Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee - 2

Comma
Ir ko čia dabar apie negeras mokines pradėjai smile.gif))))) Nematau tokių smile.gif user posted image
Izaura pas mane maloniai drėgna, nepaskystėjusi, išeina. Jeigu yra labai drėgna varškė, tai ją galima nuvarvinti - palaikyti kavos filtre arba pakabinti paprastoje marlėje smile.gif
O bobos ir mafinai - labai skirtingi dalykai Elemire ir Katu 4u.gif teisingai rašė. Tikra boba kepama iš pagerintos mielinės tešlos, tai ilgalaikis procesas smile.gif Muffinai mieliniai nebūna, net nežinau, kaip apibūdinti mafinų tešlą, gal kaip keksinę? O tai gali būti ir biskvitas ir minkšta trapi tešla smile.gif Tik kad gamybos būdas savotiškas, ne keksinis - tiesiog sumaišyti skystus ingredientus ir atskirai sausus, o po to sujungti. Labai greitai ir paprastai

Eni
mniam.... ir aš noriu smile.gif skaniai atrodo smile.gif Krūtinėlei turiu kitą receptą, Velykoms bandysiu. Kalakuto kumpelius paprastai perku Halės turguje smile.gif Bet mačiau Mindaugo Maximoje.

tavi
4u.gif

wild
o kaip mano šeimyna muštus kalakuto krūtinėlės kotletus mėgsta.... mmmmm aš paniruoju rūginiuose miltuose arba juodos duonos džiuvėsėliuose - labai skanu smile.gif Svarbu trumpai kepti, tada net sultys iš jų tryška smile.gif
Dėl biskvitų: labai gerai šaldyti. Būtinai visiškai ataušinti, prieš šaldant netgi galima palaikyti šaldytuve. Suvyniuoti į kelis sluoksnius maistinės plėvelės ir užšaldyti šaldiklyje. Laikyti galima ilgai - porą mėnesių tikrai smile.gif Aš paprastai visokiuasias nuoraižas, trupinius šaldau, o po to darau bulvytes. Atšildyti šaldytuve, reikia tam reikalui kokią parą paaukoti smile.gif Jeigu biskavitas gerai ataušintas prieš šaldant ledo neturėtų būti, supjaustyti atšildžius smile.gif (gal geriau per "tu" bendraukim smile.gif drinks_cheers.gif )

dziugena
pyragaičiai bus liuks!
O dėl "lėkštės" tai vis dėlto yra sunku iškepti tokio ploto plikytą lakštą. Todėl plikytos tešlos tortai nėra paplitę smile.gif deja... Gal reikia bandyti miltus kitokius dėti? Arba tešla buvo perskysta...

Lėkiu į parduotuvę varškės.... apetito privarei. Irgi noriu pyrago ...
Atsakyti
glacee
Aj zinok nesuku galvos - vyras sake ko cia issigalvoji, viskas gerai su tuo pyragu. Anas valgo net ausios linksta lotuliukas.gif Varske seip neatrodo kad butu slapokoka. Nu pyragas irgi nevarva - manau kad viskas gerai, tik as cia kazko uzsisvaigau. Gi baisiai norisi kad viskas gautusi taip kaip pas tave ant nuotrauku lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Pasiklydau tarp tortu receptu doh.gif Vaziuoju uzsipirkti maisto savaitei. Bet va niekaip neapsistoju ties kokiu nors tortu, katras tiktu ant musu velykinio stalo... Nezinau kokiu produktu uzsipirkti unsure.gif Vajetau kaip sunku kai toks pasirinkimas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Patarkit mergiotes blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Comma: 02 balandžio 2007 - 12:44
jungiuosi į jūsų gretas, thumbup.gif thumbup.gif vakar kepiau Grietiniečius rolleyes.gif kaip skanu ir lengva, šiandien kepsiu jau iš dvigubos normos, nes vakar per pusvalandį nieko neliko thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif skanuuuuuuuuuuu rolleyes.gif

QUOTE(Glacee @ 2007 03 30, 17:48)
Mama_Tania
labai džiaugiuosi kad zebras patinka smile.gif O kad daug žinoti reikia smile.gif kiekvienas kažką žino iš savo srities smile.gif Kai sudedame kartu mūsų žinias, tai tada jų būna tikrai daug smile.gif

