QUOTE(Skinte @ 2010 05 04, 22:06)
MamulyteM, nusiramink.
1. NIEKAS negali iš tavęs atimti vaikų, jei tu esi normali mama. Normali, tai ta prasme - neasociali, negirtauji, nevartoji narkotikų, nesivalkioji ir t.t. ir pan. Nusiramink.
Atimti vaikų negali, gali tik nustatyti gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų. Paprastai nustatoma su mama, bet būna, kad vaikus palieka gyventi ir su tėvu, todėl taip paprastai pasakyti žmonėms, kad eikit į teismą, jokios rizikos nėra - negalima, ypač - jei tėvo turtinė padėtis žymiai geresnė.
Šiuo atveju prieš kreipiantis į teismą tiek MamulyteM tiek agule turėtų pasirūpinti įrodymais, kad vaikų tėvai rūpinasi vaikais mažiau nei jos. Na pvz. agule, jei gyvena atskirai, galėtų raštu pareikalauti kad vyras pervestų vaikų išlaikymui pinigų į jos sąskaitą (ir išsiųsti registruotu paštu - išsiuntimo kvitukas bus kaip įrodymas, kad į jį kreipėtės, o tai, kad sąskaitoje nebus įvesta pinigėlių per nustatytą laiką - įrodymas, kad alimentai nemokami). MamulyteM visų pirma turėtų pasirūpinti liudininkais, kurie patvirtintų, kad vyras smurtauja, gauti iš policijos išrašus apie tai, kad buvo kviesti dėl šeimyninio konflikto ir pan.
Šiais laikais (t.y. nuo Naujo kodekso įsigaliojimo 2000 metais) nebėra tokio dalyko kaip procentinio alimentų priteisimo, yra nustatoma konkreti pinigų suma, paprastai - kasmėnesinėmis išmokomis (tam tikrais atvejais gali būti išlaikymas turtu). Šiaip standartiškai laikoma, kad vaiko išlaikymui reikalinga suma yra lygi minimaliai mėnesinei algai, t.y. šiuo metu 800 Lt. Bet reikia nepamiršti, kad išlaikyti vaiką turi abu tėvai lygiomis dalimis, t.y. šiuo atveju išeina, kad abu turi skirti po 400 Lt vienam vaikui. Na čia tokia pati elementariausia teorija, o po to jau prasideda išvedžiojimai - jei vienas iš tėvų uždirba daugiau, jis turi skirti ir išlaikymui daugiau, jei mažos pajamos, vėl aišku, kad neprisiteisit daugiau, nei kad vyras uždirba... Jei vaikas turi kokių spec. poreikių (rimtesnė liga, ypatingi gabumai ar pan.) tada atitinkamai didinama ir jo išlaikymui reikalinga suma.
Jei į teismą kreipsitės Jūs, tai Jums reikės iš karto pačiai susimokėti už advokato pagalbą (jei tokį samdysit). Visas bylinėjimosi išlaidas (tame tarpe - Jūsų ir vyro išlaidas advokatams) teismas padalins tik po sprendimo priėmimo. Bylinėjimosi išlaidos dalijamos proporcingai patenkintų reikalavimų daliai, tad jei dalies Jūsų reikalavimų teismas nepatenkins, dalį bylinėjimosi išlaidų reikės padengti Jums pačiai.