Įkraunama...
Įkraunama...

Mažieji "pagalbininkai"

QUOTE (Mamce @ 2004 10 20, 17:46)
Na, cia tai jau teorijos, Ragnez... Jeigu maniskio paemus uz pakarpos "nepaprasyciau" susirinkti zaislu, tai as galeciau rinkti juos nors ir visa nakti - nieks man i pagalba nesiteiktu ateiti. Galeciau ir graziuoju ir piktuoju zadinti vaiko "solidaruma", taciau "susirinkime zaislus" liktu tik mano reikalas... Geri pavyzdziai neuzkrecia...  biggrin.gif

chia ne teorijos. ash taip darau su savishkiais. yra dar viena salyga, kurios nepaminejau. benui skaitydavom pasakele arba rodydavom filmuka tik tada, kai zhaislai budavo sutvarkyti. jeigu zhaislu tvarkymas uzhtrukdavo - atitinkamai trumpejo pasaka arba filmukas. arba ish viso pasakai nelikdavo laiko.
taip dirbom apie menesi - ir ginchu del zhaislu tvarkymo beveik nebeliko. deja, atejo atostogos, vaikus palikom pas mochiute ir visa tvarka ishiro. reikes viska vel pradeti ish pradzhiu blink.gif

jeigu tu dabar ish tvarkymosi padarysi kova - vaikas visada prieshinsis tvarkymui ir kuo toliau, tuo sunkiau bus ka nors pakeisti. ish savo vaikystes prisimenu, kad man atrodydavo beprasmishka delioti zhaislus i vieta - nes vis tiek juos rytoj ishversim. kam gaishti laika tongue.gif
ash dar kaip ash, kaip vyriausia buvau ishmokinta tvarkos, o mano broliams tai taip ir liko laiko gaishimas...

tiesa, dar viena salyga - jei liepi vaikui tvarkytis, turi ir pati taip elgtis, ty. pasideti savo daiktus i vieta. nes vaikas mokosi butent ish pavyzdzhio, o ne zhodzhio - kaip elgiesi tu, taip elgiasi ir jis.

bet visa tai jau off topic. kalbam apie pagalbininkus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 20 spalio 2004 - 17:53
Mano pagalbininkes naujas pasiekimas: vakar issiskalbem savo rubelius buvusius vonioj ir ant saves vienu metu clap_1.gif
Atsakyti
Cia tai geras!!!
Maniskis tai:
1.padeda kloti lovas
2.su pasididziavimu ismeta privaryta pampersa
3.sluosto dulkes ( nuo visko)
4.Supyle savo sultis i vazona (nes girdejo kaip mamyte aiskina, kad gelytes gerti nori blink.gif )

Na ir kaip pas visas dar daug daug visokeriopos "pagalbos" namu ruosoje laugh.gif
Atsakyti
gustas (1.4 metu) shiandien nurinko nuo muzikinio centro rankeneles ir ishmete i shiukshliu kibira blink.gif blink.gif blink.gif
TEGYVUOJA TVARKA NAMIE thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
Vaikinui tuoj tuoj VIENERI suėjos,tai jau perėjom į jūsų skyrelį.
Vaikiukas dar gyvenime nelabai susipratęs,tai mamytei labai mėgsta "padėti":aš dedu drabužius į skalbyklę-jis lauk traukia;
skutant bulvytes-mamai reikia skubiai padavinėt neskustas,kol apkraus iki ausų;
rolleyes.gif
Atsakyti
mano zuikis rigi "pasitvarko" thumbup.gif
tai grindis su sultimis isplauna, tai siuksliu deze perrusiuoja g.gif
na o geriausias darbas padeti teveliui is indaploves lekstes iskraustyt clap.gif , vaizdelis is sono thumbup.gif , net pilva paskausta biggrin.gif
a, dar viena karta zuvytes "pasere", nu tai teko vel apsilankyt kikoj...... laugh.gif


