Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimo problemų labirintai

QUOTE(Vanduo @ 2008 05 13, 14:29)
(Medini, tobulėjimas mano supratime yra vidinis pasitenkinimas. Manau pats dabar atsakysi sau už mane į savo klausimus...).

Aš tik bandau suprasti. Pakeitus jūsų tekstuose žodį "tobulėjimas" į junginį "vidinis pasitenkinimas" gaunasi kažkoks nesusipratimas. Gal "vidinis pasitenkinimas" turi kažkokią kitą prasmę...
Aš tiesiog bandau suprasti kodėl žmonės siekia tobulėti... Kodėl tobulėjimas yra gerai, o problemos - blogai... Galima juk susigyventi su savo problemomis, padaryti jas dalimi savęs. Ne visada gal jas reikia stengtis įveikti...

Pastebėjimas pašalinio skaitytojo - nesileiskite nuvedamas į šoną. Mintis įdomi, nenutolkite nuo jos, nes darosi labai jau sudėtinga. Gal visus tekstus apjungti struktūrizuojant, nes kiekvienas pridedame tai, ką norime pamatyti...
Atsakyti
QUOTE(barsukele @ 2008 05 13, 14:59)
Ir aš tą pastebėjau, kad didžiausios dovanos ateina po stiprių supurtymų, ir tik kuo ramiau išsilaikius.

Dabar nepamenu, kurioj knygoj skaičiau, apie tai, kad einant tobulėjimo keliu, pirmiausia būna daugiau minusų, negu pliusų. Paskui pradeda mažėt minusų, o pliusų daugėja - čia banguojantis judėjimas: -, -, +; -, +, +, vėliau tas bangavimas būna tik pliusinis, žodžiu, kaip biblijoj "iš šlovės į šlovę, iš pergalės į pergalę" biggrin.gif T.y., jau nebebūna didžiulių skausmingų išbandymų, o gyvenimo pamokos būna švelnios. mąstau, kiek tuose teiginiuose tiesos g.gif Gal tikrai, pasiekus tam tikrą dvasinio brandumo lygį, užtenka švelnių pamokų, kad tobulėjimas tęstųsi, kaip manot?
Beje, skaitau dabar Naująjį testamentą angliška "Easy to read version" (lengvai skaitomą versiją), kur ypatingai paprastai išsakytos mintys. Ten Šventoji Dvasia vadinama "Comforter". Žodyne neradau aiškaus to žodžio vertimo. Jei teisingai suprantu, tai - komforto sukūrėjas, nešėjas. Išeitų, kad Ji atėjo suteikti pasitikinčiam žmogui komfortą (jį suprantu kaip vidinę ramybę, džiaugsmą, pasitenkinimą, skausmingų išgyvenimų nebuvimą). Gal pavadinsit šias mano mintis labai jau svajokliškom, bet taaaaaaip gera šitaip mąstyt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2008 05 13, 18:34)
Aš tiesiog bandau suprasti kodėl žmonės siekia tobulėti... Kodėl tobulėjimas yra gerai, o problemos - blogai... Galima juk susigyventi su savo problemomis, padaryti jas dalimi savęs. Ne visada gal jas reikia stengtis įveikti...


1.Žmonės siekia tobulėti todėl, kad jų netenkina taip kaip yra. Patenkinto tuo kaip yra temomis apie tobulėjimą nesudominsi.
Yra ir dar viena priežastis dėl ko žmonės siekia tobulėti – kad įrodyti savo pranašumą prieš kitą, susireikšminti prieš kitą, susilaukti pripažinimo, populiarumo, šlovės ir t.t. Yra kas svajoja daryti stebuklus, pavyzdžiui praskristi virš miesto, kad visi pamatytų ir pavydėtų tokios savybės skraidyti be sparnų...
2.Nelaimės, negandos, nemalonumai yra blogai tik norintiems, kad viskas visados vyktų pagal juos. Jiems nelaimės sutrukdo įgyvendinti šį troškimą, todėl jie sako, kad problemos yra blogai.
Pavyzdžiui Tibeto jogoje nelaimės yra aukščiausias mokytojas. Ir nelaimės yra sveikintinas reiškinys. Per jas atsiveria durys į naują, jos formuoja žmogų, vysto naujas savybes.




