Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė ar darželis

Uz darzeli thumbup.gif
Iki darzelio, kuri pradejo lankyti 1.8 m.sirgo 3 men be pertraukos. Daber lanko darzeli ir sirgo tik 2 kartus. biggrin.gif
Musu grupej viena mergaite pastoviai sloguoja. Jei dar karta pamatysiu toj grupej sloguojanti vaika, netylesiu mad.gif - aukletojos ne tik gali, bet ir privalo serganciu nepriimt. beda ta, kad as labai retai vedu ir nera kada pasakyti, nes is ryto palieku kitoj grupej.
Netylekit, jei aukletojos vis tiek priima, kreipkites i direktore.
Atsakyti
tik uz darzeli thumbup.gif
ypac tuo atveju kai vaikui yra kazkur 2-3 metai tai sakyciau pats tinkamiausias laikas pradeti vaika vesti i darzeli. Jokia kad ir pati geriausia aukle neduos vaikui to ka gali duoti darzelis bei bendravimas su kitais vaikais ir t.t. ir pan.

aisku pats didziausias darzelio minusas yra ligos bet jei kiekviena rupinsimes savo vaiku kaip priklauso ta prasme kad nevesim vaiko i darzeli sloguojancio kosincio ar nevisiskai pagijusio ( juk ne be reikalo darzelis pateisina dar savaite laiko nejimo po ligos) tokiu problemu nebus netgi tuo atveju jei grupej ir pasitaikys koks vienas vaikiukas is seimos kuri nesirupina vaiko sveikata....
beabejo aukletojos tik pastebejusios serganti vaika grupeje privalo jo nebepriimti kol nepasveiks
Atsakyti
As uz darzeli! smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Maša @ 2004 03 02, 12:08)
darželis prieš aukles turi tiek vieną privalumą - kad yra gerokai pigiau

sutinku su Merida ir esu uz vaiko augima savo namuose, neisvengiamai prisibus tame kolektyve tiek ir tiek - iseis i mokykla ir atia
Atsakyti
QUOTE (Mirtishe @ 2004 03 30, 09:50)
sutinku su Merida ir esu uz vaiko augima savo namuose, neisvengiamai prisibus tame kolektyve tiek ir tiek - iseis i mokykla ir atia

Bet bent metus pries mokykla reiketu vaikuspratint prie kolektyvo. Bent jau sestadienines mokykleles butu gerai, kad palankytu
Atsakyti
na ir as jums pasakysiu savo nuomone. Maniskiui vasara jau bus 4 metai, bet i darzeli neina. Kai buvo du metukai nuvedem, nes aukle staiga labai susirgo ir vaikas taaaaip kazko issigando, kad po siai dienai darzelis jam kaip bausme atrodo. Kadangi auginu mazuli namie, tai dickis puse dienos eina pas savo sena gera aukle ir patikekit tikrai nera durnesnis uz tuos vaikus, kurie i darzeli eina. Palyginau su draugiu vaikais - tie patys bajeriai, kaprizai ir t.t. kaip ir darzeliuniu vaiku. Musu aukle su juo tikrai sauniai uzsiima - daro pamokeles, mokosi pasakoti, piesti ir t.t. Daug dar galeciau pasakoti apie ta aukle, bet tiek to. As pati nelankiau darzelio ir bendavimo trukumo niekada nejauciau - beje klaseje buvau aktyviste nr.1 . Taip ,kad man darzelis ypatingo pranasumo neteikia. Aisku mes galime sau leisti samdyti aukle, jeigu su pinigeliai blogai butu, tai gal tektu ir i darza leisti.
Ir dar, labai dziaugiuosi, kad vaikai sveiki, dickis paskutinikart sirgo su temperatura pries 2 metus, o kadangi sveikas didysis, tai ir mazajam netenka slogos nuo brolio pasigauti.
Atsakyti
QUOTE (Tea @ 2004 03 30, 10:00)
na ir as jums pasakysiu savo nuomone. Maniskiui vasara jau bus 4 metai, bet i darzeli neina. Kai buvo du metukai nuvedem, nes aukle staiga labai susirgo ir vaikas taaaaip kazko issigando, kad po siai dienai darzelis jam kaip bausme atrodo. Kadangi auginu mazuli namie, tai dickis puse dienos eina pas savo sena gera aukle ir patikekit tikrai nera durnesnis uz tuos vaikus, kurie i darzeli eina. Palyginau su draugiu vaikais - tie patys bajeriai, kaprizai ir t.t. kaip ir darzeliuniu vaiku. Musu aukle su juo tikrai sauniai uzsiima - daro pamokeles, mokosi pasakoti, piesti ir t.t. Daug dar galeciau pasakoti apie ta aukle, bet tiek to. As pati nelankiau darzelio ir bendavimo trukumo niekada nejauciau - beje klaseje buvau aktyviste nr.1 . Taip ,kad man darzelis ypatingo pranasumo neteikia. Aisku mes galime sau leisti samdyti aukle, jeigu su pinigeliai blogai butu, tai gal tektu ir i darza leisti.
Ir dar, labai dziaugiuosi, kad vaikai sveiki, dickis paskutinikart sirgo su temperatura pries 2 metus, o kadangi sveikas didysis, tai ir mazajam netenka slogos nuo brolio pasigauti.

Matai, i darza vedami vaikai nebutinai del pinigu stygiaus. Tiesiog ir jiems reikia kompanijos. Ypac paskutiniu laiku daug maniskis ismoko butent i savo bendraamziu, t.y. grupes vaiku: paglostyti mane (kai man negera ir pan), susitvarkyti zaisliukus ir daug ka kita. Mato ka kiti daro, tair pats bando. Plius ismokstama kolektyvinio zaidimo, prisitaikyti prie kitu vaiku, apsiginti (save ir savo nuomone).

