Įkraunama...
Įkraunama...

Adaptacija darželyje

Vikšreli: manau, kad lauktis vaikelio yra laaabai didelis darbas tą paskutinį mėnesį. Ir labai šaunu, kad pirmagimis jau pripratęs eiti į daržą ir kad jam ten patinka, nes kai gims antras, ne laiaks būtų pirmąjį atiduoti.
O aš galiu pasigirti, kad jaučiuosi kur kas geriau, nes maniškė liovėsi verkusi rytais daržely. clap.gif
Atsakyti
Vobla, gerai tave suprantu ir tas jausmas tikrai ne vienai nesvetimas. Mano mergelė beveik metus su aukle draugavo, o kai į daržą išleidau - irgi depresija baisi. Matai, kažkaip su aukle palikusi ramiai sau dirbdavau, o kai į daržą nuvedi ir palieki klykiantį vaiką, visą dieną galvą skauda ir dirbti negali. Reikia pragyvent tą etapą, iškęst.
Atsakyti
QUOTE (Manguste @ 2004 06 02, 15:40)

Vobla, o kaip tavo mergytė jautėsi kartu su tavim būdama?

Pirmą dieną, kai aš buvau- aišku jautėsi puikiai. O ko jai blogai- šitek chebros aplinkui, žaislų. Na pora kart dūdas buvo paleidus, kai kokio norimo žaislo negavo, ar kai atėmė kas. Bet tik mažai minutėlei- biškelį pabliovė ir vsio...kai visa kompany ėjo į lauką- manęs lauke išvis nereikėjo...O šiandien jau tris valandas viena išbuvo- tai radau užsiverkusią. Nors iš ryto į grupę nupjovė viena gan drąsiai. Tuo metu visi pusryčiavo ir vienas didelis išsvajotas žaislas laisvas buvo, tai, kai ant jo užsirioglino- dingau. Sakė grupėj visai manęs nepasigedo, paskui ėjo į lauką, lauke irgi smagiai smėliadėžėj kapstės, pakol nenugriuvo veidu į smėlį. Vat tuomet ir prisireikė mamos. Teko vest į grupę...Na po gero pusvalndžio ir aš pasirodžiau- tai kūkčiojo nabagė ilgokai...Ryt bus dar sunkiau- vaikai nekvaili- nebeis taip linksmai į grupę. Ko gero teks palikti jau raudančią sad.gif . Taip rašau, nes vakar buvo kiek vyresnis berniukas, be jokios mamos pirmą dieną paliktas. Nei jis verkė nei ką- visur dalyvavo , kaip koks senbūvis ir mane stebino. O vat šiandien jau radau jį verkiantį- sakė ir mamos paleist nenorėjo, nors vakar jam mama buvo visai dzin. Matyt suprato, kad čia mamos kažkur pražūva...
Manau, kad gali savo pupą drąsiai vestis darban- juk svarbiausias dalykas- mama- bus šalia.
Atsakyti
Vobla, neatsimenu, ar kur rasiau, ko gero, rasiau, tik neatsimenu kur, tai dar parasysiu. As, mat, kai vyresneli darzan leidau, pasikausciau teoriskai, mat mano klasioke aukletoja ir siaip pora aukletoju pazistu, tai visu apklausinejau...

Vienzo, taip. Vaikas kokia savaite gali priduodamas verkt, tai normalu. Perejimas. Tiksliau, buna kelios dienos labai idomu, nauji zaislai, o paskui uzeina ta baisioji savaite. Motinai jokiu budu negalima pasiduot ir nusileist ir nebeleist i darzeli, nes cia toks - kaip ir kaprizas prie kasos, tipo, vienakart nupirksi ir viskas, turesi visa laika pirkt. Vaikas dazniausiai verkia tik kol mama ji atiduoda, paskui aukletojos ji nusnekina ir visa diena praeina kuo normaliausiai. Po to vaikas prie darzo pripranta ir buna jam ten gerai (maniskis net sestadieniais prasydavosi i darza... biggrin.gif ).

