Įkraunama...
Įkraunama...

Dietiškas ir ne, naudingas ir nenaudingas maistas

Aš nebevalgau sausainių, bandelių, pyragėlių ir saldainių.Tam pasiryžau norėdama sumažinti savo kūno svorį ax.gif .Net netikėjau, kad turiu tiek valios smile.gif , bet manau kad ir nuo to aš jau maitinuosi sveikiau.Ir mėsą valgau su daržovėm,bulvių atsisakiau, duoną irgi tik pusryčiams valgau.Žodžiu, nieko naujo, bet man gerai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gabred: 18 kovo 2008 - 17:15
Propaguoju sveiką gyvenseną. Stengiuosi valgyti kuo daugiau sveiko maisto, sportuoti, atsisakiau žalingų įpročių. Tačiau kam apie tai pasipasakoju, nevienas sako, kad tai juokinga - sveikas maistas neretai būna neskanus, sportas vargina ir atima laiko, ir siekti gyventi kuo sveikiau yra tikra nesąmonė: juk mums kenkia ne tik maistas ar žalingi įpročiai, bet net gi aplinka, taip pat oras, kuriuo kvėpuojame. Todėl daugumas žmonių mąsto šitaip: juk vistiek mirsim, tai kam gyventi ribojant save ir atsisakant to ar ano maisto ar liejant prakaitą sporto klubuose vardan sveikatingumo. Visiškai sveikai gyventi vistiek nepavyks.

Ką jūs manote apie tai? Ar tikrai neverta stengtis gyventi kuo sveikiau? Ar pačios propaguojate sveiką gyvenseną?
Atsakyti
QUOTE(X-girl @ 2008 04 26, 11:04)
Propaguoju sveiką gyvenseną. Stengiuosi valgyti kuo daugiau sveiko maisto, sportuoti, atsisakiau žalingų įpročių. Tačiau kam apie tai pasipasakoju, nevienas sako, kad tai juokinga - sveikas maistas neretai būna neskanus, sportas vargina ir atima laiko, ir siekti gyventi kuo sveikiau yra tikra nesąmonė: juk mums kenkia ne tik maistas ar žalingi įpročiai, bet net gi aplinka, taip pat oras, kuriuo kvėpuojame. Todėl daugumas žmonių mąsto šitaip: juk vistiek mirsim, tai kam gyventi ribojant save ir atsisakant to ar ano maisto ar liejant prakaitą sporto klubuose vardan sveikatingumo. Visiškai sveikai gyventi vistiek nepavyks.

Ką jūs manote apie tai? Ar tikrai neverta stengtis gyventi kuo sveikiau? Ar pačios propaguojate sveiką gyvenseną?


