Įkraunama...
Įkraunama...

Mokykimės anglų kalbos savarankiškai - 5

Nu labai protingi patarimai.Tiesiog neturiu ka pridurti.Kibau i mokslus.Dekui. Retkarciais uzsuksiu cia ir parasysiu kaip sekasi,kaip tai pasiteisino.
Atsakyti
QUOTE(DEIMUTE @ 2010 02 07, 00:29)
Nu labai protingi patarimai.Tiesiog neturiu ka pridurti.Kibau i mokslus.Dekui. Retkarciais uzsuksiu cia ir parasysiu kaip sekasi,kaip tai pasiteisino.

Jeigu dirbsi, tai ir pasiteisins. Moksluose svarbiausias dalykas yra tęstinumas mirksiukas.gif

Čia yra dar viena vieta online, kur galima rasti sau anglakalbių vadovų savarankiškiems mokslams (tiems, kam jie reikalingi). Šiai dienai siūlosi 3187:

Buddy School

Atsakyti
Sveiki,
gal kas zinot is kur butu galima atsisiusti sia knyga?user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo intentar: 07 kovo 2010 - 12:35
QUOTE(a79 @ 2010 01 05, 15:20)
Sveiki ir sveikos, mestelkit nuorodą, su kokiais testais, ar kaip juos pavadint, kur galima būtų savo žinių lygį įvertint  blush2.gif



testai ir kitokie nemokami anglu k dalykai
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2010 02 05, 20:17)

Tik susimildama nepradėk studijuoti gramatikos mirksiukas.gif
O pirmiausia paklausyk ir pažiūrėk du dalykus:
1. ALG
2. Fundamentals

Šnekamoji anglų kalba


Hi, kodel patari nestudijuoti gramatikos? Man cia be sansu, nes mokausi 11-oj klasej, taigi tikrai neissiversciau be jos. Nebent yra kokia nors alternatyva?
Beje uzmeciau aki i Tavo blog'a, sauni ideja. Atsisiunciau keleta irasu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nenuorama: ) @ 2010 03 16, 00:28)
Hi, kodel patari nestudijuoti gramatikos? Man cia be sansu, nes mokausi 11-oj klasej, taigi tikrai neissiversciau be jos. Nebent yra kokia nors alternatyva?
Beje uzmeciau aki i Tavo blog'a, sauni ideja. Atsisiunciau keleta irasu. biggrin.gif

Čia toms kur nori išmokti greičiau kalbėti smile.gif
Mokykloje gal ir galima studijuoti gramatiką, nieko baisaus neturėtų atsitikti, bet ir nieko gero nebus. Kalba yra kaip sportas - reikia ne studijų, o labai daug treniruočių.

Studijuoti gramatiką be didelės kalbos ekspozicijos (exposure to the language) yra labai sunku. A.J.Hoge sako, kad labai dažnai jo studentai turi labai gerus pažymius iš testų (t.y. turėdami daug laiko ir žiūrėdami į popierių jie žino teisingus atsakymus), bet kai pradeda kalbėti, tai painioja veiksmažodžių laikus ir t.t. tai yra nemoka tų žinių panaudoti praktiškai, todėl jo sistemoje pirmiausia yra praktika. Tai vadinasi gramatikos įvaldymas iš kalbos, o ne kalbos mokymasis iš gramatikos. Apie tai jau atlikta daugybė tyrimų ir prirašyta daugybė studijų. Autoritetingiausias tyrėjas turbūt yra Stephen D Krashen.

Jeigu nori alternatyvos, gali išbandyti vieną Real English Lessons pamokų paketą. Jį galima atsisiųsti nemokamai:

Sample Real Conversation Lesson

Darai taip.
Klausai visas pamokas du kartus per dieną dvi savaites. Geriausia visą klausymą padalinti į kokius keturis pusvalandžius. (ten yra instrukcija kaip naudotis)
Pirmiausia klausai conversation;
po to vocabulary lesson;
paskui mini-story;
galiausiai poin-of-view mini-story (būtent šita pamoka yra skirta natūraliam gramatikos įvaldymui)

Klausymą galima baigti tada, kai gali laisvai papasakoti visus mini-story variantus.
Laisvai - tai nereiškia be klaidų ar idealiai, bet tiesiog laisvai - (beveik) neklupdama ir neužsikirsdama.

Po dviejų savaičių matysi kaip pasikeitė tavo kalbėjimas smile.gif
Tai ir yra alternatyva. Jeigu kartais būtų per sunku, tai yra lengvesnės pamokos - Original Effotless English Lessons, bet jie neduoda laisvai parsisiųsti pilnai sukomplektuotos pamokos.

Bet, jeigu jau mokaisi 11 klasėj, tai ana pamoka turėtų būti kaip tik. Gali pažaisti ir pažiūrėti kas bus. Ten faktiškai gautųsi daugiau, kaip dvi valandos klausymo, todėl pamokas reikia visur nešiotis su savimi ir klausyti kai tik yra laisva minutė. Aš pats klausau po 1 valandą per dieną ir vienam pamokų komplektui skiriu 1 mėnesį, bet tau gali neužtekti kantrybės klausyti tą patį visą mėnesį mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nenuorama: ) @ 2010 03 16, 00:28)
Hi, kodel patari nestudijuoti gramatikos? Man cia be sansu, nes mokausi 11-oj klasej, taigi tikrai neissiversciau be jos. Nebent yra kokia nors alternatyva?

