Įkraunama...
Įkraunama...

Lazanija

Gal kuri matėt, irgi per tą pačią Baltojo katino svetainę rodė lazanijos su tunu gaminimą? Draugė sakė, labai skanu. Būtų įdomu pačiai pasigamint, o tai vis su faršu ir su faršu... Kitokios nemoku...
Atsakyti
Savaitgalis, galvoju reikia pasilepinti. Sumasciau pasidaryti caneloni'u pagal Bea recepta. Niekad nedariau, tai klausiu, o koks ten kumpis turi buti g.gif . Ir kokiu mazdaug santykiu reikia varske ir kumpi deti?
Atsakyti
Pasiskaicius cia dariausi lazanija pagal Kristaly recepta. Pagal tokia issamia info buvo neimanoma kazka padaryti blogai, tai gavosi viskas thumbup.gif clap.gif clap.gif
Tik as neviriau lakstu ir man viskas kuo puikiausiai gavosi. Juk tie lakstai isigeria padazo ir ojojoj kaip jo ten uztenka biggrin.gif Tik vat pirma karta padariusi labai nusiminiau, kad nesigavo, nes is karto istraukiau is orkaites ir pjoviau, tai viskas plauke (cia jau kazkam irgi taip buvo). Bet paskui vistiek susigere viskas ir buvo nuostabu. Tai vat ir as visoms patariu: palaukti. Ir nemazai palaukti, kol lazanija visa isigers. Kita karta jau tai zinodama dariau, palaukiau ir viskas labai liux


Skanaus essen.gif
Atsakyti
Oi,negaliu pakruteti,tiek prisikimsau blink.gif ...Jau kaip skaniai gavosi,as i besameli dar surio pritarkavau,niam...
Atsakyti
Lazanija su tunu thumbup.gif
3 skardinės tuno, poras, sūrio rokiškio, makaronų lasanijos, sultinio daržovių kubelis, gabaliukas sviesto
Tuną susmulkinam , sudedam pjaustytą porą, sutarkuojam sūrį.Formą tepam sveistu ir barstom džiuvėsėliais.Dedam sluoksnį makaronų(nevirtų)tada tuno košės, vėl makaronų, vėl tuno.Ant viršaus turi būt makaronai.Tada viską apibarstom tarkuotu sūriu ir užpilam 0.5 l. sultinioAnt viršaus uždedam porą gabaliukų sveoisto.Po 0.5 valandos skanaus thumbup.gif Valgyti su pomidoru padažu sumaišytu su krapais.
Atsakyti
Mamytes, o as lazanija darau taip:
vietoj pirktiniu lakstu pati issikepu keleta lietiniu blynuku is kiausinio, vandens ir miltu, juk lakstai irgi is tu paciu ingridientu gaminami ar ne?!
Po to pasiruosiu idara:
jautienos farsa pakepinu kol suskrunda, idedu isspausto cesnako, iplilu skardine sutrintu pomidoru savose sultyse ir butinai idedu prieskoniu: baziliko, raudonelio, cili,arba galima pirlt gatava prieskoni vadinasi picai ir druskos.Tada i skarda sluoksniuoju lietinius ant ju pilu idaro, po to apibarstau picarelos suriu ir vel lietiniai, idras suris ir taip kokius 6-7 sluoksniai, o virsutinis sluoksnis turi buti lietiniai ir apiberta gausiai suriu. Vsio uzdedu ant virsaus folija, pakepu orkaitej 20 min., nuimu folija dar koki 10 min. paskrudinu virsutini surio sluoksni ir skanaus!
Patikekit manim skonis fantastiskas, kas valge niekas nesuprato, kad valgo lazanija padaryta is lietiniu.Vot! Skanaus kas bandys!!!
Atsakyti
aš gaminau su konserv. tunu, sūriu, pagardinau "Gerovės" pomidorų padažu su tunu, na skanu buvo, vyrui labai patiko, o man šiek tiek aštrokai gavos, pabandykit
Atsakyti
QUOTE (Aušrinė @ 2004 03 26, 08:50)
Gal kuri matėt, irgi per tą pačią Baltojo katino svetainę rodė lazanijos su tunu gaminimą? Draugė sakė, labai skanu. Būtų įdomu pačiai pasigamint, o tai vis su faršu ir su faršu... Kitokios nemoku...

Aš nemačiau kaip lazaniją gamina per Baltojo Katino svetainę, bet aš Lazaniją su tunu pagal mane yra tokia:
Reikia (3 atskirom porcijom, neitin dideliuose atskiruose kepimo induose kepant):
6 arba 9 Lazanijos lakštų
Indelis smulkinto tuno savo sultyse
1 įpakavimas (atrodo 500 g) Pomidorų pastos arba indelis naujo Gerovės ar tai Kėdainių konservų fabriko, nepamenu smile.gif padažo su tunu
1 nedidelis įpakavimas žaliųjų alyvuogių be kauliukų
Mozarelos sūris, Sūrio "Gojus" maišelis arba vietoj Gojaus betkokio mėgiamo fermentinio sūrio.
Truputi sviesto formoms tepti