thumbup.gif clap.gif thumbup.gif clap.gif
thumbup.gif clap.gif thumbup.gif clap.gif
Atsakyti
Maniskis irgi megejas mamytei padeti:
-ir tesla pamaisyti rolleyes.gif
-ir grindis pasluoti(pries tai buna zemes is geles ismetes) rolleyes.gif
- pasiurbti(jei neijungtas,ijungto dar bijo) rolleyes.gif
-pakalt,varzteli isukt(aisku bandyt) rolleyes.gif
-duris atrakint rolleyes.gif
-Skalbinius idet/isimt is skalbimo masinos rolleyes.gif
O jei ko mamyte papraso daryti,o jis ne nuotaikoj--tuoj sako--Nenoriu! mad.gif
Ir ka tu padarysi!? g.gif
Atsakyti
Na maniskis tai siandien super pagalbininkas,kaip tycia viska daro,as tvarkau viena kambaris viska sutvarkau, kai nueinu tvarkyt kita, tai jis padaro savo tvarka tame kambary kur as pries tai dariau,nekreipiau demesio,kol nesutvarke jis 3 kambariu, bei kai sutvarkiau virtuves spintele, ir atejus pamaciau, kad vel viskas is jos iskrauta, tai ojojoj, nelabai man jau tada juokas beeme doh.gif sad.gif
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
O geras. thumbup.gif Čia gi skyrelis apie mano mažąją dukrytę clap.gif
Na jei pradėčiau vardinti ką ji man padeda, tai pabostų skaityti.
Svarbiausia: šluoja grindis, minko tešlą, suberia į mikserį produktus ir t.t.
Bet turiu vieną pastebėjimai. wink.gif Vaikai daro tik tai, ką nori iki 3 metų. Jei nenori tvarkyti žaislų, tai jokios teorijos nepadės. Pas mane jų 2.gif 2.gif 2.gif 2.gif viso keturi ir kiekvienas su savo charakteriu. Vyriausias tvarkėsi ir man padėdavo tik rinkdavosi labiau vyriškus darbus. Antrasis labiau mėgo išmėtyti nei surinkti, bet dabar būdamas 10 sutvarko virtuvę ne prasčiau už mane (na, wink.gif beveik) ir kepa sausainius, blynus, pyragus. Trečias sūnus nuo pat gimimo nusistatė: kam ką nors daryti pačiam, jei tai gali padaryti broliai. O pagrandukas - dukrytė, tai darbštuolė. Viską daro pati, net gedrutes pati užsimauna. Kartais pavargstu nuo to "pati, aš pati" Neleidžia net padėti. Puoduką išpils pati, rankas nusipraus (kartu su megztuku)pati, arbatą įsipils pati. O jei arbata pro šalį, tai tu tik skudurą paduok - išvalys pati. thumbup.gif
Aišku, reikia skatinti, bet charakterio nepakeisi
Atsakyti
Mano grazuole visada padavineja skalbinius, t.y. padeda juos isdziaustyt biggrin.gif Saunuole mano mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano merginą 17 mėn. ir ūkio darbai baisulingai traukia doh.gif
Kiaušinienę pusryčiams plakasi pati. Ne kartą teko man tą kiaušinienę nuo grindų skudurėliu rinkti laugh.gif "padeda" plauti indus. Rytais šeria katę (paduoda man katės indelius, maistą. Aš tik išplaunu, sudedu, o ji jau neša laiminga katei). Šluoja pribyrėjusius akmenukus prie katės dėžutės. Radus šiukšlyčių neša į šiukšlių dėžę ( prieš pora savaičių išmetė tėtuko mob. telefoną blink.gif , o mes deja pervėlai pasigedom jo sad.gif ) Dievina siurbliuoti kambarius. Įjungiu siurblį ir kokias 10 min. ji "siurbia" smile.gif
Radusi kokį rūbą ant grindų labai stengiasi suvynioti ir grūda į artimiausią stalčių blink.gif Mėgsta mano rūbus perdėti į tėtuko stalčius, o jo į manuosius doh.gif kolidoriaus kilimą kasdien atitempia i saloną. Per dieną n sykių plauna grindis blink.gif Ne kartą yra išpilusi ant grinų butelį vandens ir pasiėmusi šluotą plovė blink.gif Radusi kokią mūsų užmirštą lėkštę, būtinai neša į virtuvę. Prisikakojusi atneša man švarią sauskelnę ir servetėlių dėžutę. Pakeitus, seną neša ir meta į šiukšlių dėžę ir tt.
Šiandien pirmą kartą pati susitvarkė savo žaislų kampą thumbup.gif

Žodžiu labai veikli panelė. Dabar jau prasideda apsirenginėjimų/nusirenginėjimų periodas smile.gif
Atsakyti
Paskaicius apie pagalbininku darbelius prisimenu ir saviski. kai kuriuos darbelius ir mes dziaugsmingai atliekame, iki kitu dar reikia paugeti.
Nors tikriausiai daugelis mamyciu sutiks, kad i sias pagalbas ziurime sukandusios dantis( Kai pagalvoji jog ta pati darba gali atlikti daug greiciau ir be terlioniu.)
Kartais ir kameros po ranka ieskome, kad uzfiksuoti mazuju pastangas ( pavizdziui klojant dvigule lova).
[Noriu visoms palinketi daug ir begalines kantrybes]
Atsakyti