Įkraunama...
Įkraunama...

Raudonplaukis

Apklausa: Ar vaikai turiu problemu del auksines plauku spalvos ? (164 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Mane tai labai nustebino kai kuriu mamu nusistebejimas iskeltu klausimu.Smagu, kad po to perskaiciau labai protingu nuomoniu thumbup.gif Is tikruju visos esam suaugusios ir tikrai gi ne mama tai isgalvojo, paprasciausiai visos buvom vaikai ir nori-nenori atsimenam, kad bele kuris, issiskiriantis is burio, buvo kritikuojamas>Is tikruju, vaikai yra ziaurus(pati dirbu su vaikais...)Ir atlepusios ausys, ir isskirtine plauku spalva ir daugelis kitu isoriniu skirtumu supykus tampa patycu objektu... sad.gif
Pati turejau drauge raudonplauke, ji nuostabus zmogus, turejo idealia figura, bet vistiek susilaukdavo pravardziavimu..Kartais atrodydavo, kad ji pati saves nemyli vien del savo isskirtinumo....Bet tai buvo tik paauglystej... smile.gif
Kalbant apie uzsieni(konkreciai dirbu vaiku darze Cikagoj)-galiu drasiai teigt, vaikai cia zymiai tolerantiskesni.Jiems nekeista, kad kai kuriu vaiku oda, akiu ar plauku spalva kitokia.. wub.gif
Atsakyti
QUOTE
Čia truputį ne į temą, bet nu tikrai sorry, visiškai nesuprantu vaikų plaukų dažymo  Juolab berniukui ir dar darželinukui 
Čia dėl ko taip reikia? Tipo gražu, madinga ar kaip? Ar čia aš jau nelabai suprantu 


