Įkraunama...
Įkraunama...

Skanaus! - 9

user posted image

Šokoladiniai pyragaičiai su Nutella

Pagrindui
10 v. š. ištirpinto ir praaušinto sviesto
¼ puodelio Nutellos
2 dideli kiaušiniai
1 puodelis cukraus
1 puodelis miltų
¼ puodelio kakavos miltelių

Varškės sluoksniui
240 g kreminės varškės
3 v. š. cukraus
2 dideli kiaušiniai
1/3 puodelio Nutellos

20 x 20 cm dydžio kepimo formos dugną iškloti kepimo popieriumi.
Pagrindui gerai išmaišyti sviestą, Nutellą, kiaušinius ir cukrų. Persijoti miltus ir kakavą ir viską gerai išmaišyti. Sudėti tešlą į paruoštą formą ir išlyginti paviršių.
Varškės masei sumaišyti varškę, cukrų, kiaušinius ir Nutellą. Užpilti ant paruošto pagrindo.
Kepti iki 165º C įkaitintoje orkaitėje apie 40 – 45 min., kol varškės masė sustandės. Ataušinti formoje prieš supjaustant.

P. S. puodelis - 237 ml. Varškės turėjau tik ~180 g, tad viršutinis sluoksnis gavosi šiek tiek žemesnis, nei derėtų... Bet vis tiek gavosi labai skanu... rolleyes.gif

user posted image
Atsakyti
Nemažai Sonatinos receptų esu išbandžiusi ir aš, beveik visada viskas pavyksta, dabar noriu paklausti apie savo nesėkmę. Kepiau kiaulieną druskoje. Gavosi labai sausa mėsa g.gif Buvo kiaulės kumpis, nepasakyčiau, kad baisiai liesas, kepimo trukmę net šiek tiek sumažinau. Pagal receptą turėjo gautis sultinga mėsytė, o man atvirkščiai. Tiesa, tas baltymas druskos gerai nesulipino, ji tik sudrėko, bet liko biri (na, normalu - kilas druskos, 1 baltymas), ir kepant atsivėrė plyšys druskos luobe, gal per jį visos sultys ir išgaravo ? O tai ką daryt, kad taip nebūtų ?
Kitas klausimas, kai rašoma "ištrinti sviestą su cukrumi iki baltumo", tai tas sviestas turi būti lydytas ar ne (neesu stipri pyragų kepime smile.gif) Nes jei lydytas, tai man neišsitrina iki baltumo, o jei ne - tai kiek laiko reikia trinti, mane visada užknisa kokį 10 min. pazulinus ir nesutampa procesas su pavadinumu pvz. "greitas pyragas" ?
Ačiū smile.gif
Atsakyti
lanaa, Almette irgi puikiai tinka smile.gif

ypata, pirmiausiai dėl sviesto... Sviestas, sukamas iki baltumo, turi būti ne tirpintas, bet būtinai atšildytas iki kambario temperatūros. Tuomet jis tikrai nesunkiai išsisuka... Aš tai visuomet darau mikseriu. Plaku sviestą su cukrumi 5 min., o tada, jei reikia, po viena dedu kiaušinius ir po kiekvieno plaku po 1 min.
O dėl mėsos... Vis dėl to manau, kad čia mėsa kalta... Man nėra pavykę iškepti sultingo kiaulienos kumpio, todėl niekada jo ir nebeperku... Kas kita yra sprandinė... O jei druska gavosi labai biri - tavo vietoje būčiau įmaišiusi dar vieną kiaušinio baltymą...
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Niekad šioj temoj nerašiau, bet kelis patiekalus gaminau ir puikiai pavyko.
Šiandien kepiau manų kruopų apkepą. Masę palaikiau, kad išbrinktų valandą. Kai iškepė jautės manų grūdeliai. Ar taip turi būti ar pas mane neišbrinko g.gif
Atsakyti
QUOTE(lanaa @ 2007 05 07, 16:02)
tai va, kad as siuo metu ne lietuvoj, tai lietuvisku varskes sureliu cia ne su ziburiu nerasi. o philadelphia kaip ir lietuvoj kainuoja nemazai, tai va ir ieskau alternatyvu, kaip cia issisukus is padeties. o rama man atrodo melynoj dezutej, yra be jokiu priedu ir be druskos. nors nesu garantuota iki galo, kad ten druskos ner  unsure.gif dar yra tokios firmos "almete" varskiniai tepami sureliai be priedu uz prieinama kaina. cia tiems, kas uzsieny gyvena gal aktualiau smile.gif norsj uos ir lt maciau pardavineja.

