Mes, globėjai, globėjos ir visi geros valios žmonės, norėtumėm atkreipti valstybės ir vyriausybės dėmesį į problemas, iškilusias mūsų šalyje.
Šiuo metu valstybė palaiko ir remia tik institucinę vaikų globą, o vaikų globėjai lieka visiškai pamiršti. Sutikę globoti vaiką, globėjai susiduria su aibe socialinių problemų, kurių sprendimas pareikalauja iš globėjo daug laiko ir jėgų. Nuo pat pradžių jie susiduria su dilema: jei skirs pakankamai laiko globotinio ugdymui, integravimui į šeimą ir visuomenę, gydymui, negalės skirti pakankamai laiko savo pačių profesinei veiklai ir karjerai. Neretai darbo, o kartu ir visų socialinių garantijų, kurias dirbančiam žmogui teikia valstybė, tenka atsisakyti visai. Globėjas, dirbdamas su globotiniais, pakeičia jiems ne tik šeimą - tėvą ir motiną, taip pat be jokio atlygio (skirtingai nei šių specialybių žmonės, dirbantys globos namuose) atlieka ir įvairių specialistų (socialinio darbuotojo, spec.pedagogo, psichologo) funkcijas. Todėl mes manome, kad globėjo darbas turėtų būti apmokamas, o globėjo statusas prilygintas socialiniam darbuotojui. Tai pirmiausia leistų globėjams pasijusti socialiai saugesniems, o taip pat užtikrintų galimybę didesnei daliai vaikų rasti globėjų šeimas ir užaugti visiškai socialiai adaptuotais visuomenės nariais.
Globai ir globėjui valstybė neskiria lėšų vaiko gydymo, reabilitacijos ir papildomo ugdymo reikmėms tenkinti. Jų niekas nekompensuoja, globėjas tai vykdo naudodamas savo asmenines lėšas. Valstybė deklaruoja, kad ji vykdo socialinę politiką, palankią šeimai stiprinti. Tačiau ši politika aplenkia globėjų šeimas, jos paliekamos už šios politikos ribų. Kitaip tariant, valstybė išnaudoja globėjų darbą už tai nesuteikdama ne tik atlyginimo, bet ir elementariausių socialinių garantijų (pvz. nenutrūkstamo darbo stažo užtikrinimas, kada globėjas dėl globotinio sveikatos ir būdo ypatybių turi keleriems metams palikti darbą, kad galėtų jį tinkamai ugdyti). O kas pamatuos globėjo emocines ir dvasines galimybes? Juk vaikelis, atėjęs į šeimą iš asocialios aplinkos ar iš globos namų, šeimoje viską siurbia kaip kempinėlė... Tai nepamatuojami naujos mamos ir tėčio siekiai suteikti vaikeliui visas sąlygas, kad jis pasijustų šeimos nariu. Jei globėjai susiduria su rimtomis vaiko adaptacijos ir auklėjimo problemomis, jiems niekas nesuteikia jokios psichologinės pagalbos, niekas jos neapmoka ir globėjas už ją turi susimokėti savo lėšomis. Globotiniams netgi nesuteikiama nuolaida kelialapiams į vaikų poilsio stovyklas. Seniai žinoma tiesa, jog augant vaikui auga ir poreikiai, tačiau šiuo metu pašalpa vaikui nėra diferencijuojama pagal amžių, ji yra susieta su MGL ir nekinta augant infliacijai.
Vaikas, išaugęs šeimoje ir turėdamas šeimos modelį, geriau integruosis visuomenėje, sieks aukštesnių tikslų mokslo, darbo, karjeros srityje. Bus pilnateisis, sąmoningas visuomenės narys, lojalus visuomenei ir įstatymams pilietis. Įteisinus ir įvertinus globėjo pastangas kaip darbą - būtų abipusė nauda, keistųsi globėjo autoritetas visuomenėje, materialinė padėtis šeimoje.
Dabartinė valstybės vykdoma politika sudaro visuomenėje opiniją, kad vaiko globa šeimoje egzistuoja tik dėl gaunamos pašalpos, kuria globėjai esą tenori pasinaudoti vedami savanaudiškų tikslų. Tai nepadeda nei globos plėtojimui, nei globotinio adaptavimuisi visuomenėje.
Įdėjau alutinį peticijos tekstą, jis yra suredaguotas, ir patikrintas lietvių kalbos specialistų. Derinom čia beveik visos.
Smaika, tavo pasiūlymai išliko ir jie bus sukitu tekstu įdėti, nepergyvenk
Nusiunčiau tą tekstą asmenine žinute
saulei, gal globėjų asociacijai tai ir tiks ir pravers. Ir padariau tai dėl to, kad globėjų yra ir taip labai nedaug, ir skirstyti grupuotis, veikti atskirai mes tiesiog neturime teisės- arba visi iš vien, arba nė vienas. Kitaip jokios pergalės nebus ir net pastebūsim nebūsim. Labai tikiuosi kad nikas dėl to nepyks ir nesiginčys, lygiai kaip tikiuosi, kad saulė sutiks su mano pasiūlymu- išplatinti tą peticiją ir per globėjų susitikimus, paagituoti pasirašyti, rinkti parašus- ne elektroninius o "gyvus"ir siūsti jų kokiam nors koordinatoriui, o paskui jau savo ruožtu jie pateks į ministeriją, ir seimūnus