku 2kiausinius su druskyte ir dedu 1gera v. sauksta grietines. thumbup.gif Kitokio omleto nepripazystu!
Atsakyti
Pusryciu omletas:

Kiausiniu pagal poreiki, ipjaustyti svoguno laisku, kelis raudonus pomidorus, lydyto surio, irgi savo nuoziura smile.gif
Viska ismaisyti ir ipilti pieno, irgio savo nuoziura, galima vietoj pieno grietinele, bet man skaniau pienas. Viska ismaisyti, prieskoniu pagal save... ir viskas! Kepti maisant.

Skanaus !
Atsakyti
QUOTE(vinciune @ 2006 04 02, 01:55)
Sveiki!!!

  Jau kiek laiko is galvos neiseina omletas, kuri senais laikais mokyklos valgykloje valgydavau. Jis toks lekstej budavo kalades formos.Turiu omeny, gerai iskiles, kvadratiskai supjaustytas, purus, minkstas, sultingas.... bigsmile.gif ....ech, net dabar silpna darosi prisiminus....Bandziau ji pati keptis, bet visai nepavykdavo    cray.gif  Internete irgi nieko doro neradau. Gal kas isduotumet butent sio omleto receptuka?! help.gif


ir as apie toki svajoju, bet issikepti nesigauna, o recepto niekur nerandu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Azazella @ 2007 03 19, 18:30)
ir as apie toki svajoju, bet issikepti nesigauna, o recepto niekur nerandu verysad.gif

Labai mėgstu kiaušinienes, o čia viena iš mano ypatingųjų...
Gruziniška kiaušinienė
5 pomidorai, 3 kiaušiniai, česnakas, svogūnas, žalumynai, prieskoniai.
Svogūnų supjaustyti ir atskirai apkepti. Supjaustyti pomidorus ir suversti juos į keptuvę su augaliniu aliejumi. Pakepti apie 5 min. kol išeis vientisa masė. Pasūdyti, įberti pipirų, įmesti supjaustyto česnako, žalumynų. Į šitą “pomidorinę” įmušti kiaušinius, tik pasistengti neišleisti trynio. Uždengti keptuve dangčiu ir palikti dar 5 min. Kieivienas kiaušinis išvirs savotiškame “pomidorineme lizde”, Kiaušinienę galima patiekti tiesiog keptuvėje.

yahoo.gif
Atsakyti
Aš paprastai kepu tokį:

Superšvelnus omletas

7 kiaušiniai, 0,5 litro pieno, truputis druskos, šaukštas sviesto.

Kiaušinius išplakame su druska ir su pienu, keptuvėje įkaitiname sviestą ir supilame paruoštą masę. Kepame ant nedidelės ugnies/el. šildymo, nuolat maišydami medine mentele (neturi gautis jokio skrudėsiuko!). Kai kiaušiniai susitraukia ir išsiskiria pusiau skaidrus sultinys, omletas gatavas.

Pastaba: nedera į masę dėti Vegetos, žalumynų, pipirų ar kokių kitų prieskonių - omletas atrodys nešvarus. Jais pasibarstyti geriau jau iškepusį omletą - bent jau žalumynuose liks daugiau vitaminų. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Azazella @ 2007 03 19, 17:30)
ir as apie toki svajoju, bet issikepti nesigauna, o recepto niekur nerandu verysad.gif

Na, nežinau, galbūt kepant mano ką tik aprašytą didesniu kiekiu - gausis būtent taip. Pabandykite smile.gif
Atsakyti
Mano mėgiamų kiaušinienių receptukai labai paprasti ir greiti lotuliukas.gif

Labai mėgstu pasikepti kiaušinį batone biggrin.gif
Išsipjaunu iš riekelės batono (arba duonos - ypač skanu duona su saulėgrąžomis, nes jos skaniai apskrunda) skylę , įmušu į ją kiaušinį ir apkepu iš abiejų pusių ant sviesto. Kiaušinis viduje gaunasi skystas - niam niam mirksiukas.gif
Kartais tiesiog apkepu tas išpjaustytas batono riekeles, atskirai išlpaku kiaušinį su "vegeta" (galima įpilti pieno) ir užpilu ant tų riekelių - gaunasi toks kaip apkepas biggrin.gif

Dar labai skani kiaušinienė, apie kurią kažkas rašė krabų lazdelių skyrelyje rolleyes.gif
Supjaustyti krabų lazdeles, apkepinti. Tada išplakti kiaušinius su prieskoniais (pvz., "Vegeta") ir pienu ir užpilti ant krabų lazdelių. Apkepti. Galima dar sūrio užbarstyti... Niam niam biggrin.gif
Atsakyti
Įstatytas karštam vandeny omletas gal ir skanus, bet baisiai daug vargo su juo.
Mano dukros dabar mėgstamiausias yra 'scrambled eggs': išplaki kiaušinius su šiek tiek druskos (nereikia jokių pienų, vandenų, grietinių), keptuvėje ištirpinu sviestą (ne aliejų), supilu plakinį ir ant lengvos ugnies palengva maišau. Kai tik kiaušinius sutraukia, iškart verčiu į lėkštę. Kepant bet kokį omletą svarbiausias dalykas neperkepinti, nes tada omletas gaunasi sausas ir sprangus, užtenka palaukti, kol neliks skysčio ir iškart į lėkštę. Valgom su daug šviežių daržovių thumbup.gif

Beje, prieš keletą metų šiame forume sužinojau puikaus omleto receptą - omletas su kopūstais. Šviežią kopūstą reikia smulkiai supjautyti, pakepinti svieste ir užpilti plaktais kiaušiniais. Skonis nuostabus, visai neatrodo, kad su kopūstais, labai patinka vaikams, mes vadindavom 'zuikių kiaušiniene'. Pabandykit.
Atsakyti
QUOTE(Edith @ 2005 10 07, 15:14)
Labas , gal yra cia tokių prie ,,pensijinio"amžiaus , kurios prisimena tarybinio darželio ypatumus. Ten duodavo tokią purią kiaušinienę kepama didelėje skardoje.Atnešdavo į grupę supjaustytą keturkampiais gabalais . Ji lėkštėje kaip želė stovėdavo.Gal kas žinote kaip tokią išsikepti.  4u.gif Labi prašau drinks_cheers.gif

Biskvitinis omletas
Kepu 25cm diametro torto formoje (su atsegamu ir nuimamu šonu), išteptoje taukais ir išbarstytoje džiuvėsėliais. Reikia 8 kiaušinių , 8 nubrauktų arbatinių šaukštelių miltų, druskos pagal skonį. Trynius išplakame su miltais ir druska, po to iki standžių putų išplakam atšaldytus baltymus. Ir baltymus dalimis įmaišom į trynius ir tuoj pat šaunam į orkaitę. Kepiau, kaitinant iš apačios ir viršaus antroje nuo apačios lentynoje iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15 min., po to dar 10-15 min. 180 laipsnių. Gavosi purus ir nesukrito smile.gif Galima užpilti padažo su špinatais. O plakant įdėjus 1-2 šaukštus cukraus, gausime desertinį omletą, kurį galima patiekti su saldžiu uogų padažu ar sirupu. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letunė: 12 birželio 2007 - 10:27
Nezinau gal jau kas rase ar ne toki recepta.
Kai lieka vakaryksciu troskintu kopustu, kepu kiausiniene su jais. Pirma apkepinu kopustus su supjaustytu svogunu. Po to uzpilu isplaktus kiausinius. Kepu kol sutraukia kiausinius. MB labai jau patinka. ax.gif
Atsakyti