Įkraunama...
Įkraunama...

kraujo grupės ir jų suderinamumas

A tai tokios nemalonios tos proceduros buna? g.gif Uzjauciu tada 4u.gif
Atsakyti
Perskaičiau beveik visą temą karsta.gif

Arba praleidau, arba neradau, kas vyksta, kai ima gamintis antikūniai? Gal kas turit patirties? Papasakokit. Kokia tada nėštumo eiga? Kokia priežiūra?
Papildyta:
QUOTE(snaige @ 2006 07 22, 22:38)
A tai tokios nemalonios tos proceduros buna? g.gif Uzjauciu tada  4u.gif


Nu jau, nu jau irnesakyk.gif Kad tik tokie skausmai būtų tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgytė @ 2006 07 23, 21:06)
Perskaičiau beveik visą temą  karsta.gif

Arba praleidau, arba neradau, kas vyksta, kai ima gamintis antikūniai? Gal kas turit patirties? Papasakokit. Kokia tada nėštumo eiga? Kokia priežiūra?
Papildyta:
Nu jau, nu jau  irnesakyk.gif Kad tik tokie skausmai būtų tongue.gif


As kaip supratau,kad kai pradeda antikuniai gamintis,prasideda issigimimai arba organizmas pradeda kovoti su tais antikuniais gamindamas kitokiuis antikunius g.gif O is tiesu tai as man rodos prastai supratau. blush2.gif

Skausmai gal ir nekokie stiprus,bet man rodos vistiek nemalonu kai svirkstais bado g.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(snaige @ 2006 07 25, 05:51)
As kaip supratau,kad kai pradeda antikuniai gamintis,prasideda issigimimai arba organizmas pradeda kovoti su tais antikuniais gamindamas kitokiuis antikunius g.gif O is tiesu tai as man rodos prastai supratau. blush2.gif

Skausmai gal ir nekokie stiprus,bet man rodos vistiek nemalonu kai svirkstais bado  g.gif  smile.gif



Išsigimimai tikrai neprasideda. Jei kūdikio kraujas teigiamas antikūniai gali naikinti kūdikio kraujyje esančius eritrocitus, ko pasekoje galima mažakraujystė.

Jurgyte, ar tavo kraujyje rado antikūnių? Jei taip, galėsiu išsamiau papasakoti.
Atsakyti
QUOTE(Ramuneg @ 2006 07 27, 17:51)
Išsigimimai tikrai neprasideda.  Jei kūdikio kraujas teigiamas antikūniai gali naikinti kūdikio kraujyje esančius eritrocitus, ko pasekoje galima mažakraujystė. 

Jurgyte, ar tavo kraujyje rado antikūnių?  Jei taip, galėsiu išsamiau papasakoti.


Papasakok,man irgi labai idomu blush2.gif 4u.gif Nors nesusiduriau,bet zinoti verta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(snaige @ 2006 06 30, 20:53)
Tai tada 4 plius gimsta graziausi vaikai  tongue.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif Juokauju aisku... blush2.gif


Tiesa mirksiukas.gif
Atsakyti
Ne, kraujyje antikūniai nesigamino. Bet turiu toką madą, žinot, kas būtų, jei būtų.

Mano mažė pasimė mano minusą, taigi po gimdymo nebeleido to globulino.
Mane domina, kokia eiga antro nėštumo metu? Vėl tikrina kraują, vėl leidžia tuos vaistus? Ar kažkas kitaip? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgytė @ 2006 08 02, 20:08)
Ne, kraujyje antikūniai nesigamino. Bet turiu toką madą, žinot, kas būtų, jei būtų.

Mano mažė pasimė mano minusą, taigi po gimdymo nebeleido to globulino.
Mane domina, kokia eiga antro nėštumo metu? Vėl tikrina kraują, vėl leidžia tuos vaistus? Ar kažkas kitaip?  g.gif


Manau, kad vel tikrins krauja, nes antras vaikas gali tureti pliusini kraujo rezu, bet ar vel suleis vaistus, tai nezinau. Cia tikrai idomu kaip yra daroma.
Atsakyti
Sveikos visos,

Paskaiciau as jusu pasamprotavimus apie rezusus ir visokius antikuunus ir nutariau nusviesti situacija is mokslines puses (na zinoma gal is nelabai jau tokios pacios teisingiausios). Ogi yra taip: jei mamos kraujas yra Rh-, vadinasi jos organisme nera tam tikro baltymo t.y. ji jo tiesiog nesintetina. Kaip zinia motinos ir kudikio kraujas maisosi per virkstele. Jeigu tevelis yra Rh+, tuomet labai didele tikimybe, kad ir uzsimezges vaikelis bus Rh+ (cia jau genetikos plonybes). Tokiu atveju motinos organizmas "pamates" nauja jam neatpazinta baltyma (na krauju maisymosi metu vaikelio kraujas ta baltyma kaipo "pristato" mamos kraujui) ima gaminti pries ji antikunus t.y. jam lyg ir to vaiko kraujas su savo Rh+ yra kaip koks antigenas t.y. kaip koks visusas (pavyzdziui gripo).
Primo nestumo metu gali nieko daugiau ir nebeatsitikti, bet kaip zinia organizmas pries bet kokia liga igyja imuniteta. Tai va jei antra karta (antrojo nestumo metu) uzsimezgusi givybe bus vel Rh+, mamos organizmas atsimena ji kaip koki blogi ir yra paruoses pries ji visa antikunu armija (pirmo nestumo metu). Taigi jis is karto puola kovon ir sunaikina svetimkuni (deja ji taip reiktu vadinti siuo atveju). Ivyksta persileidimas.
Bet taip buvo senoveje. Dabar medcina pazengusi labai toli ir todel visoms Rh- mamoms po pirmo vaikelio suleidzia antiglobulinini preparata t.y.toki baltumuka, kuris sunaikina ta siaubingaja antikunu armija ir antrasis vaikelis jau nebebus toks nepageidautinas.
Atsakyti
Ištikrųjų jei yra antikūnių, tai dar nereiškia kad įvyks persileidimas. Nes antikūniai naikina vaisiaus kraujyjė esančius erirtocitus, ko pasekoje vystosi mažakraujystė. Tokiu atvėju vaisius yra stebimas ir esant reikalui (jei mažakraujystė didėja) gali tekti skatinti gimdymą ankščiau laiko ir vaikui perpilti kraują, tačiau yra galimybė išnešioti ir iki galo.

