Įkraunama...
Įkraunama...

Mokykimės anglų kalbos savarankiškai - 5

QUOTE(elizabeta_depp @ 2010 01 18, 15:52)
sveikos, gal kam pravers vadovėliai round-up. jie labai tinka gramatikos gilinimui ir žinoma mokymuisi, nes juose rasite laaabai naudingų ir išsamių taisyklių  thumbup.gif o po jomis ir pratimus iš tos temos mirksiukas.gif tad įdėsiu ir atsakymų knygas pasitikrinimui blush2.gif round-up 5 atsakymai
round-up 6 atsakymai

gal butu galimybe juos patalpinti i kita tinklalapi, buciau labai labai dekinga, nes raso, kad mano ip adresas uzbanintas ir neleidzia siustis, net nzn kodel verysad.gif
Atsakyti
http://www.scribd.co...-Book-RoundUP-5

čia užsiregistravau lengvai ir bent jau kol kas porą leido atsisiųsti. Šiame puslapyje yra įvairių lygių knygų,kaip matau biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, mergaites
Padekit man prasau isversti si sakini

As he carefully cut out the shoes, he wondered sadly if anyone would ever come along to buy them.
Niekur zodyne neradau come along to....
Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2010 01 27, 17:05)
As he carefully cut out the shoes, he wondered sadly if anyone would ever come along to buy them.
Niekur zodyne neradau come along to....

Mano anglu kalbos zodynas internete rodo ne "along to", o "come along"...

QUOTE
come along - forward, onward, let's go; appear, arrive, spring forth; advance, proceed, succeed

Beje šitą žodyną galima atsisiųsti ir atrodo 30 dienų naudoti nemokamai:
Anglu kalbos žodynas internete
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo akagintaras: 27 sausio 2010 - 17:40
QUOTE(akagintaras @ 2010 01 27, 18:37)
Labai jums aciu uz nuoroda mirksiukas.gif
Manau siuo atveju tiktu appear, arrive

Atsakyti
QUOTE(shantal @ 2010 01 27, 22:13)

Gal ir taip. Aš tokiais atvejais perdaug nesuku sau galvos, kadangi visas savo frazes kartoju, kai ateina laikas. Kartais būna, kad man atrodo vienaip, o po pusmečio jau visai kitaip suvokiu tą frazę smile.gif

Kai kartoji reguliariai, tai vėliau ar anksčiau vis tiek paaiškėja prasmė. Jeigu užsiciklinti ant vienos frazės ar žodžio pernelyg ilgai, tai laiko sugaišti daug, o naudos - maža. Per tą laiką galima dešimt kitų žodžių išmokti smile.gif
Atsakyti
Sveiki, pasidalinsiu, kaip man sekasi, pradeti mokytis savarankiskai anglu kalbos smile.gif Pries gera menesi, radau si forumo skyreli. Didziausias ivyko manyje luzis, kad pradejau savimi tiket, kad galiu ismokt anglu kalba. Nebeapima baime, vidine grauzatis, kad kaip reikia prisiverst mokytis anglu kalbos. Pirmiausia i anglu kalbos mokyma, ziuriu kaip i ilgalaiki procesa. Tai dabar tiesiog megaujuosi vykstaciu procesu smile.gif Klausausi anglu kalbos pamoku per mp.3, pasziuriu trumpus video, savaitgaliais paziuriu anglu kalba filmus ,renkuosi komedijas ir t.t. stengiuosi klausytis, isgirsti r suprasti kas sakoma smile.gif