Aš kartais vietoj švelniosios varškės naudoju Rama jogurtinį kremą - tinka kuo puikiausiai mirksiukas.gif
Atsakyti
Kepiau Greitą obuolių pyraga su cinamonu (kur tešla su vaniliniu padažu). Naudojau greito paruošimo vanilinį pudingą, kurį verdančiu vandeniu pakanka užpilti ir išmaišyti (tik aš naudojau pieną, kad skaniau būtų... ax.gif ). Pyragas puikiai iškilo, nesusmego ir buvo laaaabai skanus, nesausas! thumbup.gif
Kepiau mamytei sekmadienį, tai visiems namiškiams baisiai patiko! drinks_cheers.gif

Gal kitoms jis nesigavo, nes tešla per kieta buvo? Aš miltų dėjau beveik 100 ml mažiau, nes pudingas buvo ne skystas, o gerokai tirštas. Gaila, kad fotiko neturėjau, tai liko jo vaizdas tik atmintyje... Bet pyragas, manau, sulauks bis'o su fotosesija! mirksiukas.gif

Ačiū, Sonatina! 4u.gif
Atsakyti
user posted image

Kaimiški bagetai

Raugas
1 v. š. sausų mielių
1 puodelis šilto vandens
1 puodelis miltų

Mieles ištirpinti šiltame vandenyje, suberti miltus ir viską gerai išmaišyti. Uždengti ir šiltai laikyti 1 val. Raugas turi pasidengti burbuliukais.

Tešla
4 - 4, 5 puodelio miltų
1 1/ 4 puodelio šilto vandens
2 v. š. medaus
1 v. š. druskos

šiek tiek kukurūzų miltų

Į raugą sudėti medų, supilti vandenį, kruopščiai išmaišyti. Dalimis berti miltus, kol tešla bus elastinga, galiausiai įminkyti druską. Tešlą minkyti 10 – 15 min., tada dėti į aliejumi pateptą dubenį ir uždengus šiltai kildinti, kol padvigubės.
Pakilusią tešlą apminkyti ir padalinti į tris dalis. Suformuoti 3 bagetus ant kukurūzų miltais pabarstyto stalo. Bagetų viršų taip pat pabarstyti kukurūzų miltais. Pridengti ir dar kildinti 40 min. Pakilusius bagetus 5 – 6 vietose įstrižai įpjauti aštriu peiliu. Orkaitę įkaitinti iki 230º C. Įkaitusią orkaitę apšlakstyti šaltu vandeniu ir dėti paruoštus bagetus. Kepti 7 min., tada orkaitę dar kartą pašlakstyti vandeniu, temperatūrą prisukti iki 210º C ir dar kepti apie 25 min. Ataušinti ant grotelių.

P. S. sumaišytą raugą iškart supyliau į duonkepę ir ten palikau. Toliau tešlą maišiau duonkepėje. Tešlos gaunasi daug, todėl duonkepė stipriai vargo, bet šiaip taip išminkė... ax.gif Gavosi trys dideli skanūs bagetai su labai traškia plutele... rolleyes.gif
Atsakyti
user posted image

sugalvojau arevitoj nusipirkti šią formą, p[atarkit, kurią geriausiai imti, t.y. kokio diametro 20, 22, 24, 26 ar 28? g.gif
Atsakyti
Na ka gi padariau motinos dienos proga torta marsas. nedaug truko kad butu tik pagrindas pagamintas, nes vyrui labai patiko kremas. Gavosi labai gerai, tik ta folga nuimant biski tortas luzinejo, bet skonio nepagadino.
Atsakyti
QUOTE(Salvi @ 2007 05 08, 11:32)
Na ka gi padariau motinos dienos proga torta marsas. nedaug truko kad butu tik pagrindas pagamintas, nes vyrui labai patiko kremas. Gavosi labai gerai, tik ta folga nuimant biski tortas luzinejo, bet skonio nepagadino.

Aš ir dariau torta marsas visiems taip patiko thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2007 05 07, 11:23)
Mama_Tania, o kokią kiaulės dalį kepei - gal tiesiog mėsa nelabai vykusi? O ar palaukei 5 - 10 min. prieš pjaudama kepsnį?


O dėl sriubos keista - man visiškai nesutraukė... g.gif

as palikau isjungtoj orkaitej gal kokiai 15-20 min., kad butu silta mesyte - gal negerai?

g.gif

QUOTE(Nolina @ 2007 05 08, 10:31)
user posted image

sugalvojau arevitoj nusipirkti šią formą, p[atarkit, kurią geriausiai imti, t.y. kokio diametro 20, 22, 24, 26 ar 28?  g.gif

as pirkau 28 cm, bet ar gerai - nezinau, kol kas tik persiku pyraga sioj formoj kepiau
Atsakyti
QUOTE(Nolina @ 2007 05 08, 11:31)
[img]
sugalvojau arevitoj nusipirkti šią formą, p[atarkit, kurią geriausiai imti, t.y. kokio diametro 20, 22, 24, 26 ar 28?  g.gif

Aš pirkčiau 22cm arba 26cm - tai dažniausiai receptuose nurodomi formų dydžiai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 08 gegužės 2007 - 14:54