Apie biskvitus:
biskvitas - lengvas, purus, minkštas kepinys, naudojamas tortų pusgaminiams, vyniotiniams, pyragaičiams. Pagrindiniai ingredientai - kiaušiniai, cukrus, miltai, kurių dalis gali būti keičiama krakmolu (dar gali būti priedai - cukatai, riešutai, razinos,... kakava, kava, etc.). Gaminamas šaltuoju ir šiltuoju būdu. Šiltuoju būdu gaminamas bušė biskvitas - tipo savojardi sausainių, anksčiau buvo tokie leningrado sausainiai (dabar nežinau smile.gif ) tokie burnoje tirpstantys. Taip pat yra riebus biskvitas, kai pridedama riebalų - tirpinto sviesto, grietinės, aliejaus. Riebalų turi būti apie 75 proc. miltų kiekio. Tokie yra kanonai, labai dažnai biskvitu vadinama minkšta trapi tešla (pati griešiju smile.gif))) doh.gif  ), į minkštą trapią tešlą dedama daugiau riebalų ir gaminimo technologija yra skirtinga - išsukamas sviestas su cukrumi, palaipsniui pilami kiaušiniai, po to miltai smile.gif


aciuks.gif lotuliukas.gif bet vistiek mažai ką supratau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Comma @ 2007 04 02, 12:42)
Pasiklydau tarp tortu receptu doh.gif Vaziuoju uzsipirkti maisto savaitei. Bet va niekaip neapsistoju ties kokiu nors tortu, katras tiktu ant musu velykinio stalo... Nezinau kokiu produktu uzsipirkti unsure.gif Vajetau kaip sunku kai toks pasirinkimas lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif Patarkit mergiotes  blush2.gif


Na aš tai vis seilę varvinu žiūrėdama į tą nuostabų želė/grietinėlės/grietinės tortą: (http://www.supermama...p;#entry6598659), tik nerandu recepto temoj blush2.gif Grožis tai neišpasakytas, o man kaip tik tortai su želė geriau, nes šeimynoj daug želė gerbėjų yra. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 02 balandžio 2007 - 13:59
Laba diena,
esu naujokė Jūsų būryje, bet jau prisirinkau krūvą receptų ir žadu gaminti.
Nupirkto namo garaže radau baravykų, gaidelių formų (jos tokios senovinės, susivožia iš dviejų pusių). Dar radau tokią suvožiamą keptuvę (fomą), kurioje įvairių gėlyčių, kaštono formos, bet ją suvožus, į tos formos vidurį toks rutuliukas lenda. Manau, kad iškepus turi gautis kažkas panašaus į kaštono lukštą, ar krepšelį. Labai norėčiau savo vaiko krikštynoms prikepti tų baravykų, gaidelių, gal ką nors ir iš tos trečios formos. Gal galėtum Glacee kokį receptą parašyti jei turi.
LABAI AČIŪ! 4u.gif
Atsakyti
Elemire bigsmile.gif

Sulčių-jogurto žele-tortas
user posted imageuser posted image
arba
user posted imageuser posted image

Tikslaus recepto kaip ir nėra... svarbu žinoti principą, tada galima bus pritaikyti bet kokiems produktams. Pas mane - jogurto-grietinėlės drebučiai, sulčių drebučiai.
Matuojame formą, tada paliekame apie 40 proc. tūrio vaisiams, o likusį tūrį padaliname į tiek dalių, kiek norime drebučių. Viena dalis turi būti visiškai skaidrių drebučių iš vandens ir cukraus, nes tik toks sluoksnis gražiausiai parodys visus raštus.

mano 3 l formai:
zelatina 1 l skysciu (skaitome įdėmiai įpakavimą smile.gif))) )
šaltas virintas vanduo
cukrus ir c.rūgštis
3 pakeliai citrininio žele
0.5 l jogurto
0.25 l plakamosios grietinėlės
0.5 l sulčių
citrina
konservuotų anansų ir persikų sirupas
vaisiai

Užpilame želatiną:
viena dalis: želatinos kiekis skirtas 1 l skysčio uzpilame 250 ml šalto virinto vandens

kita dalis: 2 pakeliai žele 250 ml konservuotu vaisiu sirupo

trečia dalis: vieną pakelį žele užpilti sultimis

viską palikti, kad išbrinktų.

Užvirinti sirupą iš 600 ml vandens ir 200 g cukraus. Truputį praaušinti, supilti pirmą želatinos mišinį, išmaišyti kol želatina ištirps. Tai pirmam sluoksniui. Turi būti iš vandens, jei norime, kad būtų skaidri. Štai tokia:
user posted image
Tokiame skaidriame sluoksnyje ypač gražiai atrodo visokie raštai, gražios uogos.