O del ligu, tai sutinku su tavim, kad darze dazniau sergama. Bet juk galima ir ju isvengt - stiprinti vaiko imuniteta, grudinti, sveikai maitinti ir pan wink.gif.
Atsakyti
QUOTE (viksrelis @ 2004 03 30, 19:10)

Matai, i darza vedami vaikai nebutinai del pinigu stygiaus. Tiesiog ir jiems reikia kompanijos. Ypac paskutiniu laiku daug maniskis ismoko butent i savo bendraamziu, t.y. grupes vaiku: paglostyti mane (kai man negera ir pan), susitvarkyti zaisliukus ir daug ka kita. Mato ka kiti daro, tair pats bando. Plius ismokstama kolektyvinio zaidimo, prisitaikyti prie kitu vaiku, apsiginti (save ir savo nuomone).

O del ligu, tai sutinku su tavim, kad darze dazniau sergama. Bet juk galima ir ju isvengt - stiprinti vaiko imuniteta, grudinti, sveikai maitinti ir pan wink.gif.

Viksreli, jokiu budu nesakau, kad vaikai vedami i darza del pinigu stygiaus, tiesiog mes siuo metu turim musu nuomone geresni varianta -aukle pusei dienos. O kas del kolektyviniu zaidimu ar bendraamziu, tai maniskis turi drauga, kuris taip pat nelanko darzelio ir jie labai graziai zaidzia, daznai leidziu abiems pas mus pazaisti. O be to jeigu neina vaikas i darzeli, tai dar nereiskia, kad jis sedi istisas dienas namie uzdarytas.
Beje, maniskis puikiai moka kitais manipiliuoti ir nuomone apginti ir pats apsigina - zaibiskai sureaguoja - dar niekas jo nenuskriaude - pries kelias dienas dickiai aikstelej ateme jo kamuoli, o gi ziuriu maniskis pasieme didziule lazda ir puole juos.
Atsakyti
Tik už lopšelį. Išvedėm savo berniukus nuo 1m ir 10 mėn.. Augo du - atrodytų yra su kuo žaisti, bet nusibodo jie viens kitam. O aukles tris pakeitėm ir tik paskutinioji, savo dukters padedama, sugebėdavo juos į lauką išvesti - vis dėl saugumo: aplink juk gatvės, mašinos.
Lopšelyje ir valgyti gražiau pradėjo, ir žodžių greitai naujų atsirado ir t.t., o ir namai kokie mieli jiems pasidarė, nekalbant jau apie žaislus.
Sirgo ne daugiau nei namie būdami.
O ir pinigai nepalyginamai mažesni.
Tiesa, kai dabar laiką pasuko, sunkoka rytais iš lovelės iškrapštyti, o ypač vakare 20 h užmigdyti.
Atsakyti
Nenoriu as cia gincytis, aisku nuomones ir neturi sutapti, bet...
priesais mano buto langus yra darzelis, o kadangi turiu leliuka ir bunu namie, tai labai gerai matau kaip ziema vaikus i lauka veda - ogi visai neveda. Aisku vienas darzelis dar ne rodiklis.
O kas del kalbejimo - tai irgi labai individualu, darzelis tikrai nepadeda greiciau ir geriau kalbeti. Musu draugai savo sunu vede i darzeli butent del to, o jis nors ir lanke nuo 1.8 m, vis tik prasneko normaliai tik 3 budamas.
Atsakyti
Amzini nesutarimai smile.gif Ir niekad nebus vieningos nuomones, nes darzelis vaiko vystumuisi daro tik dali itakos. Mano vaikas eina i darzeli, nors jame iziuriu nemazai minusu. Bet svarbiausias dalykas, mano nuomone, pliusas, uzgoziantis visus minusus, yra bendravimas su bendraamziais, su grupe bendraamziu. Nuolatinis, ne karts nuo karto. Nes itariu man viena diena nuvaziuotu stogas, jei kasdien reiktu bendrauti su kokiais pensininkais ar paaugliais. Tiesiog bendraamziu burys - tai tarsi mazas musu visuomenes modelis su visom teisem, pareigom ir taisyklem. Nes juk patys mes nesam kokie atsiskyreliai, visada esame apsupti panasaus amziaus zmoniu: mokykla, universitetai, darbovietes. Nevesciau vaiko darza tuo atveju, jei pati auginciau kokius 4-5 panasaus amziaus vaikus arba gyvenciau kokioj seimyninej rancoj ar italiskoj seimynelej su giminaiciu seimom ir kruva ju atzalu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vija: 01 balandžio 2004 - 13:23
Jeigu kalbam kas geriau aukle ar darzas, tai atsakymas priklausytu nuo vaiko amziaus..Dauguma psichologu vienu balsu kalba, kad iki 3 metu vaikui geriau but namie-jam dar nereikia ivairiu imantriu ugdymo priemoniu ir intensyvaus bendravimo su bendraamziais, reikalingas saugumas ir pan..O ir organizmas dar neatsparus virusams..
Kas kita, jei kalbam apie vyresnius vaikus-nuo 3-4 metu, tada vienareiksmiskai geriau darzelis..O nuo kokiu 5 metu manau darzelis butinas net tuo atveju, kai vaika augina mama..
Aisku, aukle kainuoja kur kas brangiau.. blink.gif
Atsakyti