Įkraunama...
Įkraunama...

Alergiško vaiko patiekalų receptai

Indriu, neįsižeisk. Tiesiog paklausiau, nes mums minėjo, kad krakmolas alergizuoja, tam ir bulves pries verdant liepė pamirkyt vandeny. Norisi žinot daugiau informacijos iš kuo daugiau šaltinių. Nes tik tokiu būdų galima atrinkt kas labiau tinka. Aišku, reikia atrinkt individualiai kiekvienam vaikučiui, tačiau kuo daugiau mamyčių pasidalins patirtimi kaip kuris produktas veikė jų vaikutį, kuris nesukėlė alergijos, tuo didesnė tikimybė, kad ir mano vaikučiui nepakenks.
Ačiū tikrai už receptukus, būtinai išbandysiu. Ir labai prašau įdėti vis naujų, jei ką naujo gaminsi.
Atsakyti
Beje, kaip jūs šituos kukurūzinius blynus kepat? Orkaitėje ar tiesiog keptuvėje su aliejumi?
Atsakyti
Kukuruzu blynus kepu keptuveje kaip ir paprastus, tik jie kietoki gaunasi, tad dar idedu nemazai obuolio.
Siaip isbandyk ir sveikiems vaikams skirtu receptu, as pavyzdziui taip iskepu sausainiu, tik vistos kiausini keiciu putpeles, o piena - vandeniu ir visai skanus gaunasi sausainiai.
Atsakyti
Dar pabandykite kepti bulvinius blynus: sutarkuojat bulves, idedat druskos ir kepat. Mano vaikas tik atsibudes jau ir saukia blymu.

O dar labai megsta, kai buna isvirtos saltos bulves, jas pakepu ant keptuves, kad siek tiek paskrustu ir duodu su sviestu. Irgi labai megsta.

Siaip kai valgom plova irgi jai visada duodu arba padarau atskirai, parasysiu kaip ji padaryti, nes ismoke anyta ir jis labai skanus: supjaustyti mesa smulkiais gabaliukais ir ipilti nemazai aliejaus, ideti prieskoniu, uzdengti ir taip troskinti 15 min, tada supjaustyti svogunu ir deti sluoksni, patroskinti 5 min, ideti morkos, sutarkuotos, sluoksni ir dar 5 min patroskinti, tada deti pamirkytus ryzius (perku plikytus Aukselio ryzius) ipilti vandens kad nuo ryziu butu per pora pirstu, ideti prieskoniu ir troskinti kol ryziai suminkstes, reikia vis nuo dangcio nuvalyti garu pertekliu ir jokiu budu nemaisyti kol neissitroskins. Turetu gautis birus, sausas ir skanus plovas.Kadangi ten nera nieko kenksmingo tas pats tinka ir vaikui.
Atsakyti
baisu, kad toks paprastas patiekalas kaip bulviniai blynai man net į galvą nebuvo atėję g.gif g.gif

kaip džiaugiuosi, kad šią temą radau, ne tas žodis biggrin.gif thumbup.gif

o tai mano kūdikėlis vien kukurūzų košę valgytų protest.gif
Atsakyti
Šiaip bulvių tarkė yra sunkiai virškinamas produktas ir mums gydytoja liepė bent iki 3 metų neduoti.

QUOTE
Siaip isbandyk ir sveikiems vaikams skirtu receptu, as pavyzdziui taip iskepu sausainiu, tik vistos kiausini keiciu putpeles, o piena - vandeniu ir visai skanus gaunasi sausainiai.


O kokius sausainius kepi? Iš kokių miltų?

Nes kai bandžiau iš ruginių kepti, tai gavosi toks š.... biggrin.gif kad net aš nevalgiau... biggrin.gif
Atsakyti
Tiesa pasakius, visa laika maniau kad krakmolas alergizuoja, todel alergologai ir patarineja bulves mirkyti.
Na mano sunus valgo sojos misini, nes daugiau niekas jam netika, taigi kito kelio nera. Taip pediatrai stengiasi nerekomenduoti sojos misiniu, bet jei nera kito kelio, nieko nelieka...
O del hormonu, dedamu i sojos misini, kazkaip laaaabai abejoju, kad tokie dalykai butu daromi, su kudikiu misinelaii niekas taip nezaistu, o jei zaistu tai tokie produktai jau senaiusiai butu uzdrausti. Del sojo poveiko berniuku ir mergaiciu vystymuisi nezinau nieko, bet kad tas poveikis butui toks stiprus velgi drisciau abejoti, man tai tiesiog primena antireklama wink_3.gif