Atsakyti
Sveiki bendraminciai.esu gilioj frustracijos,kaip sake Gintaras, busenoj.Trys menesiai esu Amerikoje,o nepajegiu normaliai suprasti kaip jie tarpusavy kalbasi.Nors anglu pradmenis turejau.Bent jau galvojau juos turinti.Ir frazes mokausi,ir zodzius gaudau,deduosi i galva,ir telika ziuriu,ir knyga skaitau,ir prie laikrasciu puolu, ir Yotube visokias angliskas pamokeles perklausau desimt kartu.Neisivaizduju kiek prireiks laiko,kol galesiu laisvai suprasti kas kalbama ir pati normaliai be baimes pasakyti.Pjauna tarimas- kai amerikonai zodzius taip sukabina viena su kitu,kad nepajegi issifruoti ka pasake.Nezinau ko griebtis-gal turit kokiu stebuklingu patarimu kaip pavyko greiciau persilauzti.Sako ziurek televizoriu,nu ir kas-ziuri kap ufonautas,nes kartais supranti tik kas desimta zodi-ypac kokiuose sou laidose ar ziniose. Aisku reikia dugiau bendrauti,bet irgi ne visada pavyksta,nes darbas ne visada leidzia, o dirbti reikia,kad gyventum.
Atsakyti
QUOTE(DEIMUTE @ 2010 02 05, 06:03)
Sveiki bendraminciai.esu gilioj frustracijos,kaip sake Gintaras, busenoj.Trys menesiai esu Amerikoje,o nepajegiu normaliai suprasti kaip jie tarpusavy kalbasi.Nors anglu pradmenis turejau.Bent jau galvojau juos turinti.Ir frazes mokausi,ir zodzius gaudau,deduosi i galva,ir telika ziuriu,ir knyga skaitau,ir prie laikrasciu puolu, ir Yotube visokias angliskas pamokeles perklausau desimt kartu.Neisivaizduju kiek prireiks laiko,kol galesiu laisvai suprasti kas kalbama ir pati normaliai be baimes pasakyti.Pjauna tarimas- kai amerikonai zodzius taip sukabina viena su kitu,kad nepajegi issifruoti ka pasake.Nezinau ko griebtis-gal turit kokiu stebuklingu patarimu kaip pavyko greiciau persilauzti.Sako ziurek televizoriu,nu ir kas-ziuri kap ufonautas,nes kartais supranti tik kas desimta zodi-ypac kokiuose sou laidose ar ziniose. Aisku reikia dugiau bendrauti,bet irgi ne visada pavyksta,nes darbas ne visada leidzia, o  dirbti reikia,kad gyventum.



Sveika atvykusi į realybę ax.gif Aš treti metai kaip Amerikoje ir baigiu šitą šoką jau išgyventi. Pradmenys turėjau stiprius, laisvai suprantau tekstus, jokių problemų suprantant filmus ir t.t., tačiau su žmonėmis ilgai nesusikalbėjau, nes jų visiškai nesupratau. Tai gi, mokytis anglų kalbos Lietuvoje yra vienas dalykas, o realiai gyventi angliakalbėje šalyje yra jau kitas dalykas.

Aš lankau ESL klases (3 kartai per savaitę, ) per savaitę turiu vieną privačią pamoką ir vieną kartą per savaitę einu į biblioteką, kur susirenka panašūs kaip aš ir tiesiog kalbamės. Mus prižiūri studentai, kurie atlieka praktiką, tai pakoreguoja klaidas ir užveda temas apie ką mes diskutuojame.

Svarbiausia nugalėti baimę kalbėti ir suprasti, kad nieko nebus per stebuklus ir greitai. Kalbai susiformuoti mūsų smegenyse, reikia laiko ir nemažai, kad ir ką sakytų kiti. Aišku, kalbėti darkyta kalba, kad tik tave suprastų, bus lengva ir paprasta, nes daugiausiai amerikiečiai yra atlaidūs klaidom, niekuomet nesišaipys. Tačiau jei tu norėsi išmokti normaliai kalbą, tam reiks nemažai laiko ir aišku pastangų.

Tačiau viskas pasiekiama, tik nepasiduok panikai ir baimei.
Atsakyti
QUOTE(DEIMUTE @ 2010 02 05, 06:03)
Pjauna tarimas- kai amerikonai zodzius taip sukabina viena su kitu,kad nepajegi issifruoti ka pasake.Nezinau ko griebtis-gal turit kokiu stebuklingu patarimu kaip pavyko greiciau persilauzti.Sako ziurek televizoriu,nu ir kas-ziuri kap ufonautas,nes kartais supranti tik kas desimta zodi-ypac kokiuose sou laidose ar ziniose. Aisku reikia dugiau bendrauti,bet irgi ne visada pavyksta,nes darbas ne visada leidzia, o  dirbti reikia,kad gyventum.

Pradėsiu nuo kito galo.
1. Dėl kalbėjimo.
Studentai, kurie mokosi pagal ALG programą (tarp kitko programa duoda labai gerus rezultatus), prieš tai, kai praveria burną, turi 800 valandų klausymo!

