Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė ar darželis

QUOTE (catina @ 2004 02 27, 07:13)
As savo maziu nuo 3 men. nesdavau pas aukle, o nuo 1,5 metuku lankom lopseli. Pas aukle jam buvo tikrai gerai - ir priziuretas, ir jauki namu aplinka, ir demesio daug. Bet siek tiek paaugus, tai tikrai lopselis geriau. Cia su jais labai kryptingai uzsiimineja, lavina, veda muzikos pamokeles, eina kasdien pasivaikscioti, organizuoja visokias progines sventes ir t.t. O pas aukle, tik tiek, kad prieziuroje visa laika.
Tiesa, pas aukle jis nesirgo nei karto, o lankant lopseli jau keleta kartu turejom virusinius persisaldymo susirgimus. Bet juk ir medikai sako, kad tai nera labai blogai. Kiekviena vaikysteje persirgta liga savotiskai stiprina imunine sistema.

Pas mumi visiskai identiska situacija. Nuo 4 men su aukle. jokiu ligu ir problemu. Pirma karta nuvedem i darzeli 15 menesiu. Vaikas klykdavo paliekamas iki pamelynavimo. Po to susirgo taip, kad teko dar 3 menesiam samdyt aukle. 18 menesiu vel pabandem eiti i ta pati darzeli ir ivyko stebuklas: vaikas rytais stovi prie duru, kad tik greiciau eitumeme pas vaikus... Po keliu menesiu pastebejau, kad vaikas padare labai dideli suoli vystymesi: pagerejo kalba, savarankiskai eme save aptarnauti, labiau klauso ir drasiau bendrauja su nepazistamais vaikais. Negaliu atsidziaugti. Tiesa is darzelio karts nuo karto parsinesa slogas ir kosiulius, bet ne chroniskai, tai net nekreipiu demesio.
Atsakyti
Įkišiu ir aš savo trigrašį... rolleyes.gif Catina, pirmiausia paprieštarausiu tavo teiginiui, kad kiekviena persirgta liga stiprina imunitetą-jau greičiau atvirkščiai wink.gif ypač virusai visokie... ir kiek žinau, iki 3metų tas imunitetas tik dar formuojasi ir jam mažiausiai reikia tų ligų...
dėl to kad auklėtojos atidaro langus, kad mažiau vaikų būtų-irgi suabejočiau, nes pati dirbau darželyje ir patikėkit, nesusidūriau nei su viena tokia auklėtoja ar šeimininke, kuri stengtųsi sušaldyti vaikus-greičiau jau atvirkščiai-net ir lauke stebėdavo ar nesušalę, o jei tėvai žiopliai neaprengdavo kaip reikiant-tai ir į lauką neišvesdavo to vaiko...
Kad vaikai pradėję lankyti darželį dažniau serga-faktas, bet kol adaptuojasi ir jei tėvai neatveda tik apgydyto vaiko, po ko jis sėkmingai nepasveikęs iki galo vėl atkrenta arba dar užkrečia ir kitus.
Ir visgi aš bent jau linkusi už tai, kad vaikas iki 3m sėdėtų namie, žinoma jei tik yra tokios galimybės, o nuo trejų jau galima ir į daržą... tačiau galimybės yra nevienodos, o ir auklė-tai kaip aukso puodas loterijoj...kiek paskaitau, tai tą puodą išlošti irgi daug pastangų reik.... g.gif ir ko gero gal net baisiau, nei palikti darželyje... g.gif
Atsakyti
Turesiu gryzt i darba kai mano vaikui bus 1,6 men...darzelis ar aukle man neduoda ramybes jau ilgai...problema ta,kad vaikas uzdaras,jautrus, bijo kitu vaiku (mano pratinimai prie vaiku kol kas bevaisiai), islepintas ( pats tamsta ma mos pamaitinamas-net buteliuko nemoka pasilaikyti)...bet didziausias argumentas aukles labui- alergiskas daugeliui maisto produktu- zodziu maistas tik spec.mamos gamyba...kol kas vaikas du kart savaiteje buna su seneliu po 3 val ir jam buna viskas ok,bet...labai jau turiu pasistengti nusukti uodega ir "pabegti" nuo vaiko-nes jis pasilikti savanoriskai nenori....Manau vaikui mazesne trauma buti svetimoj vietoj su svetimais zmonem (darzelyje) nei savo namie su svetimu zmogum pvz.aukle...