Tai koks tada tikslas šviso gyvent? g.gif Jeigu gyveni, tai džiaukis gyvenimu. Pvz. aš sveikai gyvenu ir valgau sveiką maistą ne delto, kad noriu veliau numirt, o delto kad aš pati daug geriau jaučiuosi thumbup.gif Būnu energingesnė, noriu daugiau nuveikti, tuo labiau nenoriu tešti savo organizmo maistu kuris yra jam visiškai nenaudingas schmoll.gif Jeigu pradedi galvoti, kad sveikas maistas nekanus tai jis ir pasidao neskanus, geriau galvoti kiek jame vitaminų, ir koks jis naudingas tavo organizmui smile.gif "juk mums kenkia ne tik maistas ar žalingi įpročiai, bet net gi aplinka, taip pat oras" jeigu dėl oro tai mano nuomone gali prisidėti, kad ir šiukšlių rūšiavimu, ekologiškų produktų pirkimu. Pakeisk tiek kiek gali pati ir pasaulis aplinkui pradės keistis. Jeigu taves nesupranta - jų reikalas pažiūrėsim kas juoksis po 10 metų kai tu busi energinga ir žvali, o jie su didžiausu pilvu nenores pasitraukti nuo tv - kam to reikia vistiek greit mirsime. biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
sutinku, kad visur turi buti saikas, nors as visom keturiom uz sveika gyvensena, taciau ji neturi perzengti sveiko proto ribu. gerai, jei vietoj sokolado kremti ridikelius, taciau jei nuolat tai darysi, nesuteiksi sau malonumo, kurio galbut troksta tavo kunas - butent sokolado. nebutina suslamst visa plyta, uzteks mazo gabaliuko biggrin.gif kalbant apie lazdo perlenkima, gi yra tokia nauja liga - ortoreksija, kai zmones itin delikaciai vertina ir valgo tik tuos produktus, kurie yra naudingi organzimui, nieko kita daugiau negalvoja, tik kaip tapti sveikesniam smile.gif
Atsakyti
Sveikutes,nesu kokia ypatingai pasinesusi ant sveikos mitybos,bet bulviu ir keptu aliejuje patiekalu jau senokai kazkaip savaime atsisakiau,nes pasidare neskanu:),jauciuosi gerai ir jei kur sveciuose tenka uzvalgyti,tai jauciu gerklej riebalu skoni:),o bulviu visai nepasigendu.
Skaityti praduotuveje etikeciu dar neismokau,bet ir tuo po truputi domiuosi.Noriu paklausti jusu nuomones apie soju piena.Naudoju ji kosems pagardinti verdant,nes labai patogu.Gal kas zino ,,tikraji"sojos pieno veida?smile.gif,t.y.blogietiskas savybes?ar atvirksciai,pasidalinkit,prasau.
Atsakyti
as labai domiuosi sveika mityba ir stengiuosi valgyti kuo sveikiau.aisku,buna kartais isimciu ir nusikalstu savo pilvukui,bet jis man atleidzia smile.gif
mano tevai siltnamy augina agurkus,pomidorus,siltuoju laiku galiu drasiai megautis obuliais,kriausem,braskem,vysniom...vaje,kaip braskiu uzsimaniau!!!o as,kaip studente,viska pasisavinu ir be sazines grauzimo kremtu.salotas,ridikelius perka turguje,kur tai tikrai sveikiau ir naturaliau nei parduotuvese.savas isaugintas pomidoras akivaizdziai skiriasi skoniu nuo pirktinio!tiesiog akivaizdziai!todel as pirktinius laikaus beverciais,nes jie ne tik nebeturi tu naudingu medziagu,bet dar pilni ir chemijos.
del visokiu emulsikliu galiu pasakyt,kad man visai ne geda pasiimt sarasiuka su paciais blogiausiais,kenksmingiausiais E ir perkant produkta paziuret,ar jame nera tu baisiuju.siaip visa tai labai idomu,nes yra tokiu emulsikliu,kurie,kaip cia issireiskus," issiskiria"produkta apdorojant tam tikru budu,pvz tik kepant,o verdant tas emulskiklis neturi tokio poveikio.
zodziu,man kuo sveikesne mityba yra ne tik naudinga,bet ir idomu rolleyes.gif
Atsakyti
Perskaičiau daugybę straipsnių apie įvairias dietas... savęs kankinimo budus... Pilnai pritariu, kad svarbu žiurėti ką ir kaip valgai... Noriu pasidalinti mūsų patirtimi. Prieš pusmeti, pastebėjom, kad abu priaugom svorio – aš netelpu i savo rūbus, vyrukas pastebėjo, kad dėl užauginto pilvuko kelnes nebeužsisega ir visi bendradarbiai sveikina su atsiradusiu „autoritetu“... negerai... Abu labai mėgstam skaniai pavalgyt: „Liubliu poveselitsia, a osobenno pozhrat...“ 4u.gif Abu mėgstam mėsą – nei vienos dienos be mėsos. Sportas sukurtas tikrai ne mums... schmoll.gif Lieknėjimo preparatai – aš prieš visus vaistus... schmoll.gif  Maisto derinimas – stengėmės derinti. Tai iš kur tie kg ir kaip jų atsikratyti??? Nusprendėm, kad gero žmogaus turi būti daug... thumbup.gif toliau derinsim maistą ir pasistengsim nevalgyti po 11val vakaro...  Ir dar vienas LABAI svarbus pakeitimas – mes atsisakėm kiaulienos. Išmokau skaniai ir minkštai gaminti jautieną, vištų krūtinėles, gal truputi daugiau pradėjom valgyti daržoves. Ir viskas, jokių dietų, sportų ir t.t. Kokie rezultatai? – rudieni atsisakėm kiaulienos – per žiemą vyro „autoritetas“ dingo, aš grįžau prie savo s dydžio, svoris neatauga. Mano mama nuo vasario mėn. nevalgo kiaulienos – minus 6kg, vyro bendradarbis jau antra mėn. nevalgo kiaulienos irgi jau pastebėjo kaip dingsta pilvukas.
Taigi nusprendėm - kiauliena negeras, nesveikas maistas... Kaip Jus manote?
Atsakyti
QUOTE(Smagute @ 2008 05 14, 08:48)
Taigi nusprendėm - kiauliena negeras, nesveikas maistas... Kaip Jus manote?