kaip sakant cia tikrai ne i tema , bet tai kiekvieno asmeninis reikalas, jei tai yra grazu mano vaikui ir man tai kodel as to negaliu daryt? Jusu vaiko tai as nedazau
Jus gi irgi darote tai kas yra grazu, ar ne taip?
O del darzelinuko tai koks skirtumas ar jam 5 ar jam 60. Siais laikas tuom nieko nebenustebinsi. Jau nebetarybiniai laikai , kai pamatai zmogu nusidaziusi zaliai ar melynai ir visi praeidami pirstais bado.
O del supratimo, tai vadinasi jus auklejo vienaip, mane kitaip ir musu poziuris i gyvenima tikrai skiriasi. As juk vaikui galvos ar rankos tai nenupjoviau, o kad nudaziau plaukus tai cia nieko siaubingo nematau.
Atsakyti
Neisivaizduoju is kur kyla tas nepasitenkinimas plaukais..cia palyginciau su rasizmu..ne kiek juodaodziai engiami,niekinami,kiek jie patys isivaizduoja,kad su jais taip elgiamasi...Tad jei raudonplaukis vaikas nuo vaikystes uzjauciamas del plauku spalvos,mama jei nerimauja,kad vaikai jo nepriims-tai ir turit rezultata..Esu pazinojus labai savim pasitikinciu raudonplaukiu,ir uzguitu-nuo vaikystes bijanciu akis pakelt,kad tik kas ju nepamatytu..tad,kaip vaikas jausis,priklauso nuo tevu minciu ir pasitikejimo...
O jau kaip vaikai priims..Cia jau neprognozuojama....Mano dukros klaseje vaiku (rasiu,spalvu ir religiju)ivairove...Jos geriausias draugas-juodukas..Ji dievina jo juodus garbanotus plaukus. biggrin.gif Taciau kas kart primena,kad jai nepatina kitas berniukas-tipiskas angliukas(rausvos odos skaisciai ryzas berniukas)..Ir niekais nesuprantu kodel? Vaikas draugiskas,linksmas..Nesuprasi tu vaiku simpatiju-antipatiju..Telieka mokint tu neigiamu emociju nedemonstruot kur nereikia... blush2.gif
Atsakyti
Didžiausia neteisybė, kad vaikams nesvarbi plaukų spalva schmoll.gif . Aš pati esu na nelabai ryža, bet tos spalvos atspalvį turiu biggrin.gif . Dabar taip, jokio komplekso ir nepatogumo neturiu, net šiek tiek patikt pradeda thumbup.gif , bet va vaikystėje, ne, turėjau gana didelį kompleksą, aišku kai pradėjau eiti į mokyklą. Gatvėje išgirsdavau visokių replikų, net kepurę norėdavau dėl to nešioti sad.gif . Labai nenorėjau, kad mano mažylis butų tos pačios plaukų spalvos, tikrai ne dėl savęs, o dėl jo pačio sad.gif , bet va pasirodo mano plaukų spalva labai paveldima ir mažius turi mano nuostabią spalvą, iškarto labai nuliūdau, gaila vaikučio, bet mano draugė pasakė:-Ryžas, bet putiovas vaikis, va taip ir linksmiau, tik tikiuosi, kad jis taip neims į širdį, kaip aš ėmiau. O tėvai čia niekuo dėti, tikrai ne jie tą kompleksą varo schmoll.gif . Va tokia istorija biggrin.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Keista skaityt, kai rašo, kad iš rudaplaukių vaikų tyčiojasi g.gif Čia gal kaip kam pasiseka? Pati niekad neturėjau tokios problemos, tai ir nesigilinau. Mes su vyru ne tokios spalvos, o mūsų vyresnysis gražiai kaštoninis, su baisiai tankia garbanota ševeliūra wub.gif Niekad nesu iš jo girdėjusi bent užuominos, kad kažkas pasityčiojo. Ir draugų pilna, ir mergaičių dėmesiu nesiskundžia smile.gif Man atrodo, kad nereikia iš anksto pradėti laukti patyčių. Jei jau atsiras kas norės tyčiotis, tai ras iš ko. Juk žmonių be trūkumų nėr. Svarbu vaikui neįvaryt komplekso iš anksto, kad kažkas iš jo gali tyčiotis. Reikia dažniau pagirti savo vaikus, tada kitų patyčios jiems nebus tokios skaudžios mirksiukas.gif
Atsakyti
Gal čia kaltas stereotipas (kaip ir apie blondines..tik jau suaugusias). Juk nei apie juodaplaukius, nei rudaplaukius, nei apie kokius kitus nebuvo kuriamos ir dainuojamos kvailos dainuškos "ryžij ryžij kanapatyj ubil dedušku lapatoj..." umn.gif
o Jurgag kitos pašnekovės nusistebėjimą priėmė kaip įžeidimą... Ko čia įsižeisti, manau, ne viena mama tyliai nusistebėjo, kad darželinukui jau plaukai dažomi blink.gif tai tas pats kaip keturmetei makiažą daryti doh.gif

"O del darzelinuko tai koks skirtumas ar jam 5 ar jam 60" - čia tai truputį neapgalvotai pasakyta megalol.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virdzinija: 26 rugpjūčio 2005 - 23:28
QUOTE(Edita @ 2005 08 26, 13:28)
mažius turi mano nuostabią spalvą, iškarto labai nuliūdau, gaila vaikučio, O tėvai čia niekuo dėti, tikrai ne jie tą kompleksą varo schmoll.gif .


Va butent tas "nuliudau" ir gali ivaryt kompleksa..Ir nesakykit,kad tevai cia niekuo deti...Juk vaikai perima ne tik ju genus,bet ir mastyma,elgesio normas, ir t.t.

QUOTE(kliopa @ 2005 08 26, 19:09)
Svarbu vaikui neįvaryt komplekso iš anksto, kad kažkas iš jo gali tyčiotis. Reikia dažniau pagirti savo vaikus, tada kitų patyčios jiems nebus tokios skaudžios  mirksiukas.gif


Va cia tai tiesa! Girkim vaikus ir tikekim tuo ka sakom...
Atsakyti
sveikos,
kad vaikas auksaplaukis, tai tikrai ne problema ir mūsų dar vis "baltoj" visuomemėj, kiek išsiskiria. reiktų, tik stebėt ar jo kas neužgavo tuo klausimu.
vaikai, kaip ir dažnas iš mūsų, visada ras kokį savo buožą ir dėl jo "parinsis".
Atsakyti
QUOTE(Lamborgini @ 2005 08 27, 13:55)
reiktų, tik stebėt ar jo kas neužgavo tuo klausimu.
vaikai, kaip ir dažnas iš mūsų, visada ras kokį savo buožą ir dėl jo "parinsis".



