Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė ar darželis

Na mano atvėju- geriau lopšelis negu auklė. Nenoriu kad po namus trintųsi svetimas žmogus, viską tyrinėtų čiupinėtų. Be to ir vietos vieno kambario bute nefontanai. Sėdėtų kokia suvaikėjus nupezus bobutė tarp keturių sienų. Kiemas pas mus-asfaltuota aikštelė. Norint kur toliau išeit- reik įveikti dieliausią kalną, tad senam žmogui gali būt ne pagal jėgas. Kaimynai turėjo jauną auklę, bet ir ta kiauras dienas namie sėdėjo, o kartais išeidavo ant to asfalto su vaiku pastoviniuot. Bernas augo visai laukinis, nes mūsų kieme daugiau nei vieno tokio amžiaus vaiko. Net mano mažylės jis bijojo. Sutikčiau tik su jauna aukle, su spec. pedagoginiu išsilavinimu- bet tai man ne pagal kišenę....kažkaip bijo mano mergina senų susiraukšlėjusių žmonių, o ir man pačiai ne prie dūšios. Ką gero gali išmokint mano vaiką bobulė, kuri visą gyvenimą fabrike prie staklių praleido. Mokinu, lavinu savo mergytę, tad nenoriu kad viskas nueitų perniek. Dažnai stebiu auklių sambūrius sereikiškėse- tai kraupstu nuo tų bobulių bukumo ir elgesio su vaikais.
užrašiau saviškę į lopšelį, nes:
1.ten daugiau vietos bėgiot.
2.daržely didelis apželdintas kiemas
3. išmoks bendraut su kitais vaikais
4.aukllėtojos jaunos ir baigusios pedagoginį
5,tris kart per savaite muzikinis lavinimas
6. kas rytą sportas sporto salėj
7.piešimo ir lipdymo pamokėlės.
Atsakyti
QUOTE (lengvute @ 2004 02 25, 12:01)
maniškė ėjo darželin nuo 1,8m. ir buvo gerai wink.gif , ką imti naują auklę, gal geriau į darželį, nebent kokia tavo mama ar kiti artimieji gali tuos keletą mėn. pabūti, šiaip aš apskritai už darželius, o ne už aukles.

Pritariu 100%
As balandzio men. jau leisiu i darzeli. Bus beveik 2 metukai smile.gif
Atsakyti
As irgi Voblos nuomone palaikau... Ir argumentai tie patys biggrin.gif Tai vat.

O darzely vaikai is tiesu pradeda sirgt labiau, nes susiduria su naujais mikrobais, tuo ten mikroklimatu ar kaip ten intelektualiai issireikst rolleyes.gif Tas sirgimas buna mazdaug menesi - pusantro, paskui organizmas apsipranta ir sirgimai pasibaigia... Siaip cia man pediatre isaiskino, ir mano vyresnelio atveju - pasiteisino.


Atsakyti
QUOTE (Jurga @ 2004 02 25, 12:57)
na mes irgi siomis dienomis sprendem sita pacia dilema. Maniskei dabara1 m. ir 6 men. Pasirinkom darzeli. keliaus nuo pirmadienio... rolleyes.gif
Manau, vaikai i darzeli nueja pradeda sirgti del to, kad jiems stresas issiskyrus su mama. Tai ar 1,5 ar 2 ar 3 m. - vis tiek pradzioj daugiau ar maziau nervuosis vaikas, ir del to gali pasirgt. Na cia as apie saviske galvodama taip rasau.
Aisku, prisideda ir vaikiskos uzkreciamos ligos. Na, bet jas persirgti irgi reikia.
Aukle brangiai kainuoja. Be to, tai svetimas zmogus ir prie jos vaikui irgi reiktu pratintis. Ir as maziau pasitikiu nepazistama aukle nei darzeliu.
O darzelyje vaikas bendraus su kolektyvu, mokysis is kitu vaiku daug ko... Manau tai naudinga. smile.gif

Na labai smalsu Jurga parasyk kita savaite kaip jums sekasi.
Atsakyti
jooo... bijau kad bus taip, kad mamyte sedes darbe ir nervuosis, kaip tam vaikui darzely sad.gif ir ne darbas bus galvoj...
As visaip stengiuosi save ramiai nuteikti, kad nesinervinciau, nes maniske labai greit tai pajaucia ir tada tai ju tikrai sunku bus jai eit i darzeli. Jei mamyte jauciasi ramiai ir uztkrintai - tai ir vaikui zymiai lengviau.
Is tkruju, tai man atodo, kad labai idomu turetu buti eiti i lopseli. nu bet tas nerimas ir abejones vis tiek islenda. mad.gif Tokia jau as esu dry.gif

Gal turit patrimu kokia saviitaiga mamytei uzsiimti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE (vobla @ 2004 02 25, 13:22)

užrašiau saviškę į lopšelį, nes:
1.ten daugiau vietos bėgiot.
2.daržely didelis apželdintas kiemas
3. išmoks bendraut su kitais vaikais
4.aukllėtojos jaunos ir baigusios pedagoginį
5,tris kart per savaite muzikinis lavinimas
6. kas rytą sportas sporto salėj
7.piešimo ir lipdymo pamokėlės.