2. Dėl supratimo.
Klausyk ne televizoriaus, o kažką, kas turi transkriptus, kad kai nesupranti kokio nors žodžio, galėtum perskaityti ir klausyti reikia ne 10, o 30 kartų. Va čia tikra nuoroda, kur Kaufmanas (laisvai kalba 11 kalbų) rekomenduoja klausyti tuos pačius dalykus 50(!) kartų. Gali patikrinti čia - Response to Wayne Hall's Question
Labai sveika klausyti podcast'ų. Labai daug (apie 200) rimtų ir protingų podcast'ų yra čia:
www.effortlessenglish.libsyn.com - čia 2006 metų rugsėjo mėnesio. Gali pradėti nuo čia ir eiti prie naujesnių. Klausyk tik tuos, kurie tau įdomūs. Asmeniškai man labiausiai patinka tie, kur apie kalbų mokymąsi. Čia greičiausiai suprasi ir be transkriptų, nes kalba gana aiški. Kai kurie podcast'ai turi transkriptus.
Kitas geras šaltinis yra LingQ. Jų podcastai tau tikriausiai netiks, nes ten yra Kanados akcentas - tau bus per lengvas, bet gali išsifiltruoti kitų klausymų pagal:
1. temas (kažką, ką tau būtų įdomu klausyti pakartotinai),
2. pagal lygį,
3. pagal akcentą.
Čia viskas turi tekstą.
Geriausia aišku, jeigu klausytum ne audio knygas, o realius pokalbius. Jeigu nori pirkti pamokas tai gali Effortless English Club dešinėj pusėj susirasti pamokas, kurios vadinasi "Learn Real English". Aš kaip tik dabar ir mokausi iš jų, bet dar tik antrą pamoką einu. Ten vien tik tikra kalba įrašyta telefonu, kai pašnekovas to nežino ir kalba totaliai natūraliai - 50 procentų kalbos sudaro idiomos ir slengas.

3. Dėl žodžių sukabinimo. Tai vadinasi "liaisons" arba "word connections". Apie tai yra treniruoklis - knyga ir 5 CD komplektas American Accent Training

Tik susimildama nepradėk studijuoti gramatikos mirksiukas.gif
O pirmiausia paklausyk ir pažiūrėk du dalykus:
1. ALG
2. Fundamentals

Būk gera. Dabar pažiūrėk ir paklausyk. Iš karto mirksiukas.gif

Papildyta:

Aš pradėjau labiausiai man patinkančių podcast'ų nuorodas dėti į savo blogą, bet darbas eina lėtai, nes reikia vėl iš naujo viską perklausyti smile.gif. Kol kas daėjau tik iki 2007 m. birželio. Naujesių dar nėra. Bet senesnius atrinkau labai kruopščiai 4u.gif
Gali užmesti akį - bus lengviau susiorientuoti:

Šnekamoji anglų kalba
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo akagintaras: 05 vasario 2010 - 19:19
QUOTE(akagintaras @ 2010 02 05, 20:17)
Pradėsiu nuo kito galo.
1. Dėl kalbėjimo.
Studentai, kurie mokosi pagal ALG programą (tarp kitko programa duoda labai gerus rezultatus), prieš tai, kai praveria burną, turi 800 valandų klausymo!

2. Dėl supratimo.
Klausyk ne televizoriaus, o kažką, kas turi transkriptus, kad kai nesupranti kokio nors žodžio, galėtum perskaityti ir klausyti reikia ne 10, o 30 kartų. Va čia tikra nuoroda, kur Kaufmanas (laisvai kalba 11 kalbų) rekomenduoja klausyti tuos pačius dalykus 50(!) kartų. Gali patikrinti čia - Response to Wayne Hall's Question
Labai sveika klausyti podcast'ų. Labai daug (apie 200) rimtų ir protingų podcast'ų yra čia:
www.effortlessenglish.libsyn.com - čia 2006 metų rugsėjo mėnesio. Gali pradėti nuo čia ir eiti prie naujesnių. Klausyk tik tuos, kurie tau įdomūs. Asmeniškai man labiausiai patinka tie, kur apie kalbų mokymąsi. Čia greičiausiai suprasi ir be transkriptų, nes kalba gana aiški. Kai kurie podcast'ai turi transkriptus.
Kitas geras šaltinis yra LingQ. Jų podcastai tau tikriausiai netiks, nes ten yra Kanados akcentas - tau bus per lengvas, bet gali išsifiltruoti kitų klausymų pagal:
1. temas (kažką, ką tau būtų įdomu klausyti pakartotinai),
2. pagal lygį,
3. pagal akcentą.
Čia viskas turi tekstą.
Geriausia aišku, jeigu klausytum ne audio knygas, o realius pokalbius. Jeigu nori pirkti pamokas tai gali Effortless English Club dešinėj pusėj susirasti pamokas, kurios vadinasi "Learn Real English". Aš kaip tik dabar ir mokausi iš jų, bet dar tik antrą pamoką einu. Ten vien tik tikra kalba įrašyta telefonu, kai pašnekovas to nežino ir kalba totaliai natūraliai - 50 procentų kalbos sudaro idiomos ir slengas.