Į formą įpilame apie stiklinę vandens žele, aušiname. Ruošiame vaisius. Gražiai deliojame ant drebučių, po truputį lašiname drebučių tirpalo, stingdiname. Kai sustingo tik tada galime užpilti daugiau žele tirpalo.
Antra dalis: Želatiną ištirpinti, ataušinti iki kambario temperaturos, grietinėlę išplakti, sujungti su jogurtu, sutarkuoti citrinos žievelę, pridėti cukraus pagal skonį. Reikia turėti omeny, kad sustingus žele skonis tampa švelnesnis, tad reikia daryti stipresnio skonio. Į praaušintą želatiną dėti po šaukštą jogurto-grietinėlės tirpalo, supilus maždaug stiklinę arba kiek daugiau, tada galima sumaišyti su likusia mase. 1/3 kremo išpilti ant sustingusios skaidrios dalies. Pridėti smulkiai supjaustytų vaisių.
Sultyse išbrinkintą želatiną ištirpinti. Paragauti, jeigu reikia - pridėti cukraus arba citrinos sulčių. Supilti pusę želę tirpalo ant grietinėlės sluoksnio. Likusius tirpalus ir vaisius sudėti pagal pageidavimą smile.gif tik paskutiniu sluoksniu būtinai turi būti smulkiai supjaustyti vaisiai, sudarydami tokią "pagalvelę" ant kurios po to stovės tortas.
Atrodo štai taip
user posted image
Lėkštę, ant kurios žadame išversti žėlė reiktų suvilgyti vandeniu. Tai daroma tam, kad galima būtų žėlė išversti tiesiai į centrą, o ne ant krašto. Jeigu kreivai išsivers, tai ant suvilgytos lėkštės žėlę galima bus pastumti.
Pripilti į didelį dubenį (praustuvą) labai šilto vandens, tokio, kad ranka vos kentėtų. Jeigu bus labai karšta, tai žėlė iš karto smarkiai aptirps, jeigu bus per šaltas vanduo, tai tada laikysite-laikysite ir nieko neišversite. Labai svarbus momentas - pirštais žėlę reikia lengvai apspausti nuo formos kraštų. Jeigu yra žiedo forma, tai tada apspausti ir nuo vidurinės dalies kraštų. Tada formą įdėti trumpam į karštą vandenį ir palaikyti apie pusę minutės. Tada išimti ir lengvai pakratyti. Jeigu jaučiasi, kad žėlė pradėjo judėji, tada formą uždengti lekšte ir apversti.
Atsakyti
O jau grožis tų tortų wub.gif Labai ačiū už receptuką 4u.gif

Norėjau vienok pasitikslinti vieną detalę:

QUOTE(Glacee @ 2007 04 02, 21:57)
3 pakeliai citrininio žele


O čia kaip tas želė atrodo? Bijau kad pas mus čia citrininis želė tai kiek kitoks nei Lietuvoj - pas mus čia želė būna iš vis tokiais lapeliais permatomais, baltas arba spalvotas. Būna ten ir visokių tokių hibridų pudingo ir želė, bet kažkaip man rodos ten krakmolo pagrindu daugiausiai, tai netiks. Kuo būtų galima šituos pakelius pakeisti?

Antras klausimukas: kiek vieną sluoksnį stingdyti, prieš pilant kitą? Aš pamenu draugė vis skūsdavosi kad jai tie želė sluoksniai vienas nuo kito nuvažiuodavo, aš kiek dariau tai man lyg ir tokios bėdos nebuvo, bet fobiją įvarė. blush2.gif

Trečias klausimukas: kiek teko girdėti gandų, tai ne visi vaisiai tinka želė, teko girdėti kad ananasai arba kiviai blogai stingsta ar iš vis nestingsta? Kokia būtų teorija šiuom klausimus, ar čia tik kulinarinis mitas? Ar patartina kai kurių vaisių vengti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 02 balandžio 2007 - 22:34
Comma
oi, vargšelė!!!!!!!! Ką gi tau patarti... net nežinau smile.gif Dabar pas mane šaldytuve dar vienas tortukas savo valandos laukia lotuliukas.gif bet gal iš karto nedėsiu, nes dar sunkiau bus smile.gif)))))

Mama_Tania
labai džiaugiuosi, kad grietiniečiai patiko smile.gif

Elemire
wub.gif
lapeliais dažniausiai būna želatina, o čia geriau naudoti jau gatavą želę. Bet, aišku, reikia žiūrėti į sudėtį, kad nebūtų krakmolo. Jeigu tokios žele nėra, tai geriau naudoti paprastą želatiną. O želę aš dažniausiai naudoju tokią : user posted image

Tavo draugė perdaug želatinos naudojo smile.gif todėl ir nuvažiuodavo smile.gif
Tai, ką girdėjai, ne mitas ir ne gandai. Tai mokslas - chemija. Kiviuose ir ananasuose yra tam tikrų enzimų, kurie ardo gyvulinės kilmės baltymus. Kadangi želatina yra gyvulinės kilmės, tad .... Bet tokią reakciją sukelia ne visi kiviai, labai prinokę jau gali ir sėkmingai sustingti, bet aš asmeniškai nerizikuočiau smile.gif Tuo tarpu termiškai apdoroti vaisiai šias savybes praranda, tad konservuotus ananasus naudoti galima. Dar tokiomis pat savybėmis pasižymi trinti juodieji serbentai, kai bus ant krumo, bandysiu tęsti eksperimentus smile.gif

Aistė S
Labai norėčiau tau padėti, bet nekepu tokių dalykų... formų neturiu
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 04 02, 13:00)
Eni
mniam.... ir aš noriu smile.gif skaniai atrodo smile.gif Krūtinėlei turiu kitą receptą, Velykoms bandysiu. Kalakuto kumpelius paprastai perku Halės turguje smile.gif Bet mačiau Mindaugo Maximoje.