Jurgyte,
Antro nėštumo metu darys tą patį - 28 savaičių suleis vaistus ir jei vaikas bus teigiamas, tada ir po gimimo.
Atsakyti
QUOTE(BiteRite @ 2006 08 03, 08:12)
Sveikos visos,

Paskaiciau as jusu pasamprotavimus apie rezusus ir visokius antikuunus ir nutariau nusviesti situacija is mokslines puses (na zinoma gal is nelabai jau tokios pacios teisingiausios). Ogi yra taip: jei mamos kraujas yra Rh-, vadinasi jos organisme nera tam tikro baltymo t.y. ji jo tiesiog nesintetina. Kaip zinia motinos ir kudikio kraujas maisosi per virkstele. Jeigu tevelis yra Rh+, tuomet labai didele tikimybe, kad ir uzsimezges vaikelis bus Rh+ (cia jau genetikos plonybes). Tokiu atveju motinos organizmas "pamates" nauja jam neatpazinta baltyma (na krauju maisymosi metu vaikelio kraujas ta baltyma kaipo "pristato" mamos kraujui) ima gaminti pries ji antikunus t.y. jam lyg ir to vaiko kraujas su savo Rh+ yra kaip koks antigenas t.y. kaip koks visusas (pavyzdziui gripo).
Primo nestumo metu gali nieko daugiau ir nebeatsitikti, bet kaip zinia organizmas pries bet kokia liga igyja imuniteta. Tai va jei antra karta (antrojo nestumo metu) uzsimezgusi givybe bus vel Rh+, mamos organizmas atsimena ji kaip koki blogi ir yra paruoses pries ji visa antikunu armija (pirmo nestumo metu). Taigi jis is karto puola kovon ir sunaikina svetimkuni (deja ji taip reiktu vadinti siuo atveju). Ivyksta persileidimas. 
Bet taip buvo senoveje. Dabar medcina pazengusi labai toli ir todel visoms Rh- mamoms po pirmo vaikelio suleidzia antiglobulinini preparata t.y.toki baltumuka, kuris sunaikina ta siaubingaja antikunu armija ir antrasis vaikelis jau nebebus toks nepageidautinas.

Dekui,kad mus apsvietei 4u.gif dabar nors zinosiu kaip ten buna blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(BiteRite @ 2006 08 03, 10:12)
Sveikos visos,

Paskaiciau as jusu pasamprotavimus apie rezusus ir visokius antikuunus ir nutariau nusviesti situacija is mokslines puses (na zinoma gal is nelabai jau tokios pacios teisingiausios). Ogi yra taip: jei mamos kraujas yra Rh-, vadinasi jos organisme nera tam tikro baltymo t.y. ji jo tiesiog nesintetina. Kaip zinia motinos ir kudikio kraujas maisosi per virkstele. Jeigu tevelis yra Rh+, tuomet labai didele tikimybe, kad ir uzsimezges vaikelis bus Rh+ (cia jau genetikos plonybes). Tokiu atveju motinos organizmas "pamates" nauja jam neatpazinta baltyma (na krauju maisymosi metu vaikelio kraujas ta baltyma kaipo "pristato" mamos kraujui) ima gaminti pries ji antikunus t.y. jam lyg ir to vaiko kraujas su savo Rh+ yra kaip koks antigenas t.y. kaip koks visusas (pavyzdziui gripo).
Primo nestumo metu gali nieko daugiau ir nebeatsitikti, bet kaip zinia organizmas pries bet kokia liga igyja imuniteta. Tai va jei antra karta (antrojo nestumo metu) uzsimezgusi givybe bus vel Rh+, mamos organizmas atsimena ji kaip koki blogi ir yra paruoses pries ji visa antikunu armija (pirmo nestumo metu). Taigi jis is karto puola kovon ir sunaikina svetimkuni (deja ji taip reiktu vadinti siuo atveju). Ivyksta persileidimas. 
Bet taip buvo senoveje. Dabar medcina pazengusi labai toli ir todel visoms Rh- mamoms po pirmo vaikelio suleidzia antiglobulinini preparata t.y.toki baltumuka, kuris sunaikina ta siaubingaja antikunu armija ir antrasis vaikelis jau nebebus toks nepageidautinas.


Parasei aiskiai ir glaustai! thumbup.gif Dekui!
Atsakyti