QUOTE(Kaliopė @ 2008 01 23, 21:41)
Šiaip tai čia dauguma mamų rašo, kurių vaikams ne lygiai pusantrų metų, o šiek tiek mažiau arba šiek tiek daugiau, ir tai normalu - negi atsisėsi pasidalinti patirtimi, kai vaikui sukaks lygiai lygiai lygiai 1 metai ir 6 mėnesiai. Na, jei taip nori tikslumo - mano mergytė būdama 1 metų 6 mėnesių ir 8 dienų (o gal čia jau turėčiau skirti prie 2 metų?) pasakė naujus žodžius - senelis, močiute, pagaliukas ir asilėlis (ištrauka iš mano vaiko dienoraščio, kurį vedu nuo gimimo). Beje ir 1,8 m., manau, atrimesni pusantrų metukų ribai, o ne 2 metų (iki jų dar 4 mėnesiai).
Siap tai, yra svarbu kiek menesiu vaikui, nes antruju metu antraji pusmeti keiciasi vaiko kalbos raida , jis pradeda daugiau sneketi, taip ,kad dar karta : 1.5 metu vaikas skiriasi nuo 1.8 m vaiko. (klei menesiai labai svarbu mazu vaikuciu raidoje)
Cia keletas logopedu straipsniuku istrauku:
Antrieji metai
Vaikutis turi pradėti tarti pirmuosius prasmingus žodžius, garsų junginius, pažinti atskirai pavaizduotus, o pusantrų metų ir siužetiniame paveikslėlyje nupieštus daiktus. Suprantamų žodžių sparčiai gausėja. Pirmiausia vaikas išmoksta suprasti artimiausių aplinkos daiktų pavadinimus, paskui suaugusiųjų vardus, kūno, veido dalių pavadinimus. Vaikai sužino daugelio veiksmų ypatybių pavadinimus, vertinančius žodžius (gerai, blogai).
Dvejų metų mažylis praktiškai supranta visus įprastus žodžius, kuriais suaugusieji vadina aplinkos daiktus. Intensyviau foneminė klausa formuojasi antrąjį pusmetį. Būdami dvejų metukų vaikai gerai skiria net ir vienu garsu besiskiriančius žodžius. Šiuo amžiaus tarpsniu žodžiai kartais iškraipomi praleidžiami priebalsiai (suknelę lygink = sukelę lygik) .
Pradedant trečiuosius metus sava vaiko kalba turi virsti prasminga, atitikti gimtosios kalbos modelį. Vaikas turi žinoti nuo 30 iki 300 žodžių ir kalbėti 2-3 žodžių sakiniais.
Tretieji metai
Vaikas ne tik išmoksta tari žodžius, sudaryti sakinius, bet ir mokosi bendrauti. ...
Ypač sparčiai kalba vystosi trečiaisiais - penktaisiais gyvenimo metais. Mažylis pradeda kalbėti sakiniais, mokosi derinti žodžius ir užduoda daugybę klausimų.
Nesiremiu vien tik gydytoju postais, tiesiog pagrindziu savo mintis. Kita sdalykas jei vaikas 6 men pasako am am dar nereiksia, kad jis jau sneka ar pasake pirma zodi... Tai as ir vadinu fantazijomis, nes mamos juk geriausiai supranta savo leliukus. Vadinti tai samoninga suaugusiu kalba truputi nerealu.
QUOTE(Kaliopė @ 2008 01 23, 21:41)
O piktinuosi (ir nereikia čia svaičiojimų apie valerijonus), nes kai kurios, įskaitant ir tave, nebrangioji, kitų mamų pasisakymus vadina fantazijomis, nors jie yra visiškai realūs (tiek apie 6 mėnesių vaiko pirmą žodį, tiek apie pusantrų metukų vaiko daugiaskiemenius žodžius), juk kiekvienas vaikas yra individualus. Tad mano pasiūlymas irgi buvo toks pat realus, be pasityčiojimo - pabūti ten, kur daug bendraamžių vaikų, kad ir Kidy Gym'e, ir tik tada kaltinti fantazijomis.
O kas tau sake, kad mes nesilankom kur daug bendraamziu? Is savo patirties ir kalbu, kad dauguma mamyciu PERVERTINA savo pupuliu kalba.
P.S.pasiulymas del valerijonu galioja
Papildyta:
QUOTE(Kaliopė @ 2007 11 27, 12:42)
Sveikos, mamytės. Skelbiu tokią temą, nes ji man aktuali

Turiu 1,5 metų dukrytę, ir ji kalba dar tikrai labai nedaug - vartoja tuos pačius elementarius žodelius - mama, tete, kate, labai, dėdė, baba, ačiū ir panašiai. Kai tuo tarpu pažįstu keletą jos bendraamžių, kurių žodynas žavi - moliūgas, varna, nenoriu, senelis, balionas, kamuoliukas ir t.t.

Net nežinau..,

ar čia mes taip atsiliekam, ar čia kiti taip sparčiai tobulėja...
Pasidalinkit savo patirtimi ir žiniomis, ką sugeba kalbėti tokio amžiaus vaikai
Na va, pasirodo jusu 1.5 m dukryte irgi sakiniais nekalbejo.... kaip jau teko girdeti ptadejo nuo1.6 ir 8 dienu...hmmmm... o dar sita mamyte aiskina, kad nesvarbu 1.5m vaikuciui ar 1.8m
Tai kaip cia dabar gaunas ka?