Ačiū 4u.gif Reiks kada nulėkt, o tai aš vis kituose miesto galuose būnu smile.gif


O šiandien patyriau fiasko blush2.gif ir labai noriu išsiaiškint ką blogai dariau, kad kitą kartą pavyktų ax.gif

Istorijos pradžia tokia, kad nusižiūrėjau "Paris Brest - plikytos tešlos vainiką" ir sumąsčiau daryti jį Velykoms, o šiandien pasipraktikuoti su plikyta tešla, kadangi gyvenime nesu nieko kepus iš plikytos tešlos ir darius jos taipogi nesu blush-anim-cl.gif

Tešlos darymo eigoje iškilo toks klausimas: kas turi gautis subėrus miltus į pieno/sviesto mišinį ir išmaišius, ar vientisa masė ar ne? Na, man gavosi taip, kad nebuvo ko maišyt doh.gif per mažai skysčio pasirodė, nes gavosi sulipusių miltų atskiri gabaliukai blush2.gif Bet kadangi dar priešaky buvo kiaušinių dėjimas, tai pagalvojau gal taip ir turi būti irnesakyk.gif Išmaišius masę su kiaušiniais, tešla gavosi labai tirštos grietinės konsistencijos, na tokia sakyčiau tinkama spausti su konditeriniu švirkštu ax.gif bet aš sudėjau šaukšteliu tiesiog mažus atskirus pyragėlius ir štai kas gavosi:
user posted image
Nuotraukoje deja nelabai gerai matosi, bet vienas pralaužtas tuščiaviduris, o kitas pilnaviduris, ir dauguma gavosi pilnavidurių, taigi deja į tokius nebūtų kur kremą dėti verysad.gif Glacee, kaip manai, kodėl jie nesigavo tuščiaviduriai? Iškilti tai jie iškilo, padidėjo maždaug dvigubai, bet tiesa kietoki gavosi, nors skanūs, suvalgiau kaip sausainiukus bigsmile.gif
Atsakyti
Laba diena, gerbiamosios
būkit malonios, atsiliepkit tos ne itin patyrusios kulinarės-konditerės biggrin.gif biggrin.gif kurios darė Medaus tortą su citrusų nata ar tortą Citrusinis malonumas. Ar sunkiai sekėsi ir kokie buvo rezultatai? Noriu kurį nors vieną iš jų daryt Velykoms, tai šiek tiek kankinuosi, nes bijau jog plati giminė gali likt be deserto ir teks man gėdingai paskutiniu momentu eit į Maximą...... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 04 02, 23:10)
lapeliais dažniausiai būna želatina, o čia geriau naudoti jau gatavą želę. Bet, aišku, reikia žiūrėti į sudėtį, kad nebūtų krakmolo. Jeigu tokios žele nėra, tai geriau naudoti paprastą želatiną. O želę aš dažniausiai naudoju tokią : user posted image


Ačiū už patarimus. 4u.gif

Hm patikrinau vietinį supermarketą, vienintelis dalykas kuris panašus į mūsišką želė vadinasi Jelly pudding (tos pačios firmos Dr.Oetker). g.gif Paskaitinėjau sudėtį ir dar neaiškiau pasidarė kas čia per daiktas - pusei litro vandens sudėtis tokia: Cukrus, stabilizatorius (E336, E263); tirštiklis (E407, E410), kvapai, rūgštintojas (E297), spalva (E124, E122). Visai subalamutino mane čia tie E. g.gif Be to panašu jog čia vienintelė rūšis tik braškinis, tai nelabai tinkamas, nors dar reikės kitas parduotuves patikrinti g.gif

Jeigu pakeisti želė želatina, kokią proporciją tada imti? Pagal pakelio nurodymus tūriui, ar kiek kitaip? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 03 balandžio 2007 - 12:56
Glacee, as cai vis moraliskai ruosiuosi medaus tortui:) Norejau paklaust, ar iskeptus paplocius reikia iskart tapt, ar galima kita diena?pas man su laiku bus ribotai, tai reik visus ddarbus iki velyku ismetyt per kelias dienas smile.gif
Atsakyti