Be to, reikia moraliskai pasiruost, kad vaikas koki menesi - du padidintai sirgines, taip organizmas pratinasi prie nauju bakteriju terpes... Pasirgines ir praeis, viskas bus normaliai. Tik irgi reikia neissigast, normalu tatai... rolleyes.gif

Gal, aisku, yra ir kokiu ypatingai silpno imuniteto ar ypatingai jautriu vaiku, kurie nepripranta prie darzo, bet siaip, man regis, taviskei nepritapimas negresia, ka? Nesinervink taip, pamatysi, gerai bus tavo merginai smile.gif

O va man blogai. Mus is viso isbrokijo - pasirodo, mano mylimam darzely tik nuo dvieju metu i lopsi priima. Kadangi mums du metai geguzes gale, tai aisku, kad realiai leisiu tik rugseji...
Tai ka man dabar tuos metus laiko daryt?! blink.gif
Atsakyti
QUOTE (kendi @ 2004 06 02, 18:44)
Na,teisybe man Ugne sake,kad greitai dirbti padesi smile.gif ,o as galvojau - fantazuoja laugh.gif Sekmes.Gaila,kad labai anksti keltis tures GUSTE sad.gif ,juk darzelis nuo 7val. dirba blink.gif

Ne, nefantazuoja. rolleyes.gif Mūsų tėvelis dirba nuo devynių. Tad ateis kartu su tečiu vėliau. wink.gif Labiausiai bijau, kad nesirgtų ir tikiuosi, kad viskas bus gerai. wink.gif

Vobla, linkiu tau stiprybės. Ir kad kuo greičiau tavo mažoji priprastų. Noa viską labai teisingai parašė, todėl nesikartosiu. wink.gif