Alternatyva (dar nėra mano bloge - neatėjo eilė):
Learn English Grammar
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2010 02 05, 20:17)
Aš pradėjau labiausiai man patinkančių podcast'ų nuorodas dėti į savo blogą, bet darbas eina lėtai, nes reikia vėl iš naujo viską perklausyti smile.gif. Kol kas daėjau tik iki 2007 m. birželio. Naujesių dar nėra. Bet senesnius atrinkau labai kruopščiai  4u.gif
Gali užmesti akį - bus lengviau susiorientuoti:

Šnekamoji anglų kalba


Labai ačiū už nuorodą - kai ką jau perklausiau - išties nauji dlaykai ir įkvepia (kad ir tas paaiškinimas dėl ne tokio kaip norim greito rezultato thumbup.gif ). Supratau, kad pats naudojai visas effortless english pamokas?
Atsakyti
gal kas padetu isversti fraze i anglu kalba: ar mes pazistami?
kazka galvoju, ir nerandu jokio tinkamo zodzio : ar we know each over? ar tiktu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ateik @ 2010 03 24, 16:15)
Labai ačiū už nuorodą - kai ką jau perklausiau - išties nauji dlaykai ir įkvepia (kad ir tas paaiškinimas dėl ne tokio kaip norim greito rezultato  thumbup.gif ).  Supratau, kad pats naudojai visas effortless english pamokas?

Toli gražu. Aš mokausi laaaaabai lėtai (vienas pamokų komplektas per mėnesį), taigi nuo 2008 m. spalio išėjau 19 Original Lessons pamokų (beveik pusė) ir 2 iš Real English (šitas dar neseniai pradėjau).

Bet jau yra gerų naujienų. Kaip tik vakar pastebėjau, kad jau galiu klausyti Tony Robbins - o jis šneka pakankamai "amerikoniškai". Nežinomų žodžių žinoma yra, bet bendrai suprantu, ką jis sako. Labai smagu thumbup.gif

Kažkur jau buvau įdėjęs nuorodą į jį šitame forume. Kai atrasiu, įdėsiu čia.

QUOTE(lucja)
gal kas padetu isversti fraze i anglu kalba: ar mes pazistami?
kazka galvoju, ir nerandu jokio tinkamo zodzio : ar we know each over? ar tiktu?

Nežinau tiksliai, bet aš sakyčiau taip: do we know each other? su akcentu ant "know"
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2010 03 24, 16:59)
Nežinau tiksliai, bet aš sakyčiau taip: do we know each other? su akcentu ant "know"

Man irgi atrodo šita frazė teisinga. 4u.gif

akagintarai, o tu pirkai visą pamokų paketą kaip suprantu? Ir taip kasdien mokaisi, t.y. klausai vis?
Atsakyti
QUOTE(Ateik @ 2010 03 25, 11:34)
akagintarai, o tu pirkai visą pamokų paketą kaip suprantu? Ir taip kasdien mokaisi, t.y. klausai vis?

Aš pirkau tris komplektus (iš penkių):
Original Effortless English Lessons
Learn Real English
Power English - šitas buvo parduodamas tik vieną kartą, vieną dieną - buvo didelis ažiotažas smile.gif, dabar bus dar vienas "sale'as", bet tik VIP nariams. VIP yra speciali programa kur yra mėnesinis mokestis. Aš nesu VIP narys smile.gif A.J. tokiu būdu siekia, kad daugiau žmonių prisijungtų prie VIP programos.

Nepirkau:
Flow English Lessons - labiau orientuota treniruoti past tense
Success Business Lessons - turiu kitus biznio mokytojus smile.gif

Tiesą pasakius, paskutiniu metu daug mąsčiau, nervavausi ir nemiegojau naktimis lotuliukas.gif
Radau, kad trečias Original Lessons lygis man yra vis dar kiek per sunkus. Tai dabar sumažinau šių pamokų tempą ir pradėjau mokytis su Power English ir toliau tęsiu Real English pilnu tempu. Ten lengviau. Aš už tai, kad mokytis lengvai smile.gif

Pradžioje atrodė, kad klausyti tas pačias pamokas visą savaitę yra kažkas neįmanomo. Man niekaip nesusidarydavo reikiamos dvi valandos per dieną. Tada paprasčiausiai suskaičiavau, kiek valandų reikia skirti vienam pamokų komplektui ir gavosi, kad kiekvieną iš jų turiu perklausyti 30 kartų. Taigi taip ir darau dabar ir tai užsitęsia iki mėnesio. Bet turiu ir kitų klausymų (viso 5), taigi kai klausymai yra įvairūs, tai per daug nenusibosta. Gyventi galima. Dabar jau galiu daugiau laiko skirti klausymui, nes jaučiu, kaip atsidarė antras kvėpavimas - iš vienos pusės jau išsitreniravau, o iš kitos - pradėjau geriau suprasti filmus ir audio knygas - tai labai prideda motyvacijos smile.gif
Papildyta:
QUOTE(nenuorama: ) @ 2010 03 16, 00:28)
Hi, kodel patari nestudijuoti gramatikos? Man cia be sansu, nes mokausi 11-oj klasej, taigi tikrai neissiversciau be jos. Nebent yra kokia nors alternatyva?
Beje uzmeciau aki i Tavo blog'a, sauni ideja. Atsisiunciau keleta irasu. biggrin.gif

Labai sveika perskatyti šitą (gaila, kad audio failas kažkur dingęs sad.gif)

QUOTE
I often get resistance to the idea that language learning should not emphasize grammar instruction. I do not try to learn grammar rules when I learn a new language. I deliberately ignore them. I do not understand or remember them. I just imitate what I hear and see.

Visas podcast'as - Do you need grammar to learn a language?
Atsakyti