Įkraunama...
Įkraunama...

Tik pakeičiau darbą ir sužinojau, kad nėščia!

Aciu, mergaites 4u.gif Jusu zodziai mane apramino smile.gif
Man ryte buvo toks sokas, kad nemoku zodziais apsakyti.
As taip sunkiai ryzausi pakeisti darba (vis tikejausi ramiai sulaukti dekretiniu senajame darbe...), pagaliau ryzausi siai avantiurai ir tos taip lauktos testo 2 juosteles mane visiskai ismuse is veziu... doh.gif
Paskaiciau jusu mintis, pakalbejau su vyru, mama, draugemis ir aprimau. Tiesiog zinau atveju, kai nestukes darbdaviai "savo noru" isleidzia "atostogu" ir issigandau doh.gif
Siaip, man vis dar nesitiki, kad as pasikeiciau..., kad manyje kazkas uzsimezge ir ima pamazu augti rolleyes.gif wub.gif
Atsakyti
mamyte, dziaukis pilvuku ir dirbk sau ramiausiai. pamenu, suplanavom mes irgi maziu, nesigavo irgi iskart. o tuo tarpu mane turejo idarbinti, ten kur atlikinejau praktika. kadangi suzinojau, kad laukiuosi, nejaugi sakysi tai busimam darbdaviui, tai ir nutylejau. kai formino dokumentus, mano zmogiukui jau ejo 6 savaitele.as zinojau, kad ten jokiu perspektyvu nebus, todel jauciausi drasiai, zinojau, kad viskas bus gerai. kai atejo laikas iseit dekretiniu, administratore viska pranese direktorei,o jai tai buvo maloni staigmena. mano pilvukas buvo mazuliukas,todel jo nesimate po chalatu, o ir nebutina cia visiems skelbt.palauk kada pasibaigs bandomasis laikotarpis, tada jau taves negales atleist, nes tave gina istatymai. jei klaus, kodel taip slepei, atsakyk, kad laikaisi prietaru, kadd iki tam tikro laikotarpio(iki12 savaites ar kol prades matytis pilvukas) niekam nesakei. manau supras, nes nieko negales padaryt
P.S. beje nuojauta manes neapgavo, kai jau pagimdziau maziu,kai jam jau buvo 9 men, ji mane norejo bet kokia kaina paliuosuot is darbo, bet pasidomejus savo teisem, pateikiau prasyma, kad vaikuti auginsiu iki 3 metuku, o i ta darba daugiau koju nekelsiu, nes direktorei truputi zmoniskumo nepatrukdytu.
dziaukis motinyste, viskas bus gerai thumbup.gif
Atsakyti
Truputi nerimauju kaip man reikes slepti nestuma - mano darbe privalomas grieztas kostiumelis. Kai ims visos sagos brasketi ir kelnes neuzsisegti - visiems pasidarys aisku. Gal verta sportuoti pradeti, kad per stipriai nesustoreciau? Kaip patartumete sportuoti? Ar galima begioti, pilvo presa daryti ir pan?
Gal kvailai mano klausimas skamba tongue.gif Kiek jus priaugote per pirmus 3 menesius?
Mane jau pradeda pykinti rytais... Ka darote, kad maziau pykintu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ciburaska: 10 gegužės 2005 - 08:04
QUOTE(ciburaska @ 2005 05 10, 09:01)
Truputi nerimauju kaip man reikes slepti nestuma - mano darbe privalomas grieztas kostiumelis. Kai ims visos sagos brasketi ir kelnes neuzsisegti - visiems pasidarys aisku. Gal verta sportuoti pradeti, kad per stipriai nesustoreciau? Kaip patartumete sportuoti? Ar galima begioti, pilvo presa daryti ir pan?
Gal kvailai mano klausimas skamba  tongue.gif  Kiek jus priaugote per pirmus  3 menesius?
Mane jau pradeda pykinti rytais... Ka darote, kad maziau pykintu?