Nesakyčiau, kad kiauliena blogas dalykas schmoll.gif Suprantu, kad natūraliai tai yra riebesnė mėsa, bet įmanoma ją labiai skaniai ir neriebiai, ir sveikai paruošti. Nelabai tikiu, kad tik kiaulienos atsisakymas tokių rezultatų padeda pasiekti. Aš apskritai tik vištieną valgau, ir ką, laimingai galiu storėt.

Turiu klausimą - kokia riebalų paros dozė lieknėjančiam?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo solo: 22 gegužės 2008 - 23:10
QUOTE(solo @ 2008 05 23, 00:09)
Turiu klausimą - kokia riebalų paros dozė lieknėjančiam?

Pagal šį šaltinį, procentaliai:

1. angliavandeniai 30%

2. baltymai 50%

3. riebalai 20%


Bet toliau dar parašyta taip:

Sudarinėti mitybą pagrįstą procentais nėra prasmės. Kai kažkas sudėlioja baltymus, angliavandenius, riebalus pagal procentus, tai nebūtinai žmogui viso to reikia. Dietoje esantys 30% baltymų gali būti per mažai vienam žmogui (suvartojančiam tik 1000 kcal per dieną) ir per daug kitam (suvartojančiam 5000 kcal per dieną).
Pagal aukščiau pateiktus pavyzdžius, žmogus, kuriam “reikia” 150 g baltymų, įsisavins tik 75 g iš jų per dieną taikydamas 1000 kcal per dieną dietą (pusę to kiek jam reikia iš tikro), ir 375 g baltymų per dieną (dvigubai daugiau, nei jam reikia iš tikro) suvartodamas 5000 kcal per dieną (vėlgi tariant, kad 30% baltymo).
Dažnai dietom yra klijuojamos etiketės “angliavandeninės” arba “riebalų” kai specifiniai makronutrientai viršija nustatytas normas. Dauguma dietologų skubės pavadinti dietą “riebaline”,susidedančią iš 35% riebalų. Nežiūrint to, kad ruošėtės pradėti 2000 kcal dietą (su 35% kalorijų gaunamų iš riebalų) ir pridėti 200 g (800 kcals) angliavandenių, nieko nepakeičiant (dabar bus iš viso 2800 kcal), tai "riebalų" dieta staiga pavirsta į "neriebią" dietą, kadangi riebalų procentas krinta nuo 35% iki 25%, nežiūrint to, kad riebalų kiekis gramais lieka tas pats.


4u.gif
Atsakyti
Čia dar pagal "Minus 10" temos patarimus:

Riebalai:

Apie 10-15% maisto raciono turi sudaryti riebalai.

Pavyzdys 90kg sveriančiam vyrui:

2340 kcal x 15% = 351kcal. Vienas gramas riebalų turi 9 kcal. Gautą skaičių padaliname iš 9 ir sužinome riebalų kiekį gramais: 351kcal/9 = 39g. Arba po 6,5g riebalų kiekvieną kartą valgant (6 x 6,5 = 39g).