dar papildyciau:
8.savarankiskumo ugdymas
9.bendravimo igudziai
10.kolektyvine veikla
11.ismoks kalbeti
12.ismoks valgyti
13.GAL BUT prades geriau valgyti,kai matys kaip kiti vaikai valgo(mano nevalgiuke)
na va cia taikiau saviskei,nes dar neiko nekalba,tad galvoju gal darzelyje pramoktu g.gif
Papildyta @ [mergetime]1077727226[/mergetime]
as,bet labiau mano vyras yra GRIEZTAI pries bet kokias aukles,siuo metu kai dirbu,vyras isiprasineja is darbo,kad pats galetu pabuti su vaiku,ir pamigdo ir pamaitina,ir visai gerai gaunasi thumbup.gif ,o ka darysi,pats aukles nenorejo,sako jau geriau as pats pemperius keisiu ir subiniuka plausiu,bet svetimam zmogui tikrai nepatikesiu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (Jurga @ 2004 02 25, 16:31)
jooo... bijau kad bus taip, kad mamyte sedes darbe ir nervuosis, kaip tam vaikui darzely sad.gif ir ne darbas bus galvoj...
As visaip stengiuosi save ramiai nuteikti, kad nesinervinciau, nes maniske labai greit tai pajaucia ir tada tai ju tikrai sunku bus jai eit i darzeli. Jei mamyte jauciasi ramiai ir uztkrintai - tai ir vaikui zymiai lengviau.
Is tkruju, tai man atodo, kad labai idomu turetu buti eiti i lopseli. nu bet tas nerimas ir abejones vis tiek islenda. mad.gif Tokia jau as esu dry.gif

Gal turit patrimu kokia saviitaiga mamytei uzsiimti? smile.gif

Nuraminti save pades, nebent galvojimas, kad gi niekam blogo neatsitiko, tai neatsitiks ir tavajam, sako jau po 5 min. vaikutis uzsizaidzia ir pasimirsta ta mamyte.
O tai tu pirma savaite kartu darzelyje nepabusi, zinau, kad pirmas dieneles leidzia ir mamytem pabuti, kartu, kad vaikuciui smagiau butu clap.gif soske.gif
Atsakyti
QUOTE (Lola @ 2004 02 25, 19:12)

O tai tu pirma savaite kartu darzelyje nepabusi, zinau, kad pirmas dieneles leidzia ir mamytem pabuti, kartu, kad vaikuciui smagiau butu clap.gif soske.gif

nepabusiu, nes idarba eisiu sad.gif su mielu noru lopselinuke pabuciau...
Atsakyti
QUOTE (Jurga @ 2004 02 25, 14:31)
jooo... bijau kad bus taip, kad mamyte sedes darbe ir nervuosis, kaip tam vaikui darzely sad.gif ir ne darbas bus galvoj...

Lygiai taip pat nervuočiaus ir auklei palikus. Tik paliekant su aukle teks stresą patirt du kart- pirmą kartą nervuočiaus auklei palikus, o po metų ar dviejų vėl iš naujo-į lopšelį leisdama. O čia per vieną kartą-bac ir vsio...
Atsakyti
QUOTE (vobla @ 2004 02 26, 10:02)
Lygiai taip pat nervuočiaus ir auklei palikus. Tik paliekant su aukle teks stresą patirt du kart- pirmą kartą nervuočiaus auklei palikus, o po metų ar dviejų vėl iš naujo-į lopšelį leisdama. O čia per vieną kartą-bac ir vsio...

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
As savo maziu nuo 3 men. nesdavau pas aukle, o nuo 1,5 metuku lankom lopseli. Pas aukle jam buvo tikrai gerai - ir priziuretas, ir jauki namu aplinka, ir demesio daug. Bet siek tiek paaugus, tai tikrai lopselis geriau. Cia su jais labai kryptingai uzsiimineja, lavina, veda muzikos pamokeles, eina kasdien pasivaikscioti, organizuoja visokias progines sventes ir t.t. O pas aukle, tik tiek, kad prieziuroje visa laika.
Tiesa, pas aukle jis nesirgo nei karto, o lankant lopseli jau keleta kartu turejom virusinius persisaldymo susirgimus. Bet juk ir medikai sako, kad tai nera labai blogai. Kiekviena vaikysteje persirgta liga savotiskai stiprina imunine sistema.
Atsakyti
Pagrindinis psichologų argumentas, dėl ko reikėtų vaiką vesti į darželį nuo trijų - jo asmenybės vystymasis. Teigiama, kad iki trejų vaikas turi pabūti egoistas - pats mylimiausias, gudriausias ir nepriekaištingas. Dėl to kartais trimečiui sunku priprasti darželyje - jis nori, kad ši patogi padėtis tęstųsi rolleyes.gif .
Anksti leisdami vaikutį į lopšelį nepamirškite pasitarti su pediatru. Ypač svarbu, ar spėjote "susirinkti" būtiniausius skiepus.
Ir auklėtoją rinkitės ne mažiau rimtai nei auklę. Dėl vaiko lavinimo - šauni auklė gali skirti visą savo dėmesį jam vienam ir suteikti jam daug daugiau nei darželyje, prasta auklė ar auklėtoja - ne tik nelavinti, bet ir pakenkti, pvz., gąsdinti, daryti kitas auklėjimo klaidas. O pakankamai žinių gali turėti ar gauti ne tik pedagoginį pabaigusi auklė, juo labiau, kad ankstyvajam vaikų ugdymui (nuo pusės iki trejų metukų) pedagoginiame kol kas skiriama mažokai dėmesio ir lopšelio grupėse lavinimas priklauso tik nuo pačios auklėtojos.
Kad ir kaip apsispręstumėte, sėkmės Jūsų mažyliams!
Atsakyti