nejaugi negalima truputeli pasitaisyt(as taip butent pasakiau, kai mano direktore pamate mane su prasegtu chalatu, nes sis jau nebesusisege. sako , kad chalata reik uzsisegt, o as jai_tai kad pasitaisiau po ziemos, rubai ankstoki pasidare ir viskas. tada jau buvo 5 menuo berods) paprasciausiai teks pirkt specialiu kostiumeliu nesciosioms, o kol telpi i iprasta, nesiok toki.jei anksciau nesi sportavusi, dabar staigiai pradet irgi nerekomenduojama, nes galesi pakenkt sau ir mazuliukui, nebent pradetum lankyt manksta nesciosioms, bet ir tai daba truputeli atidek, kai nustos pykint, pasijusi energinga, tada ir baseinas ne pro sali butu, bet apie sporta turi pasitart su savo gydytoju smile.gif .zinok ne visos storeja, kaip isivaizduoji(as irgi taip maniau). man dzinsai eme nesusisegt 4-5men, manau, kad kai tau bus tiek laiko, tu jau dirbsi rimtai(nebandomam laikotarpy), be to yra graziu svarkeliu kurie nebutinai turibut aptempti , tavo auganti grazu pilvuka pasleps iki 5-6 men, o tada jau taves nieks negales isvaryt. per pirmus 3 men as sveriau 52 kg(tai yra mano iprastas svoris ir dabar). del pykinimo patarsiu viena dalyka, mane pykindavo nuo vitaminu nesciosioms, nes s geriau ant tuscio skrandzio, reik butinai ka nors uzvalgyt, pvz ko tu noretum. . sleikstulys dazniausiai irgi praeina iki 12 savaites, man praejo anksciau. kai jis baigesi, enrgijos turejau tarsi eiciau kalnu versti. pamatysi ir tau taip bus. nesijaudink, juk siais laikais viska pataisyt galima. beje, kiek jau mazam pilvelio gyventojui savaiteliu? nestuke.gif
Atsakyti
Labas, mano padėtis buvo labai panaši, aš keičiau darbovietes ir gavosi taip kad atėjau jau nėsčia į naują darbą nestuke.gif .
Visu pirma neklausyk nieko, kad tave negali atleisti , visu antra darbdavis žiūrės kas apsimoka jam, ir jeigu tavo nėštumas jam nostolingas tave tiesiog atleis ir neteksi galimybės turėti motynistės pašalpą.
Tau reikės gydytojo pažymos kur parašyta, kad esi nėsčia ir tą pažymą netiesiog atiduoti darbdaviui (darbdavis galės ją išmesti ir nekaip neįrodysi kad atidavėi jam), o užregistruoti savo darbovietės raštineje ir būtinai paimk sau kopija ir tik tada tave negalės atleisti kitu atvėju, darbdavis padarys tai kas naudingiausia jam (nebent tavo darbdavis labai, labai geras žmogus), ir apie joki žmogiškumą bei gailėsti nėščiai moteriai net nesvajok.
Linkiu sėkmės, tik butinai užregistrok savo pažymą!!!
Atsakyti
QUOTE(J&J @ 2005 05 10, 21:31)
Labas, mano padėtis buvo labai panaši, aš keičiau darbovietes ir gavosi taip kad atėjau jau nėsčia į naują darbą nestuke.gif .
Visu pirma neklausyk nieko, kad tave negali atleisti , visu antra darbdavis žiūrės kas apsimoka jam, ir jeigu tavo nėštumas jam nostolingas tave tiesiog atleis ir neteksi galimybės turėti motynistės pašalpą.
Tau reikės gydytojo pažymos kur parašyta, kad esi nėsčia ir tą pažymą netiesiog atiduoti darbdaviui (darbdavis galės ją išmesti ir nekaip neįrodysi kad atidavėi jam), o užregistruoti savo darbovietės raštineje ir būtinai paimk sau kopija ir tik tada tave negalės atleisti kitu atvėju, darbdavis padarys tai kas naudingiausia jam (nebent tavo darbdavis labai, labai geras žmogus), ir apie joki žmogiškumą bei gailėsti nėščiai moteriai net nesvajok.
Linkiu sėkmės, tik butinai užregistrok savo pažymą!!!