Pavyzdys 65kg sveriančiai moteriai:

1430 kcal x 10% = 143kcal. Vienas gramas riebalų turi 9 kcal. Gautą skaičių padaliname iš 9 ir sužinome riebalų kiekį gramais: 143kcal/9 = 15,9g. Arba po 3,18g riebalų kiekvieną kartą valgant (5 x 3,18 = 15,9g).

Atsakyti
paštu atkeliavo tokia straipsniuko kopija


Krepšelis be E
Po „Šiaulių krašte" publikuotų interviu su Vilniaus universiteto docente mokslų daktare Janina Tutkuviene apie konservantų, maisto priedų ir kitų "E" žalą sveikatai (- Receptorius „ skanu„ užkariavo smegenis„ , „ Lietuviams geriausia lietuviška virtuvė„ , „ Pasaulis grįžta prie tradicinio maisto") daugelis mūsų kolegų, o ir, tikimės, dalis laikraščio skaitytojų, atidžiau ėmė rinktis maisto produktus parduotuvėse. Tai yra, skaityti užrašus ant etikečių.

Mokslininkė, pateikusi šokiruojančių faktų apie gliutamatų, skonio ir kvapo stipriklių ir kitų priedų poveikį žmogui, vienareikšmiškai patarė mažiau žvalgytis į pakuotes, o atidžiau skaityti etiketes ir rinktis maistą, kuriame būtų kuo mažiau „E" raidelių.

Redakcijos užduotis — viename iš didžiųjų prekybos tinklų supirkti pagrindinių produktų be E krepšelį.

Vienintelės dešrelės Lietuvoje

Rūkytų dešrų, kumpių ir lašinukų vitrinoje aptikome du produktus be E: Vokietijoje gamintus keptus mėsos kukulius, supakuotus naudojant apsaugines dujas (bet vokiškus kukulius tai kažin ar kokiam lietuviui šautų į galvą pirkti) ir sūdytus lietuviškus lašinukus (lašiniai, druska, prieskoniai). Lašinukus įsidėjome į krepšelį. Visos kitos rūkytos dešros, kumpiai bei kumpeliai buvo pagardinti įvairiausiais E.

Kitame — virtų dešrų, dešrelių bei paštetų — skyriuje tarp gausybės produkcijos aptikome dešreles „Jokių E" su užrašu: "be fosfatų, be nitratų, be konservantų" (bendrovė "Nematekas").

Etiketė patvirtino: pieniškos dešrelės pagamintos iš kiaulienos, vandens, jautienos, lašinių, druskos ir prieskonių. Likęs gal pusšimtis rūšių dešrų, dešrelių bei paštetų buvo pagardintos maisto priedais, kurių ypač gausiai radome vaikams skirtuose produktuose. Pavyzdžiui, „Virtame vaikiškame paštete" suskaičiavome net šešis E.

Po vieną produktą iš lentynos

Pomidorų padažų skyriuje ilgiausiose lentynose tarp lietuviškų ir užsienio gamintojų mūsų grobis buvo vienintelis „Natūralus pomidorų padažas" ("Kėdainių konservų fabrikas") ir to paties gamintojo įvairios variacijos su prieskoniais.

Dar į krepšį pateko vienintelis iš fermentinių sūrių — „Žemaitijos pieno" bendrovės ekologiškas sūris "Dobilas" (sudėtis: pienas ir ekologiškos sudedamosios dalys), visi likę — su E, išskyrus nebent specifinių, ne mūsiškų technologijų sūrius, kaip antai mocarella, kurie yra gaminami su šliužo fermentais (pienas, druska, raugai, fermentai).

Vienintelį jogurtą be konservantų „Dobilas" gamina taip pat "Žemaitijos pienas" (normalizuotas pienas, pieno baltymai, raugas).

Ant sviesto, pieno, grietinės ir varškės pakuočių nėra nurodoma produkto sudėties: galima suprasti, kad šie produktai yra natūralūs.

