Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee - 2

QUOTE(Glacee @ 2007 03 29, 12:06)
Vakar internete aš radau štai ką

blink.gif oho,nemaloni situacija...."Blog`o" autorė tikrai neetiškai pasielgė schmoll.gif
Atsakyti
sveikutės, sakau ir aš užsuksiu į šią temelę, labai jau skaniai viskas atrodo. biggrin.gif

Tuom pačiu kad jau senus laikus ir roksus buvo prisiminta, aš irgi norėtau paklausti, tik apie romo bobeles - tokie baisiai skanūs dalykai senais laikais kavinėse būdavo.
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2007 03 29, 23:08)
Tuom pačiu kad jau senus laikus ir roksus buvo prisiminta, aš irgi norėtau paklausti, tik apie romo bobeles - tokie baisiai skanūs dalykai senais laikais kavinėse būdavo.



labas 4u.gif

Glacee, tikiuosi, kad su tavo ir kitų receptų pasisavinimais greitai viskas išsispręs ir tu toliau ramiai galėsi dalintis savo gėrybėmis. Sėkmės 4u.gif

Aš taip pat norėčiau sužinoti geros romo bobos receptą. Kažkaip nerandu nusipirkti tikros romo bobos, tik kažkokią bobos imitaciją doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 03 28, 15:02)
Mama_Tania
Zebrą geriau kepti apvalioje formoje. Tada sluoksniai tolygiai pasiskirsto. Mano zebras truputį buvo iškilęs, nedaug. Kad biskvitai būtų lygus netepami formos kraštai, net keksams nepriklauso būti lygiems, jie net gi gali trukti viršuje. smile.gif


Kadangi "Zebras" gavosi įspūdingas, tai patvirtino ir bendradarbiai, tai vakar kepiau dar karta (šiandien važiuosim pas vyro tėvus į svečius), ir atsižvelgiau į tavo patarimą netepti formos kraštus thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif tikrai, iškilo lygiai, tik pabaigoj visgi per vidurį daugiau pakilo, bet iškepė puikiai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

Tik jau pastebėjau, kad pirma karta gaminant viskas gaunasi super, o kiti kartai schmoll.gif Šį kartą kakavinė dalis tešlos gavosi žymiai tirštesnė, nei prieš tai, o dapilt ar limonado, ar citrininės tešlos doh.gif nedaėjo. Bet vistiek - pyragas ĮSPŪDINGAS.

Glacee, labai ačiū aciuks.gif


blink.gif bet kiek reikia viskuo žinot, doh.gif niekada nepagalvočiau, kad net tepti formą reikia su protu doh.gif
blush2.gif dar vienas klausimas, kaip suprast, kad čia bus biskvitas blush2.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Moonlit @ 2007 03 30, 08:35)
Glacee, tikiuosi, kad su tavo ir kitų receptų pasisavinimais greitai viskas išsispręs ir tu toliau ramiai galėsi dalintis savo gėrybėmis. Sėkmės 4u.gif


Aš irgi pritariu, jog toks poelgis labai negražus ir neetiškas. Kai pagalvoji, tai net ir šiaip jei užsirašai iš draugės receptą, dažniausiai pasižįmi kieno tas receptas, o čia į savo puslapį įdėt be jokių nuorodų... g.gif Ir neprofesionalu, ir neetiška, ir paprasčiausiai vaikiška taip "nusirašinėti", ypač kai tam pačiam forume... Sekmės sprendžiant šią problemą. 4u.gif

QUOTE(Moonlit @ 2007 03 30, 08:35)
Aš taip pat norėčiau sužinoti geros romo bobos receptą. Kažkaip nerandu nusipirkti tikros romo bobos, tik kažkokią bobos imitaciją doh.gif .


Labai pritariu, kiek teko pirkti, visada būna toks sudžiūvęs išpūstas batonas, o bobelė visad būdavo minkšta ir sultinga.
Atsakyti
[quote=Glacee,2007 03 29, 12:06]
Vakar internete aš radau štai ką http://www.blogas.lt...s.html?#c327158 (aišku, publikuodama šią nuorodą neleidžiu užmiršti Gerostrato.... lotuliukas.gif ) Taip pat šiame bloge yra pilna kitų mano pateiktų receptų ir Sonatinos receptų bei nuotraukų.



Taip norejau paziureti kas tame bloge yra, bet man nieko nerodo verysad.gif Jokiu receptu as nematau.
Atsakyti
Reiškia ištrynė moderatoriai ir teisingai.
Atsakyti
Comma
siūlyčiau padaryti šitaip: paimti ketvirtadalį sodos (gal kiek mažiau) ir 3/4 kepimo miltelių ir įdėti maždaug šaukštelį šito mišinio smile.gif

@asta
ačiū wub.gif

Elemire
sveika prisijungus smile.gif romo bobų receptą turiu, tuoj įrašysiu smile.gif Tokią seną, tarybinę receptūrą smile.gif Jos turėtų būti tokios, kaip anksčiau smile.gif

Moonlit
4u.gif

Mama_Tania
labai džiaugiuosi kad zebras patinka smile.gif O kad daug žinoti reikia smile.gif kiekvienas kažką žino iš savo srities smile.gif Kai sudedame kartu mūsų žinias, tai tada jų būna tikrai daug smile.gif