manau mane butu irgi isvare, jei suzinotu anksciau, kad laukiuosi. taciau suzinojo tada, kai man jau uz keliu sav iseit i dekretines. imanoma apeit istatymus, bet kai jau dirbi nebandomajam laikotarpy-tikrai butu sudetinga, nes kiek zinau, kad yra istatymai, kurie gina \lietuvos mamas. Sutinku su J&J, kuo daugiau viska darysi oficialiai, shefas tures maziau galimybiu tave paliuosuot. as tai jokiu pazymu nepristatinejau, nes nenorejau, kad dirike suzinotu ir man pakenktu(bo ji ziauriai suktas zmogus doh.gif )
Atsakyti
siaip tai nera skirtumo dirbi tu banduomuoju, ar jau esi pilnai priimta i darba. Nuo to momento, kai pateiki pazyma apie nestuma, taves atleisti nebegalima, nebent del tavo kaltes, bet ir tai sunkiai. O pazyma apie nestuma galima gauti is gydytojos jau ir per pirmaji apsilankyma.
Atsakyti
QUOTE(ciburaska @ 2005 05 10, 09:01)
Mane jau pradeda pykinti rytais... Ka darote, kad maziau pykintu?

Per pirmus 3 mėnesius nepriaugau nieko, o per pirmus 2 da ir nukritau ....Ale vat vėmiau tai... blush2.gif apie jokius darbus net pagalvot nepavyko ....Išėjo, kaip išėjo...Bet vaikai verti visų pasaulio aukų (tokia čia ir auka rolleyes.gif )...Nius ir pragyvenom..nei rūbeliam , nei maistui nei žaislam kažkaip nepritrūko...ale gal pas tave viskas dar ir su darbu visai neblogai susiklostys mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(J&J @ 2005 05 10, 20:31)
Labas, mano padėtis buvo labai panaši, aš keičiau darbovietes ir gavosi taip kad atėjau jau nėsčia į naują darbą nestuke.gif .
Visu pirma neklausyk nieko, kad tave negali atleisti , visu antra darbdavis žiūrės kas apsimoka jam, ir jeigu tavo nėštumas jam nostolingas tave tiesiog atleis ir neteksi galimybės turėti motynistės pašalpą.
Tau reikės gydytojo pažymos kur parašyta, kad esi nėsčia ir tą pažymą netiesiog atiduoti darbdaviui (darbdavis galės ją išmesti ir nekaip neįrodysi kad atidavėi jam), o užregistruoti savo darbovietės raštineje ir būtinai paimk sau kopija ir tik tada tave negalės atleisti kitu atvėju, darbdavis padarys tai kas naudingiausia jam (nebent tavo darbdavis labai, labai geras žmogus), ir apie joki žmogiškumą bei gailėsti nėščiai moteriai net nesvajok.
Linkiu sėkmės, tik butinai užregistrok savo pažymą!!!

Tai man geriau nieko nesakyti kol tik galiu ar kaip (ne po bandomajo, o dar veliau)? doh.gif verysad.gif
Kada geriausia ta pazyma nesti? Kai jau ims pilvukas lysti ar kaip? Ir kopija pasidaryti iraso, kad mano pazyma uzregistruota?
Nu gal durnai kalusineju, bet noriu viska is anksto gerai issiaiskinti g.gif

Dar klausimas... Kas jei mane atleidzia is darbo, pradirbus, sakysim, tris, keturis ar maziau menesiu? Kaip tada su motinystes ir vaiko prieziuros pasalpa? As iki darbo pakeitimo nepertraukiamai dirbau beveik 4 metus.

QUOTE(Silvute @ 2005 05 11, 07:22)
siaip tai nera skirtumo dirbi tu banduomuoju, ar jau esi pilnai priimta i darba. Nuo to momento, kai pateiki pazyma apie nestuma, taves atleisti nebegalima, nebent del tavo kaltes, bet ir tai sunkiai. O pazyma apie nestuma galima gauti is gydytojos jau ir per pirmaji apsilankyma.

Labai tikiuosi, kad mano darbdavys bus supratingas... Siap valdzia visai faina nors griezta, bet neaisku kaip priims tokia naujiena doh.gif
O toje pazymoje bus nurodyta kiek laiko nestumui?

QUOTE(Karbynė @ 2005 05 11, 07:37)
ale gal pas tave viskas dar ir su darbu visai neblogai susiklostys

Kad tik tavo zodziai eitu tiesiai Devui i ausi... rolleyes.gif


Atsakyti
Nesuprantu ko čia tave taip prigąsdino blink.gif
Neklausyk tokių nesąmonių jokiu būdu schmoll.gif
Nuo tada kai pateiksi pažymą, tavęs atleisti nebegalės ir tau nereikės nieko įrodinėti - čia darbdavio pareiga būtų įrodyti, kad nežinojo mirksiukas.gif