Kuo sveikesnis pavadinimas — tuo daugiau E
Gausiame duonos skyriuje visi puriausi, gražiausi ir ekologiškuose popieriniuose maišeliuose įpakuoti duonos kepalėliai,taisyklė, įtraukti į E sąrašą. Po kelis E radome labai sveikai atrodančiose „Močiutės", "Marčios" duonose ir jų variacijose. Iš pažiūros sveikuoliška "Penkiagrūdė duonelė", "Sveikuolių duonelė", "Morkų duonelė", "Sveikuolių duonelė su morkomis" — taip pat su gausiai "prifarširuota" E, ruginėse bandelėse aptikome keturis E, ir taip toliau. Akivaizdi tendencija — kuo sveikesnis pavadinimas, tuo daugiau E.

Vis dėlto duonos lentynoje atradome „Gudobelės" duoną, pažymėtą ženklu "Iš gamtos kraitės", "Ajerų duoną" ("Mentoros") ir dar kelias duonas — be jokių E.

Natūraliųjų batonų rasti mums sekėsi žymiai sunkiau. Pilnoje batonų lentynoje be E radome tik du: tos pačios „Gudobelės" iškeptą "Tarybinį batoną" ir "Klaipėdos duonos" batoną "Visiems".

Pastebėjome, kad duonos gaminių lentynoje mažiausiai reikėtų pasitikėti pavadinimu: jei parašyta „Šeimos", "Naminis" ar "Natūralus" — tai dar nereiškia, kad be E. Taip pat prekybos centruose neverta rinktis produkto pagal gamintoją: to paties gamintojo produkcija gali būti ir su E, ir be E.

Dešra be konservantų — iki 50 procentų brangesnė

Remigijus Žiaukas, vieninteles rastąsias dešreles be E gaminančios bendrovės „Nematekas" gamybos vadovas, buvo atviras: "Priedai pagerina gaminio skonį, suteikia gražesnę spalvą (apie tokių priedų pavojus kaip tik perspėjo mokslininkė — red. past.), prailgina jo galiojimo laiką, padidina išeigą, tai yra, sumažina savikainą, suteikia gražesnę spalvą". Kitais žodžiais, padidina įmonės pelną.

Taip, sutiko R. Žiaukas, pagaminti dešrą be konservantų kainuoja nuo 20 iki 50 procentų brangiau. Nenorą gaminti produktus be konservantų esą lemia ir kitos priežastys — sudėtingesnis technologinis procesas, be to, norint pagaminti gerą produktą be konservantų, reikia turėti specialių žinių.

„Nemateko" gamybos vadovas tikino: kol kas Lietuvoje gaminamos tik vienintelės virtos dešrelės be E. Jas, pasak E. Žiauko, galima duoti valgyti vaikams nuo pusės metukų ar alergiškiems vaikams.

Konservantai ar milijoninės investicijos

Danutė Paškevičienė, „Kėdainių konservų fabriko" gamybos vedėja, paaiškino, kodėl Kėdainių fabrikas (bene vienintelis pomidorų padažų tiekėjas į didžiuosius prekybos tinklus) leidžia sau prabangą konservantų nedėti.

Pasak D. Paškevičienės, fabrike jau pagaminta ir į stiklainius supilstyta produkcija termiškai apdorojama autoklavuose, kur stiklainiai sterilizuojami temperatūroje iki 100 laipsnių. Tokiu būdu termiškai apdorotos produkcijos galiojimo laikas prailginamas iki dvejų-trejų metų. „Kam tada dėti chemiją?", — retoriškai klausia D. Paškevičienė.

Tačiau tokia įranga esanti brangi, ir bendrovės, neturinčios atitinkamos įrangos, neturi ir kitos išeities, kaip dėti į produkciją konservantus, prailginančius realizacijos terminą bent iki pusės metų. Priešingu atveju, pagamintą produkciją tektų laikyti kaip namų šeimininkėms — šaldytuvuose ar rūsiuose.