Dar dėl to davimo į kišenę. Man asmeniškai to nereikia. Dirbu iš pašaukimo. smile.gif Atvestą naują vaikutį visada labiau prižiūri. Kol jis pripranta prisipažinsiu šiek tiek mažiau dėmesio yra skiriama kitiems. blush-anim-cl.gif Turbūt dar neišmokau dėmesio paskirstyti vienodai. Bet verkiantį vaikutį visada nešioju, glaudžiu prie širdelės kaip mama. wub.gif Ko labiausiai bijau, kad nesulaukčiau mažosios pavydo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Manguste: 02 birželio 2004 - 21:03
Aš nenešiau nieko auklėtojom, o jos vis tiek jį pamyli tiek pat kaip ir kitus.
Visi vaikai iš pradžių labai geria jaučiasi darželyje, juk nauja aplinka, nauji vaikai, vietos daug. Po to suvokia, kad mamos nėra tada, kai jos reikia: pargriuvus, negavus norimo žaislo, einant miegoti. Va tada ir prasideda ašarų pakalnės: pasilikti nebenori, auklėtojos blogos, vaikai tuo labiau. Bet viskas praeina. Tada ateina tas periodas, kai vaikas nebenori išeiti iš darželio, nes namuose nėra taip, kaip su čia (darželyje).
Maniškis visa tai perėjo. Dabar laimingas eina į darbelį, tik pyksta, jei vakarais auklė paima iš darželio. Tada jai parodo savo superinį užsispyrimą (man to nerodo), nesugeba eiti keldamas kojų, visada griuvinėja ir visada rėkia. Kai aš pasiimu, tai mes einam linksmai, aptarinėdami dienos įvykius. Svarbiausia neparodyti, kad jaudinies, ir visada laikytis savo žodžio.
Atsakyti
Na va- katik vėl pridaviau... Prieštaraudama visems logikos dėsniams- ji net drebėjo kaip į grupę norėjo blink.gif Vos sugebėjau batus peraut...tik peroviau ir iškart nurūko pas vaikus nei ate nepasakius... blink.gif Palikau krykštaujančia ir cypaujančią iš laimės...Tik labai abėjoju , kad tokią pat rasiu sad.gif būčiau žinojus, kad taip lengvai eis -nebučiau atidėjus kitai dienai pokalbio dėl darbo... Maniau, kad žaisiu ilgai grupėj, kol rasiu tinkamą akimirką pasiplaut, tai nespėsiu į poklabį...Et....
Sutikau kitų grupių auklėtojas- sakė- liuks mergina laikosi. Tik vengia kontakto su suaugusiais. Šitą bėja aš ir pati nujaučiau...Pvz.; maniškė neprisileidžia nei vienos iš močiučių, ir šiaip nemėgsta kai svetimi liečiasi...Kaip, kad Mangustė rašė, jog glaudžia verkiantį mažylį prie širdies lyg mama- su maniške tai neįmanoma. Kuo labiau prie savęs glausi- tuo didesnė isterija. Jau tokia ji savarankiška ožkytė pas mane...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vobla: 03 birželio 2004 - 09:11
Vobla, bet ir maža ta tavo mergytė, ar tik ne metukų laiko? Na, bet jei aš būčiau leidus tokio amžiaus savo mažę, problemų nebūtų buvę, tuo metu buvo labai komunikabili.
Šiaip tai tikra teisybė, kad visi vaikučiai anksčiau ar vėliau pripranta, man net nurodė viena auklėtoja - 2 mėnesiai, tai aš susiėmiau už galvos, bet viskas įvyko greičiau. Šiaip tai yra tikrai fazės vaiko, nors maniškė iš karto nenorėjo be mamos būti ir dzin jau buvo tie žaislai.
Tikrai ir sirgimas padidėja iš to streso, bet mamos, kurios ketina leisti dabar, sugalvojo tikrai laiku, nes dabar geras oras, virusų nėra, liuks, jei ir sirgs, tai nesmarkiai ir iki rudens, kol keisis oras ir vėl užeis nauja sirgimų banga, tie vaikučiai jau bus užsigrūdinę. Aš kažkur skaičiau, kad blogiausias laiaks leisti rudenį, nes keičiasi oras+stresas+vaikai grupėj ima snarglėtis.
Aš irgi auklėtojom nieko nenešiau, nors dabar galvoju, kad reikėjo, jos ir be to labai rūpinasi, nes taigi nepaliks verkiančio vaiko. O dabar, kai apsiprato, tai daugiausiai dėmesio gauna išdykiausi.
Atsakyti
Na- va mes jau namie smile.gif Radau linksmą, laimingą ir čiauškančią- dar lipant laiptais išgirdau. Sėdėjo su visais prie pietų stalo ir turškėsi po baršius biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Pradžioje kai pašaukiau kažkodėl mane ignoravo blink.gif Gal supyko? Nerodė didelio noro eit namo, bet kolkas dar nenoriu pietų miegui palikti- nereik lazdos perlenkt... sakė šiandien neverkė nei biškelio ir auklėtoją jau prisileido...visą laiką sakė kapstės lauke- užtat sauskelnėse radau gerą saują smėlio biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Inga N- maniškei dabar metai, trys mėn. ir pora savaičių- štai kokio mes didumo smile.gif
Atsakyti
Neiškęsiu napasigyrus - mano mažoji (2 metų) šiandien jau trečia diena darželyje. Nei ašarytės, eina su didžiausiu entuziazmu thumbup.gif . Mamai ir tėčiui po bučkį ir į grupę. Sunku su dienos režimu - ji eina į darželį, o ten tik 2 val. pietų miego. O ji buvo pratusi du kartus po 2 val. Tai ryte kai reikia keltis leisgyvė. Bet pasakius kad jau reikia važiuoti į darželį šoka iš lovos ir už suknelės. Tiesa, jėgų pakanka neilgai, po to rengiant tai galva taip ir svyra.
Dar vakar vakare buvo nutikimas - tėtis vakare po vonios ištraukė iš pako naktinį pamapersą, o ta atbula ir 'ne ne ne, dideli vaikai pampersu nenesioja'. Oi kentės lova sad.gif
Tiesa, auklėtoja sakė kad jau nusilakstė mirtinai su tuo vaiku - mažoji lauke kaip vijurkas, čia buvo, čia nėra. O ten gyvatvorėmis aptvertos aikštelės, per jas vaiko nesimato - tai auklėtoja nuolat laksto iš paskos tongue.gif . Tai neramu tik dėl to, kad jos vaiko nepraganytų. Bet ją jau visų grupių auklėtojos pažįsta thumbup.gif , pagavę grąžina į vietą.
Kai prisimenu kiek su sūnum vargau, kol priprato, tai čia matyt man dievo dovana už tas kančias.
Atsakyti
QUOTE (Inga N @ 2004 06 03, 16:31)
Manguste, kaip supratau, tu auklėtoja dirbi? Na, ir kaip sekasi tvarkytis su tais naujokais, ar daug tėveliai turi nepagrįstų priekaištų?