Sūrį sutarkuoti. Sviestu ištepti formas lazanijai, tuomet sluoksniuoti lakštus tokia tvarka: lakštas, pomidorų pasta, sūris, tunas, pjaustytos žiedeliais alyvuogės, kitas lakštas ir vėl tas pats. Sudėjusi tiek lakštų kiek patinka (tiksliau kiek telpa smile.gif mano atveju du arba trys) ant paskutiniojo dedu pomidorų pastą arba padažą ir užbarstau sūriu. Tuomet kepu 200 laipsnių karščio orkaitėje apie 35-45 min. arba kol sūris gražiai išsilydo ir gražiai paskrunda.
Atsakyti
O ISLAND neuzpili lazanijos kokiu buljonu ar vandeniu?
Nes va galvoju nuo ko ten tie makaronu lakstai suminksteja?
o gal tu virtus dedi?
Atsakyti
QUOTE (eglek @ 2004 06 04, 13:51)
O ISLAND neuzpili lazanijos kokiu buljonu ar vandeniu?
Nes va galvoju nuo ko ten tie makaronu lakstai suminksteja?
o gal tu virtus dedi?

Ne, neužpilu. Tie lakštai, bent jau ant dėžutės būna parašyta, kad jų nereikia virti, kad jie jau paruošti kepimui. O suminkštėja manau nuo skysčio iš pomidorų pastos (padažo) ir tuno. Svarbu tik pakepti, kol gražiai viskas apskrus ir sūris išsilydys.
Atsakyti
O mano lazanija kiek kitokia:)

Lazanija
1 pakelio lazanijos lakštų (500 g.),300 g. Parmezano sūrio;

Bolonese padažui: 1 didesnis svogūnas,1 didelė morka, skiltelė česnako, 300-500 g. faršo (galima 150 g. kiaulienos ir 150 g. jautienos), 15 g. džiovintų grybų arba 200 g. pievagrybių, 0.5 stiklinės balto vyno, 0.5 stiklinės vandens, 4-5 šaukštai pomidorų pastos, 75 g. sviesto, prieskonių ir druskos;

Bechamel padažui: 50 g. sviesto, 50 g. miltų, 900 ml pieno, malto muskato.

Bolonese padažas gaminamas taip: gilesnėje keptuvėje ar vidutinio didumo puode svieste pakepinamas svogūnas, sutarkuota per burokinę trintuvę morka, susmulkintas česnakas. Daržovėms apkepus, sudedamas faršas, susmulkinti grybai (džiovintus grybus prieš tai reikia derai išmirkyti vandenyje). Viskas šiek tiek apkepama. Tada atskirai į stiklinę įpilama puse stiklinės balto vyno, beveik tiek pat vandens ir sumaišoma su 3 valgomaisiais šaukštais pomidorų pastos. Gautas skystis supilamas į puodą su daržovėmis ir mėsa, viskas pagardinama prieskoniais (baziliku, pipirais, druska, raudonąja paprika ir kt.) ir leidžiama nugaruoti vandens pertekliui (t.y. neuždengiant puodo), viskas kepama apie 30-45 minutes. Padažas turi būti tirštas.
Bechamel padažas gaminamas taip : Ištirpinamas sviestas, jame apkepinami miltai, tada palaipsniui, nuolat maišant pilamas pienas. Padažas pagardinamas muskatu ir nuolat maišant užvirinamas. Keletą minučių pavirinamas. Padažas turi būti truputį skystesnis už kondensuotą pieną.
Lazanijos lakštai paverdami apie 2 minutes vandenyje, ištraukti dedami po vieną (kad nesuliptų) ant drėgno rankšluosčio ar ant lėkščių.

Aliejumi ar sviestu ištepamas kepimo indas, prieš tai įsitikinus, kad tilps lazanijos lakštai.

Dedami lazanijos lakštai, kurie ištepami pirma Bechamel, o po to Bolonese padažu, pabarstoma tarkuotu sūriu. Taip sutepami 4 sluoksniai, sudedant po 5 lazanijos lakštus. Ant viršutinio lakšto storu sluoksniu tepamas
Bechamel padažas ir gausiai apibarstomas sūriu, bei uždedama po mažą gabalėlį sviesto, kad sūris nesudžiūtų. Indas dedamas į 250 laipsnių C įkaitintą
orkaitę ir kepama apie 20 minučių, po to dar paliekama 10 minučių pastovėti, kad į lakštus geriau įsigertų padažai.

Linkiu Skanios vakarienes:)
Atsakyti
Nu dariau ir aš vakar lazaniją pagal Kristaly receptą - niam kaip skanu thumbup.gif Tik dariau iš špinatinių lakštų ir jų neapviriau, nu tiesiog labai skanu - vyras vos liežuvio neprarijo tongue.gif Esu darius lazaniją ir anksčiau, bet savamoksliškai, be receptų, tai niekad taip skaniai nesigaudavo. Ypač pikantiškumo suteikia tas vyno padažiukas, tik aš balto neturėjau, tai pyliau raudono naminio. Dar dadėjau pomidorą, salierų, nu, vienžo- AČIŪ KRISTALY wub.gif

P.S. Zuikiausia, tavo lazanija tokia pat kaip Kristaly wink.gif
Atsakyti