Duona be E rūgsta parą

Vanda Butkutė, „Šiaulių duonos" gamybos vadovė, tikino: bendrovė dalį produkcijos kepa su kepimo priedais (jie žymimi raidele E, ir tai nebūtinai konservantai), dalį — natūraliu būdu. Štai, pavyzdžiui, visa plikyta duona rauginama natūraliu būdu ir kepama be kepimo priedų — duonos iškepimo procesas trunka apie 14-16 valandų. Iš keturių rūšių batonų viena rūšis irgi kepama be kepimo priedų. O štai į kitas tris dedamas emulsiklis E 472c ir antioksidatorius E 300. Tai esą leistini, ir, normuotai naudojant, nekenksmingi priedai.

Skirtumas, anot V. Butkutės, tas, kad, pavyzdžiui, batoną be priedų iškepti prireikia 3-4 valandų, o su priedais pakanka pusvalandžio. Emulsikliai esą geriau sukabina tešlą ir sutrumpina paruošimo laiką, be to, rinka reikalauja įvairovės, nes kai kuriems pirkėjams patinka puresni, minkštesni batonai, nors ir su E.

Ar leistini kepimo priedai yra tikrai visai nekenksmingi? „Šiaulių kraštas" patikrino pirmąjį paminėtąjį kepimo priedą. Emulsiklis E 472c (citrinos rūgšties esteris — dirbtinis emulsiklis ir miltų apdorojimo medžiaga) kepimo priedų lentelėje pažymėtas prie pavojingų, nurodoma, kad tai — — genetiškai modifikuotas organizmas.

Kalbinti mažųjų kepyklų vadovai tikino, kad į tinklus neina dėl nepalankių sąlygų: ilgo apmokėjimo laikotarpio, reketuojamų nuolaidų prekybininkams, didelių antkainių ir didelių baudų. Dalį produkcijos pardavinėja turguose, dalį — mažesnėse parduotuvėse visame regione.

Kęstutis Nesavas, „Gudelių svetainės", kepančios populiarią "Gudelių duoną" savininkas, užsiminė, kad "su kaimiška duona reikia užsiimti, kaip su moterimi". Tešla maišoma iš miltų, druskos, vandens ir raugo (į šią duoną nededama net mielių), ji rauginama 7-8 valandas, krosnis kūrenama malkomis, naudojamos ližės. Užtat, pasak K. Nesavo, "Gudelių" duoną veža lauktuvių į užsienį, ja prekiauja lietuviškos parduotuvės užsienyje.

Gal tokia duona daug brangesnė, negu be E? Paskaičiavome: dviejų kilogramų kepalas kainuoja 7 litus, vadinasi, kilogramas — 3,5 lito. Prekybos centuose vidutiniškai tiek kainuoja pusė kilogramo duonos.



Išnaša: „Virtame vaikiškame paštete suskaičiavome net šešis E"

Išnaša: „Pirmiausia reikėtų žinoti, kad tos bendrovės veža iš Lenkijos amerikiečių nupenėtas kiaules, ir visą tą š... , kurio lenkai nevalgo, deda į dešras".



Nepriklausomas ekspertas: „Jus mulkina"

Su eksperimento išvadomis „Šiaulių kraštas" supažindino Vincentą SAKĄ, nepriklausomą mitybos ir kulinarijos ekspertą. V. Sakas baigė griauti paskutinius mitus apie sveiką maistą parduotuvėse.

— Jokių dešrelių be konservantų negalėjote rasti, nes jų nėra, o kas taip tikina, yra paprasčiausi melagiai. Pirmiausia reikėtų žinoti, kad tos bendrovės veža iš Lenkijos amerikiečių nupenėtas kiaules, ir visą tą š... , kurio lenkai nevalgo, deda į dešras. Į tokias dešreles jau galima jokių E nebedėti, ten ir taip — viena chemija.

— Vadinasi, pieniškų dešrelių be E Lietuvoje nėra?

— (Juokiasi) Technologiškai pieniškose dešrelėse turi būti tikro šviežio pieno. Pieniškų dešrelių Lietuvoje negamina jau dvidešimt metų.

— Tai gal geriau pirkti turguje?