Atsakyti
Aš tai labiau pasitikiu darželiu, nei aukle. Argumentai jau ankščiau išsakyti-man belieka tik pritart.
Atsakyti
Tik uz darzeli !!! smile.gif
Atsakyti
Galiu pasidalinti tik savo patirtimi- nuo 5 dienos samdėm auklę pusei dienos (stdentavau),tai per 2 metus pakeitėm bene 5 dėl įvairiausių priežaščių ( ir per pažįstamus rastų ir iš agentūros). Į darželį pradėjo eiti beveik 2 metų, dabar jau antrokė. Pirmą pusmetį sirgo tikrai daugiau nei prieš tai (manau, kad vis dėlto tai priežiūros klausimas, nes prieš tai gyvenom studentiškam šeimyniniame bendrabūtyje,kur virusų pakanka iki ausų, streso ypatingo irgi vargu ar buvo, nespripratusi atsiskirti nuo mamos bei būti su daug vaikų). Pedagoginis auklėjimas- kaip loterija, nebent turi iš anksto labai daug info ir ne apie darželį, o apie konkrečią auklėtoją, kuri prižiūrės tavo vaiką. Bet vis dėlto aš už darželį, nes tai lengviautėvams , vaikas tampa tikrai savarankiškesnis.
(+ išmoksta apseiti be sauskelnių, jei tai kam aktualu) biggrin.gif
Atsakyti
AS TIK UZ DARZELI!!maniskis nuo 1.5 metu i darza isejo ir esu l.patenkinta,pirmus metus juodai sirgom savaite paeinam 2 sergam, bet ismokau ligai kelia uzkirsti ir jau treti metai laukiu biletenio, noriu pailseti, o maniskis neserga! nors tu ka... sad.gif . Nuolat vaikui siulyt vitaminus kompleksinius, sergamiausiu laikotarpiu maniskis gauna 2 kartus ryta ir vakare po gryna C tablete sako negerai bet kol kas tik teigiamas poveikis, galima arbatele bet maniskis megsta gryna kramtyti. jei tik pradeda koscioti mukolin nakciai ir ryta, nakciai paracetamolio pgl amziu doze turiu tepaliuka su mentoliu nakciai koju padus ir kakliuka patepu ir 3 dienos ir sveikas. Pradedant lankyti darzeli tiek vaikui tiek mamai profilaktiskai valerijono(doze klaust vaistineje) vakare ryte(mes naudojom tabletes). Mazina stresa ir nerima. Svarbu vakare vaikiuka paguldyti taip kad ryte nebutu sunku keltis! ir sekmes! clap.gif ekstra atvejams gerai turet pasonej ir aukle jei darbe biuleteniai draudziami wink.gif
Atsakyti
tik uz aukle pusk atveju. jos vaikas gi drovus. ar pasiulysit jai perlauztio vaiko prigimti?
tikrai buna geru aukliu. tik nepatingekit skirti koki menesi ju paieskoms. as savaja neatsidziaugiu. tik kai pamastai, kad per metus jai sumoki virs 7000 litu...biski gaila pinigu. tada supranti, kad antras vaikas- jau prabanga siais laikais.
nesirgo siais metais, o sauskelniu , mano manymu, dar anksti atsisakyt. o kai reikes-atsisakysim be dideliu vargu. kiekvienam vaikui individualus laikas.
vaikas turi buti karaliukas, bent iki 3 metu. o to kolektyvizmo per akis dar bus jo gyvenime.
Atsakyti
QUOTE (Kalinka @ 2004 03 02, 10:54)
jau treti metai laukiu biletenio, noriu pailseti, o maniskis neserga! nors tu ka... sad.gif

Ir koks cia gali buti poilsis, kaip vaikas serga!!!!! Bet jau mano supratimu ir patirtimi - tai butu ne polisis, o katorga!!!!!
Atsakyti
Naujam "Mamos žurnale" buvo psichologės straipsnis apie aukles. Ji rašo, kad iki 3m. darželis prieš aukles turi tiek vieną privalumą - kad yra gerokai pigiau g.gif .