Atsakyti
Taip, pilnos psichiatrinės suformuotų...
Atsakyti
Užklydau. Patraukė Vandens mintys.
QUOTE(Vanduo @ 2008 05 13, 22:49)
1.Žmonės siekia tobulėti todėl, kad jų netenkina taip kaip yra. Patenkinto tuo kaip yra temomis apie tobulėjimą nesudominsi.


Pagal mano jausenas yra labai panašiai:
Žinantieji - užsidaro.
Nežinantieji - atsiveria.

Pamąstymas apie Makaliaus klausimą - prie ko čia ši tema prie religinės temos: "Palaiminti dvasios beturčiai" - taip sakė Kristus.

QUOTE(Vanduo @ 2008 05 13, 22:49)
2.Nelaimės, negandos, nemalonumai yra blogai tik norintiems, kad viskas visados vyktų pagal juos. Jiems nelaimės sutrukdo įgyvendinti šį troškimą, todėl jie sako, kad problemos yra blogai.
Pavyzdžiui Tibeto jogoje nelaimės yra aukščiausias mokytojas. Ir nelaimės yra sveikintinas reiškinys. Per jas atsiveria durys į naują, jos formuoja žmogų, vysto naujas savybes.


Panašiai tai nusako mintys apie sielos amžių: kuo siela jaunesnė tuo labiau įsižeidžia. Senai sielai NESĖKMĖ lygiai taip pat vertinga kaip ir SĖKMĖ.

Bet, Vanduo, sekanti mintis man sukelia prieštarą:

QUOTE(Vanduo @ 2008 05 12, 14:10)
Kalbant apie pusiausvyrą neretai žmogus supranta šią sąvoką stereotipiškai, kad gyvenime turi būti juodo ir balto, džiaugsmo ir kančios.
Pusiausvyra ir yra menas neįkristi į šias patologines būsenas!
O jeigu jau papuolei, tai sugebėti ilgai neužsibūti, atstatyti prarastą harmoniją. Štai šioje vietoje "asmeninė užpumpuota nuomonė" gali tapti spąstais, didžiule kliūtimi...


NESĖKMĖ=SĖKMĖ. JUODA=BALTA. Be vieno nėra kito. Tai kaip gi bus pusiausvyra? Kaip patirsi pusiausvyrą nesuvokdamas, kad dvi priešybės traukia viena kitą, tarsi persipina, jungiasi viena kitoje, taip ir sudarydamos pusiausvyrą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paragintoji: 14 gegužės 2008 - 01:11
QUOTE(Paragintoji @ 2008 05 14, 02:06)
NESĖKMĖ=SĖKMĖ. JUODA=BALTA. Be vieno nėra kito.

Viename interviu Tėvas Stanislovas pasakė: „Žmogui ištisai patirti vien džiaugsmą ir laimę yra sunku, lengviau, kai į tai įsiterpia šiek tiek liūdesio ir skausmo. Atsiranda pusiausvyra. Kai yra per daug gerai, tai jau negerai. Kiekvienoje taurėje turi būti ir kartumo lašas“.
Pritariu toms mintims drinks_cheers.gif

Atsakyti
QUOTE(Paragintoji @ 2008 05 14, 02:06)
NESĖKMĖ=SĖKMĖ. JUODA=BALTA. Be vieno nėra kito. Tai kaip gi bus pusiausvyra? Kaip patirsi pusiausvyrą nesuvokdamas, kad dvi priešybės traukia viena kitą, tarsi persipina, jungiasi viena kitoje, taip ir sudarydamos pusiausvyrą.

Nepamirškite, kad viskas vyksta laike, t.y. cikliškai. Monados simbolio esmė tame, kad harmonija išlieka dėl to, kad viskas juda, keičiasi, didėja-mažėja, taip ir susidaro harmonija. Yra net nustatyti konkretūs cikliškumai žmogaus gyvenime, santykiuose, gamtoje (metų laikai) ir t.t.
Gal todėl kartais sakome - jis "užsiciklino", t.y. įstrigo laike, dėl to atsiranda probemos, žmogus negali rasti išeities, nes laikosi įsikibęs kažko, nesvarbu juodo ar balto. Manau, apie tai ir kalbėjo tėvas Stanislovas.
Atsakyti
QUOTE(Paragintoji @ 2008 05 14, 01:06)
Bet, Vanduo, sekanti mintis man sukelia prieštarą:
NESĖKMĖ=SĖKMĖ. JUODA=BALTA. Be vieno nėra kito. Tai kaip gi bus pusiausvyra? Kaip patirsi pusiausvyrą nesuvokdamas, kad dvi priešybės traukia viena kitą, tarsi persipina, jungiasi viena kitoje, taip ir sudarydamos pusiausvyrą.