Apie biskvitus:
biskvitas - lengvas, purus, minkštas kepinys, naudojamas tortų pusgaminiams, vyniotiniams, pyragaičiams. Pagrindiniai ingredientai - kiaušiniai, cukrus, miltai, kurių dalis gali būti keičiama krakmolu (dar gali būti priedai - cukatai, riešutai, razinos,... kakava, kava, etc.). Gaminamas šaltuoju ir šiltuoju būdu. Šiltuoju būdu gaminamas bušė biskvitas - tipo savojardi sausainių, anksčiau buvo tokie leningrado sausainiai (dabar nežinau smile.gif ) tokie burnoje tirpstantys. Taip pat yra riebus biskvitas, kai pridedama riebalų - tirpinto sviesto, grietinės, aliejaus. Riebalų turi būti apie 75 proc. miltų kiekio. Tokie yra kanonai, labai dažnai biskvitu vadinama minkšta trapi tešla (pati griešiju smile.gif))) doh.gif ), į minkštą trapią tešlą dedama daugiau riebalų ir gaminimo technologija yra skirtinga - išsukamas sviestas su cukrumi, palaipsniui pilami kiaušiniai, po to miltai smile.gif

LABUSKA, taip, kaip tavi ir sakė, ištrynė visą blogą, nes ten buvo ne tik mūsų su Sonatina receptų ir nuotraukų, dar ir Giedriaus, ypač tokių, žingsnis po žingsnio, ir mūsų buzhiuko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 30 kovo 2007 - 17:49
Nostalgiškos
"Romo bobos" smile.gif
nekepiau, receptą rašau merginų prašymu smile.gif 1 kg

370 g miltu
100 g cukraus
90 g sviesto
2 mazi kiausiniai
18 g mieliu (svieziu)
120 g vandens
razinu, druskos, vanilinio cukraus

sirupui:
40 g cukraus
4 g romo arba romo esencijos (tada reik4tu slakelio alkoholio - degtines, konjako)
50 g vandens

glajus verdamas is vandens, cukraus ir krakmolo sirupo.

Padaryti įmaišalą: mieles ištirpinti šiltame vandenyje su šaukštu cukraus ir miltų, viršu pabarstyti miltais. Palaukti kol įmaišalo paviršyje esantys burbuliukai susproginės, tada į jį supilti likusį cukrų, druską, kiaušinius, miltus, razinas. Viską sumaišyti, tada supilti ištirpintą sviestą. Gerai išminkytą tešlą palikti augti 2-3 valandas. Per tą laiką tešlą du kartus perminkyti. Iškilusią tešlą sudėti į vieną didelę arba paskirstyti į mažas keksines. Palikti kilti apie 40 - 50 minučių. Bobas kepti apie 45 - 50 minuciu (tikrinti mediniu pagaliuku) 180 - 200 C.
Bobas išimti iš formų, palikti 8 valandom, kad sutvirtetu minkstimas. Tada jas subadyti mediniu pagaliuku ir sudrėkinti sirupu. Siaurąjį bobos galą panardinti į glajų ir apversti, kad glajus gražiai nutekėtų.

To tikrojo glajaus niekas niekad nevirė, nes per daug sudėtinga, visuomet naudojo paprastą cukraus pudros glajų. C.pudrą išsijoti, į ją palaipsniui pilti vandenį ir išmaišyti. Galima lašiuką citrinos sulčių. 200 g c. pudros - 20 g vandens ar kitokio skyscio smile.gif

I.Čereškienė
Miltiniai konditerijos gaminiai
mokymo priemonė prekybos-kulinarijos mokykloms

1978 m.
Atsakyti
Gal kas turit romo bobos nuotrauka? Nezinau apie ka kalba eina blink.gif Gal ir as jos noriu tik dar nezinau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Comma @ 2007 03 30, 20:11)
Gal kas turit romo bobos nuotrauka? Nezinau apie ka kalba eina blink.gif Gal ir as jos noriu tik dar nezinau lotuliukas.gif


hm nuotraukos rasti nepavyko, bet atrodo ji kaip apverstas keksas aukštyn kojom kad būtų (ties viršum gofruota, o apačia platesnė) ir aplieta glajum. g.gif

Papildyta:
Kažkas panašiai kaip čia, jei apverstum ir glajum aplietum:
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 30 kovo 2007 - 22:57
Ka tik istraukiau is orkaites IZAURA ax.gif Ai velyku nebesulaukiau irnesakyk.gif
kazkaip man ten idomiau gavosi su tesla g.gif Nupyliau 0.5 stiklines glajui... Ale tik paskui susimasciau kiek pagal tave Glacee ta stikline? As palikau 100ml (nu kazkaip sugalvojau ta rusiska didele stiklene kurioje tilpo 200ml), tai zinok i tesla nuo saves dar ibejau du kupinus saukstus miltu bo labai jau ji skysta gavos g.gif O gal turejo tokia buti? Tada nesuprantu kaip ja netolygiai paskirstyti blink.gif Skarda emiau paprasta - keturkampa. Ir dar ta didesne. tai ji man pilna ir gavos. Bet tos dalies teslos virsutiniam sluoksniui man gavosi mazokai (apatinio manau irgi). Pyrago aisku dar neragavau, nes karstas, bet manau viskas bus suniamniota kaip visada. Nors ir neabejoju kad skonis bus superinis, juk varske musu seimoje pati valgomiausia mirksiukas.gif

P.S. Roksai kantriai laukia eileje lotuliukas.gif


Elemire - dekui uz vaizdeli aciuks.gif Kaip Dieva myliu neesu tokiu macius ir valgius doh.gif Man tokiai smalizei tai net geda wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Comma: 30 kovo 2007 - 23:48