QUOTE(aciakaba @ 2010 05 11, 16:40)
Sveikutes
Na kreipiuosi konsultacijos ir as
Auginu 2 vaikus, viena gimdziau santuokoje, ir greit issituokiau, o kita gimdziau nesantuokoje, po 12 metu. Su mazosios tevu esame nesusituoke. Vaikai deklaruoti su manim, esu motinystes atostogose, gaunu normalu atlyginima ir turiu normalu darba.vienzo esu normali
Noriu vasaros atostogom nuskrist pas seseri i Vokietija.
Ar gali man mazosios tetis uzdrausti, ar tetis reikalingas darant vaikui ( mazajai)pasa
Gyvenam kaip ir kartu, bet registruoti atskirai. seniunijoj as esu iregistruota kaip vienisa mam su 2 vaikais, parasius rasta , kad su savo vadinamu sugyventiniu neturiu neko bendro. Bustas kuriame gyvenam -mano.
Mane vis megina pagasdint , kad neleis pvz niekur vaziuoti, kad gali atimt vaika ir tt...
Jeigu as isvaziuoju, ar gali jis mane paduot pvz i teisma , kad as issiveziau i uzsieni vaika
Na nemalonus reikalai, bet geriau zinot viska
Planuoju ateityje gyvent Vilniuje, ar gali jis man uzdraust
Su pirmojo vaiko teciu, kaip skyriausi, as turiu teismo sprendima, kad vaikas gyvena su manim ir viskas.
O kaip cia reiketu elgtis

Kokias teises turi vadinamieji"sugyventiniai" kaip teciai
Daug informacijos, bet nėra esminio atsakymo: ar sugyventinis įrašytas vaiko gimimo liudijime kaip vaiko tėvas? Jei įrašytas, tai jis turi visas tėvo teises ir pareigas, lygiai taip pat, kaip ir santuokoje gimusio vaiko tėvas - t.y. turi teisę su vaiku bendrauti bei reikalauti, kad vaikas gyventų su juo, o taip pat turi ir pareigą teikti vaikui išlaikymą.
Šiaip vaiko gyvenamoji vieta nustatoma tėvų susitarimu, o jei draugiškai nepavyksta susitarti - jums reikėtų kreiptis į teismą, kad tai būtų nustatyta. Manau neturėtų būti labai sudėtinga Jums laimėti tokią bylą, jau vien dėl to, kad abu vaikai registruoti toje pačioje vietoje, kur Jūs gyvenat (jau įrodymas, kad vaikas gyveno su jumis, o ne su tėvu), o dar teisme labai atsižvelgiama į brolių ir seserų neišskyrimo principą ir vaikai gali būti išskiriami tik labai išimtiniais atvejais.
Jei sugyventinis neleidžia išvažiuoti atostogų ir grasina Jums, kad paduos dėl to į teismą - pasakykit, kad jei tik jis kreipsis į teismą, jūs atsilyginsit tuo pačiu: pareikalausit, kad teismas iš jo priteistų alimentus vaiko išlaikymui... Galima prašyti priteisti alimentų įsiskolinimą už trejus metus. Taip kad jei nėra įrodymų, kad sugyventinis materialiai prisidėjo prie šeimos finansų, jam nemažą sumą gresia sumokėti. Manau tai paaiškinus praeis jam visi norai į teismą eiti. (Aišku, jei jis realiai prisidėjo prie šeimos finansų, tai jau labai nesąžininga būtų iš tikrųjų teisme pareikalaut priteisti skolą, bet pagąsdinimui - kodėl gi ne

)
Na o jei kalba eina apie persikėlimą jau ilgam laikui gyventi atskirai, tai tikrai Jums bus tik į naudą turėti teismo nutartį, kuria vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su Jumis. Ir (jei jau kyla rimtas konfliktas su vaiko tėvu, ir gyvensit nebe kartu) - tikrai reikėtų prisiteisti alimentus (ateičiai). Jei tik įmanoma, aišku, geriausia tai padaryti taikos sutartimi.
Dėl paso - nemanau, kad jo pagaminimui reikalingas tėvo sutikimas (na tai išsiaiškinti galit pasiskambinę į rajono migracijos skyrių, ten sudiktuos kokių dokumentų reikia). O laikinam išvykimui į užsienį tėvo sutikimo nebereikia nuo 2007 metų birželio 1 d. (va, kaip tvirtą argumentą Jūsų sugyventiniui galiu įmesti Vyriausybės nutarimo nuorodą, pirštu parodykit į Aprašo 2 punktą ir tegu liaujasi Jus gąsdinęs)
Nutarimas