Gamtoje yra metų laikai, o žmoguje besikeičiančių būsenų įvairovė. Argi jus galite pasakyti apie savo gyvenimą, kad jis tik juodas arba baltas? Yra išgyvenimų įvairovė. Tą įvairovę dar galima sulyginti su spalvomis. O , kad tėra tik juoda ir balta tai čia jau protas jums diktuoja. Jame yra tik pliusas ir minusas, jo visos variacijos tik tarp dviejų polių. Bet mes esame visuomet kažkokioje konkrečioje būsenoje. Tą būsena turi konkretų savo turinį ir mes negalėtume taip primityviai pasakyti, kad tas turinys juodas arba baltas. Bet protas ima tą visą išgyvenimų įvairovę ir suprimityvina atrūšiuodamas tik į juoda ir balta. Realybėje nėra tokio dalyko kaip tik juoda ir balta yra konkrečios įvairios spalvos. O tik juoda ir balta tėra tik prote. Kas pagal mano protą bus balta, o kas ne pagal jį bus juoda. Jeigu atsitiko įvykis ne taip kaip suplanavo protas, tuomet juoda(nelaimė), o jei viskas pagal mano protą tuomet balta. Todėl tarp juodo ir balto gyventi gali nebent tik visiški proto vergai.
Ten kur yra būsenų įvairovė atsiranda tema apie harmoniją. Išlaikyti pusiausvyrą tarp tos įvairovės bus menas išlaikyti harmoniją...

(Na va, kol rašiau nepastebėjau kaip Jolčikas parašė pirmiau už mane. Manau mes papildėm vienas kitą.) smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vanduo: 14 gegužės 2008 - 09:04
baikit jus - visa ta juoda/balta, gerai/blogai yra tik iliuzija. o juk dar priklausuo nuo to su kuo lyginsim. tau blogai? pagalvok, gal afrikoje mirstanciam is bado ciabuviui dar blogiau wink.gif tau gerai? o juk yra tiek zmoniu, kuriems dar geriau. kalbant apie pacias emocijas - juk bloga savijauta ir yra bloga, o gera yra gera, nesvarbu kiek savijautos gradaciju yra - pradedant nuo siek tik blogai iki visiskai x!@#$%i. o tam, kad islaikyti pusiausvyra yra daugybe metodu - kad ir dzin meistru kultivuojams principas buti cia ir dabar biggrin.gif
Atsakyti
Gal kam irgi patiks straipsnis
http://test.svs.lt/?...;Article(3736);
Atsakyti
QUOTE(arpos @ 2008 05 14, 14:00)

Tikrai straipsnyje dieviška išmintis thumbup.gif Esmė tokia paprasta, o mes dažnai knisamės per giliai...
"Be perstojo klausinėjau savęs: ką man daryti, kaip turiu elgtis, kaip gyventi, kad jausčiau palaimą? Ir pagaliau jis, dievas, leido man suvokti: būk savimi, būk tokia tiesa, kokia esi, ir daugiau nieko. Aš pats viską darysiu, ir rašysiu savo žodžius, ir įspausiu juos į tavo gyvenimo lapą."
Svarbiausia būti savimi, atsipalaiduoti, pasitikėti Dievu. Rodos, tai taip paprasta, bet retai pavyksta taip gyvent. Aš noriu! biggrin.gif
Atsakyti
Kaip smagu, kad patiko...Aš kai perskaičiau, supratau, kad apie mano vidinę būseną kalbama, o prieš metus nebūčiau supratus, ką norima tuo pasakyti smile.gif
Taigi kartais skaitau postus, bet dar nebūnu pakankamai subrendusi tai priimti ir suprasti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arpos: 14 gegužės 2008 - 14:04