Beja kuom skiriasi bulviu tarke nuo elementariausios netarkuotos bulves? Siaip maniskis valgo tik virtus bulvinius patiekalus, o keptu kazkaip nelabai schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Drambliukas*: 10 sausio 2005 - 15:24
QUOTE
Beja kuom skiriasi bulviu tarke nuo elementariausios netarkuotos bulves? Siaip maniskis valgo tik virtus bulvinius patiekalus, o keptu kazkaip nelabai


Na kuom skiriasi tai aš nežinau, tik sakau tai ką man sakė pediatrė.
Šiaip tai ir cepelinai nuo elementarios bulvės niekuo neturėtų skirtis?! O vis dėl to yra sunkiai virškinami...
Atsakyti
Sunkiai virskinami todel, kad cepelinuose buna ne vien bulve o ir mesa, be to valgomi cepelinai su spirguciu padazu, kaiti dar ir grietines uzsideda, o tokia makalyne suvirskint isties sunku smile.gif
Atsakyti
Tarkiai yra sunkiau virskinami, bet negi vaika vien kosem maitinsi, o be to as tu blynu daug neduodu ir ji juos valgo pirmoje dienos puseje. Tad manau visas problemas issprendziau. Beje vaikas pratinamas prie suaugusiu maisto jau nuo 1 metu, tad ir bulviu blynus galima nuo tada duoti.
O apie sojos misinukus pediatre sake, kad soja is viso yra gyvuliu maistas ir zmonems jis netinka. Ir siaip ji pries juos nusistaciusi...manau gerai daro, bet juk kiekvieno reikalas kas ka duoda as tik parasau ka girdejau is gydytojos...pati buvau nupirkusi NAN HA 2 misinuka Nestle firmos, tai lyg ir nieko, tik ant galo jau ryjant katokas buna, tai dukte vel prie kruties perejo, tai dabar dezute valgant labai padeda, nes ten pauksciukai valgantys nupiesti smile.gif

Cepelinus ir suauge sunkiai virskina, o bulviniai blynai manau nera tokie kenksmingi.

Sausainia ne sausainiai

Jie lygtais vadinasi paploteliai ar panasiai, o ju pagaminimas salyginai lekgvas, nes sudetinga atskirti putpeliu kiausinio tryni nuo baltymo smile.gif
Taigi reiklaingas
Cukraus pudros
Miltu
Kiausiniu

Ideti kiausiniu tryniusir cukraus pudra, tada miltus. Ismaisyti, isplakti baltymus iki putu ir ipylus atsargiai ismaisyti. Deti i orkaite ir kepti kol pagels.
Tiksliau proporciju negaliu pasakyti, nes nerandu knygos, bet as viska dedu is akies.
Tesla gaunasi kaip blynu, iskepus paploteliai siektiek sausoki, bet skanus ir labai tinka su kokiu dzemu.

Beje, ar nebandote duoti aviziniu sausainiu, pirktu parduotuveje, jie nekenksmingi ir labai skanus.
Dar atradau grikiu sausus pusrycius, tai mazoji visus namus rutuliuku primeto ir visada po 4 pokelius perku su didele atsarga, nes baisu jei nors viena diena negauna, taip pat yra saldus kukuruzai be jokiu prieskoniu tik su cukraus pudra ir dar siaip paprastu sausainiu nuperku, tik perskaitau etikete, kad nebutu pieno ir kiausiniu.
Dar yra ruginiu duoniuku.

Va kiek prirasiau, gal kam ir tiks.
Sekmes!
Atsakyti
O maniski nuo aviziniu sausainiu oi kaip isbere ohmy.gif Matyt ten kokiu priedu buvo, nes siaip avizas valgom ir kvioecius valgom. Beje, tie kukuruzai ir nesaldus irgi labai sualergizavo doh.gif
Atsakyti
QUOTE
O maniski nuo aviziniu sausainiu oi kaip isbere  Matyt ten kokiu priedu buvo, nes siaip avizas valgom ir kvioecius valgom. Beje, tie kukuruzai ir nesaldus irgi labai sualergizavo


Vat man irgi įdomu, kaip čia su tais saldžiais kukurūzais, nes panelytę irgi buvo nuo jų išbėrę, o avižinius sausainius valgom, tik perku pačius paprasčiausius, kur kuo mažiau priedų.

Dar perku ryžių trapučius, tai irgi neblogai, tik tiek kad su ryžiais mums labai atsargiai reikia dėl viduriukų... sad.gif
Atsakyti