3. Dėl žodžių sukabinimo. Tai vadinasi "liaisons" arba "word connections". Apie tai yra treniruoklis - knyga ir 5 CD komplektas American Accent Training

Tik susimildama nepradėk studijuoti gramatikos mirksiukas.gif
O pirmiausia paklausyk ir pažiūrėk du dalykus:
1. ALG
2. Fundamentals

Būk gera. Dabar pažiūrėk ir paklausyk. Iš karto  mirksiukas.gif

Papildyta:

Aš pradėjau labiausiai man patinkančių podcast'ų nuorodas dėti į savo blogą, bet darbas eina lėtai, nes reikia vėl iš naujo viską perklausyti smile.gif. Kol kas daėjau tik iki 2007 m. birželio. Naujesių dar nėra. Bet senesnius atrinkau labai kruopščiai  4u.gif
Gali užmesti akį - bus lengviau susiorientuoti:

Šnekamoji anglų kalba

Labai aciu ir Ramunei ir Gintarui.Viska issianalizuosiu ir isbandysiu.Siandien visa diena buvau isvykusi tai nepavyko nieko pasimokyti ir atsiversti jusu nuorodu.Vakar bandziau klausytis ir skaityti ta puslapi www.effortlessenglish ,maciau parduodamas pamokas ir pagalvojau apie ju isigijima, bet idomu,ar tikrai verta ir ar turesiu naudos. Nu vistiek kabinsiuos,nes nieko kito nelieka.Kalba turi ismokti.Tarp kitk o gramatika as nerblogai moku dar nuo mokyklos laiku,turejom gera mokytoja,kuri stipriai lauzdavo.Mano silpna vieta-snekamoji kalba.Aisku,Ramunes komentaras optmizmo nepridejo-tikejausi greitesniu rezultatu . doh.gif
Atsakyti
QUOTE(DEIMUTE @ 2010 02 06, 07:52)
Labai aciu ir Ramunei ir Gintarui.Viska issianalizuosiu ir isbandysiu.Siandien visa diena buvau isvykusi tai nepavyko nieko pasimokyti ir atsiversti jusu nuorodu.Vakar bandziau klausytis ir skaityti ta puslapi www.effortlessenglish ,maciau parduodamas pamokas ir pagalvojau apie ju isigijima, bet  idomu,ar tikrai verta ir ar turesiu naudos. Nu vistiek kabinsiuos,nes nieko kito nelieka.Kalba turi ismokti.Tarp kitk o gramatika as nerblogai moku dar nuo mokyklos laiku,turejom gera mokytoja,kuri stipriai lauzdavo.Mano silpna vieta-snekamoji kalba.Aisku,Ramunes komentaras optmizmo nepridejo-tikejausi greitesniu rezultatu . doh.gif

Greitų rezultatų nebus. Mane kaip tik nuramino tokia žinia, tik man apie tai pasakė ne Ramune, o A.J. Hoge smile.gif
Čia dar vienas iš mano mėgstamiausių podcastų:
Change Your Goal
Kai nori greitai ir neišeina greitai, prasideda parkės. Kai žinai, kad nieko neįvyks per vieną naktį, tada gali mokytis ramiai.

Tarp kitko Kaufmanas duoda vieną konkretų skaičių - kad pasiekti persilaužimą, reikia apie 350 valandų. Gali ramiai pasiskaičiuoti - jeigu skirsi kalbai kasdien po 2 valandas, tai gali įvykti per pusę metų.

Ką aš tikrai noriu tau nuo dūšios patarti, tai nusipirk iPod'ą arba mp3 plejerį ir vaikščiok su juo visur ir visada. Klausyk ne muzikos, o kalbos (tokį lygį, kurį gali suprasti - jeigu nieko nesupranti - nieko ir neišmoksti - tai tas pats, kas klausyti paprasčiausią triukšmą arba kinų kalbą).

Tai nėra visai lengva, bet aš paaukojau muzikos klausymą vardan kalbos 4u.gif
Svarbiausi momentai - klausymas turi būti tau įdomus, suprantamas, o žmogaus balsas malonus ausiai. Tada galėsi tai klausyti ir klausyti (bent jau po 20-30 kartų) mirksiukas.gif
Papildyta:
Pamiršau dar vieną svarbų momentą. Nesiparink, jeigu kažko nesupranti klausydama. Jeigu turi tekstą - gali pažiūrėti ką tas žodis reiškia, jeigu neturi - tiesiog ignoruok tai ir klausyk toliau. Po kažkelinto klausymo dažnai prasmė paaiškėja savaime - iš konteksto.

Man būna, kad, kai klausau naują medžiagą, atrodo viskas aišku. Kai pradedu skaityti tą patį tekstą - randu krūvą naujų žodžių. Pasirodo aš jų paprasčiausiai nepastebiu klausydamas. Bendra prasmė aiški ir valio. O detalės velniop. Detalės po to lotuliukas.gif
Atsakyti