Garantuoju - vienaip ar kitaip visi raudonplaukiai izeidinejami - maziau ar daugiau verysad.gif Pripazinkim - vaikai buna labai ziaurus, o ka dar prikisti raudonplaukiui, kai viskas taip akivaizdu? unsure.gif
Pati esu tokia ax.gif .........is darzelio nieko blogo neprisimenu. Is mokyklos g.gif - retai, bet budavo uzgauliojimu.........kazkaip juos skandindavau savyje ir - zinoma - labai del to pergyvendavau unsure.gif Pamenu, vieninteli karta issiverkiau mamai ir ji mane guode tokiais zodziais: "Pamatysi, uzaugs visos, puls dazytis plaukus, nes visos nores panasiu i tavo" rolleyes.gif Tai labai paguode, o ypac kai pamaciau, jog tai realybe ax.gif
Apsiraminau kazkur tik link mokyklos pabaigos..........

Busiu atvira - kai laukiausi, norejau tik vieno - kad negimtu auksaplaukis berniukas - jiems dar sunkiau verysad.gif o mergytes tokios labai norejau, apie tokia svajojau. Deja - auga tipiska lietuviska pilkiuke biggrin.gif

Mylekit savo vaikiukus tokius kokius matot ir tegul jie jaucia, kad mylit dar labiau butent uz tai wub.gif
Atsakyti
biggrin.gif ...neslepsiu, bet meldziausi kai laukiausi sunaus, kad tik nesugalvotu ir mano plauku spalvos nepaveldetu tongue.gif Gavosi juodaplaukis, tamsiaodis biggrin.gif Mano svajone!!!! 4u.gif
O jai atvirai, mama man taip pat sakydavo, kad esu isskrtine, ne kaip visi, kad esu saules dukra ir pa. Bet jug vaikai kitokiu nemegsta sad.gif Buvo visko....Kompleksai neisvengiami. Pykstantys vaikai labai ziaurus....Pati esu stebejusi situacija kai mergaite issaukia kitai i akis, kad si is vaiku namu ir neturi tikru tevu! Patikekit manimi..man paciai tai isimine..
Uzgauliojimu nebuvo daug, bet ju buvo - visdelto...mazdauk iki 10m. Tiesa, dabar tai juoka kelia, vakinams reikejo ir dar bereikia mirksiukas.gif del "ryzos" kautis, bet vaikistes prisiminimai galetu but ir gereni g.gif biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgag @ 2005 08 25, 08:23)
kaip sakant cia tikrai ne i tema , bet tai kiekvieno asmeninis reikalas, jei tai yra grazu mano vaikui ir man tai kodel as to negaliu daryt? Jusu vaiko tai as nedazau
Jus gi irgi darote tai kas yra grazu, ar ne taip?



Atleisk, bet 5-mecio nuomone siuo klausimu tera tavo atspindys. Vaikams daug kas grazu, ypac jei tevai tai vis pabrezia. Jei turetum mergaite ir jums abiems (t..y. tau) patiktu cheminis susukavimas - irgi darytum? Kazkur reikia nubrezti ribas. Neduok Dieve dar pasakysi, kad ir tatuiruote tokiam amziuj - liuks, nes berniukas labai nori... Siaip nepamokslauju zmonems, bet gal buk suaugusi ir atsakinga mama doh.gif

Uzsieny, kaip rase Snega, plauku spalva niekam nekliuna. Is mano pastebejimu netgi susidariau nuomone, kad raudonplaukiai kaip tik laikomi ypatingais, o suaugusios merginos - seksualiomis del plauku spalvos mirksiukas.gif Gal laikas tevams baigti kompleksuoti ir nekreipti tiek demesio i plauku spalva, tai ir vaikai pasuks musu pavyzdziu.
Atsakyti
QUOTE(mazule2 @ 2005 08 27, 16:47)

Deja - auga tipiska lietuviska pilkiuke biggrin.gif



Dėl to savo lietuvišką pilką spalvą pakeičiau į raudoną blush2.gif būčiau tokia gimusi - nereikėtų tiek dažams išleisti laugh.gif
Atsakyti