Svarbiausia nesijaudink ir viskas bus OK mirksiukas.gif

Man labai panašiai atsitiko, kai pakeičiau darbą, po poros mėnesių pastojau smile.gif
kai darbdavys sužinojo, liepė išeiti doh.gif
aš prašymo išeiti nerašiau, o pasiėmiau biuletenį, kad nereiktų su juo kovoti ir nervų darbe gadinti. dabar reikės taip pratempti iki dekretinių.. nėščiai tai problemų nesudaro schmoll.gif

bet ne visi darbdaviai tokie gyvuliai ir tau gal taip neatsitiks, kiek žinau, kiti labai normaliai reaguoja į tokius dalykus smile.gif

o dėl pinigėlių, tai dar nežinau tiksliai, bet man atrodo, kad jei biuleteny prabūni iki dekretinių, tai skaičiuoja nuo ketvirčio atgal (vienas ketvirtis man turėtų skaičiuotis nuo praeitos darbovietės).

Sėkmės ir nesinervink 4u.gif
Atsakyti
Žinoma galima tikėtis, kad tavo darbdavys yra labai geras ir taves neatleis,tą patį visi sakydavo ir man (tie kas nieko neišmanė).Pažymą gali pateikti kada pati jausi geriausia tai padaryti, bet neužmiršk "ylos maiše ilgai nepaslėpsi" ir neduok dievę darbdavys apie tavo nėštumą sužinos ne iš tavęs, o kuo greičiau paduosi tuo ramiau bus tau, nes jau po to taves nieks neatleis.
O man buvo taip, nėščia tapau per bandomają laikotarpi ir visi "išmanėliai" sakydavo nesijaudink viskas bus gerai, taves negali atleisti ir t.t. Aš kaip durnė tuo ir patikėjau, po 2,5 mėn. laikotarpio apie savo nėštumą pranešiau pesonalo vadovei irgi norėjau be jokių oficialių raštų, tiesiog galvojau apie darbdavio žmogiškumą. Tai va penkatadienį ateina mano personalo vadovė ir įteikia man raštą kur parašyta kad aš esu atleidžiama iš darbo pagal 107 straipsni t.y. "nepatenkinti mano išbandymo laikotarpio rezultatais".Bet pati padavė man šį raštą motyvuodama tuo, kad įmonei neapsimoka laikyti mane nėsčia ir t.t. O šis atleidymas reikštu, kad aš ne tik turėsiu straipsnį savo knygelėje, bet ir netenku galimybės turėti motinystės pašalpą nors esu dirbusi virš 3 metų be pertraukos (kitoje įmonėje). Dar blogaiu, buvo tai kad raštą man įteikė penktadienį vakare, o atleidimas įsigalioja po 3 dienų,tai va šeštadienį ir sekmadieni aš nieko negalėjau padaryti, nes visos valstybinės įstaigos kur galėčiau pasikonsultuoti nedirbo. Žinok tai buvo siaubingiausios dvi dienos per visa mano nėštumą kai nežinai ką daryti ir negali nieko padaryti.To niekam nepalinkėčiau nei tiesiog dirbantiems, nei tuo labiau nėščiai moteriai tokiu išgyvenimu.
Jokiu būdu aš negasdinu ir tikiosi kad tavo atvejis bus žymiai paprastesnis ir viskas bus gerai. Nes mano padėtį komplekavo dar tai kas aš esu vadovė ir jeigu metams išeinu motynistės atostogams tai darbdaviams atsiranda tam tikrų problemų.Žodžiu kiekvieno atvėjis yra individualus, bet noriu palinkėti tik tiek, kad niekam netektų išgyventi to ką teko man per tas dvi dienos.O viskas baigėsi laimingai pažymą užregistravau pirmadienį ir manęs negalėjo jau atleisti. O darbdavių aš visai nekaltinu kiekvienas daro tai kas jam naudingaiusia.
Sėkmės.
Atsakyti
Suprantama, kad kiekvienas galvoja apie savo nauda unsure.gif
Kai pagalvoju, kad buciau tik nors 2 sav anksciau suzinojusi apie nestuke.gif , buciau sau ramiai sedejusi senajame savo darbe iki pat dekreto ir nesukus sau smegenu... Matyt, taip buvo lemta... unsure.gif doh.gif
Aciu, mergaites, uz jusu istorijas, patarimus ir SVARBIAUSIA palaikyma.
Atsakyti