— Jūs pažiūrėkite — lašinių turguje nebėra. Lašininių kiaulių žmonės nebeaugina, nes nebeapsimoka. O skerdieną pardavinėja — lašinukai vos per du pirštus. Tai reiškia, kad jau pradėjo kiaules į turgų iš fermų varyti. Ir turguje į skerdienos kilogramą prišvirkščia 200 gramų vandens, o faršo apskritai nebegalima niekur pirkti.

— Tai gal pirkti žuvį?

— Šaldytoje žuvyje turi būti 4 gramai vandens — tai vadinama glazūra. O Lietuvoje tokioje žuvyje vandens yra 40-60 procentų. Ir sveikatos centrai, higienistai, net vartotojų institucijos aiškina, kad neva tokią žuvį jau importuoja. Nesąmonė. Ją parsiveža, atšildo, sušaldo, vėl atšildo po kelis kartus, kad susidarytų sniegas, ir, manote, kas nors rašo, kiek procentų vandens yra?

Ką tik grįžau iš Londono, apvažiavau Belgiją, Prancūziją, Nyderlandus, Vokietiją — niekur nėra žuvies su tokiu procentu vandens.

— O pomidorų padažas be E?

— Nieko negali būti be E. Pirmiausia, niekas nerašo, kaip tas pomidoras buvo užaugintas. Už tokią kainą tai tegali būti atliekinis pomidoras.

— Prie pieno, varškės, sviesto nerašoma sudėtis, vadinasi, galima suprasti, kad pieno produktai — natūralūs?

— Principingai ne. Natūralių pieno produktų Lietuvoje nebėra. Todėl, kad pasterizuotas pienas yra lavonas. Jei nėra natūralaus pieno, iš kur bus natūrali grietinė? Atminkite, į grietinę, grietinėlę ir sviestą būtinai dedami konservantai. Atminkite, visa, kas yra pieno pramonėje, yra neteisybė.

— Radome vienintelį natūralų jogurtą, pagamintą iš normalizuoto pieno, pieno baltymų ir raugo.

— Kokio pieno? Normalizuoto? (Juokiasi). Ar jums neatrodo juokingai? Nu faina, dedam „šikalo mikalo", o rašom — normalizuojam, pagerinam. Čia jau iš karto — žmonių mulkinimas. Natūralus jogurtas gali išbūti parą, antrą parą jis genda, o jei jogurtas sugestų per vieną parą, maisto parduotuvėje jo nerastumėte. O tos vadinamosios gyvosios bakterijos yra netikros.

— Dar radome keletą rūšių natūralios duonos ir batonų be E.

— Visi batonai yra su priedais, tik ne viskas surašoma. Lietuvoje natūralios duonos irgi beveik nėra. Duona su mielėmis yra nebe duona, jei jau receptūroje atsiranda cukrus, duona — nebenatūrali. Tikras raugas gaminamas iš miltų ir šilto vandens.

— Atlikome eksperimentą, radome produktų be E, o jūs viską sukritikavote. Ką jūs patartumėte?

— Iš dviejų blogybių reikia rinktis mažesnę — produktus be E etiketėse. Aš jūsų vietoje tokius eksperimentus daryčiau nuolat, gal reikia jungtis prie piliečių institucijų, vienyti žurnalistus ir veikti, gal steigti viešąją įstaigą, internetinę svetainę, galima ir pinigų gauti tam dalykui...

— O ką patartumėte tuo metu valgyti?

— Patarčiau gręžtis į natūrinį ūkį. Gyvenate mieste? Galima kelioms bendrijoms tartis, kad atvažiuotų ūkininkas su daržovėmis, kad kas rytą vežtų pieną, sviestą ir grietinę. Užsienyje tą funkciją atlieka mažos krautuvėlės, kurios klesti, o pas mus jos neišsilaiko, užtat klesti prekybos centrai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ________: 17 birželio 2008 - 23:18
kuris jūsų nuomone sveikiausias majonezas būtų? mano požiūriu tai kaip ne keista užsienietiškas Hellmans real g.gif o vat lietuviškų sudėtys baisios doh.gif
Atsakyti