O man atrodo, kad viskas nuo vaiko priklauso. Ramesniam, drovesniam vaikui gal auklė geriau, o išdykesniam ir komunikabilesniam - ir daržely visai gerai. Aš tai kažkaip linkstu prie darželio. Pakolkas sėdžiu su mažąja namuose, bet turbūt nuo rudens, kai bus 2 metai, bandysim leisti i lopšelio grupę rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (Rigedora @ 2004 03 01, 09:14)
Įkišiu ir aš savo trigrašį... rolleyes.gif Catina, pirmiausia paprieštarausiu tavo teiginiui, kad kiekviena persirgta liga stiprina imunitetą-jau greičiau atvirkščiai wink.gif ypač virusai visokie... ir kiek žinau, iki 3metų tas imunitetas tik dar formuojasi ir jam mažiausiai reikia tų ligų...
dėl to kad auklėtojos atidaro langus, kad mažiau vaikų būtų-irgi suabejočiau, nes pati dirbau darželyje ir patikėkit, nesusidūriau nei su viena tokia auklėtoja ar šeimininke, kuri stengtųsi sušaldyti vaikus-greičiau jau atvirkščiai-net ir lauke stebėdavo ar nesušalę, o jei tėvai žiopliai neaprengdavo kaip reikiant-tai ir į lauką neišvesdavo to vaiko...
Kad vaikai pradėję lankyti darželį dažniau serga-faktas, bet kol adaptuojasi ir jei tėvai neatveda tik apgydyto vaiko, po ko jis sėkmingai nepasveikęs iki galo vėl atkrenta arba dar užkrečia ir kitus.

Na del to imuniteto, tai as nesu medike ir mano nuomone nera negincytina. smile.gif Tiesiog teko ziureti viena laida per televizija, kaip vokieciai tyre, kodel jauni zmones vienoj Rytu Vokietijos daly sveikesni negu kitoj Vokietijos vietoj. Tai padare isvada, kad ten dar socializmo laikasi visi vaikai lanke lopselius, darzelius, daznai sirgo, o suauge yra daug sveikesni. Ir , atseit, nepalyginamai atsparesni visokioms alergijoms.

O kad aukletojos vaikus susaldo, tai tikrai nenorejau to pasakyti. Tiesiog vaikams bunant buryje didesnes galimybes perduoti vienas kitam ligos virusus ir t.t.

Atsakyti
QUOTE (catina @ 2004 03 03, 05:34)
[/QUOTE]
. Tiesiog vaikams bunant buryje didesnes galimybes perduoti vienas kitam ligos virusus ir t.t.

na jau galimybė darželyje vienas kitam virusus perduoti-tai jau tiesiog kaip kasdienybė, o jei dar lopšelyje, kur dažnai mėgstama į burną dar viską kišti... wink.gif pati dirbau darželyje... mano vaikas buvo mano grupėj, bet sirgdavo tai irgi ištisai... ir dar žiauksėdavo dažnai, nes kai atsisėda prie stalo keturiese, o du ar trys nosį trauko ar sėdi su žaliom gyvatėm po nosim, tai vaizdelis nekoks... šeimininkė su auklėtoja eina ratu ir valo nosis visiems, nes dirbau su 3mečiais... O vat turėjau kolegę pensininkę-tai ji pati žiauksėdavo ir niekad nevalydavo mad.gif
tiesiog vedant vaiką į darželį yra dar didelė loterija išlošti gerą auklėtoją wink.gif čia kaip ir su auklėm tas pats...
Atsakyti