Būna visko. Patį skaudžiausią priekaištą prisimenu ir dabar. Labai širdį suspaudžia. Dirbau pirmus metus, tada man buvo 20. Pavasarį, kai šilta gana daug laiko praleidžiam su vaikais lauke. Būna, kad vaikas nukrenta, išsimurzina ar bevalgydamas išsitepa.Turėjau labai pasiutusį vaiką, suvaldyti jį būdavo gana sunku. Vieną vakarą atėjo pasiimti tą berniuką mama ir atklausiau toookį moralą. blink.gif Ji man pareiškė, kad nemoku prižiūrėti vaikų, kad vaikas vakare pareina su nešvariais drabužėliais, ir iš viso esu piemenka, kuriai ne vieta dirbti darželyje. Buvau šoke, visą vakarą pražliumbiau, nes nesupratau, ką dariau blogai. Kažkaip man atrodė, kad svarbiausia, jog vaikas darželyje patenkintas, o drabužėlius ne taip sunku išskalbti. unsure.gif Nuo tada būna atvejų, kad jei vaikas lauke išsimurzina, padaro netyčia į kelnytes ar valgydamas apsilaisto, išskalbiu drabužėlius ir per pietų miegą išdžiūsta. smile.gif
Sunkiausia ys su pinigėliais. Tėvelių nuomone, jie atvedė vaiką į darželį, sumoka pinigėlius ir viskas. Šiemet auklėtoja pasakojo, kad rinko po 15 lt. metams ir tai beveik puse nedavė ir reikia tų pinigėlių prašyti kaip išmaldos. Atrodo, kad mums jų labiausiai reikia. sad.gif O šiaip tėveliai tikrai nuostabūs visi pasitaikė ir priekaištų netenka išgirsti. rolleyes.gif
Su vaikučiais man patinka. Jeigu tik neatveda kelių naujokų iš karto, tai tada nėra labai sunku. Buvo tokių vaikučių, kuriems priprasti prie darželio reikėjo dviejų mėnesių, buvo tokių, kurie nuo pat pirmos dieno jaučiasi puikiai. thumbup.gif Turėjau ir tokių, kuriems vos ne tėveliai yra įkalbėję, kad darželyje blogai. smile.gif
Atsakyti
Manguste, aš pastebėjau, kad ir mūsų auklėtojos labai įsitempusios, stengiasi visaip įtikti. Va, pvz, aš sakau, o Jezau, kaip uodai puola ir kokie tie vaikučiai jautrūs tiems įkandimams, tuoj guzas didžiausias, tai jos teisinasi, kad gal namuose tuos vaikus sugėlė, o aš juk tik tarp kitko sakau. Matyt, pagalvojo, kad čia aš jau namokią skeliu, bet ką gi jos gali būti kaltos, kad uodai puola???
Ir t.t. Su priemonėm ugdymui tikrai blogai, bet tėvai matyt įsivaizduoja, kad sumoka tuos kelis litus ir jau viskam turi užtekti.
Atsakyti